1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Sesja zdjęciowa i wywiad z Maciejem Jewtuszko

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by Wojsław Rysiewski, Aug 15, 2010.

 1. Wojsław Rysiewski

  Wojsław Rysiewski KSW

  Dołączył:
  Mar 5, 2008
  Komentarze:
  14,076
  Zdobyte Lajki:
  744
  Punkty:
  2,790
  W zeszłą środę nasz redakcyjny fotograf Royler odwiedził z aparatem Szczecin i jeden z ostatnich treningów Macieja Irokeza Jewtuszko w klubie Berserkers Team przed jego wylotem do Stanów, gdzie nasz zawodnik zadebiutuje w organizacji WEC. Na treningu pojawili się również Rafał Moks i Łukasz Skibski. Z relacji Roylera, który obserwował przebiegu treningu i rozmawiał z Maćkiem wynika, że  jest on świetnie przygotowany zarówno fizycznie jak i psychicznie. W playerze powyżej porcja fotek, a poniżej ostatnia rozmowa z naszym najlepszym lekkim przed jego jak powiedział “nie najważniejszą, ale ważną walką w karierze”.

  Irokez zakończyłeś już pewnie przygotowania do środowej walki z Anthonym Njokuanim. Powiedz jak się czujesz i jak wyglądały twoje treningi do tego pojedynku. Ile tygodni, z kim głównie trenowałeś, na co kładłeś nacisk.


  Tak, dokładnie. Dziś miałem ostatni treningowy (sparingi). Co do mojego samopoczucia, jestem dobrze zmotywowany tym, że we mnie wierzycie, haha, postaram się wam zrobić miłą niespodziankę. Co do przygotowań do tej walk to w zasadzie od Iron Fistu jestem nieprzerwanie w cyklu treningowym. Najwięcej czasu na treningach poświęcał mi Piotr Bagiński – mój trener i ojciec moich sukcesów oraz Marcin Parcheta, który szykuje moje mauy thai na tę walkę.


  Jak udało Ci się pogodzić treningi do najważniejszej walki w życiu z pracą strażaka?


  “Najważniejszej” nie przesadzajmy, ważnej takie słowo będzie bardziej trafne, najważniejsza będzie o tytuł. Nie było łatwo tego wszystkiego pogodzić, ale jakoś dałem radę i to by było na tyle w tym temacie.


  [​IMG]


  Przed walką z Norkeliunasem miałeś kilka kontuzji. Powiedz czy wszystko jest już wyleczone i czy będziesz w 100% zdrowy na WEC 50?


  Kilka, trafne określenie. Kontuzje z przed walki z Norkeliunasme zostały wyleczone, są jakieś drobne inne, ale to urok tego sportu, nie będą one miały wpływu na przebieg walki.


  Twój przeciwnik Anthony Njokuani jest przez wielu amerykańskich zagranicznych ekspertów uważany za jednego z najlepszych uderzaczy w kategorii lekkiej. W wywiadzie dla WEC.tv zapowiadasz, że będziesz się z nim walczyć w stójce. Czy to tylko zasłona dymna czy rzeczywiście planujesz bić się ze swoim rywalem tam gdzie on jest najmocniejszy?

  Amerykańscy eksperci jeszcze nie widzieli mnie, dlatego jego uważają jego za najlepszego, po walce zmienią zdanie. Moja broń to mauy thai i bjj, mogę się bić z nim w tych płaszczyznach, na pewno nie będę unikał walki w stójce, sprawdzę ją z nim, a później sprawdzę jego bjj.

  [​IMG]


  Jesteś pierwszym Polakiem w niskich wagach, który wywalczył sobie miejsce w dużej organizacji. Czujesz z tego powodu jakąś dodatkową presję reprezentowania polskiego MMA? Jak odpowiedziałbyś na pojawiającą się gdzieniegdzie krytykę, że nie jesteś jeszcze gotowy na walki w WEC?


  Presję, hmmmm, może czuję coś w okolicach stopy, ale to nie presja, raczej chce pokazać się z dobrej strony. Wiem, że dzięki temu mogą ich oczy spoglądać na polski rynek, a mamy tu mega mocna wagę lekka, wiec mają w czym przebierać. Co do krytyki, to ona zawsze była i będzie. Niejednego boli czyjeś szczęście i sukces. Co do gotowości, jestem zawsze gotowy, nawet wtedy gdy wydaje się, że tak nie jest, taka natura strażaka.


  Twój rywal nokautował już dwóch zawodników pochodzących z Polski Chrisa Horodeckiego i Barta Pałaszawskiego. Nie obawiasz, że Njokuani może mieć jakiś patent na polskich zawodników. Będziesz chciał mu odpłacić za porażki Chrisa i Barta?


  Tak wiem, że ich posadził zrobił to dosyć ładnie, wykorzystał swoje warunki i muay thai, w tamtych walkach on był po prostu lepszy. Na pewno będę chciał mu się odpłacić.


