1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Sprzęt i ciuchy do Sztuk Walki - MMA, KB, Grappling itd.

Discussion in 'Opinie i Testy' started by Olos, Dec 6, 2014.

1. Olos

Olos PRIDE FC
    Welterweight

Komentarze:
    6,462
    Zdobyte Lajki:
    5,953
    Punkty:
    490
    Temat zakładam z polecenia administracji :D Mam nadzieje, ze nazwa odpowiednia. Potrzebuje kupić jakiś zestaw małego fightera. Zaraz bedzie miesiąc jak trenuje KB, ale nadal korzystam z klubowego sprzętu. Chcialbym jednak na dniach kupić coś swojego. Potrzebuje przede wszystkim szczęki i suspensorium. Czym się kierowac przy wyborze? Jakieś propozycje/opinie? Wszystko mile widziane. Zastanawiałem się też nad kupnem ochraniaczy na golenie i rękawic. Tylko myśle nad rękawicami coś jak pod mma, wiele osób takich tam używa zauważyłem. Tylko mają jakby mniej gąbki. Nie do końca wiem jak inaczej je określić. Prosze o jakieś opinie itd. Nie chciałbym się zrujnować, więc jakichś Venumów czy topowych marek nie rzucajcie.

Mam nadzieje, że temat sie przyjmie jako zbiorczy.

RaphTaba likes this.
  2. Bolt

Bolt Bellator
    Heavyweight

Komentarze:
    4,836
    Zdobyte Lajki:
    1,188
    Punkty:
    790
    Szczęka Ci styknie taka z Decathlonu za dychę. Ochraniacze na golenie pewnie prędzej czy później każe trener nabyć - tutaj się nie wypowiem, bo używam chwilowo produktu no - name, ale w najbliższym czasie planuję go wymienić. Rękawice mam z Adidasa, modelu niestety nie pamiętam, ale również w Decathlonie nabyłem z pseudowijkami i skakanką w zestawie - dobra rzecz, od ponad dwóch lat używam kilka razy w tygodniu (raz dwa, raz pięć) i są już dosyć mocno zużyte, ale dalej nadają się jeszcze do użytkowania - przy czym to inwestycja w okolicach 150 - 200 złotych.

3. steel

steel BAMMA
    Lightweight

Komentarze:
    852
    Zdobyte Lajki:
    232
    Punkty:
    1,790
    Ochraniacze na golenie polecam masters, mam drugi sezon i jestem bardzo zadowolony! Przerobiłem kilka par ochraniaczy i z mastersów jestem najbardziej zadowolony cena to ok 150zł. Co do rękawic to trenując kick boxing to nie widzę sensu kupowania rękawic jak pod mma :) Rękawice najlepiej mierzyć w sklepie i wybrać to co pasuje (zawsze później możesz zamówić przez internet). Ja zawsze kupuje skórzane ale to wydatek kolejnych 150zł.

4. midern

midern UFC
    Bantamweight

Komentarze:
    8,050
    Zdobyte Lajki:
    1,940
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Lębork
    Home Page:
    Szczękę mam najzwyklejszą, za 20 zł. Już 4 rok mi służy. Ochraniacze na piszczele dostałem na urodziny od kumpli, firma AllRight i też nie narzekam. Rękawice Poundouta się bardzo fajnie trzymają, prawie rok z nimi sparuję. No i kup sobie też jakieś owijki, z Decathlonu kupiłem z rok temu, nieco inny materiał ale nie narzekam.

5. Olos

Olos PRIDE FC
    Welterweight

Komentarze:
    6,462
    Zdobyte Lajki:
    5,953
    Punkty:
    490
    To nie są rękawice jak do MMA, przypominaja zwykłe rękawiczki jak do dźwigania, ale mają troche gąbki. Jednak nie tyle co te do MMA własnie. A dlaczego takich tam używają? Bo w trakcie treningów często są przerwy na pompki itd. Zdejmowanie rękawic jest uciążliwe i upierdliwe. Poza tym te które sa na wyposażeniu klubu są dobre i póki co dlatego nie chciałem kupować bokserskich. Dwa, ze trenuje też z grupą karateków i oni używają tylko takich własnie o jakich wspomniałem. Nie wiem jak inaczej je określić czy opisać.

6. steel

steel BAMMA
    Lightweight

Komentarze:
    852
    Zdobyte Lajki:
    232
    Punkty:
    1,790
  7. Olos

Olos PRIDE FC
    Welterweight

Komentarze:
    6,462
    Zdobyte Lajki:
    5,953
    Punkty:
    490
    Nie @steel, one są bez palców. Mówie tak jak zwykłe rękawiczki na siłownie czy na rower. Mają tylko ciut gąbki na sobie, na knykciach.

8. herzbi

herzbi Jungle Fight
    Middleweight

Komentarze:
    372
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    790
  9. nicos

nicos ONE FC
    Heavyweight

Komentarze:
    2,564
    Zdobyte Lajki:
    1,416
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Zielona Góra
    @herzbi ja używam - w kolorze czarnym. GI nie do zajechania. Spodnie wolałbym lżejsze, np. z ripstopu, bo te bawełniane są co prawda mocne, ale podczas treningu robią się na prawdę ciężkie. GI za tą cenę - rewelka.

