1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

UFC 113: Machida vs Shogun 2 – Typowanie redakcji

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by Wojsław Rysiewski, May 8, 2010.

1. Wojsław Rysiewski

Wojsław Rysiewski KSW

Komentarze:
    14,076
    Zdobyte Lajki:
    744
    Punkty:
    2,790

Przypominam, że do startu gali możecie wysyłać swoje typowania na typer@mmarocks.pl. Typujemy zwycięzców wszystkich walk podczas gali. O nagrodzie w tym sezonie typera możecie przeczytać tutaj.

TJ
    Lyoto Machida vs Mauricio Rua
    Zupełnie, zupełnie nie wiem jak ugryźć ten rewanż. Czy Machida będzie w stanie zareagowac odpowiednio na kopnięcia Ruy? Czy Szogun jest w stanie wymyślić inną, skuteczną technikę na Machidę? Była gwiazdor Chute Boxe stoczył bodaj najlepszą walkę w swojej karierze poprzednim razem a i tak sędziom to nie wystarczyło. Ciężko wytypować walkę, gdzie nie tylko ja ale tęższe umysły stronią od jednoznacznych stanowisk. Nie wiem czy Rua może czymkolwiek nowym zaskoczyć Machidę, nie wiem czy jest w stanie wygrać walkę tylko kopiąc przez 25 minut i raczej nie będzie w stanie obalić Machidy by uciec się do swojego bardzo niedocenianego ground and pound. Postawię tak jak w zeszłym październiku, Lyoto przez decyzję.

Paul Daley vs Josh Koscheck
    Stare amerykańskie przysłowie mówi “nabierz mnie raz – moja wina, nabierz mnie drugi – twoja wina”. Daley póki co był w stanie nabrać i Kampmanna i Hazeletta, że jakoś poradzą sobie w stójce. Nie poradzili sobie. Koscheck również sobie nie poradzi i jeśli nie będzie walczył całej walki w “trybie zapaśniczym” to obejrzy oświetlenie Bell Centre. Ostatecznie uważam, że Kos nie wyłączy myślenia, odstawi dumę na boczny tor i nie odejdzie od zapaśniczych korzeni. Koscheck, poddanie, 2 runda.

Jeremy Stephens vs Sam Stout
    Stout jest świeżo po najlepszym występie w karierze przeciw Lauzonowi ale Stephens to zawodnik przysparzający innych problemów. Obydwaj to stójkowicze, żaden z nich nigdy nie przegrał przez KO lub TKO. Myślę, że ten trend się utrzyma. Stout ma lekką przewagę w technice i solidną szczękę co powinno okazać się kluczowe. Stout przez decyzję.

Kimbo Slice vs Matt Mitrione
    Mam szacunek do Kimbo, że po tym całym zamieszaniu z EliteXC, gdzie na niego chuchano i dmuchano i po porażce z Petruzellim nadal chciał poważnie trenować MMA. Problem jest tylko taki, że fighter z niego jest średni. Mitrione jest większy i nie powinien za bardzo odstawać atletycznie od Kimbo bo też ma sportową przeszłość. W walce z Jonesem pokazał spore postępy od TUFa i myślę, że zada Kimbo kolejną porażkę. Mitrione, TKO, 1 runda.

Patrick Cote vs Alan Belcher
    Belcher potrafi uderzać i jest fizycznie ogromny jak na wagę średnią ale półtoraroczna przerwa w startach Cote nie powinna uczynić go nagle bardziej wrażliwym na ciosy. Kanadyjczyk jest moim zdaniem lepszy technicznie i ma więcej paliwa. Poza tym nie mogę przekonać się do białego człowieka z okropnym tatuażem, włosami w warkoczyki i krókich różowych spodenkach. Cote przez decyzję.

Tom Lawlor vs Joe Doerksen
    W tym momencie jego kariery nie ma dla Doerksena miejsca w gronie fighterów UFC. Lawlor, poddanie, 2 runda.

