Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

@majkelo89

Toshiba, którą mam aktualnie idzie po rekord - już 5.5 roku 'żyje' i ma się jeszcze jako tako. Może do 6 dociągnie.

A ten nowy sprzęt - Lenovo, mam nadzieję, że wbrew obiegowej opinii, że teraz to producenci celowo postarzają urządzenia - posłuży chociaż te 3-4 lata.

Slot na drugi dysk jest, bo w standardzie było 4 GB Ramu plus wlasnie dysk - HDD 1 TB. Ale ja postanowiłem, że wolę mieć zaledwie 120 GB ale w technologii SSD ( i tak wszystkie pliki trzymam na dyskach zewnętrznych ; laptop nie słuzy do przechowywania w moim przypadku) . Wiec pewnie daloby radę dolozyc w kazdej chwili dodatkowy - HDD, albo zamienic 120 SSD na np. 256 SSD. Czas pokaże...
 
Własnie do mnie dotarło, że ja tez mam 6cio latka.

Dell Vostro, trzyma sie dobrze a a naprawde swoje przezyl i przepracowal. Uruchamiany codziennie na kilkanascie godzin, kilka lat codziennego noszenia, rozkladania, pracy po wiele godzin dziennie, dalekich delegacji, itp. Dorzuce pare upadkow, rozlanych napoi, itd itp :) Poki co wymienilem klawiature i baterie, reszta bez zastrzeżeń. Mocny skubaniec.
 
No i stało się. Dzięki za porady !

Wybór padł jednak na -> https://www.komputronik.pl/product/417480/lenovo-ideapad-320-15ikb-80xl01hhpb-czarny.html

Choć kupowałem na x-komie trochę taniej i była lekka modyfikacja. Mam dysk SSD 120 GB i 8 GB RAMu.

Przeboleję tę dziesiątkę na pokładzie, ale sporo klikania przede mną, bo muszę to wszystko poustawiać pod siebie i zbędne gunwo (programy) odinstalować albo wyłączyć.

Niemniej - wydaje się, że lapek zapierdala jak jakaś rakieta. Bez najmniejszego problemu jakiś filmik 4k odtworzył z Youtube'a

Zawsze możesz wyjąć nagrywarkę i włożyć tam dodatkowy dysk z tego co pamiętam.
 
Jest jakiś znośny smartfon w kwocie do 1000? Fajnie gdyby nie miał 6 cali, ale z tym już jest ciężko, bo to jakiś ogólny trend. Fajnie gdyby miał pojemną baterię. Outkitel odpada z racji braku gniazda jack. Aparat z funkcją bokeh też by się przydał.
Jakaś konkurencja dla redmi note 5?
 
Na spokojnie sobie konfiguruję sprzęt pod siebie, ale kierwa - muszę przyznać, iż sporo tego bloatware na dysku... Część odinstalowałem.

jakie kodeki obrazu polecacie zainstalować? Bo oczywiście Win Media Player nie odtworzy mi od tak filmu...
 
Jest jakiś znośny smartfon w kwocie do 1000? Fajnie gdyby nie miał 6 cali, ale z tym już jest ciężko, bo to jakiś ogólny trend. Fajnie gdyby miał pojemną baterię. Outkitel odpada z racji braku gniazda jack. Aparat z funkcją bokeh też by się przydał.
Jakaś konkurencja dla redmi note 5?
Chcesz mały telefon w tej kasie to może iphone SE
 
Na spokojnie sobie konfiguruję sprzęt pod siebie, ale kierwa - muszę przyznać, iż sporo tego bloatware na dysku... Część odinstalowałem.

jakie kodeki obrazu polecacie zainstalować? Bo oczywiście Win Media Player nie odtworzy mi od tak filmu...
VLC codec pack. Przy okazji VLC player jest również godny polecenia.
 
Jest jakiś znośny smartfon w kwocie do 1000? Fajnie gdyby nie miał 6 cali, ale z tym już jest ciężko, bo to jakiś ogólny trend. Fajnie gdyby miał pojemną baterię. Outkitel odpada z racji braku gniazda jack. Aparat z funkcją bokeh też by się przydał.
Jakaś konkurencja dla redmi note 5?
Honor 9?
 
Zna się tu ktoś na dronach? Potrzebuje zabawki na urlop żeby się przekonać czy mi się to podoba. Budżet to tak 400-600 zł mniej więcej. Wybrałem sobie 3 modele: Dji ryze tello, Parrot mambo lub Syma x8pro. Może ktoś coś o nich powiedzieć? Warto wydać na nie te kilka złotych żeby pobawić się i zrobić jakiś film/zdjęcie na rodzinnych wakacjach? Od razu mówię ze, zgodne z cena, nie oczekuje bóg wie jakiej jakości.
 
