Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

@dssport https://inspiracje.x-kom.pl/mistrzo...0]=1073&pricef=&pricet=&sort=&limit=30&page=1

Może znajdziesz coś ciekawego. Z dostępnych zastanowiłbym się nad Nokią 6 jeśli potrzebujesz telefonu do podstawowych funkcji i czasem internetu to jak najbardziej wystarczy. Jeśli coś lepszego to może Samsung A5 2017 lub Moto X4 oba telefony podobne do siebie więc wszystko zależy od preferencji. Samsung posiada lepszy aparat. Moto natomiast działa płynniej ze względu na minimalną nakładkę systemową. Oba mają możliwość rozbudowania pamięci. Inna ciekawą propozycją jednak również trochę przekraczającą budżet będzie Moto G6. Podobna konfiguracja co Nokia 6 jednak większy ekran i ogólnie nowsza konstrukcja. Jeśli ważne są dla Ciebie aktualizacje to jak narazie na tym polu wygrywa Nokia która uaktualniła wszystkie swoje telefony do Oreo. Na drugim miejscu jest Motorola na trzecim Samsung.
 
@dssport https://inspiracje.x-kom.pl/mistrzowska-promocja?s=&cat[0]=1073&pricef=&pricet=&sort=&limit=30&page=1

Może znajdziesz coś ciekawego. Z dostępnych zastanowiłbym się nad Nokią 6 jeśli potrzebujesz telefonu do podstawowych funkcji i czasem internetu to jak najbardziej wystarczy. Jeśli coś lepszego to może Samsung A5 2017 lub Moto X4 oba telefony podobne do siebie więc wszystko zależy od preferencji. Samsung posiada lepszy aparat. Moto natomiast działa płynniej ze względu na minimalną nakładkę systemową. Oba mają możliwość rozbudowania pamięci. Inna ciekawą propozycją jednak również trochę przekraczającą budżet będzie Moto G6. Podobna konfiguracja co Nokia 6 jednak większy ekran i ogólnie nowsza konstrukcja. Jeśli ważne są dla Ciebie aktualizacje to jak narazie na tym polu wygrywa Nokia która uaktualniła wszystkie swoje telefony do Oreo. Na drugim miejscu jest Motorola na trzecim Samsung.
Ta Nokia mi sie podoba. Dual Sim od pojedynczej czyms sie rozni oprocz mozliwoscia wsadzenia 2 kart?
 
@dssport
Gniazdo kart nanoSIM - 2 szt. (Drugi slot wspólny z czytnikiem kart pamięci). Jeśli co jeszcze z innych firm to warto sprawdzić:
- honor 7x
- moto g5s plus
- nokia 5

Zakupiłeś Nokie 6 bo widzę, że wyprzedali ? Pamiętaj, że jest 14 dni na zwrot więc jest czas na sprawdzenie czy telefon odpowiada.
 
@dssport
Gniazdo kart nanoSIM - 2 szt. (Drugi slot wspólny z czytnikiem kart pamięci). Jeśli co jeszcze z innych firm to warto sprawdzić:
- honor 7x
- moto g5s plus
- nokia 5

Zakupiłeś Nokie 6 bo widzę, że wyprzedali ? Pamiętaj, że jest 14 dni na zwrot więc jest czas na sprawdzenie czy telefon odpowiada.
Nie kupilem jeszcze. U mnie tak to niedziala. Pewnie jeszcze z miesiac bede porownywal rozne telefony, pozniej poczekam na dobra cena i wtedy kupie. No chyba, ze chinczyk mi sie calkowicie rozpadnie to kupie szybciej.
 
@dssport
Gniazdo kart nanoSIM - 2 szt. (Drugi slot wspólny z czytnikiem kart pamięci). Jeśli co jeszcze z innych firm to warto sprawdzić:
- honor 7x
- moto g5s plus
- nokia 5

Zakupiłeś Nokie 6 bo widzę, że wyprzedali ? Pamiętaj, że jest 14 dni na zwrot więc jest czas na sprawdzenie czy telefon odpowiada.
W cenie honora 7x można mieć honora 9lite. Tylko do tego już koniecznie pancerne etui...
 
