Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

Siemka , głosniki nowe kupiłem i jak podlaczam do pc i do gniazdka to pukaja tak pulsacyjnie tylko
Co to moze byc ? Glosniki za 100 zl Genesis Helium 200
Nawet mi sie nie chce tego odsylac na zwrot

Pewnie kable coś nie stykają, pokrec przy wejściu do kompa. Paprochy w gnieździe lub Muzyka?
 
Pewnie kable coś nie stykają, pokrec przy wejściu do kompa. Paprochy w gnieździe lub Muzyka?
nic nie daje , w środku chyba się musiało coś zjebać
co za gówno , 10 lat temu kupiłem creativy za tą samą cene i grały do tej pory
 
jak podłączę
na początku trochę pograły ale teraz tylko podłączam i mi wybijają rytm same z siebie :fjedzia:
aa, czyli wczesniej działały. Sprawdz wszystkie kable, nic wiecej nie zrobisz. Komputer je wykrywa? Albo podłącz do czegoś innego. Do telewizora, albo coś.
 
Kurła, prawie 4 lata używam Samsunga Galaxy s7 i jestem mega zadowolony, ale dzisiaj dosyć spontanicznie nabyłem nowy telefon, czyli Samsung Galaxy s21. O ile wielkość i wygląd jak najbardziej mi odpowiada,tak brak standardowej ładowarki i słuchawek strasznie irytuje.
Używa ktoś takiego telefonu, zadowolony?
 
:antonio:


Jeszcze musisz się nauczyć jak to zgrać do pliku :)
MPC nie zapisuje w "grywalnym" formacie. Trzeba by przerzucić do komputera i dopiero w jakimś DAWie zapisać jako plik audio. Póki co, nie chce mi się w to bawić. Po to wziąłem mpc żeby nie musieć odpalać kompa do zabawy z muzyką. No chyba że kiedyś stworzę hita większego niż ten trip-hopowy "wlazł kotek na płotek" to przysiądę i zmiksuję cały kawałek. Zresztą, tu chodziło o pochwalenie się jak to pudełko pięknie wygląda podczas zabawy :antonio:
 
MPC nie zapisuje w "grywalnym" formacie. Trzeba by przerzucić do komputera i dopiero w jakimś DAWie zapisać jako plik audio. Póki co, nie chce mi się w to bawić. Po to wziąłem mpc żeby nie musieć odpalać kompa do zabawy z muzyką. No chyba że kiedyś stworzę hita większego niż ten trip-hopowy "wlazł kotek na płotek" to przysiądę i zmiksuję cały kawałek. Zresztą, tu chodziło o pochwalenie się jak to pudełko pięknie wygląda podczas zabawy :antonio:
To jest urządzenia głównie do grania na żywo?
 
