TV Ratio i sprawy związane z telewizyjnymi transmisjami mma/k1/boksu

Wydaję mi się, że pytałem oto Dyrmy, i mówił, że OS nie publikuje ich oglądalności, ale średnia oglądalność tej stacji oscyluje w granicach 200-300 widzów, ale nie jestem pewien, słabą pamięć mam do liczb. :D
 
Oglądalność poszczególnych walk KSW 14


http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-1-ostro-w-dol-zyskaly-tvn-i-polsat


dla porównania oglądalność dwóch transmitowanych podczas gali Włodarczyk vs. Robinson


http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/coraz-slabszy-wynik-tvp-1-polsat-dogonil-tvn
 
Wow, Pudzian przegrał z Mankiewiczem i Górskim. Nic dziwnego , że teraz KSW chce postawić na gale bez freaków.
 
Po za tym bardzo ważna rzecz - transmisja z KSW trwała 4,5 godz - to naprawdę potwornie długo jak na obecne standardy utrzymywania uwagi widza na jednym wydarzeniu. Gdyby (wzorem wcześniejszych KSW lub gal bokserskich) transmisja trwała raptem 2 godz (nawet zaczynając w okolicach 22) średnia poszybowałaby mocno do góry z tych 3,1 mln do ok 4. Obecnie żadne inne widowisko tv nie jest w stanie tak długo utrzymać tak duzą średnią przy odbiornikach w takim przedziale czasowym.

Po za tym bardzo ważna statystyka dla Polsatu:
Najchętniej oglądane programy w Polsacie w okresie 13-19.09.2010 wg TNS OBOP
Data Program Oglądalność (tys.)
2010-09-18 KSW M.NAJMAN- P.SALETA 3 952,23
2010-09-18 KSW M.MANKIEWICZ- M.GÓRSKI 3 658,79
2010-09-18 KSW E.ESCH- M.PUDZIANOWSKI 3 192,33
2010-09-18 KSW D.VAN BERGEN- N.PUHAKKA 3 125,01
2010-09-18 KSW D.TABERA- J.BŁACHOWICZ 3 117,67
2010-09-18 KSW D.DOWDA- K.KUŁAK 2 943,69
2010-09-18 KSW N.PUHHAKA- B.MAŃKOWSKI 2 808,63
2010-09-18 KSW K.TOKUDOME- M.GÓRSKI 2 438,93
2010-09-16 HOTEL 52 2 438,40
2010-09-18 KSW D.VAN BERGEN- A.SOWIŃSKI 2 418,42
 
Tak przy okazji, czy jakaś zagraniczna telewizja ma zamiar transmitować KSW?


Bo był gdzieś ten temat, poruszany w zeszłym roku.
 
Następna porcja liczb.

Ostatnie K1 WGP F16 z Seulu miało oglądalność w Fuji Tv (prawa do Maxa ma TBS, ale dane jeszcze nie znane) na poziomie 10.0% co jest spadkiem o 3,2% w stosunku do 2009 i dało 2 największej stacji komercyjnej w Japonii dopiero 4 miejsce w tym czasie antenowym w stosunku do reszty komercyjnych nadawców.
Spadek realnej liczby widzów jednak był niewielki od zakładanego (w tym roku Fuji Tv nie promuje już K1 tak jak wcześniej) co wcale tak źle nie rokuje.
Inna sprawa, że imprezy w Korei zawsze miały średnie wyniki i FEG zawsze to odbijało w tamtejszych tv, które w tym roku zrezygnowały (w Korei panuje kryzys) z praw.
Jednak Fuji TV zaczyna coraz mniej płacić (mniejsza oglądalność to mniejsze wpływy z reklam i mniej kasy do podziału) i trzeba naprawdę mocnych bomb na 11 grudnia (które planowano na Dynamite), by mieć mocne wyniki Finału WGP.
M.in. dlatego coraz głośniej o walce Le Bannera z Ishiim na zasadach K1 jako głównym extra fight.
Co gorsza sytuacja FEG jest o tyle zła, co fatalna kondycja japońskiej gospodarki, w której coraz trudniej znaleźć długoterminowych i pewnych inwestorów, gdy bankructwa, afery łapówkarskie i spadki na giełdzie to codzienność.
 
