1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

Discussion in 'Cohones' started by Anonymous, Nov 7, 2016.

1. lugasek

lugasek UFC
    Middleweight

Komentarze:
    13,586
    Zdobyte Lajki:
    14,297
    Punkty:
    1,790
  2. andrzej_t.

andrzej_t. M-1 Global
    Featherweight

Komentarze:
    3,606
    Zdobyte Lajki:
    5,829
    Punkty:
    290
  3. dssport

dssport KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,083
    Zdobyte Lajki:
    3,304
    Punkty:
    1,790
    Xiaomi ostatecznie mnie wkurwilo wiec pora zmienic. Telefon do 800 dosc pojemny lub z mozliwoscia wsadzenia karty, zeby nie mial problemow z laczeniem sie z urzadzeniami bluetooth (da sie kilka urzadzenia na raz uzywac?). No i zeby byl trwaly i stosunkowo nie duzy. Ktos cos?

4. Drzewo

Drzewo WSOF
    Welterweight
    Żółta Kartka

Komentarze:
    3,254
    Zdobyte Lajki:
    2,436
    Punkty:
    140
    Hehehe, sprawdz, czy są wersje w kolorze złotym :goldi:

5. Drzewo

Drzewo WSOF
    Welterweight
    Żółta Kartka

Komentarze:
    3,254
    Zdobyte Lajki:
    2,436
    Punkty:
    140
    Najpierw odpowiedz, co na tej dodatkowej pamięci chcesz trzymać. Bo jak okaże się, że będziesz musiał potem zawartością żonglować, to odradzam takie podejście. Teraz rozsądne minimum to 4GB/32GB plus możliwość dołożenia karty. Jak dobrze pamiętam goły fon ma zajęte jakieś 12-14GB przez sam system i dodatki, więc 16GB to strzał w stopę. 3GB ramu to strzał w stopę nr 2, bo spora część procesów muli, albo wypierdala z gier nie wiedzieć czemu. Brak możliwości dołożenia karty...hmm. Ja mam 32GB, i w sumie nie używam karty. Mam kilka gb zajętych przez muzę, jakiś film i pół sezonu serialu, jakbym się gdzieś nudził, kilka dobrych gier po giga, kilka książek, i ze sto magazynów do poczytania. I zawsze mam kilka GB wolnego. Czasem 1, czy dwa GB, jak akurat serial się większy trafi.

6. dssport

dssport KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,083
    Zdobyte Lajki:
    3,304
    Punkty:
    1,790
    Muzyka i moze raz na jakis czas seril lub film. Ale glownie muzyka

7. Drzewo

Drzewo WSOF
    Welterweight
    Żółta Kartka

Komentarze:
    3,254
    Zdobyte Lajki:
    2,436
    Punkty:
    140
    Aha. No tak czy siak nie wpakuj się w 3GB ramu, 16GB pamięci też omijaj szerokim łukiem. Mój spełnia takie parametry (4GB, 32GB, możliwość dwóch kart) na luzie, a kosztował jakieś chyba 500 pln :werdum: Jedyny aspekt to to, że nie jest mały. Plus to to, że seriale, filmy i gry na nim wyglądają normalnie - jak gram z gościem w PUBG online, ja na swoim, on na zajebistym ifonie za 4K, to ja gram i napierdalam, a on musi używać mikroskopu, żeby wroga dostrzec...:pjelen: Także tego...:gsp:

8. mateusz19191010

mateusz19191010 KSW
    Middleweight

Komentarze:
    5,589
    Zdobyte Lajki:
    3,050
    Punkty:
    790
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Home Page:
    Co masz za telefon?
    Ja to swój(galaxy s4) musze zmienić, bo już co raz gorzej działa, bateria leci w dół w ciągu połowy dnia no i zaczął mulić.

9. dssport

dssport KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,083
    Zdobyte Lajki:
    3,304
    Punkty:
    1,790
    a jaki masz?

