1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

UFC 116: typowanie

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by Tidzej, Jul 3, 2010.

 1. Tidzej

  Tidzej Bellator
  Heavyweight

  Dołączył:
  Apr 17, 2008
  Komentarze:
  4,849
  Zdobyte Lajki:
  1,814
  Punkty:
  2,790
  [​IMG]

  Pierwszą lipcową galą typera jest UFC 116 z powracającym do oktagonu Brockiem Lesnarem. Wyjątkowo, dzięki uprzejmości firmy Brawler.pl, stawka w ten weekend jest nieco większa i można zgarnąć torbę Hitman za najlepszy wynik. Żeby nie komplikować zbytnio życia każdy zestaw typów wysłanych na typer@mmarocks.pl będzie wzięty pod uwagę. Nie zapomnijcie tylko napisać w temacie swojego nicka i “UFC 116″. W przypadku, praktycznie nieuniknionego, remisu o zwycięzcy przesądzi losowanie. Nasze typy po kliknięciu.


  Venom (125-68, 64,8%)
  Brock Lesnar vs. Shane Carwin
  Brock Lesnar przez TKO, runda 2. Carwin ma oczywiście dwa duże atuty by znokautować Lesnara i jego wygrana zupełnie mnie nie zdziwi. Delikatnie jednak skłaniam się ku panującemu mistrzowi. Brock to szybszy i silniejszy sportowiec, bardziej wszechstronny zawodnik MMA i mocniejszy zapaśnik. Jeśli uda mu się położyć Carwina na plecach i zapiąć jedną ze swoich kontroli z podręcznika Erika Paulsona, powinien mocno naruszyć rywala i przetestować jego cardio. Co prawda Shane zapewnia, że jest gotowy na pięć rund, ale w warunkach walki wieczoru i po siłowaniu z co najmniej tak samo mocnym rywalem nie bardzo chce mi się wierzyć, że wytrzyma takie tempo. Najciekawsza rywalizacja może rozegrać się pod siatką, Carwin pokazał tam kilka elementów, które mogą sprawić Lesnarowi ogromne problemy, chodzi głównie o jego umiejętność wstawania do stójki i brudny boks w klinczu. Jeśli Brock nie będzie mógł go utrzymać na łopatkach, szanse Carwina rosną kilkukrotnie.

  Yoshihiro Akiyama vs. Chris Leben
  Yoshihira Akiyama przez decyzję. Drogę do wyłącznika światła Lebena znalazł tylko Anderson Silva, więc wątpię, że uda się to Akiyamie. Japoński gwiazdor jest zdecydowanie lepszy technicznie w stójce i jeśli Leben nie trafi go jednym ze swoich firmowych cepów, zwycięstwo pojedzie do Kraju Kwitnącej Wiśni.

  Chris Lytle vs. Matt Brown
  Chris Lytle przez decyzję. Lytle ma do wyboru albo w łatwy sposób wygrać przez poddanie, albo jak to ostatnio częściej ma w zwyczaju powalczyć o bonus za walkę wieczoru. Bardziej prawdopodobne jest to drugie, chociaż wtedy wygrana Chrisa nie jest wtedy już taka pewna.

  Stephan Bonnar vs. Krzysztof Soszynski
  Krzysztof Soszyński przez decyzję. Walka powinna być podobna do tej z Sydney. Wymiany w stójce i delikatna przewaga Krzyśka.

  George Sotiropoulos vs. Kurt Pellegrino
  George Sotiropoulos przez decyzję. Nie jestem pewien czy sam nie dałem się trochę nabrać na hype Sotiropoulosa po jego dominacji nad Stevensonem. Pellegrino walczy ostatnio znakomicie, jest mocny w stójce, w parterze i na pewno lepszy zapaśniczo od australijskiego rywala. Ostatecznie postawię jednak na George’a, który powinien punktować prostymi ciosami w stójce, a na ziemi zatrzymywać akcję gumową gardą.

  Brendan Schaub vs. Chris Tuchscherer
  Brendan Schaub przez KO, runda 1. Tuchscherer to twardy gość, solidny zapaśnik, ale trudno mu będzie przez piętnaście minut trzymać na ziemi Schauba. Kiedy tylko walka utrzyma się dłużej w stójce sparingpartner Shane Carwina znokautuje sparingpartnera Brocka Lesnara.
  Ricardo Romero vs. Seth Petruzelli
  Ricardo Romero przez poddanie, runda 2. Romero to jeden z ciekawszych talentów w tej kategorii wagowej, wszechstronny zawodnik z bazą zapaśniczą. Seth będzie twardym rywalem, ale jak Portorykańczyk zacznie go kłaść na plecy, ciężko mu będzie dotrwać do końcowej syreny.
  Kendall Grove vs. Goran Reljic
  Goran Reljic przez TKO, runda 2. Gdyby nie słaba szczęka, Grove byłby na prawdę niezłym zawodnikiem, w stójce dysponuje znakomitym zasięgiem, w parterze też jest bardzo niebezpieczny. Jednak jakoś nie potrafi sobie wyobrazić, że Chorwat nie trafi go jednym ciosem, który da mu wygraną przed czasem.

