Suplementacja i odżywianie przeciętnego człowieka

@lugasek jaka polecasz dobra firme z suplementami wszelkiego rodzaju, jest jedna, ktorej mozna zaufac jesli chodzi o jakosc? od bialka po witaminy?
 
Od około 2 miesięcy stosuje Ashwagandhę 250-500 mg dziennie. Oprócz pozytywów dopadł mnie bardzo dziwny skutek uboczny. Kilka dni po rozpoczęciu kuracji zaczęły mnie boleć nadgarstki z którymi NIGDY nie miałem problemów. Żadnych kontuzji czy pobolewania. W pierwszej chwili tego nie skojarzyłem ale dziwne było to , że nagle obydwa. Na próbę odstawiłem suplement na 3 dni i jak ręką odjął. Taki eksperyment odstawienia robię 3 raz i scenariusz jest zawsze ten sam po kilku dniach objawy coś jak przy cieśni nadgarstka. Odstawiam i po około 48h prawie całkowicie mija. Zastanawiam się czy to może mieć związek z kortyzolem ?
Zna ktoś podobny przypadek @lugasek @ALRI ?
 
Od około 2 miesięcy stosuje Ashwagandhę 250-500 mg dziennie. Oprócz pozytywów dopadł mnie bardzo dziwny skutek uboczny. Kilka dni po rozpoczęciu kuracji zaczęły mnie boleć nadgarstki z którymi NIGDY nie miałem problemów. Żadnych kontuzji czy pobolewania. W pierwszej chwili tego nie skojarzyłem ale dziwne było to , że nagle obydwa. Na próbę odstawiłem suplement na 3 dni i jak ręką odjął. Taki eksperyment odstawienia robię 3 raz i scenariusz jest zawsze ten sam po kilku dniach objawy coś jak przy cieśni nadgarstka. Odstawiam i po około 48h prawie całkowicie mija. Zastanawiam się czy to może mieć związek z kortyzolem ?
Zna ktoś podobny przypadek @lugasek @ALRI ?
No tak, szczepienia to samo zlo ale taka aszwagande to opierdalasz jak Alistair konine.
A wiesz jakie sa skutki uboczne?
Nadmierna wiara w teorie spiskowe, nienawisc do olsztynskich czeczenow, strach przed moderacja portalu cohones.pl, niechec do koncernow farmaceutycznych, pociag do starych mercedesow z koralami na fotelach, moglbym wymieniac dalej.
Zastanow sie nad swoim zyciem...
 
Od około 2 miesięcy stosuje Ashwagandhę 250-500 mg dziennie. Oprócz pozytywów dopadł mnie bardzo dziwny skutek uboczny. Kilka dni po rozpoczęciu kuracji zaczęły mnie boleć nadgarstki z którymi NIGDY nie miałem problemów. Żadnych kontuzji czy pobolewania. W pierwszej chwili tego nie skojarzyłem ale dziwne było to , że nagle obydwa. Na próbę odstawiłem suplement na 3 dni i jak ręką odjął. Taki eksperyment odstawienia robię 3 raz i scenariusz jest zawsze ten sam po kilku dniach objawy coś jak przy cieśni nadgarstka. Odstawiam i po około 48h prawie całkowicie mija. Zastanawiam się czy to może mieć związek z kortyzolem ?
Zna ktoś podobny przypadek @lugasek @ALRI ?
Nic więcej nie bierzesz?
 
No tak, szczepienia to samo zlo ale taka aszwagande to opierdalasz jak Alistair konine.
A wiesz jakie sa skutki uboczne?
Nadmierna wiara w teorie spiskowe, nienawisc do olsztynskich czeczenow, strach przed moderacja portalu cohones.pl, niechec do koncernow farmaceutycznych, pociag do starych mercedesow z koralami na fotelach, moglbym wymieniac dalej.
Zastanow sie nad swoim zyciem...
Wiedziałem że wrócisz ćpunku :corn:
 
Kupę rozmów z królem polskiej dietetyki słyszałem, ale przeważnie była to masa prztdatnej wiedzy podana w kosmiczny, ciężki do ogarnięcia sposób. Tutaj prowadzący dobrze podchodził Mauricza i ten mimo że kilka razy się zagalopowal to wyłożył wszystko w dobrej formie. Odżywianie, suplementacja, alkohol, badania, coś o sporcie, gsp wyjasniony. Polecam tego podcastowicza

https://m.soundcloud.com/olekwandzel/27-kuba-mauricz
 
@TYTUS a jakieś plusy dodatnie ladowania ashwy? Ja nic nie zauważyłem i odstawilem
Kupiłem Swansona. Odczułem ewidentnie może dlatego , że miałem bardzo wysoki kortyzol. Poprawiły mi się wszystkie aspekty związane z poziomem tego hormonu.
 