10. Drzewo

Drzewo WSOF
    Welterweight
    Żółta Kartka

Komentarze:
    3,254
    Zdobyte Lajki:
    2,436
    Punkty:
    140
    oukitel K6000 pro. Myślałem nad kupnem K10, ale się wstrzymam, chyba, że zrobią updejta, bo nie u mnie nie mogą się dziać rzeczy typu zamulanie ekranu. Na K6000 pro nic takiego się nie dzieje, a testowałem już różne gry, i daje radę, działa wszystko płynnie, mimo, ze niby tylko 3GB - jakoś to rozwiązali na poziomie rdzeni i zarządzania mocą procka.

11. w4ar

w4ar Maximum FC
    Featherweight

Komentarze:
    1,465
    Zdobyte Lajki:
    167
    Punkty:
    1,790
    @dssport https://inspiracje.x-kom.pl/mistrzo...0]=1073&pricef=&pricet=&sort=&limit=30&page=1

Może znajdziesz coś ciekawego. Z dostępnych zastanowiłbym się nad Nokią 6 jeśli potrzebujesz telefonu do podstawowych funkcji i czasem internetu to jak najbardziej wystarczy. Jeśli coś lepszego to może Samsung A5 2017 lub Moto X4 oba telefony podobne do siebie więc wszystko zależy od preferencji. Samsung posiada lepszy aparat. Moto natomiast działa płynniej ze względu na minimalną nakładkę systemową. Oba mają możliwość rozbudowania pamięci. Inna ciekawą propozycją jednak również trochę przekraczającą budżet będzie Moto G6. Podobna konfiguracja co Nokia 6 jednak większy ekran i ogólnie nowsza konstrukcja. Jeśli ważne są dla Ciebie aktualizacje to jak narazie na tym polu wygrywa Nokia która uaktualniła wszystkie swoje telefony do Oreo. Na drugim miejscu jest Motorola na trzecim Samsung.

dssport likes this.
  12. dssport

dssport KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,083
    Zdobyte Lajki:
    3,304
    Punkty:
    1,790
    Ta Nokia mi sie podoba. Dual Sim od pojedynczej czyms sie rozni oprocz mozliwoscia wsadzenia 2 kart?

13. w4ar

w4ar Maximum FC
    Featherweight

Komentarze:
    1,465
    Zdobyte Lajki:
    167
    Punkty:
    1,790
    @dssport
    Gniazdo kart nanoSIM - 2 szt. (Drugi slot wspólny z czytnikiem kart pamięci). Jeśli co jeszcze z innych firm to warto sprawdzić:
    - honor 7x
    - moto g5s plus
    - nokia 5

Zakupiłeś Nokie 6 bo widzę, że wyprzedali ? Pamiętaj, że jest 14 dni na zwrot więc jest czas na sprawdzenie czy telefon odpowiada.

dssport likes this.
  14. dssport

dssport KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,083
    Zdobyte Lajki:
    3,304
    Punkty:
    1,790
    Nie kupilem jeszcze. U mnie tak to niedziala. Pewnie jeszcze z miesiac bede porownywal rozne telefony, pozniej poczekam na dobra cena i wtedy kupie. No chyba, ze chinczyk mi sie calkowicie rozpadnie to kupie szybciej.

15. Drzewo

Drzewo WSOF
    Welterweight
    Żółta Kartka

Komentarze:
    3,254
    Zdobyte Lajki:
    2,436
    Punkty:
    140
    W cenie honora 7x można mieć honora 9lite. Tylko do tego już koniecznie pancerne etui...

16. dssport

dssport KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,083
    Zdobyte Lajki:
    3,304
    Punkty:
    1,790
    @w4ar dopiero teraz zobaczylem jak dobra cene miala nokia na xkomie. Zaluje, ze sie nie sprezylem.

Raczej nie chce delikatnych telefonow.