  Gerald Harris vs. Dave Branch
  Gerald Harris przez decyzję. Branch to podobno bardzo dobry grappler i niezły bokser, ale na razie trudno to zweryfikować bo jego walki nie są nigdzie dostępne. Harris zawsze może się wpakować w jakieś poddanie albo mocny cios, ale ostatecznie postawię, że jego zapasy poprowadzą go do zwycięstwa na punkty,

  Daniel Roberts vs. Forrest Petz
  Daniel Roberts przez decyzję. Petz to nie jest zawodnik klasy UFC, Roberts wyglądał nieźle zanim John Howard pozbawił go przytomności, dlatego postawię, że wygra decyzję przenosząc walkę na ziemię.

  Karlos Vemola vs. Jon Madsen
  Jon Madsen przez decyzję. Vemola był postrachem kelnerów na Wyspach i jestem bardzo ciekaw jak poradzi sobie z pierwszym poważnym rywalem. Na razie bezpiecznie postawię na Madsena, który jest powinien być lepszy zapaśniczo i bardziej poukładany w stójce.
  TJ (122-71, 63,2%)
  Brock Lesnar vs. Shane Carwin
  Odstawiając na bok pytania dotyczące zdrowia czy kondycji to uważam, że Lesnar jest bardziej kompletnym zawodnikiem i będzie miał kluczową przewagę w postaci silniejszych zapasów. Lesnar, TKO, 3 runda.

  Yoshihiro Akiyama vs. Chris Leben
  Akiyama musi uważać, żeby nie nadziać się na cep Lebena ale poza tym, ma każdą przewagę. Jest lepszym technicznie bokserem i ma lepszy grappling, choć Leben ostatnio zrobił spore postępy w tej dziedzinie. Wytrzymałość Akiyamy będzie kluczowa bo pozwoli mu przetrwać tych kilka bomb, które Leben trafi. Akiyama przez decyzję.

  Chris Lytle vs. Matt Brown
  Jeśli zechce to Lytle ma bokserskie szlify, które dadzą mu przewagę nad Brownem. Podobnie jest w parterze, pytanie tylko czy Lytle znowu nie będzie chciał zgarnąć premii za walkę wieczoru za pomocą kiepskiego kickboxingu. Lytle przez decyzję.

  Stephan Bonnar vs. Krzysztof Soszynski
  Na UFC 110 postawiłem na Krzyśka i on wygrywał walkę. Nie wiem czy Bonnar jest w stanie wykonać jakiś zupełnie inny gameplan więc spodziewam się, że rezultat będzie podobny. Soszyński przez decyzję.

  George Sotiropoulos vs. Kurt Pellegrino
  Choć Pellegrino nie przegrał od 2008 roku nadal nie mogę się przekonać do tego, że w swoim BJJ zamknął luki pozwalające rywalom na poddawanie jego. Jiu-jitsu Sotiropoulosa jest rewelacyjne i uważam, że znajdzie okazje do zakładania poddań lepszemu zapaśnikowi jakim jest Pellegrino. Sotiropoulos, poddanie, 2 runda.
  Brendan Schaub vs. Chris Tuchscherer
  Schaub jest znacznie lepszym zawodnikiem we wszystkim co robi. Niektórzy chyba zapomnieli, że Tuchscherer przegrał w YAMMIE z Wiuffem. Schaub, TKO, 1 runda.

  Ricardo Romero vs. Seth Petruzelli
  Romero to dobry zapaśnik i historycznie tak predysponowani fighterzy sprawiali dużo problemów Petruzellemu. Nie mam podstaw by sądzić, że Seth będzie nagle bronił wszystkie obalenia i Romero nie położy go na plecach. Romero przez decyzję.strong>
  Kendall Grove vs. Goran Reljic
  Grove, mimo porażki, wywarł na mnie dobre wrażenie w walce z Munozem. Reljic bije mocno, nokautował przeciwników wagę wyżej i jak zwykle pojawiają się pytania o to czy Hawajczyk może przyjąć te ciosy. Skłaniam się ku Grove’owi, który dla mnie jest bardziej utalentowany w ataku, przymykając oko na jego szczękę. Grove przez decyzję.

  Gerald Harris vs. Dave Branch
  Harris bije mocno i ma dobre zapasy. Dave Branch to całkiem niezły, i bardzo wytrzymały, grappler więc powinien polować na poddanie przez całe 15 minut. Uważam, że jednak go nie znajdzie i Harris wygra na punkty. Harris przez decyzję.

