1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Show też się przydaje…

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by defthomas, Jul 14, 2010.

1. defthomas

defthomas Vale Tudo
    Open
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    22,132
    Zdobyte Lajki:
    23,438
    Punkty:
    4,790
    Home Page:

Zapraszam na wywiad z Mamedem Khalidovem w którym Sebastian Żurawski z Boxingnews.pl pyta się mistrza KSW o ostatnie pechowe rozstrzygnięcia jego walk i parę innych ciekawych spraw. Enjoy!

SŻ: Swoją ostatnią walkę przegrał Fedor Emalienko, na pewno widziałeś tę walkę. Powiedz gdzie wg Ciebie popełnił błąd.

MK: Fedor jest wciąż najlepszy, nie będzie już takiego zawodnika jak on.  Za pewnie chciał skończyć pojedynek chciał iść za ciosem. Werdum to nie jest zawodnik z łapanki. Fedor jest numerem jeden i będzie i nawet nie ma, o czym tu dyskutować.
    SŻ: Macie z Fiodorem po 183 wzrostu, on jednak walczy w kategorii ciężkiej. Czy myślałeś o tym,   aby kiedykolwiek, aby spróbować swoich sił w wadze ciężkiej?

MK: Nie. Ja walczę w kategorii 83-84 do której zbijam wagę. Nie myślałem o tym, tym bardziej o walce z Fiodorem.

SŻ: Twoje dwie ostatnie walki to porażka z Santiago oraz remis z Sakuraiem. To nie był najlepszy moment Twojej kariery, co było przyczyną tej słabszej formy?

MK: Walka z Santiago było toczona w jednym tempie a to nie jest mój styl. Byłem przemęczony treningami, trochę błędów popełniliśmy. Po przylocie do Japonii byłem tak zmęczony, że nie miałem chęci do walki. Nie zdążyłem się zregenerować. Pomimo tego, że walka była toczona w jednym tempie, dalej uważam, że walkę wygrałem. Jakby nie było on jest  mistrzem. Patrząc na walkę nie myślę, że to on ją wygrał.

SZ: A remisowa walka z Sakuraiem. Wielu twierdzi, że zremisowałeś ze względu na miejsce oraz federację KSW…

MK: Każdy może mieć swoje zdanie. Ci którzy chcieli abym ją przegrał zawsze będą tak  mówić. To jest światowy poziom, jeżeli toczę wyrównaną walkę z kimś z tego poziomu to czy ja muszę kończyć walkę zawsze w pierwszej rundzie? Nie muszę. Jeśli zawodnik się dobrze bije,  dobrze mu to wychodzi, nie mogę mu nic zrobić to już jest lipa, przegrywa. To nie jest tak ! To jest światowy poziom. Chciałem zadać pytanie w którym momencie ja z nim przegrałem?! Raz w pierwszej rundzie próbował mi założyć dźwignię która mu nie wyszła. Wszystkie ciosy kończące były moje. Znajdowałem się w parterze wyłącznie dlatego, że wskakiwałem i dusiłem go. Nie mam pojęcia w którym momencie mógłbym tę walkę przegrać. Ci którzy chcieliby abym walkę przegrał zawsze tak będą mówili. Uważam, że wygrałem to walkę lekką przewagą bo kończące ciosy były moje. Nie jestem z niej zadowolony, w następnej walce będę chciał więcej pokazać.

SŻ: Jakie plany co do Twojej osoby maja teraz właściciele federacji KSW. Kiedy zobaczymy Cię w ringu?

MK: Teraz jestem na obozie. Co do następnej walki to zbliża się ramadan miesiąc postu. Od 10 sierpnia do 12 września mam post. Dopiero po dwóch miesiącach mogę się bić tj. koniec października początek listopada.