To jest urządzenia głównie do grania na żywo?
To jest kombajn muzyczny. Głównie to sekwencer i kontroler midi. Takie urządzenie, które nadzoruje sprzężone z nim urządzenia midi by grały w jednakowym czasie. Ma też bardzo rozbudowany sampler, dzięki czemu mpc stało się ulubionym narzędziem producentów hip-hopowych. Może też służyć jako instrument do grania na żywo. Może być też automatem perkusyjnym. Te nowe mpc mają też rozbudowane funkcje układania ścieżek i w dużym stopniu da się na nich zrobić podstawowy miks bez udziału DAW, czyli możesz stworzyć cały kawałek i zapisać go w formacie odczytywanym przez mpc. Nie ma jednak możliwości zapisania końcowego efektu jako np. mp3 czy jeden plik wav. Żeby osiągnąć finalnie jeden plik, który można odtworzyć na powszechnym odtwarzaczu trzeba połączyć mpc z komputerem za pomocą usb i albo wrzucić osobne ścieżki (osobne instrumenty) w inny DAW i tam doszlifować miks (czyli masz kawałek rozebrany na części i składasz go do kupy w studiu), albo przerzucić projekt do DAW od akai, który nazywa się mpc studio i on już sam poukłada wszystko tak jak było w urządzeniu, wtedy wystarczy tylko zapisac w komputerze jako np. mp3 i będzie brzmiało jak w mpc. Ta wersja mpc, którą mam umożliwia mi też przerzucenie chyba nawet tez przez wi-fi do jednego z popularniejszych DAWów Abletona. Wiadomo jednak, że prawdziwy kawałek powinien jeszcze przed zgraniem do jednego pliku przejść prawdziwy miks. Trzeba to porządnie dopracować by nie brzmiał jak ściana dźwięku. Trzeba w niektórych ścieżkach coś przyciąć, w innych lekko podbić jakieś częstotliwości, rozłożyć scieżki w panoramie, gdzieś dodać efekty (w mpc jest możliwość dodania max 4 efektów na ścieżkę z tych, które są zainstalowane przez producenta, są całkiem niezłe te efekty). Gdyby się uprzeć to można zrobić całość w pudełku, ale i tak by trzeba przerzucić przez komputer żeby zgrać na płytę albo w mp3 lub inny format, który będzie powszechnie odczytywalny, jednak miks jest dużo prostszy w DAWach typu ableton, cubase, fl studio itp. Co nie zmienia faktu, że mpc ma ogromne możliwości.
 
jak temperatury i hałas? Nie trzeba pasty wymienić?
Mój PC huczy jak stary odkurzacz więc i tak nie byłbym w stanie stwierdzić, ale maks temp. w mafii II wyszła 75 stopni, średnio tak 69-70, ale nie bardzo mogę więcej z karty wycisnąć bo CPU blokuje. Mam taki plan, żeby kupić to chłodzenie które wrzucałeś w koszyku z Moreli i zrobić OC procka (najpierw musze trochę się podszkolić w tym temacie) widziałem na YT, że na chłodzeniu powietrzem można wykręcić z FX 6100 4,5 Ghz. Więc póki co mógłbym go trochę podrasować zanim nie kupię lepszego sprzętu a chłodzenie się później przełoży razem z kartą. Przy zmianie chłodzenia zmienię też paste na karcie.

Bez tytułu-min.png
 
Mój PC huczy jak stary odkurzacz więc i tak nie byłbym w stanie stwierdzić, ale maks temp. w mafii II wyszła 75 stopni, średnio tak 69-70, ale nie bardzo mogę więcej z karty wycisnąć bo CPU blokuje. Mam taki plan, żeby kupić to chłodzenie które wrzucałeś w koszyku z Moreli i zrobić OC procka (najpierw musze trochę się podszkolić w tym temacie) widziałem na YT, że na chłodzeniu powietrzem można wykręcić z FX 6100 4,5 Ghz. Więc póki co mógłbym go trochę podrasować zanim nie kupię lepszego sprzętu a chłodzenie się później przełoży razem z kartą. Przy zmianie chłodzenia zmienię też paste na karcie.

View attachment 20306
Szkoda, że nie pisałeś. Ostatnio trafiały się fajne chłodzenia w promocji. Czyli planujesz kupować części pojedynczo i samemu złożyć nowego kompa? Oc proca raczej nic nie zmieni. Słabizna na dzisiaj. Jaki masz zasilacz?. Bo ten fx z gtx mogą trochę pociągnąć po oc :).

Oc można zrobić z poziomu windowsa


Ale tak jak pisałem. Gra nie warta świeczki.
 
Chciałbym wymienić mój komputer stacjonarny który jest już totalnie przestarzałym złomem (ostatnia ingerencja w podzespoły to min 10 lat temu) na coś nieco lepszego.
Bebechy jakie posiada mój weteran który szpula do dziś :lol::
AMD Athlon(tm) 64x 2 Dual Core
Procesor 4000+ 2.11 GHz
Ram: 2 GB
NVIDIA GeForce 8600 GT
Płyta Asus

Kompa używam tylko i wyłącznie do przeglądania neta i obejrzenia transmisji z gali czy meczyku , do gier mam konsole.
Moje wymagania są minimalistyczne chciałbym aby strony ładowały się w miarę płynnie i aby komp posiadał wgrany system operacyjny.
@lugasek doradzisz coś ???
 
