1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

To była najważniejsza walka w mojej karierze…

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by defthomas, Jun 1, 2010.

 1. defthomas

  defthomas Vale Tudo
  Open
  Cohones MMARocks

  Dołączył:
  Oct 7, 2007
  Komentarze:
  22,803
  Zdobyte Lajki:
  26,449
  Punkty:
  4,790
  Home Page:
  [​IMG]


  Zapraszamy do przeczytania wywiadu jaki przeprowadziła redakcja GrapplerInfo.pl z czołowym Polskim zawodnikiem wagi lekkiej Łukaszem Sajewskim ( 8-0 ) , który pokonał innego młodego i obiecującego zawodnika jakim jest Marcin Held ( 8-1 ) na gali Angels of Fire 7, która odbyła się w Płocku. Łukasz opowiada min. przebieg walki z Marcinem, opowiada nam o swoich przygotowaniach do tej walki i także o tym, z którym zawodnikiem wagi lekkiej w Polsce chciałby się zmierzyć. Enjoy !


  Witaj Łukasz, na wstępie chciałbym, abyś opowiedział na kilka pytań związanych z Twoją walką na Angels of Fire.


  Pokonałeś uważanego za największy talent MMA w Polsce Marcina Helda, Jak się  z tym czujesz?


  Czuje się bardzo dobrze bo to Held był uważany za faworyta tej walki. Ja byłem jak to sie mówi “underdogiem”. Marcin chyba za bardzo skupił się na “białym niedzwiedziu” i nie brał pod uwagę porażki ze mną.


  Walka była dosyć wyrównana, lecz z tego co powiedział trener Marcina Sławek Szamota wygrałeś zasłużenie. Co możesz nam powiedzieć o przebiegu tej walki ?


  Wiem że dominowałem w zapasach i walczyłem z góry. Marcin dochodził do dźwigni na nogi ale udawało mi się uciekać. Było kilka podbramkowych momentów gdzie o mało nie wyciągnął mi skrętówki czy balachy na kolano.


  Czy wszystko to co sobie zaplanowałeś przed walką zrealizowałeś w 100% ? Jesteś zadowolony ze swojego występu, czy jednak jest coś co uważasz, że mogłeś lepiej zrobić lub nad czymś bardziej popracować w etapie przygotowawczym ?


  Nie zrealizowałem mojego planu w 100% bo miało nie być walki w parterze. Ale ja naprawdę lubię obalać i nie wiem czemu zdecydowałem się grać w jego grę. Co do przygotowań  to 2 tygodnie przed walką byłem przeziębiony i przez 5 dni pauzowałem. Potem odbiło mi i chciałem nadrobić stracone dni co doprowadziło do przetrenowania i w ostatnim tygodniu we wtorek dosyć mocno nadwerężyłem kostkę. Prawdopodobnie z normalnej walki wycofałbym się ale to była najważniejsza walka w mojej dotychczasowej karierze i nie mogłem stracić wszystkiego na co tyle pracowałem. Nie wiem dlaczego ale taka sytuacja spowodowała u mnie pewnego rodzaju komfort psychiczny. Moje nastawienie brzmiało co będzie to będzie i o dziwo nie czułem stresu przed walką.


  Z kim przygotowywałeś się do tej walki,  Opisz jak wyglądały twoje przygotowania.


  Przygotowania tak jak zawsze w klubie AKADEMIA SARMATIA gdzie trenerem jest Paweł Ziółkowski oraz stójke w klubie GKSK CORPUS Dobrosława Bieleckiego. Przygotowywałem się z Krzyśkiem Piechotą, Marcinem Pionke i również z Izu Ugonohem którym dziękuje za pomoc.


  Jak wiemy trenujesz zapasy z Andrzejem Wrońskim, jak dużo dały Ci treningi z Olimpijczykiem ?


  Zapasy to chyba moja najmocniejsza strona. Uwielbiam je. Myślę że daja dużo siły,gibkości i dynamiki potrzebnej w walkach MMA. Treningi z Andrzejem Wrońskim to nie zapasy klasyczne a zapasy ukierunkowane pod MMA. Jestem bardzo zadowolony z tych treningów.


  Jaka była taktyka na walkę z Heldem ? Nie jest tajemnicą , że Marcin jest świetnym parterowcem. Jakie były założenia przed walką, zneutralizować jego grę w  parterze i  prowadzić walkę w stójce, czy jednak dążyłeś do parteru i tam chciałeś zaskoczyć Marcina ?


  Jak pisałem wcześniej miało nie być parteru. Jeżeli walka przeniosła by sie do parteru miałem wstawać na nogi i bić sie w stójce.

  Przed walką z Heldem miałeś sporą przerwę w startach MMA, czym było to spowodowane ?

  Było to spowodowane kontuzją która ciągnie się za mną już od dłuższego czasu.