SŻ: Swoją ostatnią walkę przegrał Mariusz Pudzianowski. Gdzie popełniono błąd w przygotowaniach, czy w ogóle Mariusz rzucił się na za głęboką wodę na tym etapie kariery?
    MK: Przede wszystkim Sylvia jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. To jest były mistrz. Mariusz dopiero zaczyna. Czego ludzie od niego wymagają? Żeby od razu wygrywał z takimi zawodnikami jak Tim Sylvia?! Wielki szacunek dla Mariusza za samo podjęcie walki. Zobaczył jak to wszystko wygląda, to jest wszystko na plus. Poczuł jak smakuje porażka, walczył z doświadczonym zawodnikiem. Jeżeli wysnuje z tego wnioski to myślę, że będzie coraz lepiej. Wyjdzie mu to wszystko na dobre.
    SŻ: Czyli strongmann może być mistrzem MMA…

MK: A dlaczego nie?

SŻ: Na najbliższej KSW dojdzie do walki Przemysława Salety z Marcinem Najmanem. Kto wg Ciebie jest faworytem tej walki?

MK: Gdyby to byli zawodnicy MMA to bym powiedział. Nie mam pojęcia…

SŻ: Widzisz jakieś aspekty sportowe w tej walce. Wielu kibiców dziennikarzy uważa, że ta walka to zwykłe show ?

MK:Takie coś też się przydaje. Dlaczego nie…

Rozmawiał: Sebastian Żurawski/BoxingNews.pl

Show też się przydaje…

2. Guest

Guest Guest

Szkoda troche Mameda w decydujących momentach jego kariery nie miał szczęścia. Miejmy nadzieje ze w 2011 karta się odwróci.

3. error

error Jungle Fight
    Light Heavyweight

Komentarze:
    410
    Zdobyte Lajki:
    12
    Punkty:
    1,790
    mam nadzieje ze jeszcze siegnie po pas sengoku

4. Razor_BoxingNews.pl

Razor_BoxingNews.pl Brutaal
    Lightweight

Komentarze:
    501
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Ja bym go chciał zobaczyć na UFC

5. kaper

kaper Oplot Challenge
    Heavyweight

Komentarze:
    189
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    A ja bym go zobaczył z Hendo w SF

6. Tens

Tens WSOF
    Heavyweight

Komentarze:
    3,527
    Zdobyte Lajki:
    7
    Punkty:
    1,790
    Też wolałbym zobaczyć Mameda w SF. Tam łatwiej będzie coś ugrać, a w przypadku sukcesu zawsze można się przenieść do UFC.

7. Guest

Guest Guest

Wydaje mi się że KSW nie ma w tej chwili żadnego pomysłu na karierę Mameda. Została mu jedna walka w kontrakcie z Sengoku jesli wogole do niej dojedzie to pewnie nie o pasa nowego nie podpisze chyba. Lepiej szukać kontraktu z dużą organizacja przez występy w USA na mniejszych galach.

8. twardy

twardy Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    3
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Szkoda ze w naszym kraju jest tak mało trzeźwo myślących ludzi jak Mamed

9. PERSON3k

PERSON3k Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    50
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    “Gdyby to byli zawodnicy MMA to bym powiedział” …. OWNED hehe [​IMG]

10. bartek3112

bartek3112 Jungle Fight
    Heavyweight

Komentarze:
    435
    Zdobyte Lajki:
    106
    Punkty:
    1,790
    ale twierdzenie ze wygrał z santiago jest smieszne, zreszta z sakuraiem tez w swojej opini zwyciezyl
    nie zaszkodziloby troszke pokory

11. Predator

Predator Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    48
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Mamed, wydaje mi sie, najlepiej wyszedlby na kontrakcie z SF. A potem do UFC jak to juz napisal kolega wyzej.

12. slivex

slivex Shark Fights
    Heavyweight

Komentarze:
    1,399
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    >bartek3112

obydwie walki oglądałem wiele razy starałem sie w miare możliwości obiektywnie punktować, z sakuraiem MOIM zdaniem wygrał w 3 rundach a z santiago albo wygrał albo zremisował

13. Garfield_70ccm

Garfield_70ccm BAMMA
    Welterweight

Komentarze:
    916
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    temat był już wałkowany wiele razy
    Z Sakuraiem wygrał po 3 rundach a w dogrywce przegrał
    a z Santiago przegrał

14. Quick Swick

Quick Swick Oplot Challenge
    Heavyweight

Komentarze:
    193
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    bartek3112-To ze wedlug niego on wygral te walki to nie znaczy ze brak mu pokory. wiec uwazaj na slowa poniewaz pokory to inni zawodnicy moga sie od niego uczyc.

