Suplementacja i odżywianie przeciętnego człowieka

Sęk w tym, że po 21 zwykle biorę się za czytanie, więc to nie kwestia siedzenia przed kompem.
Problemem nie jest też omega 3, jak już to towarzyszące kwasom tłuszczowym wit E, której nadmiar objawia się najczęściej poprzez ogólne zmęczenie i senność - jednak przy zwykłej suplementacji omega 3, ciężko przyjąć w nadmiarze wit E. Jakieś inne zmiany(dieta, reorganizacja czasu, praca, etc.)?
 
Problemem nie jest też omega 3, jak już to towarzyszące kwasom tłuszczowym wit E, której nadmiar objawia się najczęściej poprzez ogólne zmęczenie i senność - jednak przy zwykłej suplementacji omega 3, ciężko przyjąć w nadmiarze wit E. Jakieś inne zmiany(dieta, reorganizacja czasu, praca, etc.)?
No dobra, a jeśli bez względu na ilość snu występuje ogólne zmęczenie i senność? Co może to powodować? Domyślam się, że czynników jest wiele, ale zastanawia mnie w jakim kierunku się rozglądać za potencjalną przyczyną.
 
Problemem nie jest też omega 3, jak już to towarzyszące kwasom tłuszczowym wit E, której nadmiar objawia się najczęściej poprzez ogólne zmęczenie i senność - jednak przy zwykłej suplementacji omega 3, ciężko przyjąć w nadmiarze wit E. Jakieś inne zmiany(dieta, reorganizacja czasu, praca, etc.)?

Wszystko jest w jak najlepszym porządku i niczego nie zmieniałem. Zmęczony w ciągu dnia nie jestem, ale wstaje mi się naprawdę ciężko i to mnie trochę dziwi.
 
No dobra, a jeśli bez względu na ilość snu występuje ogólne zmęczenie i senność? Co może to powodować? Domyślam się, że czynników jest wiele, ale zastanawia mnie w jakim kierunku się rozglądać za potencjalną przyczyną.
Najlepiej zrobić kompleksowe badania, bo tak jak sam napisałeś, czynników może być wiele. Przemęczenie, zła dieta, stres, tu zawsze można samemu coś zmienić bez konsultacji z lekarzem.
Jednak jeśli problem leży gdzieś indziej, wyjdzie to na badaniach.

Wszystko jest w jak najlepszym porządku i niczego nie zmieniałem. Zmęczony w ciągu dnia nie jestem, ale wstaje mi się naprawdę ciężko i to mnie trochę dziwi.
@lugasek dał dobrą propozycje by wyciszyć organizm przed snem, dodatkowo przewietrz pokój.
Nie nakręcaj się myśleniem o tym, tylko się odpręż przed snem. Jeśli nie pomoże zmniejsz podaż kwasów omeg 3, niby kwasy tłuszczowe wpływają na aktywność mózgu, ale nie tak szybko .
 
Najlepiej zrobić kompleksowe badania, bo tak jak sam napisałeś, czynników może być wiele. Przemęczenie, zła dieta, stres, tu zawsze można samemu coś zmienić bez konsultacji z lekarzem.
Jednak jeśli problem leży gdzieś indziej, wyjdzie to na badaniach.
Ten mail, który kiedyś podawałeś jest aktualny? Zerkasz czasem? Trochę badań mam porobionych, więc mógłbym lepiej nakreślić sytuację nieco bardziej się rozpisując. Teraz i tak nie mam jak, bo w robo siedzę.
 
Przez zjazd mam na mysli senność, osłabienie. To byś musiał napisać jak wygląda cały Twój dzień. Może kortyzol? Spróbuj IF przez tydzień.

Pozwolę sobie przenieść dyskusję tutaj. Tak mam na myśli senność, osłabienie ale chodzi o konkretny przykład tylko jak bialkowo tłuszczowe śniadanie. Bardzo lubię machnąć jajowe na boczku ale właśnie po niej m.in tak czuję. Dołożę do niej chleba i już jest dobrze, rozchodzi się o te wegle od rana. Tak może po prostu być podobno, ludzie różnie są zaprogramowani. Tak z ciekawości czym to może być spowodowane? Może znowu spróbuję, dawno nie startowalem bez wegli to zobaczę jak teraz będę się czuł
 
Dużo supli poleciało, chodziło m.in. o za duże stężenia, przezroczyste opakowania itp. Nie przejmowałbym się tym.
Ogólnie tam pracuje banda debili i nieuków, a w dodatku ignorantów i pedałów jak między innymi Kwiatkowski.
Na maile dotyczące pewnego "leku", czy chociaż telefony - zawsze odpowiadają tą samą regułką, że "Produkt zanieczyszczony, lub też nie spełniający wymogów sanitarno-epidemiologicznych".
Po nadesłaniu wyników prywatnych badań, bądź zleconych na poczet uczelniany, gdzie wszelkie stężenia są w normie i brak wykazanych zanieczyszczeń - odpowiedź zawsze brzmi "Sprawa zostanie rozpatrzona, o ustaleniach poinformujemy na piśmie"...
I tak w kółko.
Dodam tylko, że ten ów lek jest tańszy o +/- 40% niż konkurencyjne leki dostępne na terenie Naszego kraju.
 
