1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

UFC 111: Typowanie

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by Tidzej, Mar 27, 2010.

1. Tidzej

Tidzej Bellator
    Heavyweight

Komentarze:
    4,846
    Zdobyte Lajki:
    1,812
    Punkty:
    1,790
    Zdjęcie zatwierdzone przez rząd ChRL / fot. UFC.com

Jak zwykle w wczesne sobotnie popołudnie pora na typowanie nadchodzącego UFC. Na 5 tygodni przed zakończeniem pierwszej edycji w tabeli przewodzi Knee z 44 punktami. 43 punkty na koncie ma Przemek a na trzecim miejscu z 42 oczkami jest jacol6. Póki co nadal nie wiem co dokładnie będzie nagrodą dla najlepszego typera pod koniec kwietnia ale niewykluczone, że będą to bilety na KSW w spodku.

Swoje typy jak zwykle wysyłajcie na typer@mmarocks.pl zawierając w temacie wiadomości waszego nicka i “UFC 111″. Przy okazji uprzedzam, że w środę będzie typowanie głównej karty Fight Night, więc możecie też zacząć się zastanawiać nad tamtymi walkami. Nasze typy po kliknięciu.
    TJ (41-20, 67,2%)
    Georges St-Pierre vs. Dan Hardy
    Nie interesuje mnie o ile procent większą szansę na wygraną ma Dan Hardy niż inni przeciwnicy St-Pierre’a. To i tak bardzo mała szansa. Hardy ma teoretycznie lepszy styl w stójce (kontry z dystansu) niż Alves ale St-Pierre jest kilkukrotnie lepszym strikerem niż w pierwszej walce z Serrą. St-Pierre zamęczy Anglika obaleniami a stójce będzie go nękał prostym. Przy okazji, liczba przeciwników znokautowanych przez Hardy’ego w UFC – 1. St-Pierre, poddanie, 3 runda.

Frank Mir vs. Shane Carwin
    Gdyby tylko Frank Mir potrafił przetrwać jeden silny cios nie miałbym najmniejszych wątpliwości, że zniszczy Carwina. Mir ma znacznie lepszą stójkę, znacznie lepszy parter a zapasy Carwina są tak dobre, że Gonzaga go obalił. Stawiam, że Mir, jak Gonzaga i Wain (Wain!) będzie trafiał Carwina w stójce, może podobnie do Kongo trafi mocno Carwina i zapnie poddanie w parterze. Mir, poddanie, 1 runda.

Jon Fitch vs. Ben Saunders
    Byłem gotowy na postawienie na Alvesa. Saunders również jest najsilniejszy w stójce, pewnie będzie lepszym uderzaczem, ale kiedy ostatnio widzieliśmy jego zapasy były one tragiczne. Fitch nie będzie miał problemów z obalaniem Saundersa a “Killa B” w przeciwieństwie do Pitbulla nie ma takiej eksplozji z pleców by zrzucić z siebie zawodnika AKA. Fitch przez decyzję.

Kurt Pellegrino vs. Fabricio Camoes
    Dwóch dobrych grapplerów. Decydującym czynnikiem powinny być lepsze zapasy Pellegrino, które pozwolą mu na zdobywanie dominujących pozycji. Pellegrino przez decyzję.

Jim Miller vs. Mark Bocek
    Miller rozniesie Boceka. Lepszy grappler w Oktagonie i w walce z Ludwigiem pokazał, że robi postępy w stójce. Miller, TKO, 1 runda.

Ricardo Almeida vs. Matt Brown
    Podczas TUFa Browna odklepał dość łatwo Amir Sadollah. Zawodnik z Ohio zrobił sporę postępy choć tak naprawdę nie widzieliśmy za dużo jego parteru. Wydaje mi się, że scenariusz walki będzie podobny do pojedynku Drwala, Almeida agresywnie będzie szukał poddania w pierwszej rundzie dopóki nie opadnie z sił później. Różnica polega na tym, że Brown udowodnił już, że ma kondycję na 3 rundy w UFC. Brown, TKO, 3 runda.