Marcus Davis vs Jonathan Goulet
    Kiedy Davis trafi czysto Kanadyjczyka będzie po wszystkim. Co więcej, raczej stanie się to prędzej niż później. Davis, TKO, 1 runda.
    Yoshiyuki Yoshida vs Mike Guymon
    Yoshida padł ofiarą dwóch absolutnie brutalnych nokautów w UFC ale w tej walce to mu nie grozi. W zasadzie powinien być lepszym grapplerem niż Guymon ale łatwiej będzie mu skończyć przez gnp, jak za starych, dobrych czasów w Cage Force. Yoshida, TKO, 1 runda.
    Joey Beltran vs Tim Hague
    To prawie tak jakby Hague nigdy nie został zwolniony. Beltran to nie jest prawdziwy ciężki i Hague ma warunki fizyczne by mu to uzmysłowić. Hague przez decyzję.

T.J. Grant vs Johny Hendricks
    Wybitny zapaśnik, jakim jest Hendricks, chyba podłapał już wystarczająco dużo sztuczek grapplingowych, by nie dac się złapać Grantowi. Kanadyjczyk jest groźny i w stójce i w parterze ale Amerykanin przez większość walki powinien trzymać go w defensywie. Hendricks przez decyzję.

John Salter vs Jason MacDonald
    Owszem, MacDonald odwiedził już oktagon w swojej karierze, ale będąc na wygnaniu nie potrafił przekonująco pokonywać rywali poddając tylko Vernona White’a. Jeśli MacDonald nie ma swoich poddań jest zupełnie bezbronny i uważam, że Salter zaskoczy nokautując doświadczonego Kanadyjczyka. Salter, TKO, 2 runda.
    Venom
    Lyoto Machida vs Mauricio Rua

Lyoto Machida przez decyzję. Niezależnie od kontrowersji przy werdykcie, Shogun znalazł sposób na nietypowy styl Machidy. Czy po raz drugi będzie tak samo skuteczny? Trudno powiedzieć. Nie bardzo widzę co Mauricio mógłby jeszcze poprawić, a u Lyoto jest kilka aspektów, jak choćby lepsza obrona niskich kopnięć czy próba przenoszenia walki na ziemie. Były gwiazdor Pride ma cały czas bardzo słabe defensywne zapasy i może to będzie kluczem do zwycięstwa Machidy. Równie dobrze walka może potoczyć się dokładnie tak jak pierwsze starcie i w takiej sytuacji też delikatnie skłaniam się ku werdyktowi na korzyść mistrza.

Paul Daley vs Josh Koscheck

Josh Koscheck przez decyzję. Mam pewne obawy, że Pudel będzie chciał coś udowodnić i zdecyduje się na walkę w stójce, wtedy skończy jak w pojedynku z Paulo Thiago. Wierzę, że jednak rozsądek zwycięży, a wtedy Josh nie powinien mieć kłopotów ze zdobywaniem obaleń. Daley jest twardy więc pewnie nie da się skończyć, ale Koscheck powinien wygrać decyzję.

Jeremy Stephens vs Sam Stout

Sam Stout przez decyzję. Stout to dużo lepszy technicznie uderzacz, po tym co pokazał przeciwko Lauzonowi nie mam wątpliwości, że zdecydowanie wypunktuje Stephensa. Dobra praca nóg i trzymanie rywala na dystans powinny zapewnić Samowi wygraną na własnym boisku.

Kimbo Slice vs Matt Mitrione

Matt Mitrione przez KO, runda 1. W walkach Kimbo raczej nic mnie zaskoczy, tak samo nie zdziwię się jak wygra z Mitrione. Matt to jednak lepszy sportowiec, robiący stałe postępy, a magiczna broda Slice’a od walki z Sethem nie chroni go już przed byciem znokautowanym.

Patrick Cote vs Alan Belcher

Patrick Cote przez TKO, runda 3. Występ Kanadyjczyka to trochę niewiadoma z powodu półtorarocznej przerwy w startach, ale ostatecznie tego co najbardziej pomoże mu w tej walce – solidnej szczęki na pewno nie stracił. Starcie powinno być wyrównane, ale Belcher ma tendencję do odsłaniania się w stójce i prędzej czy później Cote będzie potrafił to wykorzystać, sam wytrzymując ciosy rywala.

