Szklana Szczęka - pytania, propozycje

Ostatnio zastanwialem sie na czym polega fenomen Pudziana?


Dlaczego taki prostak , ktory tak naprawde potrafi tylko podnosic ciezary ,kompletnie nic nie reprezntuje wlasna osoba , porywa taka zesze ludzi.


Zadalem to pytanie moim znajomym z ktorymi ogladalem wczoraj walke i nikt nie byl wstane mi odpowoedziec.


Moze wy macie jakis pomysl ??
 
Czy nic nie reprezentuje? MP od początku sukcesów w strogmanach jest lansowany (w tym dzięki dużej machinie TVN) na człowieka, który od zera w małym miasteczku na zadupiu Polski C przeistoczył się w człowieka sukcesu zarabiającego potężną kasę, znanego celebrytę i osoba, która unikała kontrowersji na kanwie obyczajowej, a to wszytko dzięki ciężkiej pracy i wierze w sukces.
Tak, to jest bardzo infantylne i naiwne, ale jak z american dream i ten ma coś to irracjonalnie przyciąga do siebie masy, które w świecie zblazowanych polskich gwiazdeczek, pyskówek politycznych i alienacji szukają osobowości, do których można sie odnieść które są odbiciem dążeń i ambicji prostego Kowalskiego, z którego intelektualista jak z koziej.
Zresztą nie tylko w Polsce tak jest.

Mnie bardziej ciekawi kwestia co do wyników Moosin i SFC.
 
Na bezrybiu i rak ryba :)


A po drugie sport, ten prawdziwy sport, jest niszowy. Kim jest Kubica? A kim jest Kowalczyk? O kim sie wiecej mowi?
 
Kto wygra turniej bellatora do 170 lbs - Dan czy Ben?
(wg mnie Hornbuckle robi sie potworem w dywizji)

Dan jest lepszy w każdej płaszczyźnie (oprócz zapasów oczywiście, co nie stwarza wielkiego problemu dla dana), a zwłaszcza jak jest na plecach nie widzę innego zwycięzce niż jego.
czy walka LaRosa-Modafferi będzie wśród kandydatów na walkę roku?

Osobiście nie widziałem w tej walce nic co by wskazywało nawet na nominacje do walki roku...
 
eliano co do dwóch spraw,których nie poruszyliśmy w szczęce


1. Hornbuckle powinien wygrać. Nawet jeżeli Askren ma lepsze zapasy, to jego styl jest cały bardzo nieuporządkowany, skoro oddawał pozycję Thomasowi to tym bardziej nie widzę go z Danem.


2. Co do pozycji Fedora. Wątpię, żeby jego wygrana na Werdumem nie była zdecydowana. Według mnie to zwycięstwo powinno go utrzymać na pierwszym miejscu, ale jak potem do końca roku nie zawalczy z Overeemem, to w tym czasie pewnie ktoś z UFC go wyprzedzi.
 
Kto następny dla Jacksona i Machidy?
Ilu walk potrzebuje jeszcze Jones, żeby dostać walkę o pas?
Ostatnio zastanawiam się czy A.Silva jest uderzaczem klasy K1 i czy miałby jakieś szanse z czołówką. Czy w pojedynku stójkowym na zasadach mma z czołówką K1 jego szanse znacząco by wzrosły? Np. na kogo stawialibyście w K1 Overeem/Silva, a na kogo w mma, gdyby walka toczyła się w stójce Overeem/Silva.
 
wydaje sie, ze bedzie machida-jackson i evans-rua, czy shogun bedzie mial problemy z szybkoscia i obaleniami evansa?
 
Nie wiem czy zestawią ze sobą dwóch zawodników wracających po porażkach. Sytuacja przegranego z takiego pojedynku robi się mało ciekawa.
 
Tens: to ma być żart? Pająk jest stanowczo za lekki żeby mierzyć się z czołówką K1.
 
Czolowka super ciezkiej jest poza zasiegiem, ale juz na ciezka do 100kg, to czemu nie. Z checia bym zobaczyl Silve ze Spongiem, Karaevem albo Sakim.


Ja mam w sumie pytanie odnosnie Diego. Jak myslicie, co mialo wplyw na jego slaby wystep: powrot do 170 czy moze slaby team? A moze oba te czynniki jednoczesnie?
 
Kwestia "wyczynu" Hariego (i Melvina, ale ten się kaja)na ostatniej Showtime - niby K1, ale sprawa odbiła się w Europie, w tym w niektórych mainstreamowych mediach (wczoraj nawet w Vox dali o tym materiał - oczywiście pokazując bezsensowną przemoc i głupotę "pseudosportu" jakim jest K1 i mma na tle boksu).

Sasahara na konferencji po DREAM.14 (sprawdzcie kanał DREAm na YT) walnął coś o tym, że Diaz ma zamiar zbijać do LW na pojedynek z Aokim/Kawajirim (osobiście uważam, że kogoś poniosło i to nie Nicka) i zamierza zawalczyć w ringu na następnych DREAM.
Do tego kwestia klatki, która ponoć pomimo wcześniejszych deklaracji wcale nie jest sprawą zamkniętą na ten rok.

No i Kwestia SF vs DREAM - Japońce ponoć planują poprzednio przegrane rewanżowe walki w USA, tym razem u siebie. Jak wy na to się zapatrujecie.
 
Seban28, Silva waży między walkami około 100 kg. Hari waży bardzo podobnie, a na początku swojej przygody w K1 ważył niewiele ponad 80 kg. Zresztą ja nie daje Pająkowi właściwie żadnych szans w takiej walce tylko interesuje mnie jaka różnica dzieli najlepszych zawodników K1 i najlepszego uderzacza w mma. Tak jak mnemic chętnie zobaczyłbym Silve w -100 kg.
 