Nate Diaz vs. Rory Markham
    Markham nigdy nie został poddany ale zawsze zbiera ciosy w stójce. Dużo. Nate Diaz póki co jest w tym miejscu co jego brak 3 lata temu. Uderza bardzo dużo ciosów ale nie potrafi zadawać ich szczególnie silnie. Mimo to powinien sprawić Markhamowi problemy w parterze i nie dać się zastopować w stójce. Diaz, poddanie, 2 runda.
    Jared Hamman vs. Rodney Wallacebr />Wallace to najlepszy zapaśnik z jakim miał do czynienia Hamman. Jego problem w walce z Stannem polegał na tym, że były Marine nie dał się trzymać w parterze. Nie wiem czy Hamman będzie potrafił to samo. Wallace przez decyzję.
    Tomasz Drwal vs. Rousimar Palhares
    Palhares jest bardzo wytrzymały ale ma niesamowicie słabą technicznie stójkę, tu Drwal będzie upatrywał szansy na zwycięstwo. W pierwszej rundzie na pewno ciężko będzie powstrzymać obalenia świeżego Brazylijczyka ale jego grappling nie zachwycał od poddania Salaverry’ego. Jeśli Drwal przetrzyma pierwszą rundę to nawet wtedy gdy zwykle opadał z sił powinien być w stanie zatrzymać obalenia równie zmęczonego Palharesa i atakować w stójce by odrobić straty z pierwszej rundy. Jest w tym typie mały element myślenia życzeniowego ale cóż. Drwal przez decyzję.

Matt Riddle vs. Greg Soto
    Soto, w przeciwieństwie do Osipczaka, to głównie grappler i nie sprawi Riddle’owi problemów w stójce co pozwoli Amerykaninowi na w miarę spokojne obalenia. Riddle przez decyzję.
    R.O.B. (39-22, 63,9%)
    Georges St-Pierre vs. Dan Hardy – GSP przez poddanie
    Frank Mir vs. Shane Carwin – Carwin przez KO
    Jon Fitch vs. Ben Saunders – Fitch przez decyzję
    Kurt Pellegrino vs. Fabricio Camoes – Pellegrino przez decyzję
    Jim Miller vs. Mark Bocek - Miller przez poddanie
    Ricardo Almeida vs. Matt Brown – Brown przez TKO
    Nate Diaz vs. Rory Markham - Diaz przez poddanie
    Jared Hamman vs. Rodney Wallace – Wallace przez TKO
    Tomasz Drwal vs. Rousimar Palhares – Palhares przez poddanie
    Matt Riddle vs. Greg Soto - Riddle przez decyzję

Venom (38-23, 62,3%)

Georges St. Pierre poddanie, runda 2. Ofensywnie Hardy ma większą szansę na zwycięstwo niż Fitch i być może niż Alves. Uderza urozmaicone kombinacje i dysponuje solidną siłą. W odróżnieniu jednak od dwóch wyżej wymienionych półśrednich nie jest tak dobrym grapplerem i ciężko mu będzie skutecznie zatrzymywać przejścia gardy St. Pierre’a. Kanadyjczyk już dawno nie miał okazji kogoś poddać, bo dostawał niespecjalnie pasujących do tego rywali. Tym razem jest inaczej i przewiduję, że GSP przypomni wszystkim, że po za zapasami dysponuje też wysokiej klasy umiejętnościami na ziemi.

Shane Carwin KO, runda 1. Frank Mir zarówno w stójce jak i w parterze to lepszy technicznie zawodnik, dodatkowo wbrew temu co mówi sam Frank ja niezbyt wysoko cenię zapasy Carwina. Mir ma wszystkie narzędzia, żeby wygrać ten pojedynek, ale brakuje mu podstawowego żeby przetrwać – wytrzymałości na ciosy. Jeśli nie rozprawi się z Shane’em tak szybko jak z Kongo, to nie chce mi się wierzyć, że zawodnik z Kolorado nie trafi go przynajmniej jednym czystym ciosem, a co się wtedy wydarzy widzieliśmy już kilka razy wcześniej (Freeman, Vera, Pe de Pano, Lesnar).

