1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

UFC 113: Machida vs Shogun 2 – Typowanie redakcji

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by Wojsław Rysiewski, May 8, 2010.

 1. Wojsław Rysiewski

  Wojsław Rysiewski KSW

  Dołączył:
  Mar 5, 2008
  Komentarze:
  14,076
  Zdobyte Lajki:
  746
  Punkty:
  2,790
  [​IMG]

  Przypominam, że do startu gali możecie wysyłać swoje typowania na typer@mmarocks.pl. Typujemy zwycięzców wszystkich walk podczas gali. O nagrodzie w tym sezonie typera możecie przeczytać tutaj.

  TJ
  Lyoto Machida vs Mauricio Rua
  Zupełnie, zupełnie nie wiem jak ugryźć ten rewanż. Czy Machida będzie w stanie zareagowac odpowiednio na kopnięcia Ruy? Czy Szogun jest w stanie wymyślić inną, skuteczną technikę na Machidę? Była gwiazdor Chute Boxe stoczył bodaj najlepszą walkę w swojej karierze poprzednim razem a i tak sędziom to nie wystarczyło. Ciężko wytypować walkę, gdzie nie tylko ja ale tęższe umysły stronią od jednoznacznych stanowisk. Nie wiem czy Rua może czymkolwiek nowym zaskoczyć Machidę, nie wiem czy jest w stanie wygrać walkę tylko kopiąc przez 25 minut i raczej nie będzie w stanie obalić Machidy by uciec się do swojego bardzo niedocenianego ground and pound. Postawię tak jak w zeszłym październiku, Lyoto przez decyzję.

  Paul Daley vs Josh Koscheck
  Stare amerykańskie przysłowie mówi “nabierz mnie raz – moja wina, nabierz mnie drugi – twoja wina”. Daley póki co był w stanie nabrać i Kampmanna i Hazeletta, że jakoś poradzą sobie w stójce. Nie poradzili sobie. Koscheck również sobie nie poradzi i jeśli nie będzie walczył całej walki w “trybie zapaśniczym” to obejrzy oświetlenie Bell Centre. Ostatecznie uważam, że Kos nie wyłączy myślenia, odstawi dumę na boczny tor i nie odejdzie od zapaśniczych korzeni. Koscheck, poddanie, 2 runda.

  Jeremy Stephens vs Sam Stout
  Stout jest świeżo po najlepszym występie w karierze przeciw Lauzonowi ale Stephens to zawodnik przysparzający innych problemów. Obydwaj to stójkowicze, żaden z nich nigdy nie przegrał przez KO lub TKO. Myślę, że ten trend się utrzyma. Stout ma lekką przewagę w technice i solidną szczękę co powinno okazać się kluczowe. Stout przez decyzję.

  Kimbo Slice vs Matt Mitrione
  Mam szacunek do Kimbo, że po tym całym zamieszaniu z EliteXC, gdzie na niego chuchano i dmuchano i po porażce z Petruzellim nadal chciał poważnie trenować MMA. Problem jest tylko taki, że fighter z niego jest średni. Mitrione jest większy i nie powinien za bardzo odstawać atletycznie od Kimbo bo też ma sportową przeszłość. W walce z Jonesem pokazał spore postępy od TUFa i myślę, że zada Kimbo kolejną porażkę. Mitrione, TKO, 1 runda.

  Patrick Cote vs Alan Belcher
  Belcher potrafi uderzać i jest fizycznie ogromny jak na wagę średnią ale półtoraroczna przerwa w startach Cote nie powinna uczynić go nagle bardziej wrażliwym na ciosy. Kanadyjczyk jest moim zdaniem lepszy technicznie i ma więcej paliwa. Poza tym nie mogę przekonać się do białego człowieka z okropnym tatuażem, włosami w warkoczyki i krókich różowych spodenkach. Cote przez decyzję.

  Tom Lawlor vs Joe Doerksen
  W tym momencie jego kariery nie ma dla Doerksena miejsca w gronie fighterów UFC. Lawlor, poddanie, 2 runda.