  Daniel Roberts vs. Forrest Petz
  Petz to nie jest materiał na UFC i pewnie polegnie w swojej drugiej przygodzie z największą organizacją na świecie. Roberts powinien go obalić i zdominować w parterze bo jest grapplerem na zupełnie innym poziomie niż Petz. Roberts, poddanie, 1 runda.

  Karlos Vemola vs. Jon Madsen
  Vemola ma “wygląd UFC” i demolował przeciwników w Anglii. Problem, że nie walczył z nikim dobrym. Madsen, choć ma na rozkładzie nieco lepszych rywali jak Wren czy Al-Turk zdecydowanie nie zachwycił w tych walkach oddając rundę Al-Turkowi. Jeśli Vemola zacznie agresywnie myśle, że może sprawić niespodziankę. Vemola, TKO, 1 runda.  R.O.B. (73-43, 62,9%)
  Brock Lesnar vs. Shane Carwin – Lesnar przez TKO
  Yoshihiro Akiyama vs. Chris Leben – Akiyama przez poddanie
  Chris Lytle vs. Matt Brown – Lytle przez decyzję
  Stephan Bonnar vs. Krzysztof Soszynski - Soszyński przez decyzję
  George Sotiropoulos vs. Kurt Pellegrino – Sotiropoulos przez poddanie
  Brendan Schaub vs. Chris Tuchscherer – Schaub przez TKO
  Ricardo Romero vs. Seth Petruzelli - Romero przez decyzję
  Kendall Grove vs. Goran Reljic - Reljic przez TKO
  Gerald Harris vs. Dave Branch - Harris przez TKO
  Daniel Roberts vs. Forrest Petz – Roberts przez poddanie
  Karlos Vemola vs. Jon Madsen - Vemola przez TKO  fusel (111-82, 57,5%)
  Brock Lesnar vs. Shane Carwin - Carwin (ko/tko)
  Yoshihiro Akiyama vs. Chris Leben – Akiyama (sub)
  Chris Lytle vs. Matt Brown – Brown (dec)
  Stephan Bonnar vs. Krzysztof Soszynski - Soszynski (dec)
  George Sotiropoulos vs. Kurt Pellegrino – Sotiropoulos (sub)
  Brendan Schaub vs. Chris Tuchscherer – Schaub (ko/tko)
  Ricardo Romero vs. Seth Petruzelli - Petruzelli (ko/tko)
  Kendall Grove vs. Goran Reljic - Grove (sub)
  Gerald Harris vs. Dave Branch – Harris (ko/tko)
  Daniel Roberts vs. Forrest Petz – Roberts (dec)
  Karlos Vemola vs. Jon Madsen – Madsen (ko/tko)  Yoshihiro (31-25, 55,4%)


  Brock Lesnar vs. Shane Carwin  - Carwin (KO)
  Yoshihiro Akiyama vs. Chris Leben – Akyama (dec)
  Chris Lytle vs. Matt Brown – Lytle (dec)
  Stephan Bonnar vs. Krzysztof Soszynski - Soszyński (dec)
  George Sotiropoulos vs. Kurt Pellegrino – Sotiropoulos (sub)
  Brendan Schaub vs. Chris Tuchscherer – Schaub (TKO)
  Ricardo Romero vs. Seth Petruzelli - Petruzelli (TKO)
  Kendall Grove vs. Goran Reljic - Reljic (TKO)
  Gerald Harris vs. Dave Branch - Harris (dec)
  Daniel Roberts vs. Forrest Petz – Roberts (sub)
  Karlos Vemola vs. Jon Madsen – Vemola (TKO)dEFTHOMAS (?%)
  Brock Lesnar vs. Shane Carwin
  Yoshihiro Akiyama vs. Chris Leben
  Chris Lytle vs. Matt Brown
  Stephan Bonnar vs. Krzysztof Soszynski
  George Sotiropoulos vs. Kurt Pellegrino
  Brendan Schaub vs. Chris Tuchscherer
  Ricardo Romero vs. Seth Petruzelli
  Kendall Grove vs. Goran Reljic
  Gerald Harris vs. Dave Branch
  Daniel Roberts vs. Forrest Petz
  Karlos Vemola vs. Jon Madsen


  UFC 116: typowanie
   
 2. Koper2007

  Koper2007 Shark Fights
  Featherweight

  Dołączył:
  Sep 19, 2009
  Komentarze:
  1,103
  Zdobyte Lajki:
  3
  Punkty:
  1,790
  Poszły typy, pierwszy raz w życiu
   
 3. Tens

  Tens WSOF
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jul 9, 2009
  Komentarze:
  3,527
  Zdobyte Lajki:
  7
  Punkty:
  1,790
  Typowałem dokładnie tak samo jak ROB.


