Sporty (walki i nie tylko) dla dzieci - pociechy w akcji, ojcostwo, wychowanie

Ojcowie są potrzebni #dzieńojca
j2h1Mqm.png
 
Jak myślicie w jakim wieku można myśleć o wysłaniu dziecka na judo. Córka dopiero ma 2,5 , ale tak powoli zaczynam się zastanawiać. Jakie macie doświadczenie z treningami u swoich pociech?
 
Jak myślicie w jakim wieku można myśleć o wysłaniu dziecka na judo. Córka dopiero ma 2,5 , ale tak powoli zaczynam się zastanawiać. Jakie macie doświadczenie z treningami u swoich pociech?
Wszystko zależy od trenera i grupy. Tak czy siak do tego 5go roku życia to bardziej ogólnorozwojowy wf niż faktyczne trenowanie czegokolwiek, ale wiadomo: im wiecej ruchu tym lepiej.

Wiec dla takiego malucha nie tyle bym sie skupial zeby to konkretnie bylo judo (choc jak masz takie mozliwosci to oczywiscie) ale na tym, by trener potrafil zajać i sensownie tak małe dzieci prowadzić.

Moje chodzą na taekwondo, choć powoli niestety zaczyna sie wiek "gdzie wolą coś innego" i coś tam czasem się przybuntują.
 
Jak myślicie w jakim wieku można myśleć o wysłaniu dziecka na judo. Córka dopiero ma 2,5 , ale tak powoli zaczynam się zastanawiać. Jakie macie doświadczenie z treningami u swoich pociech?
Zależy od sekcji, bo nie wszystkie mają zajęcia dla maluchów aż takich. Tam gdzie się bawiłem ostatnio to od około 10 lat miała grupa zawodnicza, czyli młodzież, która trenuje na poważnie - zawody itd. Oprócz tego była grupa emerytów i rencistów do której chodziłem XD ale też totalne maluchy tak około 5 lat (może nawet 4). Takie zabawy ogólnorozwojowe i przyuczanie bo wiadomo, że z takim dzieciakami się nie zrobi wiele, ale później jak już mają te 8-9 lat to idą do tej drugiej grupy i mają podstawy ogarnięte.

Tam gdzie zapasy robi mój starszy syn (teraz w sumie już we dwoje chodzą) granica wiekowa była 10 lat i wtedy dopiero można było zacząć - starszy tak zaczął, bo wcześniej nie przyjmowali. A teraz się polityka zmieniła bo mało chętnych i przyjmują mniejszych, dlatego młodszego (5 lat) zapisałem. Mają taką małą grupkę takich przedszkolaków i się powoli wprawiają.
 
Cześć wam. Chciałbym wysłać dwójkę synów16 i 13 lat) na jakiś obóz letni. Gdzie wysłaliście swoje dzieciaki i co najbardziej im się podobało? Po rozmowie ustaliliśmy że raczej w coś z survivalem bym szukał, ale to kwestia do dogadania. Czekam na jakieś propozycje i opinie.
 
Back
Top