  Właściciele KSW chcą we wrześniu zrobić turniej wagi lekkiej. Czy Panowie Kawulski i Lewandowski prowadzili może z Tobą rozmowy dotyczące Twojego ewentualnego występu na gali KSW 14. Jeśli oferta byłaby interesująca zgodziłbyś się wystąpić w takim turnieju ?

  Nie było żadnych rozmów na ten temat ale myślę że była by to ciekawa propozycja za względów marketingowych bo pudzian sprowadza przed telewizory miliony ludzi.

  Marcin Held to bardzo ambitny  zawodnik, który na pewno będzie chciał się zrewanżować, Jesteś gotów jeszcze raz skrzyżować rękawice z Marcinem ?

  Na razie to czeka go walka z Jeanem Silvą lepiej niech sie na tym skupi. Jeśli dostane dobrą oferte to czemu nie.

  Czy musisz dużo zbijać do limitu wagi lekkiej ?

  Normalnie ważę 73-75 kg.

  W rankingu MMArocks wyprzedzają Cię tylko Irokez i Maciej Górski, ale w tej wadze jest jeszcze wielu innych zawodników  Z którym zawodnikiem wagi lekkiej w Polsce chciałbyś się najbardziej skonfrontować.

  Zawsze myślałem o walce z Górskim. Oglądałem go na Ksw zanim miałem swój pierwszy start w mma. Jest trochę przeceniany jako zawodnik KSW team ale to dobry zawodnik. Co do irokeza myślę że zasłużenie zajmuje 1 miejsce w Polsce. Ogólnie myślę że konfrontowanie najlepszych zawodników z polski ze sobą nie ma sensu bo przecież mogliby walczyć z dobrymi zawodnikami zza granicy jak np. ostatnio Kornik.

  Powiedz, gdzie widzisz swoją przyszłość za kilka lat, która organizacja jest tą wymarzoną tą gdzie zawsze chciałeś walczyć ?

  Nie wybiegam w przyszłość aż tak daleko.Kiedyś chciałbym trafić do UFC ale przede mna jeszcze lata treningów.

  Opowiedz nam trochę  o sobie, Czym zajmujesz się na co dzień,  Jaki stosunek do MMA ma twoja rodzina, czy chciałbyś w życiu robić coś innego niż MMA ?

  Sport to moje życie i nie mam innych planów. Mam dziewczynę ktora nazywa sie MMA i nie zamierzam jej rzucić [​IMG] Co do rodziny to powoli zaczynają sie przekonywać że to nie tylko mordobicie.

  Trenujesz także w kimonach ? Pamiętam, ze miałeś pojawić się na Memoriale Helio Gracie, dlaczego nie dotarłeś do Opalenicy, planujesz jakieś starty w grapplingu czy skupiasz się stricte na MMA ?

  W Akademi Sarmatii trenujemy też w kimonach. Jednak trening nie jest nastawiony na sport jiu-jitsu a raczej na MMA. Planuje starty w graplingu ponieważ chce iść do przodu w chwytach. Walka z Marcinem uświadomiła mi ile jeszcze mam braków i ile jeszcze przede mna pracy.

  Na koniec naszą tradycją jest zostawienie miejsca na podziękowania lub pozdrowienia, od siebie dzięki za znalezienie chwilki czasu dla naszych czytelników i życzę powodzenia w przyszłych walkach.

  Na wstępie chciałem podziękować trenerowi MMA Pawłowi Ziółkowskiemu, trenerowi zapasów Andrzejowi Wrońskiemu i Dobrosławowi Bieleckiemu za przygotowanie stójkowe. Dziękuje również moim sponsorom firmie FITNESS AUTHORITY za suplementacje, firmie REBEL oraz JAWORSCY NIERUCHOMOŚCI. Pozdrawiam czytelników GrapplerINFO oraz MMARocks.

  To była najważniejsza walka w mojej karierze…
   
 2. Wojsław Rysiewski

  Wojsław Rysiewski KSW

  Dołączył:
  Mar 5, 2008
  Komentarze:
  14,076
  Zdobyte Lajki:
  747
  Punkty:
  2,790
  Jak zwykle świetna robota GrapplerInfo.pl
   
 3. Robert Górski

  Robert Górski BikeOrDie.pl

  Dołączył:
  Feb 5, 2009
  Komentarze:
  1,011
  Zdobyte Lajki:
  162
  Punkty:
  1,790
  Home Page:
  Pzdr Stopao [​IMG]
  Dajecie radę.
   
 4. Domator89

  Domator89 Maximum FC
  Heavyweight

  Dołączył:
  Apr 25, 2010
  Komentarze:
  1,709
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  Życzę powodzenia w dalszych walkach, pozdro!
   