  [​IMG]


  Twoja walka nie jest planowana na transmitowaną część gali, powiedz czy będziesz się starał wspólnie z Anthonym, by wasz pojedynek był na tyle efektowny by znalazł się w transmisji?


  Ja ze swoje strony będę starał się zrobić jak najlepsze wrażenie by mnie docenili. A co on zrobi, dowiemy się wkrótce, jestem tak samo ciekaw jak wy.


  Od wielu lat Zuffa nagradza efektowne walk i skończenia dodatkowymi bonusami finansowymi, często znacznie przekraczającymi wynagrodzenia zawodników. Czy będziesz dodatkowo polował na taki bonus czy liczy się tylko wygrana nieważne w jakim stylu?


  Wiadomo, że chciałbym przywieść dwa bonusy ale nie pogardzę jednym. Walka ma się podobać i mam dać z siebie wszystko, to jest cel.


  Jesteś chyba jedynym zawodnikiem MMA w Polsce, który w 100% profesjonalnie podchodzi do tematu zbijania wagi. Czy w związku z tym, że czeka Cię podróż lotnicza do Vegas i zmiana czasu zbijasz kilogramy jakoś inaczej?


  Trzymam ścisłą dietę by nie ważyć więcej niż 75 kg. Te ostatnie 5 kg zrobię na miejscu i w dniu walki powinienem ważyć około 9 kilo więcej. Wylot nie ma wpływy na to chyba.


  [​IMG]


  Twój klub Berserkers Team ma ostatnio dobrą passę, Rafał Moks i Tomasz Narkun wygrali turnieje M-1 Selection. Powiedz jaka atmosfera panuje teraz w klubie i jak sukcesy Rafała i Tomka przekładają się na motywację innych zawodników.


  Te sukcesy nas napędzają, jeszcze takie, to jak paliwo atomowe. Atmosfera jest zawsze taka sama, u nas nie ma gwiazd, silą jest cały klub, tak to wygląda.


  Twoim menadżerem jest bardzo znany agent w świecie MMA Shu Hirata, opowiedz jak doszło do nawiązania z nim współpracy. Jak wygląda praca z tak uznanym menadżerem?

  Tak, mam takie szczęście i trafiłem pod jego skrzydła dzięki firmie manto, oni zrobili ta cala robotę. Wszystko co obiecane dostaje i jak na razie nie można powiedzieć złego słowa, a w zasadzie to mogę tylko podziękować za możliwość którą mi dał.
  [​IMG]

  Hirata współpracuje też blisko z KSW przy kontraktowaniu zagranicznych walk Mameda Khalidova. Powiedz czy to przypadek, czy Shu jest rzeczywiście bliżej zainteresowany polską sceną MMA i w przyszłości może to oznaczać szanse dla innych zawodników z Polski na występy zagranicą?

  Na to pytanie nie odpowiem, bo nie mogę.

  Podczas gdy Ty będziesz walczył w WEC, KSW przygotowuje turniej w kategorii lekkiej. Mimo, że oprócz Ciebie zabraknie trzech innych z najlepszych pięciu lekkich w Polsce, właściciele KSW powtarzają, że ten turniej wyjaśni wiele w kategorii 70 kg w naszym kraju. Jak to skomentujesz?

  A co maja powiedzieć…

  Jak oceniasz skład tego turnieju, z sześciu ogłoszonych zawodników, kto Twoim zdaniem jest faworytem?

  W turnieju nie ma faworytów, trzeba mieć szczęście.

  Tak się dziwnie złożyło, że dzień po Tobie w USA debiutuje inny czołowy polski zawodnik MMA i twój były rywal z mat grapplingowych Damian Grabowski. Czy dzień po swojej walce znajdziesz chwilę by obejrzeć galę Bellatora w TV?

  Znalazłbym, lecz dziewiętnastego mam wylot do Polski i może być ciężko to obejrzeć, no chyba, że z samolotu , tylko czy się da?

  [​IMG]

  Na koniec miejsce dla Ciebie jakbyś chciał kogoś pozdrowić, podziękować tym którzy Cię wspierają.

  Chciałbym podziękować firmie Manto, Stoprocent, Alsecco, Pit Bull, Takedown i swoim trenerom- Piotrowi Bagińskiemu i Marcinowi Parchecie i wszystkim ludziom, którzy wkładali cegiełkę w moje przygotowanie.

  Dzięki za wywiad i powodzenia.


  Sesja zdjęciowa i wywiad z Maciejem Jewtuszko
   
 2. madafaka

  madafaka Maximum FC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Jan 2, 2010
  Komentarze:
  1,688
  Zdobyte Lajki:
  4
  Punkty:
  1,790
  świetne zdjęcia i wywiad, dzięki !
   
 3. Jakub Bijan

  Jakub Bijan UFC
  Middleweight
  Cohones MMARocks

  Dołączył:
  Oct 7, 2007
  Komentarze:
  10,340
  Zdobyte Lajki:
  17,270
  Punkty:
  4,790
  Płeć:
  Male
  Jak zwykle profeska.
   
