Stand-Up Comedy

Kolejny special Antka:


I niedawno wrzucony Pacześ(ć)


Polecam śledzić kanały StandUp Polska, czy 20 standUpów, a także poszczególnych komików. Wczoraj II urodziny sceny w Cz-wie i jak zwykle dowalone do pieca, a były głównie mniej publicznie znane nazwiska.
 

Nie wiem czy było ale wrzucam

Ależ to jest słabe. Ogólnie polskie kabarety czy inne standupy są mizerne. Czasem niektórym coś wychodzi, ale zazwyczaj to straszne suchary.Obejrzałem kilka a Youtube mi w podpowiedziach kabaret moralnego niepokoju wrzucił. Wtedy parsknąłem.
 
Ależ to jest słabe. Ogólnie polskie kabarety czy inne standupy są mizerne. Czasem niektórym coś wychodzi, ale zazwyczaj to straszne suchary.Obejrzałem kilka a Youtube mi w podpowiedziach kabaret moralnego niepokoju wrzucił. Wtedy parsknąłem.
Ogólnie nie oglądam stund up lub kabaretów poniewaz mnie to nie interesuje ale ten był całkiem spoko
 
Ależ to jest słabe. Ogólnie polskie kabarety czy inne standupy są mizerne. Czasem niektórym coś wychodzi, ale zazwyczaj to straszne suchary.Obejrzałem kilka a Youtube mi w podpowiedziach kabaret moralnego niepokoju wrzucił. Wtedy parsknąłem.
Tylko, że to głównie nie był typowy stand-up tylko bardziej coś w rodzaju improwizacji. Dla mnie akurat "Leja vs. publiczność" jest spoko, ale też dlatego, że widziałem Michała jak "walczy" z publiką i wiem, że nie jest to ustawiane i powiem szczerze, że lepiej się słucha stand-upu na żywo. Dużo też zależy od poczucia humoru, a ja mam taki, że śmieję się z polskiego jak i zagranicznego stand-upu przeważnie z większości występów. W przypadku kabaretów jest zaś dość odwrotnie, bo poziom w ostatnich latach gigantycznie w/g mojej opinii spadł i rzeczywiście KMN, KSM, Neo-Nówkę mógłbym jeszcze zaliczyć do trzymających poziom.

Stand-up jest oderwaniem od rzeczywistości, a zarazem grzęźnie w niej po łokcie. W kabarecie widać często oderwane strzępy życia poskładane w niespójną całość. Nie wiem, czy widziałeś materiał "Sierpień" Antka, ale jest czymś czego nie uświadczysz nigdzie indziej w takiej formie. Owszem, były często poruszane kwestie zdrowotne standuperów w różnych występach, ale ich odbiór nigdy nie jest taki sam. Każdy występ standupowy jest inny, każda publika jest inna i często komicy świetnie to wykorzystują. Nie patrz na fragmenty na YT, obczajaj całe programy(bo są i będą takie wrzucane), bo fragment na YT 10minutowy jest zupełnie innym fragmentem podczas występu na żywo.
 
Z Polskich standuperów do polecenia Rafał Pacześ i Łukasz Lodkowski. Karol Modzelewski na yt nie robi takiej roboty, ale na żywo również jest bardzo zabawny. Błażej Krajewski póki co zabłysnął jednym "skeczem" nie wiem jak całość jego twórczości.
 
Kacper wrzucił "Po piąte nie dobijaj". Widziałem go prawie 2 lata temu, a to nadal najlepszy program "na żywo"(w sensie w klubie) jaki widziałem.
 
Stu(Leja) Show i nieprzeciętny Jacek Noch


Piotrek Szumowski "Komik dookoła debilizmu"


Olka Szczęśniak "Dystans krytyczny"


Niech jeszcze tylko Błażej gdzieś wjedzie choć nie ma jako takiego programu to po prostu bardziej zbiór kilku historii, ale gość jest mocny w udawaniu głosów. Jak ostatnio byłem na jego występie to parodiował Rutkowskiego, Familiadę i GG.
 
Back
Top