Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

Chcę kupić telefon Huawei P20 lite na Emag.pl
Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym sklepem, bo opinie mają bardzo różne.
 
Jaka cena przesyłki?
Na allegro jest niecałe 7zł droższy, ale z darmową wysyłką.
Na emag darmowa, ale serwis coś mi śmierdzi. Rzuć linkiem z allegro, bo ja znalazłem tylko z płatną dostawą.
E: ok. mam z darmową.
 
Last edited:
Dzięki. Myślę, że opcja lepsza niż emag.:beer:
Na emagu bardzo często nie oni są sprzedawca tylk sklep partnerski który wystawia się na ich platformie (drop-shipping lub marketplace, bardzo teraz popularne). Jednym z ich partnerów jest właśnie bestcena (Ci z linku Allegro). Kupując u nich pamiętaj, ze to są wałkarze podakowi i czasem różni bywa z gwarancja (np nie gwarancja producenta tylko realizowana przez nich, nie 24 miesiące a 12 itd). Generalnie jak się kupuje telefon który jest XXX zł tańszy niż z oficjalnej dystrybucji to jest to na jakimś „patencie”. Klasyczny przykład to karuzela vatowska. Telefony miały być sprzedawane za granice, są kupowane bez vatu, wyjeżdżają za granice na moment i potem wracają do kraju. Podobnie jest z telefonami, które są opisane jako „nowe ale włączone aby sprawdzić poprawność działania”. To są telefony kupione na rynkach gdzie dany model na niższe SRP oraz cenę zakupu ale również na tamtym rynku włączone, aktywowane z karta sim oraz podłączone do wi-fi aby tamtejszy dystrybutor się nie czepiał. W PL tak się robi na masę rzucając telefony na Ukrainę.
 
Z racji tego, że moja 5.5 letnia Toshibka chyba umiera - muszę się rozglądać za nowym sprzętem.

0. Czy mi się wydaje, czy Toshiba nie prowadzi już produkcji laptopów? Znalazłbym coś za max 1.5-2 k z Toshiby?
1. Jakie firmy wiodą teraz prym?
2. Wiem na pewno, ze bym chciał 8 GB Ramu i dysk SSD nawet najmniejszy. Najlepiej bez systemu - sam bym sobie wgrał siódemkę. A co z prockiem? Jakiego się wystrzegać a jakie są teraz dobre?
 
Z racji tego, że moja 5.5 letnia Toshibka chyba umiera - muszę się rozglądać za nowym sprzętem.

0. Czy mi się wydaje, czy Toshiba nie prowadzi już produkcji laptopów? Znalazłbym coś za max 1.5-2 k z Toshiby?
1. Jakie firmy wiodą teraz prym?
2. Wiem na pewno, ze bym chciał 8 GB Ramu i dysk SSD nawet najmniejszy. Najlepiej bez systemu - sam bym sobie wgrał siódemkę. A co z prockiem? Jakiego się wystrzegać a jakie są teraz dobre?


W tym budżecie 8gb Ram, dysk SSD i znośny procesor to trochę :brainoverload:
Gdzieś będziesz musiał pójść na kompromis:
https://forum.pcformat.pl/Polecane-laptopy-multimedialne-biznesowe-ultrabooki-–-Marzec-2018-t
https://forum.techlords.pl/co-kupic-f4/zestawienie-polecanych-laptopow-ranking-laptopow-c-t5.html

PS Toshiby już dawno nie ma w zestawieniach.
 
Last edited:
Z racji tego, że moja 5.5 letnia Toshibka chyba umiera - muszę się rozglądać za nowym sprzętem.

0. Czy mi się wydaje, czy Toshiba nie prowadzi już produkcji laptopów? Znalazłbym coś za max 1.5-2 k z Toshiby?
1. Jakie firmy wiodą teraz prym?
2. Wiem na pewno, ze bym chciał 8 GB Ramu i dysk SSD nawet najmniejszy. Najlepiej bez systemu - sam bym sobie wgrał siódemkę. A co z prockiem? Jakiego się wystrzegać a jakie są teraz dobre?
Przy tym budżecie sprawdził bym laptopy poleasingowe, często można trafić jakiegoś fajnego della na przykład.
 
Przy tym budżecie sprawdził bym laptopy poleasingowe, często można trafić jakiegoś fajnego della na przykład.

O to to. Szczególnie warto celować w biznesówki, z reguły praktycznie zawsze są solidniejsze i trwalsze od budżetowych czy "gejmingowych".
 
Panowie, a co sądzicie o firmie DELL?