  PS Proponuje w dniach, w których odbywają się duże gale wyświetlać komunikat przed przejściem do strony głównej. Komunikat zawierałby informacje jak i gdzie oglądać galę, bo jak przeczytam o tym jeszcze ze dwa razy w komentarzach to oszaleje :D
   
 4. 3kamil3

  3kamil3 Brutaal
  Super Heavyweight

  Dołączył:
  Jun 22, 2010
  Komentarze:
  676
  Zdobyte Lajki:
  2
  Punkty:
  1,790
  Home Page:
  Koper2007
  ja tu pierwszy raz typowałem,co tydzień typuje za to na stronie boxingnews.pl mam 70 pkt
   
 5. Zelboys06

  Zelboys06 Shark Fights
  Middleweight

  Dołączył:
  Feb 18, 2010
  Komentarze:
  1,295
  Zdobyte Lajki:
  3
  Punkty:
  1,790
  Czy te ring girls zaciecie sie wpatruja w tylek Sexyamy, czy to tak tylko wyglada?
   
 6. seban28

  seban28 BAMMA
  Featherweight

  Dołączył:
  Nov 8, 2009
  Komentarze:
  821
  Zdobyte Lajki:
  8
  Punkty:
  1,790
  A Ciebie naprawdę to tak nurtuje? :)
   
 7. Dzygitek

  Dzygitek Jungle Fight
  Welterweight

  Dołączył:
  Jun 22, 2010
  Komentarze:
  331
  Zdobyte Lajki:
  41
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Legionowo
  No to poleciało [​IMG] pierwsze typy moje ale fajnie [​IMG]
   
 8. Zelboys06

  Zelboys06 Shark Fights
  Middleweight

  Dołączył:
  Feb 18, 2010
  Komentarze:
  1,295
  Zdobyte Lajki:
  3
  Punkty:
  1,790
  “A Ciebie naprawdę to tak nurtuje? [​IMG]


  Tak, boje sie, ze Konkur zrobi cos sobie z zazdrosci i strona straci na kolorze. Co to w ogole za pytanie, jak kogokolwiek moze nie nurtowac cokolwiek zwiazanego z Sexyama?!?


  [​IMG]
   
 9. Domator89

  Domator89 Maximum FC
  Heavyweight

  Dołączył:
  Apr 25, 2010
  Komentarze:
  1,709
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  Typy poszły ;]
   
 10. Duc

  Duc Oplot Challenge
  Lightweight

  Dołączył:
  May 7, 2010
  Komentarze:
  24
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Zdjęcie super.
   
 11. manollo

  manollo Oplot Challenge
  Middleweight

  Dołączył:
  May 7, 2010
  Komentarze:
  113
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Poszło [​IMG] stawiam na Brocka.. :p bedzie gicior
   
 12. korusia

  korusia Oplot Challenge
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jul 3, 2010
  Komentarze:
  179
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  jak wlepic sobie zdjecie do swojego profilu?
   
 13. Koper2007

  Koper2007 Shark Fights
  Featherweight

  Dołączył:
  Sep 19, 2009
  Komentarze:
  1,103
  Zdobyte Lajki:
  3
  Punkty:
  1,790
  http://www.mmarocks.pl/inne/avatary/
   
 14. hartson

  hartson Oplot Challenge
  Lightweight

  Dołączył:
  Jun 28, 2010
  Komentarze:
  23
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  No i poszły pierwsze typy, WAR Krzysiek !
   
 15. korusia

  korusia Oplot Challenge
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jul 3, 2010
  Komentarze:
  179
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  wielkie dzieki koper [​IMG]
   
 16. konkur

  konkur Brutaal
  Bantamweight

  Dołączył:
  Apr 10, 2009
  Komentarze:
  441
  Zdobyte Lajki:
  2
  Punkty:
  1,790
  Excellent photo.
   
 17. manollo

  manollo Oplot Challenge
  Middleweight

  Dołączył:
  May 7, 2010
  Komentarze:
  113
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  czekałem az konkur skomentuje zdjecie [​IMG] zgadzam sie
   
 18. Guest

  Guest Guest

  Lesnar po kuracji zniszczy Carvinem oktagon, ciekawe jak zaprezentuje sie czeski terminator Vemola i ile samochodow po drodze na walke wyklepie [​IMG]
   
 19. Fcp

  Fcp Oplot Challenge
  Welterweight

  Dołączył:
  Jul 2, 2010
  Komentarze:
  42
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  pierwszy raz typuje moze akurat hehe w walce wieczoru Carwin znokaltuje lesnara jak trafi prawym ale jak Lesnar przetrwa 1 runde to wygra przez dec albo uderzenia w parterze jak z Mirem
   
 20. fusel

  fusel EFC Africa
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jan 20, 2009
  Komentarze:
  3,012
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Na mmatrackerze miazdzaca przewaga Shane’a – 57% (t)ko [​IMG]
   

Share This Page