Suplementacja i odżywianie przeciętnego człowieka

@lugasek
Co sądzisz o suplementacji glutaminą? Czytałem, że jedną z jej zalet jest brak ciągoty do alkoholu ( chcę go wyeliminowac, a nie jest to łatwe).
Pierwsze słysze. Co masz na myśli przez ciagoty? Wpadasz w cug i loisz prze tydzień?
 
Pierwsze słysze. Co masz na myśli przez ciagoty? Wpadasz w cug i loisz prze tydzień?
Wieczorem wypijam po 3-4 piwa i chciałbym przestać, choć sam po sobie wiem, że będzie ciężko. Apetyt na słodycze przeszedł mi w momencie, gdy zacząłem regularnie stosować białko.
 
Wieczorem wypijam po 3-4 piwa i chciałbym przestać, choć sam po sobie wiem, że będzie ciężko. Apetyt na słodycze przeszedł mi w momencie, gdy zacząłem regularnie stosować białko.
Czemu? Pijesz dla smaku? dla fazy?
 
Lubię piwo.
Warto dorzucić glutamine do suplementacji?
To pij bezalkoholowe i schodz z dawki, az dojdziesz do zera. Nie widzialem rzetelnych badan co do gluty i alko. Nie wiem jak by to mialo dzialac:)
 
Last edited:
@lugasek
Co sądzisz o suplementacji glutaminą?

glut13.jpg

a
daa13b62000a8f52500425af


Ale to tylko moje zdanie
:kis:
 
Panowie macie jakieś sprawdzone i smaczne przepisy na śniadania białkowo tłuszczowe? Podrzućcie jakiś pomysł na koktail czy jakieś dobre śniadanie, bo mnie pomysłów brakuje.
 
Sniadanie bialkowo tluszczowe to jajowa najlepsza. Koktajle to kombinuj mleczko kokosowe z bialkiem lub inne zabawki
 
Ja jem jajecznicę na boczku i oleju kokosowym.

Koktajl: mleko (albo mleko kokosowe czasami daję), banan, łyżeczka masła orzechowego, łyżeczka kakao, miarka odżywki białkowej.
 
Doradzicie jakąś dobrą przedtreningówkę pod sporty walki? Głównie boks tajski/boks, ewentualnie trening wytrzymałościowy na siłowni. Potrzebuję doraźnie takie coś na średnio dwa razy w tygodniu. Mam czasami gorsze dni gdzie nie mogłem się odpowiednio wyspać, na trening idę bez motywacji i odpowiedniego skupienia.

Z moich typów:
-IHS HighKick
-IHS ShowTime 2.0
-7Nutrition Mmaster
-Berserk Labs Rave
-MusclePharm Assault
-Brawn DMHA

Co polecicie? Zależy mi na beta alaninie, poprawie skupienia/koncentracji i mocnym pobudzeniu,
 
Doradzicie jakąś dobrą przedtreningówkę pod sporty walki? Głównie boks tajski/boks, ewentualnie trening wytrzymałościowy na siłowni. Potrzebuję doraźnie takie coś na średnio dwa razy w tygodniu. Mam czasami gorsze dni gdzie nie mogłem się odpowiednio wyspać, na trening idę bez motywacji i odpowiedniego skupienia.

Z moich typów:
-IHS HighKick
-IHS ShowTime 2.0
-7Nutrition Mmaster
-Berserk Labs Rave
-MusclePharm Assault
-Brawn DMHA

Co polecicie? Zależy mi na beta alaninie, poprawie skupienia/koncentracji i mocnym pobudzeniu,
Filizanka-kawy.jpg
 
Doradzicie jakąś dobrą przedtreningówkę pod sporty walki? Głównie boks tajski/boks, ewentualnie trening wytrzymałościowy na siłowni. Potrzebuję doraźnie takie coś na średnio dwa razy w tygodniu. Mam czasami gorsze dni gdzie nie mogłem się odpowiednio wyspać, na trening idę bez motywacji i odpowiedniego skupienia.

Z moich typów:
-IHS HighKick
-IHS ShowTime 2.0
-7Nutrition Mmaster
-Berserk Labs Rave
-MusclePharm Assault
-Brawn DMHA

Co polecicie? Zależy mi na beta alaninie, poprawie skupienia/koncentracji i mocnym pobudzeniu,
kofeina+egcg+ ewentualnie kapsaicyna. Nie kupuj gotowców.
 
na chuj Ci to? kuklturysta jestes jakims?