 5. BlackStar

  BlackStar BAMMA
  Lightweight

  Dołączył:
  Jan 18, 2010
  Komentarze:
  858
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  podoba mi się zdanie Łukasza o Maćku Górskim, też tak sądzę, fajnie by było gdyby się chłopaki zmierzyli bo Górski i z Heldem i z Sajewskim moim zdaniem by przegrał:)
   
 6. golda87

  golda87 Brutaal
  Lightweight

  Dołączył:
  May 22, 2010
  Komentarze:
  510
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  ja ciekaw bylbym walki gorskiego z jewtuszko.no a po takiej walce zwyciezce skonfrontowac z sajewskim, a przegranego z heldem
   
 7. Takkyu

  Takkyu Oplot Challenge
  Middleweight

  Dołączył:
  May 13, 2010
  Komentarze:
  81
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Swietny wywiad, oby wiecej takich! KSW powinno pomyśleć nad turniejem, dobrze płatnym dla zawodników turniejem wagi lekkiej. Do tego jako main event dorzucić oliva vs. pudzian zeby zarobić i go...
   
 8. orgon

  orgon Oplot Challenge
  Welterweight

  Dołączył:
  May 12, 2010
  Komentarze:
  53
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  ciekawi mnie to co napisał Sajewski o swojej nadwyrężonej kostce. Nie ujawnił tego przed walką. Jednak Held wielokrotnie próbował wyciągnadź skrętówkę na nogę
   
 9. DanteV

  DanteV Brutaal
  Featherweight

  Dołączył:
  Mar 11, 2010
  Komentarze:
  487
  Zdobyte Lajki:
  265
  Punkty:
  1,790
  orgon – nie łączył bym tych faktów……Marcin często próbował ataków na nogi…szczególnie jeśli był na dole i spadały na niego ciosy
   
 10. Lipek89

  Lipek89 Oplot Challenge
  Lightweight

  Dołączył:
  Apr 27, 2010
  Komentarze:
  28
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Uważam, że za dużo powiedział co do Maćka.
  Górski wg mnie najlepszy zawodnik lekki w PL.
   
 11. DeXx

  DeXx Shark Fights
  Featherweight

  Dołączył:
  May 19, 2009
  Komentarze:
  1,121
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  Bardzo fajny wywiad. Dzięki panowie.
   
 12. dr_Ahmed

  dr_Ahmed Oplot Challenge
  Middleweight

  Dołączył:
  Aug 30, 2009
  Komentarze:
  92
  Zdobyte Lajki:
  14
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Trójmiasto
  kostka Łukasza jest generalnie niedoleczona od poprzedniej gali AoF – skręcił ją na sparingach na kilka tygodni przed walką i do tej pory daje mu się we znaki


  ostatnie sparingi przez AoF 7, Łukasz robił we wtorek i wtedy odnowiła mu się kontuzja – niefortunnie został obalony przez kolegę klubowego i noga wygięła mu się w drugą stronę a nie wspominał o tym ze względu na to, iż, tak jak powiedział w wywiadzie, gdyby to była jakakolwiek inna walka to zapewne by z niej zrezygnował, jednak waga tego starcia była wyjątkowa a Łukasz nie jest osobą, która szuka wymówek
   
 13. Guest

  Guest Guest

  hmmmmmmmmm pamietam jak ktoś się tu wykłucał że na 100000000% wygra Held=)
   
 14. tomson

  tomson Oplot Challenge
  Middleweight

  Dołączył:
  May 7, 2009
  Komentarze:
  100
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Home Page:
  … i w ten sposób zamknął gęby niedoceniającym go!! [​IMG]
   
 15. menadzer

  menadzer Oplot Challenge
  Middleweight

  Dołączył:
  Apr 23, 2010
  Komentarze:
  83
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  ….a to dopiero początek jego kariery i już w niedługim czasie czeka go następna walkę z kategorii walki życia
   
 16. GLF

  GLF KSW
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jan 31, 2010
  Komentarze:
  6,028
  Zdobyte Lajki:
  5
  Punkty:
  1,790
  Home Page:
  Mamy rozumieć, że już powstaje zarys AoF8?
   
 17. menadzer

  menadzer Oplot Challenge
  Middleweight

  Dołączył:
  Apr 23, 2010
  Komentarze:
  83
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  …zdecydowanie tak
   
 18. Wojsław Rysiewski

  Wojsław Rysiewski KSW

  Dołączył:
  Mar 5, 2008
  Komentarze:
  14,076
  Zdobyte Lajki:
  747
  Punkty:
  2,790
  a kiedy planujecie ósemkę?
   
 19. menadzer

  menadzer Oplot Challenge
  Middleweight

  Dołączył:
  Apr 23, 2010
  Komentarze:
  83
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  ….w grudniu, a od 19 czerwca robimy 10 edycji Młodzieżowej Ligi SPARTANWEAR w Płocku, na każdej będzie jedna walka o młodzieżowy pas AoF
   
 20. Wojsław Rysiewski

  Wojsław Rysiewski KSW

  Dołączył:
  Mar 5, 2008
  Komentarze:
  14,076
  Zdobyte Lajki:
  747
  Punkty:
  2,790
  Dzięki za odpowiedź. A te walki o młodzieżowe pasy będą amatorskie czy zawodowe?
   

Share This Page