Od około 2 miesięcy stosuje Ashwagandhę 250-500 mg dziennie. Oprócz pozytywów dopadł mnie bardzo dziwny skutek uboczny. Kilka dni po rozpoczęciu kuracji zaczęły mnie boleć nadgarstki z którymi NIGDY nie miałem problemów. Żadnych kontuzji czy pobolewania. W pierwszej chwili tego nie skojarzyłem ale dziwne było to , że nagle obydwa. Na próbę odstawiłem suplement na 3 dni i jak ręką odjął. Taki eksperyment odstawienia robię 3 raz i scenariusz jest zawsze ten sam po kilku dniach objawy coś jak przy cieśni nadgarstka. Odstawiam i po około 48h prawie całkowicie mija. Zastanawiam się czy to może mieć związek z kortyzolem ?
Zna ktoś podobny przypadek @lugasek @ALRI ?

to od trzepania
 
Kupiłem Swansona. Odczułem ewidentnie może dlatego , że miałem bardzo wysoki kortyzol. Poprawiły mi się wszystkie aspekty związane z poziomem tego hormonu.
i ile lutujesz dziennie? dawkowanie na etykicie to 2 dziennie, trzymasz sie tego czy dawkujesz inaczej? tez mam wysoki kortyzol i sprobuje tego, z tego co piszesz moze i mi pomoze.
 
i ile lutujesz dziennie? dawkowanie na etykicie to 2 dziennie, trzymasz sie tego czy dawkujesz inaczej? tez mam wysoki kortyzol i sprobuje tego, z tego co piszesz moze i mi pomoze.
1-2 tabletki 250 mg. Nie szaleję z dawkami. Zawsze około 1-2 godziny przed snem i rano intuicyjnie.
 
Kupiłem Swansona. Odczułem ewidentnie może dlatego , że miałem bardzo wysoki kortyzol. Poprawiły mi się wszystkie aspekty związane z poziomem tego hormonu.
a orientujesz sie moze jaka to ma interakcje z alprazalomem(xanax) lub zolpidemem, bo czasem ich uzywam a tu mi pisza, ze zabronione jest uzywanie ich razem.
 
Hmm ja biorę ashwe od Hepatici jedna tabletkę dziennie to jest 230mg zawierające 7% witanolidów. Skoro taki Swanson ma w jednej dawce aż 450mg, to czy powinienem brac dwie tabletki zamiast jednej?
 
a orientujesz sie moze jaka to ma interakcje z alprazalomem(xanax) lub zolpidemem, bo czasem ich uzywam a tu mi pisza, ze zabronione jest uzywanie ich razem.
Może zmniejszyć skuteczność benzodiazepin, bądź adekwatnie pogłębić dolegliwości.
Ciężko orzec czy Ci zaszkodzi, bo nie podałeś w jakim celu przyjmujesz benzodiazepiny.
 
a orientujesz sie moze jaka to ma interakcje z alprazalomem(xanax) lub zolpidemem, bo czasem ich uzywam a tu mi pisza, ze zabronione jest uzywanie ich razem.
Dobrze , że są tu ludzie z branży medycznej bo w życiu nie dałbym komuś porady odnośnie interakcji z suplementu z lekami.
 
@lugasek @TYTUS @ALRI (zrezygnowalem jednak z tej ashwagandhy, a alprazolam biore czasem, kiedys mialem lekka nerwice, teraz czasem by sie wyciszyc przed snem) co mysliscie o tym bialku i bcaa, bo reszta to raczej wiadomo, bez sensacji.
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    60 KB · Views: 21
@lugasek @TYTUS @ALRI (zrezygnowalem jednak z tej ashwagandhy, a alprazolam biore czasem, kiedys mialem lekka nerwice, teraz czasem by sie wyciszyc przed snem) co mysliscie o tym bialku i bcaa, bo reszta to raczej wiadomo, bez sensacji.
Z adaptogenami ostrożnie, tak jak alri napisal. Co do koszyka to mam wrażenie, że już nie raz Ci tlumaczylem co i jak.
Ostrovit. Nie.
Witaminy z olimpu. Nie warto
D3 z sfd. Drogawo, a badan nie widzę na stronie.
Omega z olimpu ale wez sport edition
Ostropest może być
Bcaa. Nie, lepiej dołòż do Orange triad, albo Adam z now Foods i witaminy a.
ON białko. Z treca, olimpu, formotivy z 50zl taniej. Czytaj wyżej.
 
Z adaptogenami ostrożnie, tak jak alri napisal. Co do koszyka to mam wrażenie, że już nie raz Ci tlumaczylem co i jak.
Ostrovit. Nie.
Witaminy z olimpu. Nie warto
D3 z sfd. Drogawo, a badan nie widzę na stronie.
Omega z olimpu ale wez sport edition
Ostropest może być
Bcaa. Nie, lepiej dołòż do Orange triad, albo Adam z now Foods i witaminy a.
ON białko. Z treca, olimpu, formotivy z 50zl taniej. Czytaj wyżej.
ok, tak kazales wiecej nie kupowac tego co kupilem ostatnio, wiec nie kupuje, tylko witaminy i bialko, no wlasnie bialka z formotivy nie ma na sfd, dzieki za pomoc.
 
Back
Top