Treningi siłowo wytrzymałościowe pod MMA

Polecam wszystkim trening Randy Coutura po którym miałem dobra efekty. Trening typowy pod SW. Wszystkie ćwiczenia wykonujemy w jednym ciągu, co sprawia że 3-4 serie takiego treningu to ok 30 minut pracy



 
Dostałem linka do treningu jako trening Coutura, nie wnikałem skąd to się wzięło - ważne że wchodzi :)
 
https://www.youtube.com/watch?v=zYOjrjYozp0







Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć jak dobrze wykonać trening który na filmiku robi Paweł ? Tzn. ile powtórzeń, ile serii w jakiej kolejności robić te ćwiczenia (czy tak na jak na filmiku) ?
 
Trochę psychologii w treningach nie zaszkodzi:



http://m.onet.pl/styl-zycia/facet/forma,z7q4b#z7q4b
 
Siema panowie cwicze mma 3x w tygodniu i 3x w tygodniu silownie.
moj plan wyglada tak :
Pn. - MMA
Wt. - Silownia
Sr. - MMA
Cz. - Silownia
Pt. - MMA
So. - Silownia
Nd. - WOLNE

Oto moj plan na silownie,prosze powieccie mi czy jest ok.



TRENING A:

POWER CLEAN (zarzut siłowy sztangi z ziemi) 5 x 5 (=> MOC, całościowe ćwiczenie - plecy, nogi; w szczególności kaptury, prostowniki grzbietu, wszystkie aktony barków, plecy, brzuch)

PRZYSIAD PRZEDNI (front squats) 5 x 8-10 (=> NOGI, częściowo plecy, brzuch)

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU 3 x 5-10 (=> PLECY, SZEROKOŚĆ)

POMPKI NA PORĘCZACH (dips) 5 x 5 (=> KLATKA, TRICEPS)

UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ 3-5 x 8-15 powtórzeń

WYMACH SZTANGIELKĄ + RWANIE SZTANGIELKI + PODRZUT SZTANGIELKI + SPRAWLE (pracuje całe ciało) -

1,1,1,2;

2,2,2,4

3,3,3,8,

4,4,4,16

ITD.



Rosnąca liczba powtórzeń; sprawle - 2x więcej niż pozostałe ćwiczenia. Rób, ile dasz radę.





TRENING B:

THRUSTERS ("DOPALACZE") 5 x 5 (=> NOGI, PLECY, BARKI, BRZUCH)

SUMO DEAD LIFT HIGH PULL 5 x 5 (=> PLECY + tył uda + pośladki + całe barki; - w szczególności prostowniki grzbietu, częściowo brzuch)

PRZYSIAD TYLNY 5 X 5 (=> NOGI - głównie czworogłowy uda, częściowo plecy, brzuch)

WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC 5 X 5 (=> KLATKA, TRICEPS)

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU CHWYTEM NEUTRALNYM LUB PODCHWYTEM 3 x 5-10 (=> PLECY, SZEROKOŚĆ)

WYCISKANIE WĄSKIM CHWYTEM DO DESKI 3-5 x 6-8 powt. (=> KLATKA, TRICEPS, częściowo barki)





TRENING C:

PEŁNY PODRZUT X serii x 3 (np. 3 x 3 powt.; 5 x 3 powt; całe ciało, z naciskiem na plecy, tył uda, barki, triceps)

RWANIE + PRZYSIADY RWANIOWE X serii x 3 powt. (np. 5x3; 4 x 3)

WYKROKI 3-5 x 8-10 powt. (=> CZWOROGŁOWE, POŚLADKI, PRZYWODZICIELE)

WIOSŁOWANIE sztangą oburącz lub pół-sztangą jednorącz (barbell rowing) 3-5 X 12-15 (=> PLECY)

PODRZUT SZTANGIELKI JEDNORĄCZ - po 50 powtórzeń na rękę
 
Po 5 seriach Power Clean robienie przysiadu przedniego to będzie zwykły zajazd, wyrzuciłbym to drugie z rozpiski. W treningu B bym zszedł do 3 serii wyciskania leżąc.


Generalnie trening wygląda na mocno naładowany i robiąc go na przemian z treningami MMA możesz się zajechać, przynajmniej na moje oko to tak wygląda.
 