Taki przykładowo sobie upatrzyłem, który to model by mnie chyba zadowalał ->

https://www.x-kom.pl/p/371729-notebook-laptop-156-dell-inspiron-3552-n3710-8gb-120500-win10.html

Ktoś się może wypowiedzieć? Jest to zawodna/niezawodna marka/model? Będzie to zapierdalało? Niie będę montował na tym filmów. Zastosowanie jak wyżej napisałem...

@vast @Pyrrus89 @majkelo89 & inni

Dell to najlepsza marka wśród laptopów. Poszukaj sobie wersji z matową matrycą. Miałem przez 2 lata błyszczącą w lapku i to naprawdę męczy wzrok, gdy wszystko ci się w niej odbija. Procek słaby i integra też, ale do zwykłych zadań to nie ma znaczenia. Masz dysk ssd to i tak będzie szybko śmigać.
 
@Pyrrus89

No i gitara. Dzięki wielkie :beer:
DELL bardzo spoko firma, ale w gamie Inspiron można wybrać dobrze lub mega tragicznie. Ten podany przez Ciebie model to ogólnie dramat:
  • matryca niskiej rozdzielczości
  • słaby procesor z generacji braswell
  • zintegrowana i przestarzała karta graficzna, seria 405 to już prehistoria
  • bateria małej pojemności
  • zawiasy po pewnym czasie mogą sprawiać problemy
W podobnej kwocie kupisz laptopa dużo lepiej wyposażonego:
  • matryca full HD
  • procesor i3 7 lub 8 generacji
  • grafika Intel HD620 lub nawet NVIDIA GeForce MX150
  • pojemniejsza bateria
  • dysk SSD 256GB
Nie będą mieć wgranego windowsa, ale mówiłeś, że na systemie Ci nie zależy.
Poszukaj w modelach:
Lenovo IdeaPad 320-15
Acer Extensa lub Aspire
Asus np. R541UA-DM1287D-8

Na bank będą lepszym wyborem niż tamten DELL.
 
Ktoś się może wypowiedzieć? Jest to zawodna/niezawodna marka/model?

Moim zdaniem Dell, HP, Asus.. Cokolwiek z tych to jak najbardziej zielone światło. Tylko pamiętaj, że w tym laptopie co zalinkowałeś jest procesor, który nie obsługuje już windowsa 7.
 
Moim zdaniem Dell, HP, Asus.. Cokolwiek z tych to jak najbardziej zielone światło. Tylko pamiętaj, że w tym laptopie co zalinkowałeś jest procesor, który nie obsługuje już windowsa 7.

Bardzo cenna uwaga, bo ja własnie chcę kupić Win7 i zainstalowac, nawet gdyby dany sprzęt miał Win10 - to wypierdalam. Postanowione.

A czy na tym właśnie laptopie -> https://www.x-kom.pl/p/427776-noteb...951&token=7068d59a8099884ffb487f76c16295f7&98

da radę zainstalować Win7, czy również nie?
 
Nie. Ten model procka to już ósma generacja. Windows 7 jest kompatybilny jedynie z piątą generacją i niżej, od szóstej generacji da radę, ale mogą byc problemy. Siódma generacja i wyżej nie obsługuje już windowsa 7 i 8.

No ale nic już z nowych nie kupi z niższych niż 6 generacja. A i o to nie będzie zbyt łatwo.
 
No ale nic już z nowych nie kupi z niższych niż 6 generacja. A i o to nie będzie zbyt łatwo.

No ja wiem, sam się borykałem z tym niecały rok temu, jak kupowałem lapka dla siebie. I jakoś mi teraz windows 10 nie przeszkadza, nawet powiem że jest lepszy od siódemki.
 
No ja wiem, sam się borykałem z tym niecały rok temu, jak kupowałem lapka dla siebie. I jakoś mi teraz windows 10 nie przeszkadza, nawet powiem że jest lepszy od siódemki.

Mi też się podoba. Ludzie trochę przesadzają z tą krytyką, na obecną chwilę to świetny system operacyjny. Oczywiście nie pozbawiony pewnych wad.
 
Dzięki Panowie za te wszystkie porady. :beer: Czyli znowu muszę iść na kompromis. Tym razem nowoczesny procek, a możliwość zainstalowania Win7.

Ja mam Win10 na innym komputerze w domu no i średnio podzielam entuzjazm w stronę tego systemu. Natomiast do 7 nie mam żadnych zastrzeżeń i chyba będę szukał pod tymi kryteriami już tak finalnie:

- możliwość zainstalowania Win7. Czyli procki najnowszej generacji odpadają. Ja nawet nie potrzebuję takiego. Tak jak mi pisaliście - będę chyba szukał max. 5 generacji
- koniecznie chciałbym 8 GB RAMu
-dysk... Laptop proponowany przez @Pyrrus89 bardzo fajny, ale ... ja nie potrzebuję 1 TB HDD. Więc tutaj ponownie się upierając - będę szukał choćby najmniejszego SSD
- matryca najlepiej matowa, ale mogłaby też być i błyszcząca

Nie wiem gdzie znajdę takiego kompa, ale będę szukał na komputroniku z Acerów chyba...
 