 4. Sajd

  Sajd Ground Game

  Dołączył:
  Mar 30, 2010
  Komentarze:
  2,623
  Zdobyte Lajki:
  143
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Szczecin
  Dzięki. Świetna robota z tymi zdjęciami :D
   
 5. outcast

  outcast Maximum FC
  Bantamweight

  Dołączył:
  Jun 17, 2010
  Komentarze:
  1,402
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  Świetna robota.
   
 6. OoO

  OoO Jungle Fight
  Featherweight

  Dołączył:
  Jan 8, 2010
  Komentarze:
  232
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  Fotki fantastyczne!
   
 7. marius

  marius Oplot Challenge
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jan 16, 2010
  Komentarze:
  189
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  Swietny wywiad, super zdjecia, walczy widowiskowo i mam nadzieje ze zleje tego goscia i przetrze szlak innym chlopakom z Polski.
   
 8. GLF

  GLF KSW
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jan 31, 2010
  Komentarze:
  6,028
  Zdobyte Lajki:
  5
  Punkty:
  1,790
  Home Page:
  Konkret foty Royler, dzięki.
   
 9. emcess

  emcess Jungle Fight
  Middleweight

  Dołączył:
  May 15, 2010
  Komentarze:
  353
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  moze to glupie pytanie, ale czy Irokez bedzie transmitowany? [​IMG]
   
 10. Dominik Durniat

  Dominik Durniat ONE FC
  Middleweight

  Dołączył:
  Jul 26, 2009
  Komentarze:
  2,465
  Zdobyte Lajki:
  2,007
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  zdjęcia są naprawdę zarąbiste, a wywiad standardowo na wysokim poziomie, dzięki wielkie
   
 11. Koper2007

  Koper2007 Shark Fights
  Featherweight

  Dołączył:
  Sep 19, 2009
  Komentarze:
  1,103
  Zdobyte Lajki:
  3
  Punkty:
  1,790
  emcess
   
 12. Quick Swick

  Quick Swick Oplot Challenge
  Heavyweight

  Dołączył:
  Mar 6, 2010
  Komentarze:
  193
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Ciekawe ile powinien zrzucić przed walką?? Może ktoś jest poinformowany? [​IMG]
   
 13. Garfield_70ccm

  Garfield_70ccm BAMMA
  Welterweight

  Dołączył:
  Apr 10, 2010
  Komentarze:
  916
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  kozak wywiad i fotki , dzięki!!! WAR IRO!!!
   
 14. Meru

  Meru Moderator Cohones

  Dołączył:
  Mar 30, 2009
  Komentarze:
  2,420
  Zdobyte Lajki:
  552
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Warszawa
  Wszystko na najwyższym poziomie. Aż mi się nie chce za każdym razem tego samego pisać ale.. [​IMG] Świetna robota! Nie mogę się doczekać walk Polaków.
   
 15. grzejnik78

  grzejnik78 Maximum FC
  Welterweight

  Dołączył:
  May 30, 2009
  Komentarze:
  1,556
  Zdobyte Lajki:
  585
  Punkty:
  1,790
  Home Page:
  Dzieki!!!!
  WAAAAAAAARRRRRRR IROKEZ WWWWWWWWWWWaRRRRRRRRRR
   
 16. VaeVictis

  VaeVictis UFC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  May 11, 2010
  Komentarze:
  14,943
  Zdobyte Lajki:
  13,329
  Punkty:
  1,790
  Wielkie dzieki ! Im blizej tych walk tym trudniej uwierzyc, ze to juz sie stalo i za pare dni naprawde bedziemy miec walki Polakow w WEC i Bellatorze. FIGHT !!!!
   
 17. Mandaryn

  Mandaryn Oplot Challenge
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jun 1, 2009
  Komentarze:
  160
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  Fotki godne co najmniej mistrza WEC!
   
 18. Pietrzek93

  Pietrzek93 Oplot Challenge
  Welterweight

  Dołączył:
  May 7, 2009
  Komentarze:
  51
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Jewtuszko KO Of The Night WAR IROKEZ!!!!!!!!!!!!!!
   
 19. Octagon

  Octagon Brutaal
  Heavyweight

  Dołączył:
  Feb 5, 2009
  Komentarze:
  615
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  “Tak się dziwnie złożyło, że dzień po Tobie w USA debiutuje inny czołowy polski zawodnik MMA i twój były rywal z mat grapplingowych Damian Grabowski.” – Orientuje się ktoś podczas jakiś zawodów konfrontowali się ze sobą obaj zawodnicy i jaki jest ich bilans grapplingowy ?
   
 20. Sajd

  Sajd Ground Game

  Dołączył:
  Mar 30, 2010
  Komentarze:
  2,623
  Zdobyte Lajki:
  143
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Szczecin
  Na mistrzostwach Polski w Submission w Szczecinie. Walka o trzecie miejsce :P kategoria prawie -100kg a Maciek w lekkiej :)
   

Share This Page