Tom Lawlor vs Joe Doerksen
    Tom Lawlor przez TKO, runda 1. Lawlor w takiej formie jak z walki z Simpsonem nie powinien mieć żadnych problemów z Doerksenem, który po prostu nie jest w tej chwili zawodnikiem kalibru UFC.
    Marcus Davis vs Jonathan Goulet

Marcus Davis przez KO, runda 1. Połączenie szklanej szczęki Goulet i solidnej siły i techniki Davis może dać tylko jeden rezultat.

Yoshiyuki Yoshida vs Mike Guymon

Yoshiyuki Yoshida przez poddanie, runda 1. Japończyk to zbyt dobry grappler, żeby nie poradzić sobie z Guymonem. Zenko przez gilotynę lub anakondę.

Joey Beltran vs Tim Hague

Tim Hague przez TKO, runda 2. Walka może iść równie dobrze w obie strony, obaj nie są świetnymi ciężkimi, ale obaj mają czym uderzyć. Postawię tego większego i silniejszego.

T.J. Grant vs Johny Hendricks

Johny Hendricks przez decyzję. Wątpię czy Grant będzie miał odpowiedź na zapasy Hendricksa. Spodziewam się gładkiej wygranej byłego mistrza NCAA.

John Salter vs Jason MacDonald

Jason MacDonald przez poddanie, runda 2. Salter dzięki swoim zapasom ma szansę na wygraną, ale nie jestem pewien czy przez trzy rundy Kanadyjczyk nie znajdzie okazji do poddania. Ostatecznie postawię na, że MacDonald jednak wyciągnie coś z rękawa.
    R.O.B.
    Lyoto Machida vs. Mauricio Rua – Machida przez decyzję
    Paul Daley vs. Josh Koscheck – Koscheck przezz poddanie
    Jeremy Stephens vs. Sam Stout – Stout przez decyzję
    Kimbo Slice vs. Matt Mitrione – Mitrione przez TKO
    Patrick Cote vs. Alan Belcher – Cote przez TKO
    Tom Lawlor vs. Joe Doerksen – Lawlor przez TKO
    Marcus Davis vs. Jonathan Goulet – Davis przez TKO
    Yoshiyuki Yoshida vs. Mike Guymon – Yoshida przez poddanie
    Joey Beltran vs. Tim Hague – Hague przez decyzję
    T.J. Grant vs. Johny Hendricks – Hendricks przez decyzję
    John Salter vs. Jason MacDonald – MacDonald przez poddanie

UFC 113: Machida vs Shogun 2 – Typowanie redakcji

2. marcus-007

marcus-007 Jungle Fight
    Lightweight

Komentarze:
    279
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Ja już wczoraj wysłałem i mam nadzieję, że wejdzie mi prawie tak dobrze jak KSW:) Pewnie trochę ryzykuję ale postawiłem na Belchera i Daleya

3. Guest

Guest Guest

nigdy nie wiadomo co tam się będzie działo, zawsze masz szanse [​IMG]

4. Nilg

Nilg PRIDE FC
    Welterweight

Komentarze:
    6,467
    Zdobyte Lajki:
    3,350
    Punkty:
    1,790
    strassznie ciężko mi typować 2 walki wieczoru…no kurde bardzo ciężko

5. seban28

seban28 BAMMA
    Featherweight

Komentarze:
    821
    Zdobyte Lajki:
    8
    Punkty:
    1,790
    Co do typowania walki wieczoru, to rozum zdecydowanie skłania się ku Lyoto, co do starcia Daley – Koscheck to tu pewnie wtopię.