Dzięki Panowie za te wszystkie porady. :beer: Czyli znowu muszę iść na kompromis. Tym razem nowoczesny procek, a możliwość zainstalowania Win7.

Ja mam Win10 na innym komputerze w domu no i średnio podzielam entuzjazm w stronę tego systemu. Natomiast do 7 nie mam żadnych zastrzeżeń i chyba będę szukał pod tymi kryteriami już tak finalnie:

- możliwość zainstalowania Win7. Czyli procki najnowszej generacji odpadają. Ja nawet nie potrzebuję takiego. Tak jak mi pisaliście - będę chyba szukał max. 5 generacji
- koniecznie chciałbym 8 GB RAMu
-dysk... Laptop proponowany przez @Pyrrus89 bardzo fajny, ale ... ja nie potrzebuję 1 TB HDD. Więc tutaj ponownie się upierając - będę szukał choćby najmniejszego SSD
- matryca najlepiej matowa, ale mogłaby też być i błyszcząca

Nie wiem gdzie znajdę takiego kompa, ale będę szukał na komputroniku z Acerów chyba...
Jak z Acerów to polecam coś z serii Aspire 5. Jedna z lepszych serii budżetowych.
 
Dzięki Panowie za te wszystkie porady. :beer: Czyli znowu muszę iść na kompromis. Tym razem nowoczesny procek, a możliwość zainstalowania Win7.

Ja mam Win10 na innym komputerze w domu no i średnio podzielam entuzjazm w stronę tego systemu. Natomiast do 7 nie mam żadnych zastrzeżeń i chyba będę szukał pod tymi kryteriami już tak finalnie:

- możliwość zainstalowania Win7. Czyli procki najnowszej generacji odpadają. Ja nawet nie potrzebuję takiego. Tak jak mi pisaliście - będę chyba szukał max. 5 generacji
- koniecznie chciałbym 8 GB RAMu
-dysk... Laptop proponowany przez @Pyrrus89 bardzo fajny, ale ... ja nie potrzebuję 1 TB HDD. Więc tutaj ponownie się upierając - będę szukał choćby najmniejszego SSD
- matryca najlepiej matowa, ale mogłaby też być i błyszcząca

Nie wiem gdzie znajdę takiego kompa, ale będę szukał na komputroniku z Acerów chyba...


Można zainstalować win 7 na nowych procesorach. Ale jak wyżej pisali nie jest to wspierane i trzeba nad tym sporo posiedzieć, żeby wszystko działało(nie zawsze się to udaje). Rozumiem też Twoje uprzedzenia do win 10, ale wystarczy posiedzieć 2h i powyłączać/usuwać niepotrzebne dla Ciebie opcję z niego (albo pobrać już odpowiednio przygotowany obraz) i wszystko będzie działać lepiej i szybciej niż na win7. Piszę to JA wyjątkowej klasy hejter win 10.
 
No i stało się. Dzięki za porady !

Wybór padł jednak na -> https://www.komputronik.pl/product/417480/lenovo-ideapad-320-15ikb-80xl01hhpb-czarny.html

Choć kupowałem na x-komie trochę taniej i była lekka modyfikacja. Mam dysk SSD 120 GB i 8 GB RAMu.

Przeboleję tę dziesiątkę na pokładzie, ale sporo klikania przede mną, bo muszę to wszystko poustawiać pod siebie i zbędne gunwo (programy) odinstalować albo wyłączyć.

Niemniej - wydaje się, że lapek zapierdala jak jakaś rakieta. Bez najmniejszego problemu jakiś filmik 4k odtworzył z Youtube'a
 
No i stało się. Dzięki za porady !

Wybór padł jednak na -> https://www.komputronik.pl/product/417480/lenovo-ideapad-320-15ikb-80xl01hhpb-czarny.html

Choć kupowałem na x-komie trochę taniej i była lekka modyfikacja. Mam dysk SSD 120 GB i 8 GB RAMu.

Przeboleję tę dziesiątkę na pokładzie, ale sporo klikania przede mną, bo muszę to wszystko poustawiać pod siebie i zbędne gunwo (programy) odinstalować albo wyłączyć.

Niemniej - wydaje się, że lapek zapierdala jak jakaś rakieta. Bez najmniejszego problemu jakiś filmik 4k odtworzył z Youtube'a
No i fajnie:beer:
Komputer powinien posłużyć dobrych kilka lat. Powinien mieć drugi slot na dysk, w przyszłości można dołożyć, bo pewnie się przyda.
 
Back
Top