Ale jezeli zredukuje ciezary odpowiednio do calosci treningu to moze bedzie ok,wole chyba bardziej ostry trening ale moze mniejszym obciazeniem,zeby nie obciazac stawow mocnym obciazeniem.Cwicze juz ladnych pare lat po 6 dni w tyg. wiec moze dam jednak rade.
 
kilka moich uwag do kolegi co robi 3 treningi MMA i 3 treningi siłowe



zaczym ci ktoś odpowie sensownie powinneś podać czy chodzisz 3 razy na siłownie jako trening pod MMA, czy chodisz na siłownie jako trening kulturystyczny budowania masy mieśniowej czy chodzisz nas siłwnie by budować siłe pod trójbój siłowy np. to po pierwsze







zaużmy że chodzisz na siłownie by byc lepszym w MMA to bardzo dobrze że robisz cieżarowy zarzut na klatkę gdyż tak sie to ćwiczenie nazywa i jest cudwonym cwiczeniem pod zapasy i MMA.



Robisz w przysiadach 5 powtórzeń chłopie to jest trening siłowy jak trójboisty po przysiadach na takich duzych ciezarach 5 powtórzen bedziesz wolny jak slimak a nie MMA







itd. itd.







Tompoz
 
https://www.youtube.com/watch?v=mzhiAQ3SHM8







pierwsze 30 sekund tego filmu pokazuje zarzut cieżarowy sztangi na klatke na proste nogi to jest super ćwiczenie pod MMA czy zapasy siła dynamiczna eklspozywna







Tompoz
 
https://www.youtube.com/watch?v=wfnWeSzHK4w







Według mnie nikt sie zgadzać nie musi ;D jak chcesz wypracować siłę pod mma to głowinie takie ćwiczenia jak przysiady, martwe ciągi, różne wyciskania, zarzuty dynamiczne , rwania sztangi/hantli z dużymi cieżarami po 5-6 ruchów itp , a kondycja, wytrzymałość to jakieś stacje z typowimi ćwiczeniami pod mma (uderznia młotem w opone, różnego rodzaje pompaki podciągania itp.) i biegi interwałowe dobra sprawa.
 
robiłem właśnie wcześniej taki plan na 3 dni przysiady, wyciskanie, zarzut, wiosłowanie, podciąganie itp, chciałem teraz ograniczyć to do 2 dni i dodać interwały 1-2 razy w tygodniu ale nie mam pomysłu jak to rozpisać :<
 
Mnie osobiście ostatnio zmieniła się koncepcja całego treningu pod sporty walki. Przemieliłem Enamaita i w głównej mierze siłka powinna eliminować jakieś słabe elementy a trening s&c pod MMA/grappling/bjj/cokolwiek powinien opierać się na jak największej pracy podobnej do tej w walce. Dla przykładu trening siłowy z partnerem na macie w takiej formie powinine być dobry. Partner+manekin zapaśniczy+drążek i odważnik/kettel/worek z piaskiem/bułgarski. Wejścia, wynoszenia, rzuty na ilość w danym limicie czasu, praca z piłką lekarską (rzuty, pchnięcia), sparing kubański. Problemem jest to, że b. dużo osób patrzy na wszystko przez pryzmat wagi ciężkiej i zawodników tam walczących którzy ważą po 105-110kg. Oni naturalnie będą wyglądać na sporych nie robiąc jakiś wymyślnych treningów na siłowni. Zwykłe odtłuszczenie poprzez wejście w okres przygotowawczy robi z takiego Lombarda który jest tłusty(i waży w okolicach prawie 100kg) wyciętego dzika w kategorii 77 a jeszcze wcześniej człowieka-tarana w 84. Myślę, że to jest problem większości piszących tutaj. Chcą się dobrze prać, ale i przydało by się nie wyglądać jak kupa. Jeżeli ktoś startuje konkretnie to takie łączenie dla mnie przeładowanych planów jak te Knife'a to głupota. Natomiast jak MMA jest tylko takim hobby/rozrywką to można sobie pozwolić na coś takiego. Poza tym co po dużej sile nawet w niższej kategorii wagowej jeżeli nie ma się podstaw kondycji i nie umie się rozkładać sił. Przykład? Nie trzeba daleko szukać. Pudzi. Jego siła miała być atrybutem i była do czasu walki z El estrogenem. Później to już jazda w dół. Przypomnijcie sobie(o ile ktoś pamięta) jak Mariusz mówił o tym co robił z nim Dolce w ATT. Nawet urywek był. Kettlebell i slamy z piłką lekarską. Z Pudziana się lało.
 