Klczki to dla bentleya małe piwo... on się szykuje na Roya ;)
 
Roy to powinien się szykować na emeryturę. Był jednym z najwybitniejszych bokserów wszech czasów, a teraz się rozdrabnia. Niewielu było wybitnych zawodników, którzy wiedzieli kiedy ze sceny zejść ;(
 
Trochę tematów ominęliśmy, dlatego tutaj krótko odpowiem


1. Maciek Polok - z takim grapplingiem na naszym podwórku ma znakomite perspektywy. Szczególnie, że przed Maćkiem wyżej są w większości grapplerzy. Żeby powiedzieć coś więcej musiałbym go zobaczyć w akcji.


2. Anderson Silva w K-1. Z zawodnikami w swojej wadze (Spong, Manhoef, Maeda, Saki) miałby spore sukcesy. Z ciężkimi różnie, ze Schiltem byłby raczej bez szans, Hariego może mógłby trafić w szklaną szczękę, Bonjasky by go pokonał kopnięciami z dystansu. Reszta jest do pojechania bo to wraki jak JLB czy Aerts lub fatalni defensywnie jak Zimmerman. W MMA zakładając, że Spider dumnie biłby się w stójce, a nie obalał miałby większe szanse w klatce, jako szybszy i bardziej ruchliwy mógłby walczyć na dystans nie dając się zamykać w narożnikach. Z Overeemem w klatce w małych rękawicach postawiłbym na Silvę, w ringu w K-1 na dystansie 3 x 3 delikatnie na Alistaira. Holender zamykałby Silvę w narożniku i tam punktował kolanami i rzucał na ziemię i być może przez 9 minut nie dałby się trafić.


Aha i w klatce Anderson spokojnie zdjąłby low-kickami obu Kliczków, mogliby się nawet zmieniać co rundę. W ringu, szczególnie małym, miałby dużo trudniej, ale też bym na niego postawił, bo bracia nie są puncherami.


3. Diaz w 70 kg to fantazja, teraz jak nabrał masy musiałby sobie uciąć rękę.


4. Rewanże SF vs. Dream w Dream. Diaz wszędzie pokona Zaromskisa, Melendez będzie miał trudniej ale powinien wygrać z Aokim. Manhoefowi wiele do pokonania Lawlera nie brakowało. W ringu i na zasadach Dream rewanż Mousasi vs. Mo dla mnie byłoby 50 na 50.


5. Co Hariego w Amsterdamie, nie miałem czasu w sumie za dużo o tym czytać. Wiadomo, nie od dzisiaj, że on ma problemy z kontrolowanie emocji, ale o samym wydźwięku nie bardzo jestem wstanie coś powiedzieć. Dyrma jak coś ciekawego czytałeś/wiesz jak to przyjęto w Holandii, napisz.
 
w ostatniej SSS mówiliście że macie zamiar nagrać w tym tygodniu kolejny odcinek w związku z kolejną galą Bellatora więc mam kilka pytań odnośnie występu Megumi Fujii w tej organizacji


-co sądzicie o zestawieniu MF z Sarą Schneider która zwykle walczy o dwie kategorie wyżej, jaki sens ma taka walka i co da ewentualne zwycięstwo lub porażka Megumi?


-jakie jest wasze zdanie na temat konfrontowania ze sobą zawodniczek z dwóch różnych kategorii wagowych co ostatnio dosyć często ma miejsce


-i w takim razie kto pierwszy dla Erin Toughill w SF przed walką o pas z Cris Cyborg?
 
Venom, Vitali faktycznie nie jest typem punchera, ale Władek jest obecnie na pewno jednym z trzech najmocniej bijących pięściarzy. Chyba, że zdefiniujemy "punchera" jako zawodnika mocno bijącego ciągle idącego do przodu to faktycznie Władek nim nie jest.
 
Wiadomo coś więcej w kwestii KSW14, a konkretniej w sprawie niedoszłej walki Nastula vs Pudzian i czy Pudzian (bo po wypowiedzi Nastuli dla konkurencyjnego serwisu wynika, że Nastula na KSW raczej nie zawita) będzie włączył z kimś innym czy jednak nie będziemy do czynienia z freak show we wrześniu.


Wiadomo coś o uczestnikach turnieju -75 kg...


Kwestia BOTE, ktoś z was będzie w ten weekend na gali?
 
Mnie interesuje Wasze zdanie o pojedynkach MMA na gali BOTE. Wyniki walk i dlaczego tak to widzicie. Co dalej po ewentualnych wygranych Uszola, Fijałki, Irokeza? Czy już czas na większe organizacje?
 
Czy BOTE się opłaca? Koszty produkcji gali wydają się ogromne - bez telewizji to się opłaca? Jak długo BOTE będzie na polskim rynku?
 
Czemu tak ciężko polskim zawodnikom dostać kontrakt w UFC skoro wielu prezentuje wyższy poziom od wielu zawodników z undercardu?


PS będzie dzisiaj szczęka?
 
Mam taką prośbę. Nie spieszcie się. Jak macie czas to dyskutujcie nawet 1,5/2 h. Tym bardziej, że w zeszłym tygodniu tyle się działo.
 
Stójka Damiana i Michała Kity. Jak wypadli? Osobiście wydawało mi się, że Damian nie wypadł tak źle, jak niektórzy twierdzą i jak się spodziewano mając na uwadze to gdzie zawodnicy się przygotowywali do walki.
 
Back
Top