Ma ktoś jakieś wiarygodne źródło do danych, że KSW 11 miało milion, czy tam 2 miliony widzów? Bo jestem tego bardzo ciekaw.
 
Taka informacja była zawarta w jednej z broszur medialnych KSW. Niestety gdzieś ją posiałem i nie pamiętam ile dokładnie ale podana oglądalność była 1,xxx,xxx - milion z hakiem.
 
Z tego co pamiętam to TNS OBOP w jednym ze swoich raportów telemetrycznych dawał 1,89 mln na godz 23 i średnią 1,6 mln, ale oni jednak zawsze zaniżają dane stacji komercyjnych, więc trzeba brać poprawkę.
 
Najgorszy w historii co dało i tak bardzo solidne 3 meijsce dla TBS zaraz za NHK (41%)i Fuji (15%).
No i szykuje się wielka bomba w świecie K1 - ponoć Fuji Tv chce zwiększyć zaangażowanie w FEG i dać o wiele więcej eventów.
 
Bardzo solidne trzecie miejsce? Myślę, że wynik był nieadekwatny do wkładu. Przegrali nie tylko z Kohaku ale też z jakimś programem dla dzieci na Fuji.


Chyba chcesz, żeby szklanka była w połowie pełna.
 
Jeśli prognozy przed galą dawały 4 miejsce z niecałymi 5% to jednak dojście do 9,8% jest sukcesem, a jeśli dodamy do tego brak większej gwiazdy (Ishii wcale nie jest taki hot, a Ali dopiero wychodzi z cienia dzięki promocji Fuji) i niemal zerową reklamę (TBS od 2 lat też dostaje po dupie z powodu zmniejszenia wpływów z reklam i wprowadzania nowego standardu tv cyfrowej) i woli zalewać transmisje swoich show i telezakupami.
W tym cięzkim roku to i tak dobry wynik i do tego na tyle konkretny, by jednak FEG wyszło na plus, choć wpływy będą znacznie mniejsze niż rok temu.
Inna sprawa, że program Fuj i Nippon tv oglądały osoby przełączające kanał z Festiwalu Piosenki, a więc starsi i kobiety.
No i jeszcze bardzo ważna kwestia - TBS tradycyjnie jest ustawiany na 4/6 w pilotach, a to też ma duży wpływ na wybór widzów m.in. dlatego Fuji ustawiane jako 3 po 2 kanałach NHK ma najlepsze ratio ze wszystkich tv komercyjnych.

Tak naprawdę to nie jest zły wynik, bo te 9.8 (a realnie pewnie okolice 8%, jeśli weźmiemy pod uwagę całość transmisji,a nie pierwszy blok) oznacza, że jednak te 5-7 mln widzów wolało to niż ukochany w Nippon Super Bowl piosenki popularnej.
I chodzi o widza casualowego, bo fani i tak kupili PPV (z tego co wiem to średnia z każdego eventu DREAM to ok. 30-40 tys. subskrypcji, wiec pewnie Dynamite miało ponad 50 tys po dodaniu walk K1).

PS: Obecnie nie ma szklanki, a kieliszek...
 
Biorac pod uwage ciagle rosnaca liczbe stacji TV "pokazujacych" w tej czy innej formie MMA, sugerowal bym rozwazenie wprowadzenia gdzies na stronie zakladki Program TV i zamieszczanie tam informacji o planowanych emisjach. Stanowilo by to z pewnoscia spore ulatwienie dla wielu osob zwlaszcza, ze wielokrotnie dostepne powszechnie programy ograniczaja sie do Informacji typu KSW, MMA czy sporty walki. Ja w kazdym razie bylbym bardzo zainteresowany taka informacja.
 
Rewelacja, no tak Juras to najlepsze zrodlo bo wiekszosc pozycji to on prowadzi lub komentuje :-)
 
Back
Top