Tech njusy - nauka, technologia, bezpieczeństwo, oprogramowanie, inżynieria, gadżety

Jest postęp względem poprzedniej próby, poza tym pozostałe elementy po raz kolejny przeszły test. Dość istotna informacja dla osoby, który miałaby się zainteresować tematem.
 
Jest postęp względem poprzedniej próby, poza tym pozostałe elementy po raz kolejny przeszły test. Dość istotna informacja dla osoby, który miałaby się zainteresować tematem.

A jakie są przesłanki takiej konstrukcji w ogóle? Co daje 'spodek' jeżeli napęd jest umieszczony pod spodem jak w rakiecie?
 
A jakie są przesłanki takiej konstrukcji w ogóle? Co daje 'spodek' jeżeli napęd jest umieszczony pod spodem jak w rakiecie?


A są jakieś przesłanki do interesowania się kształtem? Skrzydła by coś dały na MArsie?
 
A jakie są przesłanki takiej konstrukcji w ogóle? Co daje 'spodek' jeżeli napęd jest umieszczony pod spodem jak w rakiecie?

Napęd jest tam przymocowany na czas testów, konieczne jest wyniesienie "spodka" na określoną wysokość (~50km bodajże), aby dało się to przetestować w warunkach analogicznych do tych podczas spadania na powierzchnię Marsa (spadochron jest zbyt duży, żeby testować go w tunelach aerodynamicznych). Sam kształt 'spodka' ma pomóc w wyhamowaniu, do tego dochodzi ten spadochron.

edit: konkretnie 55km, "Najpierw z należącej do US Navy bazy Pacific Missile Range Facility wystartuje balon, który wyniesie spadochron i podczepiony doń model pojazd na wysokość 37 kilometrów. Całość zostanie odczepiona od balonu, a pojazd odpali silnik rakietowy, dzięki któremu osiągnie wysokość 55 kilometrów. Wówczas rozpocznie się opadanie na Ziemię. Najpierw wokół pojazdu powinna rozwinąć się specjalna „poduszka” (czyli niedawno opisywany przez nas system LDSD), która spowolni go do prędkości około 2 machów, co pozwoli na rozwinięcie spadochronu."


http://www.nasa.gov/mission_pages/tdm/ldsd/overview.html
 
A są jakieś przesłanki do interesowania się kształtem? Skrzydła by coś dały na MArsie?

Masu, jakie skrzydła... chodziło mi o kształt rakiety, ale teraz czaję po co w ogóle ten eksperyment. Chodzi chyba oto, żeby bezpiecznie wylądować na twardej powierzchni Marsa po długiej podróży.
 
Youtube umieścił filmik w maksymalnej możliwej rozdzielczości 8k, i rozwalają mnie komentarze zachwyconych internautów, tym cudownym obrazem...podczas gdy oni widzą go w rodzielczości 2k, max 4k jak kupili dobre ekrany :/
Przecież chyba nawet jeszcze w sprzedaży nie ma sprzętu do wyświetlenia 8k, dopiero z 4k jako nowością sie rynek oswaja.
 
Ponoć w "d" jest najcieplej, kto wie czy jakims jackiem nie bedziemy odporwadzali pradu :)
 
Kurcze zeby clzowiek mial czas na takie bajery! Chyba zaczne grac w totka :)

Ty dzialasz cos na maliniaku?

No i gdzie kupic ten magazyn?
 
Kurcze zeby clzowiek mial czas na takie bajery! Chyba zaczne grac w totka :)

Ty dzialasz cos na maliniaku?

No i gdzie kupic ten magazyn?
Gazetke z Malnia mozna kupic w UK, albo mozna bylo kupic bo pewno wszystkie sie już rozeszły :(


prywatnie nie dzialam ale w pracy wykorzystujemy czasem do rozwiazan testowych lub jako zdalny dostep do sieci klienta po vpn

znajomi maja na Banana Pi zrobione domowe nasy, serwery www, inteligentne domy, centrum multimedialne itp. ale to sa typowe geeki :)
 
Nie wiem, czy to adekwatny dział, ale mam pytanie:

Posiadam telefon Nokia Lumia 930. Przesiadłem się z Androida po kilku latach i faktycznie telefon mi się teraz nie zawiesza. Jednakże tęsknię trochę za szatą graficzną Andka oraz za bazą aplikacji. Czy jest jakaś szansa na to, by wrzucić Android na Windowsa (dodam, że u mnie wciąż 8.1. Telefon nadal nie ma aktualizacji do Win 10 mimo, że to prawie najwyższy model). Nie chodzi mi o nakładki typu Fundroid, itp. Chciałbym mieć pełnego Androida z bazą aplikacji.

Czy ktoś coś wie?
 
Posiadam telefon Nokia Lumia 930. Przesiadłem się z Androida po kilku latach i faktycznie telefon mi się teraz nie zawiesza. Jednakże tęsknię trochę za szatą graficzną Andka oraz za bazą aplikacji. Czy jest jakaś szansa na to, by wrzucić Android na Windowsa (dodam, że u mnie wciąż 8.1. Telefon nadal nie ma aktualizacji do Win 10 mimo, że to prawie najwyższy model). Nie chodzi mi o nakładki typu Fundroid, itp. Chciałbym mieć pełnego Androida z bazą aplikacji.

Zerknąłem do neta i po 10 sek wujek powiadomił mnie, że będzie problem z działaniem wielu aplikacji, bo z aplikacjami Google nie bedzie i tak współgrać.
Ale żem laik - nie bierz do głowy
 
Zerknąłem do neta i po 10 sek wujek powiadomił mnie, że będzie problem z działaniem wielu aplikacji, bo z aplikacjami Google nie bedzie i tak współgrać.
Ale żem laik - nie bierz do głowy

Mimo wszystko dziękuję ;) Jeśli ktoś coś wie będę wdzięczny za informacje.
 
Play zaproponował mi telefon Huawei P8 Lite w abonamencie.
Ma ktoś doświadczenie z tym fonem? Warto? Mam do niego dopacić 19 zł, jakbym chciał np. Sony m4 Aqua, to chcieliby dodatkowe 130 zł.
Obecnie eksploatuje Samsunga GT Plus - telefon ma już dosyć, więc i tak go zmienię - pytanie czy na Huawei, czy coś innego - co z tej półki jest warte zainteresowania?
Cohones pomóż!
 
Play zaproponował mi telefon Huawei P8 Lite w abonamencie.
Ma ktoś doświadczenie z tym fonem? Warto? Mam do niego dopacić 19 zł, jakbym chciał np. Sony m4 Aqua, to chcieliby dodatkowe 130 zł.
Obecnie eksploatuje Samsunga GT Plus - telefon ma już dosyć, więc i tak go zmienię - pytanie czy na Huawei, czy coś innego - co z tej półki jest warte zainteresowania?
Cohones pomóż!
Kuzynki mąż ma tego Huaweia i sobie bardzo chwali.
Jak chcesz, to mogę podpytać o więcej szczegółów.
 
Back
Top