To tylko biznes

Twixu

Jungle Fight
Bantamweight
Żółta Kartka
Interesują mnie bracia Fertitta, a właściwie wywiady, artykuły ... wszystko co z punktu biznesowego daje mi jaką kolwiek nawet minimalną wiedze. W języku polskim mówiąc szczerze nie znalazłem nic, może wy coś wiecie


@Jakub Bijan

Wiem, że o Lorenzo możesz coś wiedzieć. Gdzie nauczyli się jak zarządzać biznesem, jak odnaleźli się tak dobrze na rynku mieszanych sztuk walki. To wszystko mnie interesuje.
 
To spece od hazardu. Dawno temu postawili na pewną niszę i pewnych ludzi. Wygrali. Bo hazard jak i biznes jest dla mądrych ludzi.
I jeszcze w hazardzie jak i w inwestycjach biznesowych ważny jest moment wejścia, ale jeszcze ważniejszy jest odpowiedni moment wyjścia.
 
Last edited:
Oni przejęli biznes po ojcu. W 2001 za namową white'a kupili za drobne (dla nich to były drobne - 2 miliony ) ufc i przez pięć lat nie radzili sobie z promocją zupełnie. W 2005 ostatnią deską ratunku okazało się podpisanie kontraktu ze spike tv. Craig Piligian stworzył TUF i została wyemitowana legendarna już walka Griffina z Bonnarem. Była to pierwsza walka mma emitowana za darmo w otwartej telewizji w historii usa. Po tym biznes wystrzelił i reszta jest historią.

Wiele się mówi, że Fertitasi to jacyś donowie biznesu mma, a to jest chuj prawda. Dali się chociażby zrobic w chuja przez skośnych podczas zakupu Pride FC.

Prawdziwymi ojcami sukcesu ufc byli ludzie ze spike tv - głównie twórca tufa - Craig piligian I Albin Hecht - założyciel spike tv.

Fertitasi byli dobrzy z pieniędzmi, ale kreatywnie i promcyjnie to głowy do tego nie mieli.
 
Oni przejęli biznes po ojcu. W 2001 za namową white'a kupili za drobne (dla nich to były drobne - 2 miliony ) ufc i przez pięć lat nie radzili sobie z promocją zupełnie. W 2005 ostatnią deską ratunku okazało się podpisanie kontraktu ze spike tv. Craig Piligian stworzył TUF i została wyemitowana legendarna już walka Griffina z Bonnarem. Była to pierwsza walka mma emitowana za darmo w otwartej telewizji w historii usa. Po tym biznes wystrzelił i reszta jest historią.

Wiele się mówi, że Fertitasi to jacyś donowie biznesu mma, a to jest chuj prawda. Dali się chociażby zrobic w chuja przez skośnych podczas zakupu Pride FC.

Prawdziwymi ojcami sukcesu ufc byli ludzie ze spike tv - głównie twórca tufa - Craig piligian I Albin Hecht - założyciel spike tv.

Fertitasi byli dobrzy z pieniędzmi, ale kreatywnie i promcyjnie to głowy do tego nie mieli.

To wiele zmienia, dzięki. Widze, że jestes w temacie, z kogo bral bys przyklad odnosnie biznesu itd
 
To wiele zmienia, dzięki. Widze, że jestes w temacie, z kogo bral bys przyklad odnosnie biznesu itd

Nie ma jakiegoś sprawdzonego wzoru do naśladowania. Mówi się dużo, że Dana próbował naśladować model Vince'a Mcmahona. Tylko, że Mcmahon ma pełna kontrolę nad wynikami walk.

MMA to wciąż ultra niszowy sport i sukces UFC jest w dużej mierze rezultatem "błądzenia po omacku". Czy UFC jest zarządzane optymalnie? Nie wiadomo. UFC ostatnio popełnia wiele błędów. Można naśladować działania UFC, ale rezultaty nie zawsze mogą okazać się podobne. Najlepszą opcją jest po prostu dostosowanie się do swojego rynku. Strategia na Europę będzie inna niż na Amerykę i inna niż na Azję. Zobacz sobie zachowanie fanów w Japonii - cisza na trybunach. W USA za to najebani piwkiem kolesie drą mordy. W Polsce patola i kibole krzyczą z trybun "wypierdalaj!".
 
Back
Top