Jakbym miał wpierdalać codziennie omlety z nutellą to nabawiłbym się cukrzycy, a tak dostarczę cukry ewentualnie z owoców. Mają też przykładowo ketchupy bez zagęstników, czy przyprawy bez glutaminianu sodu. Ciekawe.
 
Jakbym miał wpierdalać codziennie omlety z nutellą to nabawiłbym się cukrzycy, a tak dostarczę cukry ewentualnie z owoców.
no mozesz zrec omlety bez nutelli, w czym problem? na kiego chuja Ci ta chemia?! To przetworzone zarcie jest nic dobrego.
 
no mozesz zrec omlety bez nutelli, w czym problem? na kiego chuja Ci ta chemia?! To przetworzone zarcie jest nic dobrego.

Zawsze łatwiej wejdzie z takim syropem, czy z masłem orzechowym. Dlatego staram się urozmaicać, byle było zdrowiej.
 
Zawsze łatwiej wejdzie z takim syropem, czy z masłem orzechowym. Dlatego staram się urozmaicać, byle było zdrowiej.
Jak tam sobie chcesz, na moje to zbyteczna chemia te syropy. Dla jakis kulturystow co chca miec jakis super niski procent BF to moze sie przydaja, na samym koncu wycinki gdzie psycha juz im od diety siada. Mi omlety wchodza czyste, ewentualnie z odrobina miodu, dzemu czy jakims pokrojonym owocem (banan, ananas) Z reszta jak wpierdalasz cos codziennie od kilku miechow to nie wiadomo co to by nie bylo zawsze sie znudzi obojetnie czym polejesz :wink:
 
@lugasek Warto dołożyć pln do trochę drozszych witamin? Jak to jest z ta ich wchlanialnoscia i które firmy polecasz? Dłuższy czas lykalem z kfd, czas na zmianę. Ograniczam się do magnezu, potasu i d3 w okresie zimowym. Coś jeszcze warto dołożyć? Oprócz tego jeszcze stosuje rozeniec górski. Co o tym myślisz?
 
@lugasek Warto dołożyć pln do trochę drozszych witamin? Jak to jest z ta ich wchlanialnoscia i które firmy polecasz? Dłuższy czas lykalem z kfd, czas na zmianę. Ograniczam się do magnezu, potasu i d3 w okresie zimowym. Coś jeszcze warto dołożyć? Oprócz tego jeszcze stosuje rozeniec górski. Co o tym myślisz?
Zależy od niedoborów. Co do firm to chodzi Ci o multiwitaminy? Czy o te co wypisałeś?
 
Nie mam badań na niedobory konkretne. Suplementuje się raczej profilaktycznie, regularnie uprawiajac jakieś sporty traci się to i owo. Myślę, że magnez i potas to taka podstawa, mam rację? Magnez zacząłem przyjmować na problemy z wysypianiem się, jakością snu ogólnie. Co możesz polecić w takim przypadku?

Zależy od niedoborów. Co do firm to chodzi Ci o multiwitaminy? Czy o te co wypisałeś?

Chodzi mi o te co wypisalem. Nie wiem jak to jest do końca z tymi multiwitaminami 15w1?! Jakaś omega 3 może jeszcze? No i co z tym rozencem górskim, może masz jakieś doświadczenia?
 
Chciałem krew oddać ostatnio i mi wyszła za niska hemoglobina. Lekarka powiedziała, że będzie niedobór żelaza. Jakies witaminy np te z oplimpu starcza czy dodatkowo sobie kupić jakieś żelazo?
 
Nie mam badań na niedobory konkretne. Suplementuje się raczej profilaktycznie, regularnie uprawiajac jakieś sporty traci się to i owo. Myślę, że magnez i potas to taka podstawa, mam rację? Magnez zacząłem przyjmować na problemy z wysypianiem się, jakością snu ogólnie. Co możesz polecić w takim przypadku?



Chodzi mi o te co wypisalem. Nie wiem jak to jest do końca z tymi multiwitaminami 15w1?! Jakaś omega 3 może jeszcze? No i co z tym rozencem górskim, może masz jakieś doświadczenia?
Omega 3 na pewno. Z olimpu jest bardzo dobre, potas też z olimpu. Magnez do kąpieli najlepiej. Multi możesz dać np. Orange triad. Różeniec bardzo dobry, ale zależy czego po nim oczekujesz?
 
Back
Top