Chciałbym wymienić mój komputer stacjonarny który jest już totalnie przestarzałym złomem (ostatnia ingerencja w podzespoły to min 10 lat temu) na coś nieco lepszego.
Bebechy jakie posiada mój weteran który szpula do dziś :lol::
AMD Athlon(tm) 64x 2 Dual Core
Procesor 4000+ 2.11 GHz
Ram: 2 GB
NVIDIA GeForce 8600 GT
Płyta Asus

Kompa używam tylko i wyłącznie do przeglądania neta i obejrzenia transmisji z gali czy meczyku , do gier mam konsole.
Moje wymagania są minimalistyczne chciałbym aby strony ładowały się w miarę płynnie i aby komp posiadał wgrany system operacyjny.
@lugasek doradzisz coś ???
Jaki budżet?
 
Na spokojnie , na moje potrzeby to praktycznie ten stary trup jest wystarczający ale powoli widzę że zaczyna coraz głośniej chodzić (pewnie łożyska w wiatraczku) na jednej z partycji dysku też już sektory się wysypały, tak że powoli trzeba się porozglądać za czymś sprawniejszym, a nie chcę wydawać niepotrzebnie więcej kasy na kompa bo wolę to przeznaczyć w dłuższej perspektywie na przesiadkę z Ps4 na Ps5.
 
Na spokojnie , na moje potrzeby to praktycznie ten stary trup jest wystarczający ale powoli widzę że zaczyna coraz głośniej chodzić (pewnie łożyska w wiatraczku) na jednej z partycji dysku też już sektory się wysypały, tak że powoli trzeba się porozglądać za czymś sprawniejszym, a nie chcę wydawać niepotrzebnie więcej kasy na kompa bo wolę to przeznaczyć w dłuższej perspektywie na przesiadkę z Ps4 na Ps5.
karta graficzna sprawna?
 
Moja obecna chyba tak :fjedzia: Ostatnią grą w jaką grałem na kompie był Gothic 3 i było to lata świetlne temu ale do dziś na myśl o tym tytule :antonio:
Ale nie o to pytałeś a da się to jakoś sprawdzić ??? (mam Win 7 Ultimate)
 
Jak wchodzę w menadżer urządzeń i klikam na kartę to pisze tak stan urządzenia:
To urządzenie działa poprawnie.
 
Moja obecna chyba tak :fjedzia: Ostatnią grą w jaką grałem na kompie był Gothic 3 i było to lata świetlne temu ale do dziś na myśl o tym tytule :antonio:
Ale nie o to pytałeś a da się to jakoś sprawdzić ??? (mam Win 7 Ultimate)
Bo mógłbyś np zalutować coś takiego


i wsadzić swoją kartę graficzną.

Komputer można rozbudować kiedyś o lepszy procesor i kartę graficzną. Tylko musisz sam sobie złożyć i sam sobie windowsa zalutować. Możesz przenieść licencję, ze starego kompa jak nie chcesz pirata.
 
Na spokojnie , na moje potrzeby to praktycznie ten stary trup jest wystarczający ale powoli widzę że zaczyna coraz głośniej chodzić (pewnie łożyska w wiatraczku) na jednej z partycji dysku też już sektory się wysypały, tak że powoli trzeba się porozglądać za czymś sprawniejszym, a nie chcę wydawać niepotrzebnie więcej kasy na kompa bo wolę to przeznaczyć w dłuższej perspektywie na przesiadkę z Ps4 na Ps5.
A co zrobisz ze starym sprzętem?
 
Back
Top