Zna się tu ktoś na dronach? Potrzebuje zabawki na urlop żeby się przekonać czy mi się to podoba. Budżet to tak 400-600 zł mniej więcej. Wybrałem sobie 3 modele: Dji ryze tello, Parrot mambo lub Syma x8pro. Może ktoś coś o nich powiedzieć? Warto wydać na nie te kilka złotych żeby pobawić się i zrobić jakiś film/zdjęcie na rodzinnych wakacjach? Od razu mówię ze, zgodne z cena, nie oczekuje bóg wie jakiej jakości.
Ja sobie kupiłem z Ali drona za nie całą stówę do polatnia w domu żeby zobaczyć czy to coś dla mnie i nie podeszło mi. Nie wiem czy warto wydawać około 500 zł żeby tylko sprawdzić czy Ci podejdzie.
 
Panowie szpece od komputerów, własnie konfiguruję sobie nowego laptopa, robię update sterowników itd. Może Ci podać listę programów, które wg was są niezbędne na każdym kompie. Chodzi mi o program do odtwarzania filmów, anywira jakiegoś oraz inne tego typy. Z góry dzięki.
 
Eset antywir, avast - anty virus
Gom Player -video
AIMP - audio

adobe reader -pdf
offie excel,word
win rar
firefox przegladarka

Z wazniejszych chyba tyle
 
Jestem zadowolonym użytkownikiem Eseta od x lat i mam ich produkty na laptopach/telefonach. Biorąc pod uwagę licencję 'zbiorczą' to tragedii nie ma cenowo, ale może faktycznie WinDefender by wystarczył.

Wiecie moze, czy w Biosie Lenovo można ustawić jakąs opcję, aby komp nie ładowal baterii do 100% a np. do 80 zaledwie ?
 
Panowie, jest sprawa. Jaki laptop?
Żeby nie mulił, żeby radził sobie w programach graficznych, jak pinnacle studio i nie był zbyt drogi (tak do 4k)
 

A ten co dałem poniżej, ten : ??
https://www.euro.com.pl/laptopy-i-n...-ram-256-gb-dysk-gf-mx150-grafika-win10.bhtml

Bo większość nie ma wejścia na CD a raczej lepiej jak ma.
Tak czy siak . Dzięki za fatygę.
 
Jednak znajdziesz znacznie lepszy w tych samych pieniądzach: https://www.x-kom.pl/p/388435-noteb...3a8987b4506b3d2939d1b650198&105#specification

Napęd zewnętrzny kupisz już za 70zł, a bez niego zyskasz więcej wejść i miejsce na dwa dyski. We wspomnianym Acerze smożesz sobie dołożyć SSD na złączu M.2. Ideapad 320 nie daje Ci takiej możliwości.

Edit. Ideapad 520 już znacznie lepszy, ale trochę za drogo wychodzi jak na mój gust. Poza tym nawet niskonapięciowy i7 będzie się grzał i szybko tracił na wydajności.
 
Last edited:
Jednak znajdziesz znacznie lepszy w tych samych pieniądzach: https://www.x-kom.pl/p/388435-noteb...3a8987b4506b3d2939d1b650198&105#specification

Napęd zewnętrzny kupisz już za 70zł, a bez niego zyskasz więcej wejść i miejsce na dwa dyski. We wspomnianym Acerze smożesz sobie dołożyć SSD na złączu M.2. Ideapad 320 nie daje Ci takiej możliwości.

Edit. Ideapad 520 już znacznie lepszy, ale trochę za drogo wychodzi jak na mój gust. Poza tym nawet niskonapięciowy i7 będzie się grzał i szybko tracił na wydajności.

Nie chcę nic grzebać w lapku. SSD niech już będzie od razu. HDD nie wiem, czy w ogóle mi jest dodatkowo potrzebny. Ma być szybki. Cena do 4k . Fakt , napęd optyczny można dać z zewnątrz (jednak wolałbym mieć od razu).
 
Nie chcę nic grzebać w lapku. SSD niech już będzie od razu. HDD nie wiem, czy w ogóle mi jest dodatkowo potrzebny. Ma być szybki. Cena do 4k . Fakt , napęd optyczny można dać z zewnątrz (jednak wolałbym mieć od razu).

Do 4k wyrwiesz nawet z GTX 1050Ti i to z systemem. Plus procesor i5-8300H i SSD 128 czy 240GB. To powinno być nawet ponad twoje potrzeby.
 
https://www.mediaexpert.pl/laptopy/...0-15ich-81fv00j0pb,id-1189484#tab_description

Chcę odebrać w sklepie, żeby się nie jebać na odległość. Proste.
No to już twój wybór czy chcesz mieć lepszego lapka w lepszej cenie czy „wygodę” i kupić w drogich sklepach jak mediak czy euro :fjedzia: @Pyrrus89 Ci daje spoko opcje w porównaniu do tego co Ty wrzucasz.

A jako ciekawostka to powiem ze wyrwałem ostatnio Lenovo t470s za 2004zl nówkę sztukę :goldi:

na likwidacji firmy i wyprzedaży środków trwałych :śmiech:
 
Back
Top