1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

UFC 112: Invincible – wyniki

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by Robert Górski, Apr 10, 2010.

1. Robert Górski

Robert Górski BikeOrDie.pl

Komentarze:
    1,010
    Zdobyte Lajki:
    161
    Punkty:
    1,790
    Home Page:

Wyniki w środku posta.

Największa organizacja MMA na świecie UFC nie zaliczy swojego debiutu na bliskim wschodzie do udanych. Na wyspie Yas w Abu Zabi na UFC 112: Invincible w pojedynku tytułowym w wadze średniej fani zobaczyli kolejny zastanawiający i mało porywający występ czołowego zawodnika MMA na świecie Andersona Silvy, a walka o pas w kategorii lekkiej zakończyła się kontrowersyjną przegraną mistrza B.J. Penna.

Anderson Silva (MMA 26-4) jest od wczoraj samodzielnym rekordzistą UFC jeżeli chodzi o ilość kolejnych obron pasa mistrzowskiego (sześć) i kolejnych wygranych (jedenaście), jednak jego wyczyn został całkowicie przykryty niezrozumiałym występem w starciu z Demianem Maią (MMA 12-2). Pająk wygrał pojedynek zdecydowanie na punkty, przez pierwszy trzy rundy deklasował, ośmieszał i upokarzał rywala, rozbijając go uderzeniami na przemian z przedrzeźnianiem, pajacowaniem i rozmowami w klatce. Po piętnastu minutach, wiedząc, że ma wygraną punktową w kieszeni Anderson kompletnie stracił zainteresowanie pojedynkiem i ostatnie dwie rundy praktycznie nie zadawał ciosów uciekając przed rywalem. Światowej klasy grappler, jakim jest Maia nie potrafił ani obalić mistrza UFC, ani nawet się do niego zbliżyć. Po pełnych pięciu rundach nie było wątpliwości kto wygrał tytułowe starcie i sędziowie jednogłośnie orzekli wygraną Silvy, ale włodarze UFC i publiczność z pewnością nie była usatysfakcjonowana występem mistrza.

Kontrowersji nie zabrakło w drugiej tytułowej walce tego wieczora Frankie Edgar (MMA 12-1) został nowym mistrzem UFC w wadze lekkiej pokonując dotychczas jak się wydawało nietykalnego w tej kategorii B.J. Penna (MMA 15-6-1), jednak według większości fachowców wygrana należała się Hawajczykowi. Penn rozpoczął pojedynek w swoim stylu, przez dwie pierwsze rundy skutecznie punktował Edgara i lądował na jego twarzy kolejne lewe proste i sierpy z kontry. W kolejnych odsłonach mistrz zwolnił tempo swoich akcji i toczona cały czas w stójce walka się wyrównała, jednak żaden z zawodników nie osiągnął większej przewagi. O zwycięzcy pojedynku musieli zdecydować sędziowie, o ile punktację Sala D’Amato 48-47 dla Edgara można jeszcze jakoś usprawiedliwić to karty 49-46 Andy’ego Robertsa i szczególnie 50-45 Douga Crosby’ego dla pretendenta są prawdopodobnie jednymi z najgorszych w historii UFC.

Oczekiwania fanów zawiodła też trzecia z ważnych walk na karcie, pojedynek legend byłego mistrza UFC Matta Hughesa (MMA 44-7) z Renzo Gracie’im (MMA 13-7-1). Mocno wiekowi zawodnicy całe starcie walczyli w stójce, gdzie technicznie obaj odstają od dzisiejszej czołówki wagi półśredniej. Dodatkowo zarówno Hughes jak i Gracie mieli ogromne problemy kondycyjnie. Ostatecznie to Amerykanin miał więcej sił i po rozbiciu rywala niskimi kopnięciami na dwadzieścia sekund przed końcem wykończył serią uderzeń słaniającego się na nogach Brazylijczyka.

Bardzo słabe trzy ostatnie walki mocno przyćmiły poprzedzające je znakomite występy młodych zawodników. Rafael Dos Anjos (MMA 14-4) pokazał błyskotliwe umiejętności w parterze i po wyrównanej pierwszej rundzie, w której bronił gilotyny, w drugiej perfekcyjnie wykonaną balachą poddał Anglika Terry’ego Etima (MMA 14-3). Były mistrz NCAA w zapasach Mark Munoz (MMA 8-1) powrócił z dalekiej podróży w pojedynku z Kendallem Grove (MMA 11-7), pochodzący z Filipin zawodnik w pierwszej rundzie nadział się na mocny podbródkowy rywala i do końca pierwszych pięciu minut walczył o przetrwanie broniąc kolejnych prób poddań Hawajczyka. W drugiej odsłonie Munoz wreszcie obalił przeciwnika i tam zaprezentował to co potrafi najlepiej czyli dewastujące ground and pound, którym zakończył pojedynek w niecałe trzy minuty. W pojedynku niepokonanych półciężkich kolejny mistrz NCAA w zapasach Phil Davis (MMA 6-0) pokazał, że z walki na walki robi ogromne postępy i znakomitą anakondą poddał znanego z KSW Szweda Alexandra Gustafssona (MMA 9-1). Wyniki:
    Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza wagi średniej UFC
    185 lbs.: Anderson Silva pok. Demiana Maie przez jednogłośną decyzję, 50-45, 50-45, 49-46

Główna karta:

Pojedynek o pas mistrza wagi lekkiej UFC
    155 lbs.: Frankie Edgar pok. BJ Penna przez jednogłośną decyzję,  50-45, 48-47, 49-46