  Marcus Davis vs Jonathan Goulet
  Kiedy Davis trafi czysto Kanadyjczyka będzie po wszystkim. Co więcej, raczej stanie się to prędzej niż później. Davis, TKO, 1 runda.
  Yoshiyuki Yoshida vs Mike Guymon
  Yoshida padł ofiarą dwóch absolutnie brutalnych nokautów w UFC ale w tej walce to mu nie grozi. W zasadzie powinien być lepszym grapplerem niż Guymon ale łatwiej będzie mu skończyć przez gnp, jak za starych, dobrych czasów w Cage Force. Yoshida, TKO, 1 runda.
  Joey Beltran vs Tim Hague
  To prawie tak jakby Hague nigdy nie został zwolniony. Beltran to nie jest prawdziwy ciężki i Hague ma warunki fizyczne by mu to uzmysłowić. Hague przez decyzję.

  T.J. Grant vs Johny Hendricks
  Wybitny zapaśnik, jakim jest Hendricks, chyba podłapał już wystarczająco dużo sztuczek grapplingowych, by nie dac się złapać Grantowi. Kanadyjczyk jest groźny i w stójce i w parterze ale Amerykanin przez większość walki powinien trzymać go w defensywie. Hendricks przez decyzję.

  John Salter vs Jason MacDonald
  Owszem, MacDonald odwiedził już oktagon w swojej karierze, ale będąc na wygnaniu nie potrafił przekonująco pokonywać rywali poddając tylko Vernona White’a. Jeśli MacDonald nie ma swoich poddań jest zupełnie bezbronny i uważam, że Salter zaskoczy nokautując doświadczonego Kanadyjczyka. Salter, TKO, 2 runda.
  Venom
  Lyoto Machida vs Mauricio Rua

  Lyoto Machida przez decyzję. Niezależnie od kontrowersji przy werdykcie, Shogun znalazł sposób na nietypowy styl Machidy. Czy po raz drugi będzie tak samo skuteczny? Trudno powiedzieć. Nie bardzo widzę co Mauricio mógłby jeszcze poprawić, a u Lyoto jest kilka aspektów, jak choćby lepsza obrona niskich kopnięć czy próba przenoszenia walki na ziemie. Były gwiazdor Pride ma cały czas bardzo słabe defensywne zapasy i może to będzie kluczem do zwycięstwa Machidy. Równie dobrze walka może potoczyć się dokładnie tak jak pierwsze starcie i w takiej sytuacji też delikatnie skłaniam się ku werdyktowi na korzyść mistrza.

  Paul Daley vs Josh Koscheck

  Josh Koscheck przez decyzję. Mam pewne obawy, że Pudel będzie chciał coś udowodnić i zdecyduje się na walkę w stójce, wtedy skończy jak w pojedynku z Paulo Thiago. Wierzę, że jednak rozsądek zwycięży, a wtedy Josh nie powinien mieć kłopotów ze zdobywaniem obaleń. Daley jest twardy więc pewnie nie da się skończyć, ale Koscheck powinien wygrać decyzję.

  Jeremy Stephens vs Sam Stout

  Sam Stout przez decyzję. Stout to dużo lepszy technicznie uderzacz, po tym co pokazał przeciwko Lauzonowi nie mam wątpliwości, że zdecydowanie wypunktuje Stephensa. Dobra praca nóg i trzymanie rywala na dystans powinny zapewnić Samowi wygraną na własnym boisku.

  Kimbo Slice vs Matt Mitrione

  Matt Mitrione przez KO, runda 1. W walkach Kimbo raczej nic mnie zaskoczy, tak samo nie zdziwię się jak wygra z Mitrione. Matt to jednak lepszy sportowiec, robiący stałe postępy, a magiczna broda Slice’a od walki z Sethem nie chroni go już przed byciem znokautowanym.

  Patrick Cote vs Alan Belcher

  Patrick Cote przez TKO, runda 3. Występ Kanadyjczyka to trochę niewiadoma z powodu półtorarocznej przerwy w startach, ale ostatecznie tego co najbardziej pomoże mu w tej walce – solidnej szczęki na pewno nie stracił. Starcie powinno być wyrównane, ale Belcher ma tendencję do odsłaniania się w stójce i prędzej czy później Cote będzie potrafił to wykorzystać, sam wytrzymując ciosy rywala.

  Tom Lawlor vs Joe Doerksen
  Tom Lawlor przez TKO, runda 1. Lawlor w takiej formie jak z walki z Simpsonem nie powinien mieć żadnych problemów z Doerksenem, który po prostu nie jest w tej chwili zawodnikiem kalibru UFC.
  Marcus Davis vs Jonathan Goulet

  Marcus Davis przez KO, runda 1. Połączenie szklanej szczęki Goulet i solidnej siły i techniki Davis może dać tylko jeden rezultat.