15. HubiSSJ3

HubiSSJ3 UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,364
    Zdobyte Lajki:
    5,678
    Punkty:
    1,790
    Właśnie. Pokory to on ma nie boi się. A , że w swoim odczuciu wygrał ( podał argumenty) i o tym mówi to świadczy o pewności siebie i szczerości.

16. Domator89

Domator89 Maximum FC
    Heavyweight

Komentarze:
    1,709
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    Marzenie zobaczyć Mameda w UFC :)

17. Born2kill

Born2kill UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,885
    Zdobyte Lajki:
    1,901
    Punkty:
    1,790
    Pamietam,ze wynik walki z Santiago poznalem wczesniej,nic wiecej nie chcialem wiedziec,obejrzalem walke…i pomyslalem,”on TA walke przegral?”Jak dla mnie zasmierdzialo “Japonią” i chronieniem swojego mistrza,zeby nie stracil szacunku,e przyjechal ktos z Polski i dwukrotnie go obil.Dla mnie w rundach powinno byc 3-2 dla Mameda,badz co badz byla to dosc rowna walka,w pierwszej za to wygral zdecydowanie,czyms co sie darza niezwykle rzadko – wychodzac z dolu mocnym ciosem,wstal i dobil rywala.Jest lepszy caloksztaltowo.
    Z Sakuraiem,kazdy to ogladal,wygladalo roznie,ale akurat to o czym Mamed tu w wywiadzie powiedzial to same fakty,wiele prob konczenia i to on wskakiwal do parteru na swoje plecy,nie mozna tego bylo jakkolwiek zasedziowac dla Japonczyka.Wiem,ze ciezko jest byc obiektywnym,najlepiej obejrzec walke dwukrotnie,raz jakbys byl za Mamedem,raz za jego rywalem,choc jak ktos takie ma zdanie o Mamedzie to chyba nic juz tego nie zmieni.
    A o Fiodorze jak ladnie mowi hehe:)

18. bambaryla

bambaryla Jungle Fight
    Bantamweight

Komentarze:
    203
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Co do oceny ostatnich walk Mameda. To oczywiście ma prawo do takiej oceny i sporo jest w tym racji.
    Jednak Mamed musi zrozumieć, że musi jeszcze sporo poprawić w swoim stylu walki. Zamiast efektownych obrotówek niech Czeczen postawi na efektywny boks. Niech zacznie sparować z lepszymi zawodnikami gdyż w Olsztyńskim klubie niestety ale brakuje sparingpartnerów mogącym zmusić Mameda do wysiłku.

Co do oceny Fedora jako najlepszego ciężkiego. To ja uważam że obecnie najlepszym ciężkim jest Brock Lesnar. Gdyż obecnie Fedor jest tak wypalony że głodny zwycięstw Lesnar zdemolował by szybko Rosjanina. Ale Fedorowi nie można odmówić tego że jest najlepszym zawodnikiem MMA wszech czasów.

19. KILROY

KILROY Jungle Fight
    Lightweight

Komentarze:
    285
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Mamed bardzo chciałem żebyś wygrał swoje ostatnie walki,ale obiektywnie według mnie je przegrałeś

20. Tiger32

Tiger32 Jungle Fight
    Middleweight

Komentarze:
    371
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Tak bambaryla Lesnar zabił by go swoim boksem albo balachy by zakładał. Co do Mameda to walke z Sakuriem przegrał. Jeśli sędziowie musieliby wybrac zwyciężce to Ryuta by wygrał. Zresztą sam Mamed w wywiadach tuż po walce mówił że napewno tej walki nie wygrał ale chyba Khalidov szybko zmienił zdanie bo w wywiadze powyżej już twierdzi że wygrał lekką przewagą heh

Share This Page