Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

Wezmę A5 2017 lub tą G6
A5 jest wodoszczelne, więc jak mamie do garnka wpadnie lub kibla,to nic się nie stanie.
Dodatkowo może na deszczu gadać.
32 GB pamięć i wewnętrznej na 3 apki raczej starczy :)
Dokupisz jej kartę na jakieś urodziny i może se pstrykać foty i nagrywać filmy do woli
 
Jakieś opinie o laptopowych składakach Dream Machines i Hyperbook?
Komponenty jak komponenty, można dobrać co się chce, pytam o jakość wykonania przede wszystkim, bo w życiu ani jednego ani drugie nie widziałem na oczy, nie mówiąc o używaniu.
Żywotność zawiasów, klawiatury, matrycy, złączy, baterii?
 
?

W sumie tak patrze to te roznice w cenie nie sa gigantyczne (vs MSI np), jedynie dyski SSD sa zwykle duzo wieksze.

Z innej beczki: nie widze Delloskich linii Lattitude czy Vostro, zaorali?
Lattitude i Vostro mają dla rozwiązań biznesowych. Konsumencka linia to teraz seria G, Inspiron i XPS.
 
Ciekawa rozkmina.
Szukam sposobu na sprawdzenie możliwych rozdzielczości i taktowania dla danej karty graficznej dla zewnętrznego (-ych) monitora (-ów) po HDMI lub innych akceptowanych wyjściach.
Laptop ma jakąś tam matrycę i tu wszystko jasne, pytanie jest jednak o zewnetrzne monitory. W lapku zwykle dwie karty (zintegrowana i dopalacz ;)), i teraz jezeli mialbym dobierac optymalny monitor pod lapka, albo i nawet lapka pod monitor to wolałbym miec to info, ale to nie jest takie trywialne. Gugluje juz z 15m.
Znalazlem info o maksymalnej rozdzielczosci czy ilosci monitorow na stronie intela (dla karty zintegrowanej) ale nie ma pelnej listy rozdzielczosci z taktowaniem:
Przyklad:
https://ark.intel.com/products/1349...ssor-9M-Cache-up-to-4-10-GHz-#tab-blade-1-0-4

W tym konkretnym przypadku jest:
upload_2018-11-9_22-54-3.png

A mnie interesuje przy jakich rozdzielczosciach jest dajmy np 120Hz.
 
Ciekawa rozkmina.
Szukam sposobu na sprawdzenie możliwych rozdzielczości i taktowania dla danej karty graficznej dla zewnętrznego (-ych) monitora (-ów) po HDMI lub innych akceptowanych wyjściach.
Laptop ma jakąś tam matrycę i tu wszystko jasne, pytanie jest jednak o zewnetrzne monitory. W lapku zwykle dwie karty (zintegrowana i dopalacz ;)), i teraz jezeli mialbym dobierac optymalny monitor pod lapka, albo i nawet lapka pod monitor to wolałbym miec to info, ale to nie jest takie trywialne. Gugluje juz z 15m.
Znalazlem info o maksymalnej rozdzielczosci czy ilosci monitorow na stronie intela (dla karty zintegrowanej) ale nie ma pelnej listy rozdzielczosci z taktowaniem:
Przyklad:
https://ark.intel.com/products/1349...ssor-9M-Cache-up-to-4-10-GHz-#tab-blade-1-0-4

W tym konkretnym przypadku jest:
View attachment 12898
A mnie interesuje przy jakich rozdzielczosciach jest dajmy np 120Hz.
Tylko Krzysztof będzie wiedział. Pytaj jego. Proste
 
Ciekawa rozkmina.
Szukam sposobu na sprawdzenie możliwych rozdzielczości i taktowania dla danej karty graficznej dla zewnętrznego (-ych) monitora (-ów) po HDMI lub innych akceptowanych wyjściach.
Laptop ma jakąś tam matrycę i tu wszystko jasne, pytanie jest jednak o zewnetrzne monitory. W lapku zwykle dwie karty (zintegrowana i dopalacz ;)), i teraz jezeli mialbym dobierac optymalny monitor pod lapka, albo i nawet lapka pod monitor to wolałbym miec to info, ale to nie jest takie trywialne. Gugluje juz z 15m.
Znalazlem info o maksymalnej rozdzielczosci czy ilosci monitorow na stronie intela (dla karty zintegrowanej) ale nie ma pelnej listy rozdzielczosci z taktowaniem:
Przyklad:
https://ark.intel.com/products/1349...ssor-9M-Cache-up-to-4-10-GHz-#tab-blade-1-0-4

W tym konkretnym przypadku jest:
View attachment 12898
A mnie interesuje przy jakich rozdzielczosciach jest dajmy np 120Hz.
HDMI jest w standardzie 1.4 dla tej generacji 120Hz osiągalne jest dla rozdzielczości 1080p nic powyżej tej wartości nie będzie banglać w 120Hz.
 
HDMI jest w standardzie 1.4 dla tej generacji 120Hz osiągalne jest dla rozdzielczości 1080p nic powyżej tej wartości nie będzie banglać w 120Hz.
No spoko, ale gdzie wlasnie znajde pelne listy rozdzielczosci wraz z Hz?
Bo moze akurat w jakies mi 75 styknie?
 
Ciekawa rozkmina.
Szukam sposobu na sprawdzenie możliwych rozdzielczości i taktowania dla danej karty graficznej dla zewnętrznego (-ych) monitora (-ów) po HDMI lub innych akceptowanych wyjściach.
Laptop ma jakąś tam matrycę i tu wszystko jasne, pytanie jest jednak o zewnetrzne monitory. W lapku zwykle dwie karty (zintegrowana i dopalacz ;)), i teraz jezeli mialbym dobierac optymalny monitor pod lapka, albo i nawet lapka pod monitor to wolałbym miec to info, ale to nie jest takie trywialne. Gugluje juz z 15m.
Znalazlem info o maksymalnej rozdzielczosci czy ilosci monitorow na stronie intela (dla karty zintegrowanej) ale nie ma pelnej listy rozdzielczosci z taktowaniem:
Przyklad:
https://ark.intel.com/products/1349...ssor-9M-Cache-up-to-4-10-GHz-#tab-blade-1-0-4

W tym konkretnym przypadku jest:
View attachment 12898
A mnie interesuje przy jakich rozdzielczosciach jest dajmy np 120Hz.
W/g specyfikacji DP 1.2 który ta karta obsługuje 120Hz uzyskasz przy rozdzielczości maks 2560 × 1440.

https://en.wikipedia.org/wiki/DisplayPort#Resolution_and_refresh_frequency_limits
 
W/g specyfikacji DP 1.2 który ta karta obsługuje 120Hz uzyskasz przy rozdzielczości maks 2560 × 1440.
Ok czyli w ten sposob, alem slepym, gdzie info ze to DP 1.2 no i 30s gugla na samej specyfikacji DP, ale tez cus nie widze?
 
No spoko, ale gdzie wlasnie znajde pelne listy rozdzielczosci wraz z Hz?
Bo moze akurat w jakies mi 75 styknie?
Pokopałem trochę, HDMI 1.4 dla rozdziałki 1440p osiąga wartość 83.33Hz, czyli dla odświeżania 75Hz max możesz ustawić 1440p.
 
No ale po co ma korzystać z HDMI skoro lepsze rezultaty daje DP? Przy 1440p do 165Hz.
Skupiłem się na najpopularniejszej metodzie podłączenia. Nie każdy śmiga na monitorze dosplay port. No i HDMI Dzihados wymienił pierwsze.
:fjedzia:
 
Back
Top