  Yoshiyuki Yoshida vs Mike Guymon

  Yoshiyuki Yoshida przez poddanie, runda 1. Japończyk to zbyt dobry grappler, żeby nie poradzić sobie z Guymonem. Zenko przez gilotynę lub anakondę.

  Joey Beltran vs Tim Hague

  Tim Hague przez TKO, runda 2. Walka może iść równie dobrze w obie strony, obaj nie są świetnymi ciężkimi, ale obaj mają czym uderzyć. Postawię tego większego i silniejszego.

  T.J. Grant vs Johny Hendricks

  Johny Hendricks przez decyzję. Wątpię czy Grant będzie miał odpowiedź na zapasy Hendricksa. Spodziewam się gładkiej wygranej byłego mistrza NCAA.

  John Salter vs Jason MacDonald

  Jason MacDonald przez poddanie, runda 2. Salter dzięki swoim zapasom ma szansę na wygraną, ale nie jestem pewien czy przez trzy rundy Kanadyjczyk nie znajdzie okazji do poddania. Ostatecznie postawię na, że MacDonald jednak wyciągnie coś z rękawa.
  R.O.B.
  Lyoto Machida vs. Mauricio Rua – Machida przez decyzję
  Paul Daley vs. Josh Koscheck – Koscheck przezz poddanie
  Jeremy Stephens vs. Sam Stout – Stout przez decyzję
  Kimbo Slice vs. Matt Mitrione – Mitrione przez TKO
  Patrick Cote vs. Alan Belcher – Cote przez TKO
  Tom Lawlor vs. Joe Doerksen – Lawlor przez TKO
  Marcus Davis vs. Jonathan Goulet – Davis przez TKO
  Yoshiyuki Yoshida vs. Mike Guymon – Yoshida przez poddanie
  Joey Beltran vs. Tim Hague – Hague przez decyzję
  T.J. Grant vs. Johny Hendricks – Hendricks przez decyzję
  John Salter vs. Jason MacDonald – MacDonald przez poddanie


  UFC 113: Machida vs Shogun 2 – Typowanie redakcji
   
 2. marcus-007

  marcus-007 Jungle Fight
  Lightweight

  Dołączył:
  Jun 15, 2009
  Komentarze:
  279
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Ja już wczoraj wysłałem i mam nadzieję, że wejdzie mi prawie tak dobrze jak KSW:) Pewnie trochę ryzykuję ale postawiłem na Belchera i Daleya
   
 3. Guest

  Guest Guest

  nigdy nie wiadomo co tam się będzie działo, zawsze masz szanse [​IMG]
   
 4. Nilg

  Nilg PRIDE FC
  Welterweight

  Dołączył:
  Mar 30, 2009
  Komentarze:
  6,487
  Zdobyte Lajki:
  3,414
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  strassznie ciężko mi typować 2 walki wieczoru…no kurde bardzo ciężko
   
 5. seban28

  seban28 BAMMA
  Featherweight

  Dołączył:
  Nov 8, 2009
  Komentarze:
  821
  Zdobyte Lajki:
  8
  Punkty:
  1,790
  Co do typowania walki wieczoru, to rozum zdecydowanie skłania się ku Lyoto, co do starcia Daley – Koscheck to tu pewnie wtopię.
   
 6. taniaskura

  taniaskura Oplot Challenge
  Featherweight

  Dołączył:
  May 7, 2010
  Komentarze:
  9
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Daley wygra [​IMG] wspomnicie moje słowa
   
 7. Zelboys06

  Zelboys06 Shark Fights
  Middleweight

  Dołączył:
  Feb 18, 2010
  Komentarze:
  1,295
  Zdobyte Lajki:
  3
  Punkty:
  1,790
  Problematyczna do typowania jest walka Pudla – bo jesli bedzie myslal, to bedzie obalal wciaz i wygra, jesli bedzie chcial pokazac, jaka ma dobra stojke, to dostanie gonga i tyle. W sumie obstawilem Pudla, mysle, ze pierwszy scenariusz jest jednak bardziej realistyczny…
   
 8. fusel

  fusel EFC Africa
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jan 20, 2009
  Komentarze:
  3,012
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  cos widze, ze redakcja solidarnie za machida. ja cos czuje, ze shogun dzis w nocy pokaze klase i wygra.
   