@ALRI wiem, że ortopedia to nie koniecznie Twoja dziedzina, ale jest opcja żeby zrobić coś z chondromalacją rzepki 3go stopnia? Kwas hialuronowy był, structum jest. Jakoś można funkcjonować (trenować) i budować mięśnie, czy tylko basen/rower i tyle w temacie?
 
Pozwolę sobie przenieść dyskusję tutaj. Tak mam na myśli senność, osłabienie ale chodzi o konkretny przykład tylko jak bialkowo tłuszczowe śniadanie. Bardzo lubię machnąć jajowe na boczku ale właśnie po niej m.in tak czuję. Dołożę do niej chleba i już jest dobrze, rozchodzi się o te wegle od rana. Tak może po prostu być podobno, ludzie różnie są zaprogramowani. Tak z ciekawości czym to może być spowodowane? Może znowu spróbuję, dawno nie startowalem bez wegli to zobaczę jak teraz będę się czuł
Dużo rzeczy może być. Lutuj przez tydzien białko tłuszcz na śniadanie i zobacz jak bedzie. Nie zniechecaj sie od razu.
 
Dużo rzeczy może być. Lutuj przez tydzien białko tłuszcz na śniadanie i zobacz jak bedzie. Nie zniechecaj sie od razu.
W sumie dzisiaj opierdoliłem jajówe na boczku + maslo bez niczego i jest dobrze. Było, mineło może albo to zasługa kolacji w KFC :cool:. Zapytałem bo pojawił się temat to tak przy okazji chciałem się dowiedzieć
 
No dobra, a jeśli bez względu na ilość snu występuje ogólne zmęczenie i senność? Co może to powodować? Domyślam się, że czynników jest wiele, ale zastanawia mnie w jakim kierunku się rozglądać za potencjalną przyczyną.
Weź sobie koleg sprawdź może tarczyce, o ile tego nie robiłeś. Ja jestem już ponad rok po operacji i jest to dla mnie w chuj problemem dalej. Na ostatniej kontroli gadałem z moja endo i twierdzi, ze pomimo sztucznej suplementacji euthyroxem w bardzo dużej dawcę wciąż mogę mieć takie symptomy.
 
Weź sobie koleg sprawdź może tarczyce, o ile tego nie robiłeś. Ja jestem już ponad rok po operacji i jest to dla mnie w chuj problemem dalej. Na ostatniej kontroli gadałem z moja endo i twierdzi, ze pomimo sztucznej suplementacji euthyroxem w bardzo dużej dawcę wciąż mogę mieć takie symptomy.
Sprawdzałem jakieś 2 razy w ciągu ostatniego roku. Wszystko gra. Krew ok. Boreliozy ni mo. Generalnie wszystkie wyniki (poza jednym, ale o tym nie tutaj, no i pod tym kątem się weryfikuję ciągle) mam ok.
 
Sprawdzałem jakieś 2 razy w ciągu ostatniego roku. Wszystko gra. Krew ok. Boreliozy ni mo. Generalnie wszystkie wyniki (poza jednym, ale o tym nie tutaj, no i pod tym kątem się weryfikuję ciągle) mam ok.
Jakkolwiek by to nie zabrzmiało ale... może masz stary depresje, bo może to tez być jeden z objawów
 
Jakkolwiek by to nie zabrzmiało ale... może masz stary depresje, bo może to tez być jeden z objawów
O tym to nie pomyślałem, ale powodów ku temu raczej brak. Ciekaw jestem jak się weryfikuje czy ktoś ma depresję.
 
Pozwolę sobie przenieść dyskusję tutaj. Tak mam na myśli senność, osłabienie ale chodzi o konkretny przykład tylko jak bialkowo tłuszczowe śniadanie. Bardzo lubię machnąć jajowe na boczku ale właśnie po niej m.in tak czuję. Dołożę do niej chleba i już jest dobrze, rozchodzi się o te wegle od rana. Tak może po prostu być podobno, ludzie różnie są zaprogramowani. Tak z ciekawości czym to może być spowodowane? Może znowu spróbuję, dawno nie startowalem bez wegli to zobaczę jak teraz będę się czuł
Prosta sprawa. Lepszym źródłem dla Ciebie są węglowodany. Owsianeczka z owocami i jazda. Ja natomiast najlepiej się czuje po BT, szczególnie zestaw kabanosy z jajkiem czy omlet. Nic nie zalega na żołądku, a energia jest na kilka godzin, bez uczucia głodu.
 
@lugasek Ładować czy nie? Zamówiłem razem z omega3 i ashwa i w sumie nie wiem. kąpiele mg stosuje-super sprawa dzięki

upload_2017-8-29_12-27-19.png
 
Planuje dorzucić jeden dzień cardio (HIIT) w tygodniu, przy trzech treningach siłowych. Obawiam się, że mogę trochę mieć problem z regeneracją stąd pytanie, czy jest jakiś suplement, który mógłby mi pomóc.
 
Panowie, jak to jest z tą Yohimbiną? Jest sens przyjmowania jej tylko rano do śniadania białkowo-tłuszczowego? Lubie mieć dużo węgli w posiłkach okołotreningowych i nie chciałbym tego zmieniać.
 
Back
Top