@dssport Myśle, że jeszcze trafisz gdyż niedługo wejdzie do sprzedaży chyba wersja Nokia 6.1. Niestety jest tego od groma na rynku i wszystko zależy od tego kto czego wymaga. Trochę może pomogę dając kilka propozycji które wydają się ciekawe w przedziałach cenowych:

Do 700:
Nokia 5-dual sim(niehybrydowy), dobra solidna konstrukcja,dobra bateria, dobry aparat jak na cenę urządzenia, szybkie i długotrwałe wsparcie, NFC. MINUSY-mało ramu
Nokia 6- dual sim, dobra solidna konstrukcja,dobra bateria, dobry aparat jak na cenę urządzenia, szybkie i długotrwałe wsparcie, NFC.
Moto G5s Plus- dual sim, dobra konstrukcja( jakość wykonania), w miare dobry aparat, dobra bateria, czysty android, NFC, moto gesty.
MINUSY- niestety już raczej bez aktualizacji, wolny aparat

Do 1000:
Moto G6- Ekran 18:9 , dobra bateria(jakość wykonania), najlepszy aparat z modelu G6, czysty android, Dual sim lub Sim+ microSD,NFC, moto gesty.
MINUSY - Aparat gorszy od flagowców,wolny aparat, wolniejszy procesor Snapdragon 450.
Honor 7x- Ekran 18;9, EMUI, prostota
Honor 8 - Flagowiec z roku 2016, dobry aparat, EMUI, 4gb ramu, szybkość działania - szkło 3d, brak aktualizacji, wysoki SAR
Moto Z - dual sim, dobra konstrukcja, w miare dobry aparat, dobra bateria, czysty android, NFC, moto gesty.
MINUSY-niestety już raczej bez aktualizacji, wolny aparat

Do 1300:
Moto X4- dual sim, dobra konstrukcja, w miare dobry aparat, dobra bateria, czysty android, NFC, moto gesty,aparat szerokokątny, IP68.
MINUSY- wolny aparat
Lg G6- Ekran 18:9, wytrzymały, IP68, aparat szerokokątny,flagowiec z 2017.
MINUSY- podobno gubi zasięg, podobno kiepski ekran, kiepska bateria, mało aktualizacji
Samsung A5 2017- IP68, dobry aparat, dobra bateria, ekran amoled.
MINUSY-drogi bo to samsung
Xperia XA2- dobra bateria,aparat,moim zdaniem dobry system

Mam nadzieje, że trochę pomoże w dokonaniu wyboru.
 
podobno kiepski ekran, kiepska bateria, m
Tutaj się nie zgodzę. Użytkuje go od kilku miesięcy i moim zdaniem bateria całkiem dobra ( wystarcza spokojnie na 1.5 dnia jeśli nie siedzimy non stop na tel.).
Ekran również dobry, barwy i jasność na plus ( wcześniej mialem g4).
 
@Shajs jest to jak najbardziej możliwe dlatego napisałem "podobno". Dużo użytkowników wymaga coraz więcej od produktów i często narzeka na ekrany które nie są amoledowe, nawet jeśli IPS tylko lekko odbiega jakościowo. Druga sprawa produkują tego tyle, że zawsze znajdą się jednostki z usterkami.
 
@dssport Myśle, że jeszcze trafisz gdyż niedługo wejdzie do sprzedaży chyba wersja Nokia 6.1. Niestety jest tego od groma na rynku i wszystko zależy od tego kto czego wymaga. Trochę może pomogę dając kilka propozycji które wydają się ciekawe w przedziałach cenowych:

Do 700:
Nokia 5-dual sim(niehybrydowy), dobra solidna konstrukcja,dobra bateria, dobry aparat jak na cenę urządzenia, szybkie i długotrwałe wsparcie, NFC. MINUSY-mało ramu
Nokia 6- dual sim, dobra solidna konstrukcja,dobra bateria, dobry aparat jak na cenę urządzenia, szybkie i długotrwałe wsparcie, NFC.
Moto G5s Plus- dual sim, dobra konstrukcja( jakość wykonania), w miare dobry aparat, dobra bateria, czysty android, NFC, moto gesty.
MINUSY- niestety już raczej bez aktualizacji, wolny aparat

Do 1000:
Moto G6- Ekran 18:9 , dobra bateria(jakość wykonania), najlepszy aparat z modelu G6, czysty android, Dual sim lub Sim+ microSD,NFC, moto gesty.
MINUSY - Aparat gorszy od flagowców,wolny aparat, wolniejszy procesor Snapdragon 450.
Honor 7x- Ekran 18;9, EMUI, prostota
Honor 8 - Flagowiec z roku 2016, dobry aparat, EMUI, 4gb ramu, szybkość działania - szkło 3d, brak aktualizacji, wysoki SAR
Moto Z - dual sim, dobra konstrukcja, w miare dobry aparat, dobra bateria, czysty android, NFC, moto gesty.
MINUSY-niestety już raczej bez aktualizacji, wolny aparat