10. kofi

kofi BAMMA
    Featherweight

Komentarze:
    801
    Zdobyte Lajki:
    1,005
    Punkty:
    1,190
  11. Olos

Olos PRIDE FC
    Welterweight

Komentarze:
    6,462
    Zdobyte Lajki:
    5,953
    Punkty:
    490
    @kofi oo może to to, podobnie wygląda. Jutro ide na trening to sie zapytam kogoś kto ich używa.

12. kofi

kofi BAMMA
    Featherweight

Komentarze:
    801
    Zdobyte Lajki:
    1,005
    Punkty:
    1,190
    Ale powiem Ci, że nie wiem czy jest sens to kupować. Moim zdaniem trochę szkoda kasy.
    Btw. dziwi mnie, że u Ciebie są tak popularne. Co do pompek to u mnie po prostu jest opad na klatę i pompowanie w dużych rękawicach :D

13. Saenchai

Saenchai Moderator Cohones

Komentarze:
    2,738
    Zdobyte Lajki:
    761
    Punkty:
    1,190
    Ja mam rekawice Hayabusy 16oz. i chwale sobie podwojne zapiecie na nadgarstku, ktore doskonale stabilizuje i nawet ostre lomotanie o worek czy tarcze nie powoduje dyskomfortu. Szczeka to jak juz wyzej zostalo napisane, w zupelnosci wystarczy zwykla, na gorne zeby (zwlaszcza dla poczatkujacego, ktory pewnie sparuje lekko). Ochraniacze na piszczele mam jakies badboya, ktore sa znakomicie wyprofilowane i lekkie, jednak ich mankamentem jest neopranowy rzep, ktory juz zdazyl sie nieco rozciagnac, takze w pierwszej kolejnosci przy wyborze ochraniaczy zwrocilbym uwage na ten aspekt. Oczywiscie wszystko bedzie zalezalo od tego ile funduszy planujesz na zakup sprzetu przeznaczyc. Ochraniacz na jaja kup jakis tani, najzwyklejszy bo to raczej nie jest skomplikowany sprzet, na ktory warto przeznaczac wieksze pieniadze tylko z uwagi na znaczek.

14. Karton323

Karton323 Shark Fights
    Light Heavyweight

Komentarze:
    1,349
    Zdobyte Lajki:
    327
    Punkty:
    490
  15. Alibaba

Alibaba Guest

16. shark

shark Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    10
    Zdobyte Lajki:
    2
    Punkty:
    140
    Ja mogę polecić sprzęt Top King i Twins, zdecydowanie warte swojej ceny. W rękawicach Top King nadgarstek jest bardzo dobrze usztywniony, fajna sprawa. Jeszcze godna polecenia jest marka Fairtex, co prawda nie miałem okazji testować ich sprzętu oprócz tarcz pao (zajebiste!) ale z tego co słyszałem to same pozytywne opinie, tylko cena jeszcze wyższa niż Top King czy Twins.
    Ochraniacz na zęby, suspensor czy owijki - raczej jakieś najprostsze będą wystarczające.

17. PIR

PIR Legacy FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,984
    Zdobyte Lajki:
    2,074
    Punkty:
    790
    Miasto:
    Londyn
    Home Page:
    Panowie pytanie od żółtodzioba. Jakie GI dla amatora na pierwsze treningi. Dosyć nietypowe wymiary 183cm wzrostu, waga ok 105-110kg i do tego odstający bęben. Kumpel od wtorku uderza do copacabany i jedyne co musi zrobić to zabrać ze sobą GI, no i mnie przyatakował z tym pytanie. A sam raczej nie pomogę więc liczę na was.

18. Sajd

Sajd Ground Game

Komentarze:
    2,619
    Zdobyte Lajki:
    135
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Szczecin
    Na pierwsze treningi już w kimonie? Jak Copa to tam rabat masz klubowy na Manto. Ale na początek weź od kogoś przymierz A2 i A3 i zobacz w czym lepiej. Ja nie przymierzyłem i A1 było za duże i musiałem pogonić :oops:

19. ScoTT

ScoTT WSOF
    Heavyweight

Komentarze:
    3,547
    Zdobyte Lajki:
    3,537
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Rzeszów
    Ja używa rękawić Fairtexa.
    Fakt, że są drogie ... ale warte swojej ceny. Jakościowo rewelacyjne. Tłukę je już dwa lata po 3 treningi w tygodniu. Wcześniej miałem Everlast Fighter i je zajechałem po 3 miesiącach przy dwóch treningach dziennie, 5 dni w tygodniu.

Na goleń polecę Masters:

Stosunek ceny do jakości wychodzi bardzo dobrze.

20. _Logan_

_Logan_ PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,289
    Zdobyte Lajki:
    4,700
    Punkty:
    1,190

Share This Page