17. w4ar

w4ar Maximum FC
    Featherweight

Komentarze:
    1,465
    Zdobyte Lajki:
    167
    Punkty:
    1,790
    @dssport Myśle, że jeszcze trafisz gdyż niedługo wejdzie do sprzedaży chyba wersja Nokia 6.1. Niestety jest tego od groma na rynku i wszystko zależy od tego kto czego wymaga. Trochę może pomogę dając kilka propozycji które wydają się ciekawe w przedziałach cenowych:

Do 700:
    Nokia 5-dual sim(niehybrydowy), dobra solidna konstrukcja,dobra bateria, dobry aparat jak na cenę urządzenia, szybkie i długotrwałe wsparcie, NFC. MINUSY-mało ramu
    Nokia 6- dual sim, dobra solidna konstrukcja,dobra bateria, dobry aparat jak na cenę urządzenia, szybkie i długotrwałe wsparcie, NFC.
    Moto G5s Plus- dual sim, dobra konstrukcja( jakość wykonania), w miare dobry aparat, dobra bateria, czysty android, NFC, moto gesty.
    MINUSY- niestety już raczej bez aktualizacji, wolny aparat

Do 1000:
    Moto G6- Ekran 18:9 , dobra bateria(jakość wykonania), najlepszy aparat z modelu G6, czysty android, Dual sim lub Sim+ microSD,NFC, moto gesty.
    MINUSY - Aparat gorszy od flagowców,wolny aparat, wolniejszy procesor Snapdragon 450.
    Honor 7x- Ekran 18;9, EMUI, prostota
    Honor 8 - Flagowiec z roku 2016, dobry aparat, EMUI, 4gb ramu, szybkość działania - szkło 3d, brak aktualizacji, wysoki SAR
    Moto Z - dual sim, dobra konstrukcja, w miare dobry aparat, dobra bateria, czysty android, NFC, moto gesty.
    MINUSY-niestety już raczej bez aktualizacji, wolny aparat

Do 1300:
    Moto X4- dual sim, dobra konstrukcja, w miare dobry aparat, dobra bateria, czysty android, NFC, moto gesty,aparat szerokokątny, IP68.
    MINUSY- wolny aparat
    Lg G6- Ekran 18:9, wytrzymały, IP68, aparat szerokokątny,flagowiec z 2017.
    MINUSY- podobno gubi zasięg, podobno kiepski ekran, kiepska bateria, mało aktualizacji
    Samsung A5 2017- IP68, dobry aparat, dobra bateria, ekran amoled.
    MINUSY-drogi bo to samsung
    Xperia XA2- dobra bateria,aparat,moim zdaniem dobry system

Mam nadzieje, że trochę pomoże w dokonaniu wyboru.

dssport likes this.
  18. Shajs

Shajs UFC
    Middleweight

Komentarze:
    11,112
    Zdobyte Lajki:
    11,359
    Punkty:
    1,790
    Tutaj się nie zgodzę. Użytkuje go od kilku miesięcy i moim zdaniem bateria całkiem dobra ( wystarcza spokojnie na 1.5 dnia jeśli nie siedzimy non stop na tel.).
    Ekran również dobry, barwy i jasność na plus ( wcześniej mialem g4).

19. w4ar

w4ar Maximum FC
    Featherweight

Komentarze:
    1,465
    Zdobyte Lajki:
    167
    Punkty:
    1,790
    @Shajs jest to jak najbardziej możliwe dlatego napisałem "podobno". Dużo użytkowników wymaga coraz więcej od produktów i często narzeka na ekrany które nie są amoledowe, nawet jeśli IPS tylko lekko odbiega jakościowo. Druga sprawa produkują tego tyle, że zawsze znajdą się jednostki z usterkami.

20. dssport

dssport KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,083
    Zdobyte Lajki:
    3,304
    Punkty:
    1,790
    Apart mnie w ogole nie interesuje. No i po przygodzie z xiaomi jest umierkowanie nastawiony do kupna chinczyka.Wiec raczej Nokia mnie najbardziej przekonuje ze wzgledu na akutalizacji ktore jak to opisujesz w przypadku motoroli nie sa za czeste.

Share This Page