Do 1300:
Moto X4- dual sim, dobra konstrukcja, w miare dobry aparat, dobra bateria, czysty android, NFC, moto gesty,aparat szerokokątny, IP68.
MINUSY- wolny aparat
Lg G6- Ekran 18:9, wytrzymały, IP68, aparat szerokokątny,flagowiec z 2017.
MINUSY- podobno gubi zasięg, podobno kiepski ekran, kiepska bateria, mało aktualizacji
Samsung A5 2017- IP68, dobry aparat, dobra bateria, ekran amoled.
MINUSY-drogi bo to samsung
Xperia XA2- dobra bateria,aparat,moim zdaniem dobry system

Mam nadzieje, że trochę pomoże w dokonaniu wyboru.
Apart mnie w ogole nie interesuje. No i po przygodzie z xiaomi jest umierkowanie nastawiony do kupna chinczyka.Wiec raczej Nokia mnie najbardziej przekonuje ze wzgledu na akutalizacji ktore jak to opisujesz w przypadku motoroli nie sa za czeste.
 
Z podanych firm narazie Nokia najlepiej podchodzi do aktualizacji. Inne firmy zwłaszcza LG i Samsung wolno wprowadzają ze względu podobno na nakładki. Z drugiej strony może być to spowodowane również pozycją na rynku. Pamiętaj, że często telefony z Sieci np. T-Mobile często mają po blokowane nie wiadomo z jakiej racji opcje i od nich zależy czy wprowadzą aktualizacje w swojej sieci dla danego modelu. Dlatego dużo osób zakupuje telefon w sklepach.

Jeśli aparat nie jest ważny to myśle, że Nokia jak i Motorola będą najlepszym wyborem. Szybki system z niewielką ilością dodatków, wystarczająca kamera, wytrzymała konstrukcja, dobra bateria. Podobno Motorola ma częściej wprowadzać aktualizacje, ale jak to będzie wyglądać z czasem nie mam pojęcia a nie chce wprowadzać w błąd.

Podobno istnieje teraz coś takiego jak project treble który ułatwia wprowadzanie aktualizacji na czas. Czy to się sprawdza, nie wiem.
 
Z podanych firm narazie Nokia najlepiej podchodzi do aktualizacji. Inne firmy zwłaszcza LG i Samsung wolno wprowadzają ze względu podobno na nakładki. Z drugiej strony może być to spowodowane również pozycją na rynku. Pamiętaj, że często telefony z Sieci np. T-Mobile często mają po blokowane nie wiadomo z jakiej racji opcje i od nich zależy czy wprowadzą aktualizacje w swojej sieci dla danego modelu. Dlatego dużo osób zakupuje telefon w sklepach.

Jeśli aparat nie jest ważny to myśle, że Nokia jak i Motorola będą najlepszym wyborem. Szybki system z niewielką ilością dodatków, wystarczająca kamera, wytrzymała konstrukcja, dobra bateria. Podobno Motorola ma częściej wprowadzać aktualizacje, ale jak to będzie wyglądać z czasem nie mam pojęcia a nie chce wprowadzać w błąd.

Podobno istnieje teraz coś takiego jak project treble który ułatwia wprowadzanie aktualizacji na czas. Czy to się sprawdza, nie wiem.
W sumie juz jestem zdecydowany na ta Nokie 6. Teraz czekac na jakas dobra cene i zamawiac. Dzieki wielkie za pomoc.
 
Dostałem z GetinBanku taki powerbank/glosnik. W instrukcji jest napisane, że ładowanie odbywa się przez port micro usb, którego nie ma w urządzeniu. Jak to ugryźć?
12359600.jpg


 
Co lepiej wybrać: Galaxy Note 8 czy Galaxy S9+? Przy nagrywaniu filmów w 4k 64GB styknie, czy brać 128?
 
Bardziej robienie zdjęć, ale filmy też.
A nie myślałeś o Huaweiu P20 pro? Generalnie jest chodzi o jakość zdjęć i wideo to w tej chwili we wszystkich rankingach przoduje Samsung S9 oraz właśnie Huawei P20 pro
 
A nie myślałeś o Huaweiu P20 pro? Generalnie jest chodzi o jakość zdjęć i wideo to w tej chwili we wszystkich rankingach przoduje Samsung S9 oraz właśnie Huawei P20 pro

Tak, ale jeszcze go nie weryfikowałem. Właśnie te trzy mnie interesują S9+, Note 8 i Huawei P20 pro, ale akurat z samsungami jestem nieco bardziej zaznajomiony.
 