170 lbs.: Matt Hughes pok. Renzo Gracie przez TKO (uderzenia), 4:40 runda 3
    155 lbs.: Rafael Dos Anjos pok. Terry’ego Etima przez poddanie (balacha), 4:40 runda 2
    185 lbs.: Mark Munoz pok. Kendalla Grove’a przez TKO (uderzenia w parterze), 2:50 runda 2

Pozostałe:

205 lbs.: Phil Davis pok. Alexandra Gustafssona przez poddanie (anakonda), 4:55 runda 1
    155 lbs.: Paul Taylor vs. John Gunderson – walka anulowana

170 lbs.: Ricky Story pok. Nicka Osipczaka przez niejednogłośną decyzję, 2 x 29-28, 28-29
    170 lbs.: DaMarques Johnson pok. Brada Blackburna przez TKO (uderzenia w parterze), 2:08 runda 3
    155 lbs.: Paul Kelly pok. Matta Veacha przez poddanie (gilotyna), 3:41 runda 2
    265 lbs.: Jon Madsen pok. Mostaphę Al-Turka przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28

Bonusy po 75 tys. $

Walka wieczoru: Mark Munoz vs. Kendall Grove
    Nokaut wieczoru: DaMarques Johnson
    Poddanie wieczoru: Rafael Dos Anjos

UFC 112: Invincible – wyniki

2. Paz

Paz Brutaal
    Featherweight

Komentarze:
    488
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Zapraszam na czat

3. fusel

fusel EFC Africa
    Heavyweight

Komentarze:
    3,012
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    [​IMG]no to al-turk leci z ufc.

4. ketrab

ketrab Jungle Fight
    Featherweight

Komentarze:
    239
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    mozna ja gdzie indziej ogladac niz na sopcascie ?:D

5. Guest

Guest Guest

[​IMG]Taylor jednak dal rade. Al-Turk juz powinien dawno poleciec i szczerze nie mam pojecia dlaczego go tam jeszcze trzymali.

6. Quick Swick

Quick Swick Oplot Challenge
    Heavyweight

Komentarze:
    193
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    lg- Abu Dhabi

7. slipmych

slipmych BAMMA
    Flyweight

Komentarze:
    730
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Veach przegrał.. nerw

8. GLF

GLF KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,028
    Zdobyte Lajki:
    5
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Wygląda na to, że Bad zostanie zwolniony z UFC. Kto wiem, może z DaMarquesa jeszcze coś będzie.

Dlaczego anulowano walkę Taylora z Gundersonem?

9. Tidzej

Tidzej Bellator
    Heavyweight

Komentarze:
    4,846
    Zdobyte Lajki:
    1,812
    Punkty:
    1,790
    Podobno obudził się z migreną.

10. ketrab

ketrab Jungle Fight
    Featherweight

Komentarze:
    239
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Jest jakis inny sposob na ogladniecie tej gali, tak jak to miało miejsce w przypadku ufc 111 gdzie ktos podal link do streama i bylo tylko trzeba cos sciagnac [​IMG] . Bo sopcast pewnie nie bedzie dzialac.

11. Zlatan

Zlatan WSOF
    Light Heavyweight

Komentarze:
    3,353
    Zdobyte Lajki:
    11
    Punkty:
    1,790
    Szkoda ze Gustafsson nie w main cardzie. Dotychczasowe walki maja chyba dosc nieoczekiwane rozstrzygniecia

12. Pietrzek93

Pietrzek93 Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    51
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Szkoda że na głównej kacie nie ma walki Gustafsson vs. Phil Davies. Według mnie to ciekawsza walka niż Kendall Grove vs. Mark Munoz i Terry Etim vs. Rafael Dos Anjos

13. ssj7

ssj7 Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    2
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    a propos walki Andersona z Maią. Jedyna akcja jakiej się boję w życiu to walka z zapaśnikiem z ciężkiej wagi, albo czarnym paskiem bjj specjalizującym się w skrętówkach [​IMG] Albo połączenia tych dwóch, brrr…. Ostatnio mi się śniło, że Drwal walczył z Palharesem w Coloseum w Rzymie i on założył mu tą dźwignię i ciąąągnie, a tu nagle zamiast Tomka jestem ja i czuję ból jak *****syn, klepię gdzie popadnie a sędzia się popatrzył, powiedział że udaję i se poszedł. Cudem się nie zmoczyłem przez sen [​IMG] . I nie mam pojęcia dlaczego tutaj o tym piszę…

14. ssj7

ssj7 Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    2
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    aaa, bo chciałem powiedzieć, że dlatego jestem za Andersonem! W życiu bym nie chciał spotkać Mai w ciemnej uliczce albo w lesie gdzieś. Chociaż on za skrętówek nie słynie.

15. Guest

Guest Guest

dajcie jaki link do gali nic nie dziala live:(

16. RoughBoy

RoughBoy Oplot Challenge
    Lightweight

Komentarze:
    21
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    U mnie też nic nie działa [​IMG] Nawet justin.tv ….

17. Lucifer oO

Lucifer oO EFC Africa
    Lightweight

Komentarze:
    2,803
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    Kurde myślałem że znów będzie świetny pokaz przetrwania dźwigni [​IMG]

18. Tens

Tens WSOF
    Heavyweight

Komentarze:
    3,527
    Zdobyte Lajki:
    7
    Punkty:
    1,790
    Na razie bardzo ciekawe walki .

19. markeba

markeba Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    75
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Myślałem, że Terry ma lepszy boks
    Veach jak mogłeś mi to zrobić.
    Teraz czuję, że krótka piłka z Renzo będzie.

20. grzejnik78

grzejnik78 Maximum FC
    Welterweight

Komentarze:
    1,557
    Zdobyte Lajki:
    584
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Matt kopie jak Pudzian [​IMG]

Share This Page