 9. Be eS

  Be eS Maximum FC
  Middleweight

  Dołączył:
  Feb 12, 2010
  Komentarze:
  1,612
  Zdobyte Lajki:
  21
  Punkty:
  1,790
  WAR SHOGUN! - i tyle mam do powiedzenia w temacie :]
   
 10. pietrek

  pietrek Oplot Challenge
  Featherweight

  Dołączył:
  May 7, 2010
  Komentarze:
  19
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Admin. Czy po każdym turnieju bedziecie zestawiac w ’sezonie typera’ osoby z najwieksza iloscia trafionych walk czy robicie to raz na kilka turniejow? z gory dzieki za odpowiedz.
   
 11. bobinhool1

  bobinhool1 Oplot Challenge
  Featherweight

  Dołączył:
  May 8, 2010
  Komentarze:
  6
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Sorki za tak durne pytanie, ale o której zaczyna się cała gala UFC 113 [​IMG] ? Mam link ale nie jest podana godzina rozpoczęcia.
   
 12. Wojsław Rysiewski

  Wojsław Rysiewski KSW

  Dołączył:
  Mar 5, 2008
  Komentarze:
  14,076
  Zdobyte Lajki:
  746
  Punkty:
  2,790
  pietrek nie rozumiem twojego pytania. Liczymy liczbę trafnie wytypowanych walk z gal przez najbliższe cztery miechy.


  bobinhool1 gala zaczyna się o 1:20 w nocy, transmisja o 4.
   
 13. Talarr

  Talarr Oplot Challenge
  Featherweight

  Dołączył:
  Apr 10, 2010
  Komentarze:
  3
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Venom – pietrek chyba miał na myśli, czy po każdej gali będziecie przedstawiać ranking typera, czy pokażecie tylko klasyfikacje końcową po 4miesiącach.


  A do tematu – Dzisiaj Shogun i Daley;) nie ma innej możliwości.;]
   
 14. Marek

  Marek Oplot Challenge
  Featherweight

  Dołączył:
  May 13, 2009
  Komentarze:
  4
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Shogun przez TKO [​IMG]
   
 15. Wojsław Rysiewski

  Wojsław Rysiewski KSW

  Dołączył:
  Mar 5, 2008
  Komentarze:
  14,076
  Zdobyte Lajki:
  746
  Punkty:
  2,790
  Tidzej na pewno będzie pisał kto prowadzi.
   
 16. spartan

  spartan BAMMA
  Middleweight

  Dołączył:
  Jun 7, 2009
  Komentarze:
  979
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Shogun przez tko,dayley przez ko,kimbo przez ko,davis przez ko,cote decyzją i lawror przez tko:),kieruje sie jak zwykle bardziej sympatia niz rozsądkiem ale mam nadzieje że trafie wyniki
   
 17. dilerus

  dilerus Oplot Challenge
  Welterweight

  Dołączył:
  Jul 25, 2009
  Komentarze:
  60
  Zdobyte Lajki:
  3
  Punkty:
  1,790
  To stare amerykańskie przysłowie chyba idzie odwrotnie: “nabierz mnie raz – twoje wina, nabierz mnie drugi – moje wina”.
   
 18. Born2kill

  Born2kill UFC
  Heavyweight

  Dołączył:
  Apr 11, 2010
  Komentarze:
  19,899
  Zdobyte Lajki:
  1,927
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  A ja typowalem Shoguna,dlatego,ze nawet jesli podejrzewam,ze wygra Machida nie chce miec podzielonych emocji,nie trafie w typowaniu to przegra tez ten na kogo licze;) to tylko jeden typ w koncu…
  Bedzie ciekawie,to najwazniejsze,oby bez kontuzji zawodnikow,glupich werdyktow, wszystko niech zostanie wyjasnione jak nalezy…;) jak zawsze pobozne zyczenia,ale oby.
   
 19. Tidzej

  Tidzej Bellator
  Heavyweight

  Dołączył:
  Apr 17, 2008
  Komentarze:
  4,849
  Zdobyte Lajki:
  1,814
  Punkty:
  2,790
  dilerus, chyba masz racje. Przynajmniej nie zepsułem tego tak źle jak George W. Bush.
   
 20. KikoDymas

  KikoDymas Oplot Challenge
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Dec 11, 2009
  Komentarze:
  127
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Koło której myślicie Machida – Rua mogą walczyć ???
   

Share This Page