@vast Jeśli do filmów to zobacz tego LG V30. Tak jak zaproponował @Mnichu Huawei P20 pro również będzie dobrym wyborem. Telefon wygrywa najwięcej rankingów jeśli chodzi o zdjęcia. Ankieta na podstawie głosów użytkowników: https://www.tabletowo.pl/2018/06/24...-najlepsze-zdjecia-wyniki-slepego-foto-testu/

Za Samsungiem przemawia opcja samsung members: dzięki czemu dostaniesz 400zł. Może pomoże w podjęciu decyzji:


Co prawda nie PRO:
https://www.pepper.pl/promocje/huawei-p20-dualsim-niebieski-akcesoria-za-100-groszy-91540
 
Last edited:
ja kupiłem poprzednią wersję tego, z taką samą baterią, moja ex kupiła sobie xiaomi za tyle samo hajsu. Mój wypadł dużo lepiej - zdjęcia identyko tylko mój robił lepsze w ciemnych lokacjach, a porównując baterie...cóż. Musiała dziewczyna ładować telefon normalnie - codziennie. A ja? Jak nie grałem, tylko jakaś poczta, telefony i nic energochłonnego - raz na kilka dni. I nie muli, a jej już się zaczął mulić.

Nie wiem, jak ten, który podałeś. Ja muszę jakieś testy zobaczyć, bo się właśnie przymierzać będę w następnym miesiącu - albo taki, jak wkleiłeś, albo K10, albo ten, co miałem poprzednio...:jjsmile: Tylko dlatego, że ekran pękł po kilkunastu upadkach na beton.
 
Jeszcze to wygląda ciekawie, parę dyszek drożej niż ten co wkleiłeś, a ma 4000 mAhów więcej. No ale testy, testy. Aha - większość tych telefonów ma aparaty samsunga, więc nie wiem, o co wam chodzi. Nie wiem, jak ten, ale jakaś część oukitelów ma właśnie optykę samsunga.

https://www.cheapstore.pl/pl/p/Homtom-HT70-6.00-4GB-RAM-64GB-ROM-10000mAh/682
 
No ja się zastanawiam nad K10, on ma 11000mah i mocne bebechy, no ale jak wspomniałem muszę poszukać testów i opinii,plus sprawdzić czy aktualizacje softu czegoś nie zmieniły,bo raz znalazłem opinię że komuś lagował. To może wynikać z wielu rzeczy,bo dobre zarządzanie apkami to podstawa,i jak ktoś odpalił wymagającą gierkę a nie zabił innych procesów to się nie dziwię. Chociażby,pomijając chujowy net i inne możliwości. Ale on kosztuje już 1200,więc excel, opinoe,testy i updejty,i za miesiąc zamawiam któregoś :) ja tam potrzebuję do gier,i mi na K6000 pro gra się zajebiście. Plus pancerny futeralik,bo nie warto bez.
 
No ja się zastanawiam nad K10, on ma 11000mah i mocne bebechy, no ale jak wspomniałem muszę poszukać testów i opinii,plus sprawdzić czy aktualizacje softu czegoś nie zmieniły,bo raz znalazłem opinię że komuś lagował. To może wynikać z wielu rzeczy,bo dobre zarządzanie apkami to podstawa,i jak ktoś odpalił wymagającą gierkę a nie zabił innych procesów to się nie dziwię. Chociażby,pomijając chujowy net i inne możliwości. Ale on kosztuje już 1200,więc excel, opinoe,testy i updejty,i za miesiąc zamawiam któregoś :) ja tam potrzebuję do gier,i mi na K6000 pro gra się zajebiście. Plus pancerny futeralik,bo nie warto bez.
Tylko ten rozmiar to nie dla mnie. Nie chcę takiej cegły w kieszeni. Już ten outkitel sporawy jest. Pewnie się skończy jakimś xiaomim, ale tam najwięcej to chyba 4100mAh
 
Tylko ten rozmiar to nie dla mnie. Nie chcę takiej cegły w kieszeni. Już ten outkitel sporawy jest. Pewnie się skończy jakimś xiaomim, ale tam najwięcej to chyba 4100mAh
no ten co wkleiłeś to 5.5 cala, więc jak ci to leży, to i tak wygrywasz internety. Chyba że nie wkurwia cię codzienne ładowanie (sporo osób już przywykło, i się dziwią, że można inaczej). edit: dla mnie taki jest za mały, ja polubiłem 6tki.
 
Back
Top