Jon Fitch decyzja. Co prawda Fitch wyglądał ostatnio bardzo przeciętnie, prawie przegrał z Mike’iem Piercem, ale powinien sobie poradzić z Saundersem. Mike Swick nie miał żadnych problemów z obalaniem Bena, a Fitch to o klasę lepszy zapaśnik. Oczywiście jak znowu będzie miał problemy z kondycją w trzeciej rundzie, to Saunders może mu sprawić niemiłą niespodziankę swoimi kolanami, ale postawię jednak dość standardowe zwycięstwo Jona, czyli decyzję.
    Kurt Pellegrino decyzja. W pojedynku dwóch grapplerów to Pellegrino jest lepszym zapaśnikiem i generalnie jest bardziej wszechstronny. Starcie powinno być wyrównane i nie zdziwię się jak po kontrowersyjnej decyzji wygra ten, który był dłużej na górze, czyli pewnie Amerykanin.

Jim Miller TKO, runda 2. Przewiduję podobny scenariusz jak w starciu Bocka z Frankie Edgarem. Miller to zbyt dobry zapaśnik i za mocno uderza w stójce, żeby rudawy Kanadyjczyk sprawił mu problemy. Prędzej czy później zawodnik z New Jersey trafi mocno rywala i zakończy pojedynek przed czasem.

Ricardo Almeida poddanie, runda 2. Cały czas nie mogę się przekonać do Matta Browna, mimo, że dał wyrównany pojedynek z Dong Hyun Kimem, a potem zdemolował trzech kolejnych rywali. Almeida musi sobie z nim poradzić szybko, bo z jego problemami z kondycją, po 7-8 minucie walki będzie mu co raz ciężej zdobywać obalenia. Postawię jednak, że wysokiej klasy grappling Brazylijczyka zapewni mu wygraną przed czasem.

Nate Diaz decyzja. Ostatni raz jak Markham miał problemy ze zrobieniem wagi, Dan Hardy rozprawił się z nim w dwie minuty. Diaz nie ma takiej techniki, ani tym bardziej siły uderzenia, ale powinien wypunktować beznadziejnego w obronie rywala. Decyzja młodszego z braci Diazów o przejściu do kategorii wyżej nie jest zbyt mądra, ale akurat z Markhamem powinien sobie poradzić.

Jared Hamman vs. Rodney Wallace
    Rodney Wallace decyzja. Wallace powinien zapaśniczo zdominować Hammana, chociaż nie zdziwię się jak zobaczymy powtórkę z walki ze Stannem i to Rodney pożegna się z UFC.

Tomasz Drwal decyzja. Myślę, że wiele osób nie docenia grapplingu Tomka, po za tym Palhares to trochę taki mistrz jednej sztuczki. Podejrzewam, że Goryl w czasie przygotowań opracował z Listerem wszelkie możliwe ucieczki z dźwigni na nogę i nawet jak walka znajdzie się na ziemi nie będzie to oznaczało jego końca. Oczywiście cały czas pozostaje pytanie o kondycję Polaka, ale Brazylijczyk też nie jest specjalnie wytrzymały. Tomkowi będzie ciężko skończyć pojedynek, bo Palhares dysponuje solidną szczęką, ale powinien dowieźć decyzję.

Matt Riddle decyzja. Riddle przez zapasy.
    dEFTHOMAS (18-19, 48,6%)
    Jared Hamman vs. Rodney Wallace

UFC 111: Typowanie

2. Anusiak

Anusiak Brutaal
    Bantamweight

Komentarze:
    459
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Drwal TKO runda druga!!! Resztę wyśle na typera.

3. furryanimal

furryanimal Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    10
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
  4. Wojtassio

Wojtassio Jungle Fight
    Middleweight

Komentarze:
    372
    Zdobyte Lajki:
    54
    Punkty:
    1,790
    R.O.B. jak mogłeś ?! [​IMG] Warrrr Gorilla !

5. Chev Chelios

Chev Chelios Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    42
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    He he to zdjecie jest swietne, jakby ktos nie wiedzial o co chodzi, to moze sobie pomyslec, ze Hardy’iego troche poniosly emocje [​IMG]

6. efajelajpi

efajelajpi Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    55
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    ROB juz z czystego patriotyzmu mogles postawic na Drwala:p ja tez przesle typy na maila

7. error

error Jungle Fight
    Light Heavyweight

Komentarze:
    410
    Zdobyte Lajki:
    12
    Punkty:
    1,790
    bedzie pod lupa?

8. Tidzej

Tidzej Bellator
    Heavyweight

Komentarze:
    4,846
    Zdobyte Lajki:
    1,812
    Punkty:
    1,790
    Nie będzie pod lupą. Znowu, niestety.