6. taniaskura

taniaskura Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    9
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Daley wygra [​IMG] wspomnicie moje słowa

7. Zelboys06

Zelboys06 Shark Fights
    Middleweight

Komentarze:
    1,295
    Zdobyte Lajki:
    3
    Punkty:
    1,790
    Problematyczna do typowania jest walka Pudla – bo jesli bedzie myslal, to bedzie obalal wciaz i wygra, jesli bedzie chcial pokazac, jaka ma dobra stojke, to dostanie gonga i tyle. W sumie obstawilem Pudla, mysle, ze pierwszy scenariusz jest jednak bardziej realistyczny…

8. fusel

fusel EFC Africa
    Heavyweight

Komentarze:
    3,012
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    cos widze, ze redakcja solidarnie za machida. ja cos czuje, ze shogun dzis w nocy pokaze klase i wygra.

9. Be eS

Be eS Maximum FC
    Middleweight

Komentarze:
    1,612
    Zdobyte Lajki:
    21
    Punkty:
    1,790
    WAR SHOGUN! - i tyle mam do powiedzenia w temacie :]

10. pietrek

pietrek Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    19
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Admin. Czy po każdym turnieju bedziecie zestawiac w ’sezonie typera’ osoby z najwieksza iloscia trafionych walk czy robicie to raz na kilka turniejow? z gory dzieki za odpowiedz.

11. bobinhool1

bobinhool1 Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    6
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Sorki za tak durne pytanie, ale o której zaczyna się cała gala UFC 113 [​IMG] ? Mam link ale nie jest podana godzina rozpoczęcia.

12. Wojsław Rysiewski

Wojsław Rysiewski KSW

Komentarze:
    14,076
    Zdobyte Lajki:
    744
    Punkty:
    2,790
    pietrek nie rozumiem twojego pytania. Liczymy liczbę trafnie wytypowanych walk z gal przez najbliższe cztery miechy.

bobinhool1 gala zaczyna się o 1:20 w nocy, transmisja o 4.

13. Talarr

Talarr Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    3
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Venom – pietrek chyba miał na myśli, czy po każdej gali będziecie przedstawiać ranking typera, czy pokażecie tylko klasyfikacje końcową po 4miesiącach.

A do tematu – Dzisiaj Shogun i Daley;) nie ma innej możliwości.;]

14. Marek

Marek Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    4
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Shogun przez TKO [​IMG]

15. Wojsław Rysiewski

Wojsław Rysiewski KSW

Komentarze:
    14,076
    Zdobyte Lajki:
    744
    Punkty:
    2,790
    Tidzej na pewno będzie pisał kto prowadzi.

16. spartan

spartan BAMMA
    Middleweight

Komentarze:
    979
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Shogun przez tko,dayley przez ko,kimbo przez ko,davis przez ko,cote decyzją i lawror przez tko:),kieruje sie jak zwykle bardziej sympatia niz rozsądkiem ale mam nadzieje że trafie wyniki

17. dilerus

dilerus Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    60
    Zdobyte Lajki:
    3
    Punkty:
    1,790
    To stare amerykańskie przysłowie chyba idzie odwrotnie: “nabierz mnie raz – twoje wina, nabierz mnie drugi – moje wina”.

18. Born2kill

Born2kill UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,885
    Zdobyte Lajki:
    1,901
    Punkty:
    1,790
    A ja typowalem Shoguna,dlatego,ze nawet jesli podejrzewam,ze wygra Machida nie chce miec podzielonych emocji,nie trafie w typowaniu to przegra tez ten na kogo licze;) to tylko jeden typ w koncu…
    Bedzie ciekawie,to najwazniejsze,oby bez kontuzji zawodnikow,glupich werdyktow, wszystko niech zostanie wyjasnione jak nalezy…;) jak zawsze pobozne zyczenia,ale oby.

19. Tidzej

Tidzej Bellator
    Heavyweight

Komentarze:
    4,849
    Zdobyte Lajki:
    1,814
    Punkty:
    2,790
    dilerus, chyba masz racje. Przynajmniej nie zepsułem tego tak źle jak George W. Bush.

20. KikoDymas

KikoDymas Oplot Challenge
    Light Heavyweight

Komentarze:
    127
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Koło której myślicie Machida – Rua mogą walczyć ???

Share This Page