nie obraź sie ale moim zdaniem gadasz głupoty ;d moge sie nieznać ale ja tam robie dużo takich ciwiczeń typowo siłowych i jakoś widzę różnicę na macie puźniej w sile, ważne jest żeby zachować odpowiednią proporcję włókien czerwonych i białych, wiec tez oczywiscie robić dużo takich ćwiczeń jak ty mówisz, ale typowo siłowe ćwiczenia na siłowni wielostawowe napewno nie zaszkodzą i tylko pomogą jeśli je sie robi z głową sam waże normalnie z 80 kg na zwodach statuje w 73 kg troche medali z amatorskich zawodów mam wiec coś tam mi musiały dać te ćwiczenia ;d tyrzymaj tu kilku lekkich w tym chad mendes 66 kg i jego trenieng siłowy, przysiady martwe ciagi wyciskania, zarzuty,rwania itp. to podstawa moim zdaniem bo nikt niekaże ćwiczyć klatki kulturystycznie pod pięcioma kątami ;d



https://www.youtube.com/watch?v=3_tSbmhWHcg







a i widziałem lombarda na rozternowaniu nadal wygląda jak dzik ;D zawodnicy zbija do wagi głownie wode nie tłuszcz
 
Na roztrenowaniu przed zejściem do 77



lom.jpg




Po decyzji o zejściu i ogarnięciu michy poza campem(sprawdź jego instgrama)



http://instagram.com/p/oLYYixnDpV/



To jedna sprawa. Druga trochę źle mnie zrozumiałeś. Ludzie postrzegają siłkę jako remedium na wszystko co nie idzie na macie. Jak robisz to z głową to dobrze. Nie patrz tak na zawodowców bo to jest inna bajka. Nie mówię, że trening siłowy jest zbędny. Jest przeceniany. Ścięcie samej wody daje efekt. Ludzie widząc zawodnika w walce widzą gotowy produkt w formie po całym sztabie przygotowawczym. Jak to Enamait pisał w swojej książce nigdy nie usłyszał od kogokolwiek po przegranej walce, że zabrakło mu siły. Brakuje zawsze kondycji ;-).
 
no jeżeli tak to sie zgadzam, przykładowo taki anderson silva czy inny nick diaz, condit czy struve raczej siły nie bedzie robił takiej na typowych ciężarach bo w ich stylu walki z ich warunkami fizycznymi to sie nie sprawdzi tak mi sie wydaje, co zawodnik to inny trening dla niego lepszy
 
To też prawda, że co zawodnik to inna specyfika treningu i celów do osiągnięcia. Chłopie nie porównuj Antka z Pierdziszewa Dolnego do zawodowca który raz-jest mistrzem w swojej kategorii wagowej, dwa ma cały sztab ludzi łącznie z lekarzem, fizjoterapeuta, dietetykiem i tysiącem innych rzeczy, trzy od dziecka był w sporcie(zapasy w collegu)
 
jones to zapaśnik więc to inna sprawa zapaśnicy zazwyczaj maja ziwerzęcą siłę , więc też ma specyficznie dobrany trenieng pod siebie tak jak już pisałem wyżej
 
W czym przeszkodziła by zwierzeca siła Silvie?







A Pettis?







https://www.youtube.com/watch?v=o93fbBisDQc
 
siła zwierzca by raczej mu w niczym nie przeszkadzała ale jeżeli by sie zajął trenowaniem tylko powiedzmy siłowo kosztem jego innych ćiwczeń to myśle że nie był by taki szybki, zwinny bo na tym głównie bazuje jego styl więc w tedy mogło by mu to przeszkadzać i nie oszukujmy sie silva tak nie trenuje bo nie ma jakieś wielkiej siły i raczje nie zacznie, a jak byś przeczytal to co wcześniej pisałem to ja jestem jak najbardziej za trenowaniem takiej siły bo to jest podstawa w spotach walki sam tak ćwiczę, tak jak na tym filmku z pettisem gdzie robi martwy ciąg to uwazam za jedno z bardziej podstawowcych ciwczeń w mma







co to jest 140 kg na martwy ciag sumo to przeciętny zdrowy wysportowanychłop o tej wadze myśle że podniesie bez problemu



bo to 300 to jest lbs zapewne, był bym bardziej w szoku gdyny tego nie podsniósł szczerze mówiąc
 
Zawodowcy robia cykl siły maksymalnej a potem robia cykl siły dynamicznej. Im wiekszymi cieżarami możesz operować przy sile maksymalnej tym wiekszymi zrobisz siłę dynamiczną i o to w tym chodzi.
 
Back
Top