9. invinciblekamil

invinciblekamil Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    63
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    wie ktoś o której czasu polskiego zaczyna się gala ?

10. m1ch4l

m1ch4l Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    14
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Ja nie wiem czy to mi sie tylko wydaje czy GSP na wazeniu byl ostro odwodniony. Jak dobrze kojarze to mowil cos w Primetime (albo w jakims wywiadzie), ze przybral na masie dzieki nowej diecie itd. Ja tam mysle, ze to moze mu nie wyjsc na dobre bo przeciez zrzucac za duzo tez nie dobrze zwlaszcza dla jego stylu walki. Mam nadzieje, ze bedzie niespodzianka…

11. m1ch4l

m1ch4l Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    14
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Aha i ROB powaznie odrobina patriotyzmu…

12. Tidzej

Tidzej Bellator
    Heavyweight

Komentarze:
    4,846
    Zdobyte Lajki:
    1,812
    Punkty:
    1,790
    Błagam. Wiem, że póki co nasi w dużych walkach to rodzynki ale to nie powód, żeby za każdym razem na siłę szukać argumentów na ich rzecz. ROB uważa, że Palhares ma za dobre BJJ, jego prawo, to nie konkurs machania flagą a konkurs analizowania walk. Jakbyśmy nie typowali Drwala przeciwko Andersonowi też byś nam prawił o patriotyzmie?

13. OoO

OoO Jungle Fight
    Featherweight

Komentarze:
    232
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    [​IMG]Mistrzowska fotka i podpis [​IMG]

14. Guest

Guest Guest

Pewnie zaraz mnie tu wszyscy zjada ale ja kibicuje Palharesowi w tej walce. Ma dla mnie duzo ciekawszy styl i reprezentuje bjj czyli moja ulubiona sztuke walki. Drwal jest brawlerem i nie pasuje mi zbytnio jego styl. Nigdy nie rozumialem tego fałszywie pojetego patriotyzmu. Kazdy czlowiek jest jednostka i nie ma co kibicowac tylko dlatego ze jest sie z tego samego kraju co on. Mi to obojetne jaka kto ma narodowosc, liczy sie dla mnie tylko charyzma i styl walki danego zawodnika i tu Palhares mi pasuje duzo bardziej niz Drwal. Inna sprawa jest ze Palhares ma obiektywnie duzo wieksze szanse na wygranie tej walki wiec naprawde nie mam pojecia skad to zdziwienie uzytkownikow na typowianie R.O.B.a.

15. m1ch4l

m1ch4l Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    14
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Tidzej gdyby Drwal walczyl z Fedorem to i tak stawialbym na niego bo tak powinno byc. Wprawdzie wiekszosc z nas nie ma tego szczescia zeby moc oklaskiwac Tomka na zywo ale noz Tomek albo ktos z jego otoczenia wejdzie na Wasza strone i zobaczy nas wszystkich dopingujacych go i trzymajacych za niego kciuki. Nie uwazasz, ze to mile i motywujace?! To nie kwestia szukania argumentow, statystyk czy tez czystej kalkulacji aby byc wyzej w rangingu typerow ale widac ze Ty tez tego nie rozumiesz…

16. invinciblekamil

invinciblekamil Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    63
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    HEH WIEC JESZCZE RAZ WIE KTOŚ O KTÓREJ CZASU POLSKIEGO ZACZYNA SIĘ GALA ?

17. GLF

GLF KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,028
    Zdobyte Lajki:
    5
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    “Tidzej gdyby Drwal walczyl z Fedorem to i tak stawialbym na niego bo tak powinno byc.”
    Co za debilizm.

18. Anusiak

Anusiak Brutaal
    Bantamweight

Komentarze:
    459
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    I dlatego w twoim nicku jest Mark Hunt wirtuoz BJJ [​IMG]

19. Tens

Tens WSOF
    Heavyweight

Komentarze:
    3,527
    Zdobyte Lajki:
    7
    Punkty:
    1,790
    Nie rozumiem oburzenia użytkowników . R.O.B typuje zwycięstwo Palharesa , ale na pewno kibicuje Tomkowi . Zresztą w typowaniu powinno kierować się obiektywizmem , a nie patriotyzmem i własnymi życzeniami .

20. Guest

Guest Guest

m1ch4l – zaimponowałeś mi. Tylko nie zapomnij postawić pieniędzy

Share This Page