1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Siła i szybkość ciosu

Discussion in 'Pytania MMA' started by fen1ks, Jan 29, 2017.

 1. fen1ks

  fen1ks Jungle Fight
  Middleweight

  Dołączył:
  Dec 27, 2016
  Komentarze:
  376
  Zdobyte Lajki:
  384
  Punkty:
  140
  Płeć:
  Male
  Za 2 miesiące mam zawodowy, szczegółow jeszcze nie znam. Do poprawienia mam siłę i szybkość ciosu. Macie jakieś sprawdzone sposoby to pisać. W necie przewijało się coś o uderzaniu młotem w opone / rąbanie drzewa. Na szybkość walka z cieniem z hantelkami, ale to na tyle. Wielu z was pewnie również trenuje pod zawody to może coś zaradzicie. Jeszcze jedna sprawa, kiedyś czytałem artykuł na forum sportowym odnośnie właśnie siły ciosu i typ napisał, że rąbanie drzewa / walenie młotem na siłę ciosu jest perfekto (przykład Foremana), ale i teraz klucz PODOBNO ZABIJA DYNAMIKĘ I SZYBKOŚĆ, dlatego Mike Tyson nie trenował tak bo w jego stylu chodziło o szybkie wyprowadzenie sekwencji ciosów, a u Foremana miał to być jeden miażdżący punch. Jak się do tego ustosunkujecie? Z racji, że mi zależy na jednym i na drugim, wzmocnienie siły ciosu nie tracąc przy tym na szybkości. Mcgregor i Garbrandt też mają niezłą pare, a są przy tym szybcy (uniki).
   
 2. skunx

  skunx KSW
  Lightweight

  Dołączył:
  Jun 10, 2011
  Komentarze:
  5,243
  Zdobyte Lajki:
  6,442
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Szybcy nie mają pary tylko są szybcy i ich ciosy dochodzą po prostu. Podstawa to precyzja i trafianie w punkt a druga rzecz że szybko rozpędzone łapy generują mega walnięcie. Zobacz sobie filmiki z yt jak to chudy lamus nokautuje jednym ciosem drugiego. Cała tajemnica przecież nie w sile tylko w czystym trafieniu z partyzanta.
  Tak się wymądrzam hehe
   
 3. fen1ks

  fen1ks Jungle Fight
  Middleweight

  Dołączył:
  Dec 27, 2016
  Komentarze:
  376
  Zdobyte Lajki:
  384
  Punkty:
  140
  Płeć:
  Male
  Nie da się jednego połączyć z drugim ?

  Szybkość szybkością, ale Mike miał to i to, więc jakoś tą siłę musiał wypracować
   
 4. skunx

  skunx KSW
  Lightweight

  Dołączył:
  Jun 10, 2011
  Komentarze:
  5,243
  Zdobyte Lajki:
  6,442
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Mike ważył swoje i był dzik więc się nie czaił tylko wyprowadzał ciosy. A jak wyprowadzał to i coś tam trafiało. A jak trafiało to mogiła.
  No nie będę tu truć że siła dynamiczna której potrzebujesz wynika właśnie z rozpędu i masy albo że bij technicznie bo zakładam że właśnie wiesz jak uderzać z jakich pozycji i że z biodra itp. Na dobrą sprawę to siła idzie z nóg bioder i dupska a pięści to tylko pociski. Stąd walenie młotem w opone gdzie stawia się na prace dolnych partii i brzucha ale przede wszystkim technika i ten luz . i tak w kółko . Ja bym tam postawił na szybkość i precyzję bo siłę to ma każdy. Pudzian ma większą niż Tyson i chuj mu z tego.
   

Share This Page