1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Samorozwój (rozwój osobisty, psychologia)

Discussion in 'Cohones' started by Karateka@, Jan 30, 2015.

1. Karateka@

Karateka@ KSW
    Featherweight

Komentarze:
    5,016
    Zdobyte Lajki:
    1,030
    Punkty:
    790
    Tutaj zamieszczajmy wszystko co związane z szeroko rozumianym rozwojem osobistym.

Można tu zamieszczać przykładowo ciekawe filmiki:
    Świętej pamięci Greg Plitt (proszę jednak nie przesadzać z filmikami motywacyjnymi, łatwo się przejadają)

Ciekawe artykuły:
    http://www.mensview.pl/2014/12/kupie-czas-w-rozsadnej-cenie/ - artykuł na temat zarządzania własnym czasem i dlaczego jest to tak ważne
    http://michalpasterski.pl/2014/12/tydzien-bez-facebooka-wyniki-badania/ - dlaczego lepiej ograniczyć facebooka

Również zachęcam do dzielenia się własnymi poglądami, pomysłami, doświadczeniem, opiniami na temat przeczytanych książek, artykułów itd itp

2. Arlovski

Arlovski UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    17,680
    Zdobyte Lajki:
    15,422
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Bobrujsk
    Home Page:
  3. Scurvol

Scurvol Guest

Niedlugo zeby pojsc sie wysrac to bedzie trzeba skontaktowac sie ze swoim live-couch'em ;)

Mess likes this.
  4. carolus89

carolus89 Oplot Challenge
    Heavyweight

Komentarze:
    168
    Zdobyte Lajki:
    66
    Punkty:
    790
    "7 nawyków skutecznego działania" S. Covey

Polecam

5. Mess

Mess Legacy FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,997
    Zdobyte Lajki:
    412
    Punkty:
    790
    Occupation:
    O&G
    Miasto:
    3city/ELB/Olsztyn
    Nie ma jak to pocisk z rana...

Mnie wkurza całe to bajdurzenie o tym, że chcieć to móc. Oczywiście, warto dawać z siebie wszystko, jeśli na czymś nam zależy. Ale odniesiony sukces to złożenie tak wielu czynników, że nie da się nad tym zapanować.

A coaching jest w większości prowadzony przez ludzi życiowo niespełnionych, którzy chcą prowadzić innych za rączkę, bo im samym nie wyszło... Jakby każdy nie mógł żyć własnym życiem. Ci ludzie są tacy sami jak my, mają te same problemy, te same wady, te same słabości. Dlaczego uważa się, że coach to ktoś z innej planety kto potrafi zapewnić Ci szczęście... To bezsens. :D

6. cRe

cRe PRIDE FC
    Welterweight

Komentarze:
    6,565
    Zdobyte Lajki:
    5,557
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    @Mess U mnie doktor od zarządzania wiedzą w organizacjach zawsze mówił "coaching to terapia ludzi zdrowych".
    Niektórzy żeby dobrze pracować potrzebują przełożonego który ich przypilnuje czy zmotywuje. Inni potrzebują takich bodźców przy poza miejscem pracy (tak jak trenowanie na siłowni z osobistym trenerem kiedy można i tak samemu).

Na początek to zrobić sobie w miarę 360* analizę SWOT. Dać arkusz żonie dzieciom i znajomym. To co tam będzie wypisane da materiał do pracy nad sobą na kilka miesięcy. Nie trzeba złotówki tracić na książki ani minut na oglądanie filmików.
    Nauczyć się jakiejś prostej Metody zarządzania sobą w czasie (bo czasem nie są się zarządzać) I już 90% problemów zniknie. Może to być na początek nawet najprostsza metoda, nie trzeba nic wymyślać. Nie wiem.. nawet macierz Eisenhowera. To są rzeczy których nawet w liceum uczą (przynajmniej ja miałem) a są faktycznym działaniem dającym efekt, a nie marnowanie czasu i kasy.

Dzihados and Karateka@ like this.
  7. Karateka@

Karateka@ KSW
    Featherweight

Komentarze:
    5,016
    Zdobyte Lajki:
    1,030
    Punkty:
    790
    tu nie chodzi o rady by ograniczyć facebooka, tylko o ciekawy wynik ankiety ;-)

8. Karateka@

Karateka@ KSW
    Featherweight

Komentarze:
    5,016
    Zdobyte Lajki:
    1,030
    Punkty:
    790
    Temat jest szerszy niz kołcze, ale masz rację. Sam poznałem 2 kołczów i zero sukcesów we własnym życiu, wręcz nieudacznicy i dlatego sam bym nie skorzystał z usług takiej osoby. Również średnio wierzę w ich genialne działanie. Trzeba by było trafić chyba na kogoś rzeczywiście w tym dobrego, żeby mieć jakieś rezultaty. Natomiast znam osoby, które po przeczytaniu książek Briana Tracego zaczęły zapisywać wszystkie plany, cele itd itp i dzięki temu zrobiły ogromny progres w życiu zawodowym.

9. GupiRyj

GupiRyj Brutaal
    Heavyweight

Komentarze:
    631
    Zdobyte Lajki:
    451
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Koluszki/Łódź
    Jak dla mnie skupianie calej swojej energii na rozwoju jest tez bez sensu. Trzeba znalezc zloty srodek. Wiadomo, krztalcenie sie i spelnianie celow zawodowych daje satysfakcje, ale czasem trzeba porobic cos "glupiego" typu siedzenie na fb(chociaz sam zrezygnowalem z korzystania z fejsa jakis rok temu, polecam), bo inaczej czlowiek budzi sie w wieku 40lat i uswiadamia sobie, ze przez pol zycia, zamiast zyc i czerpac ze swiata jak najwiecej, to caly czas byl skupiony na doskonaleniu swojej osoby.

Comber and lemmy like this.
  10. lemmy

lemmy M-1 Global
    Light Heavyweight

Komentarze:
    3,830
    Zdobyte Lajki:
    3,498
    Punkty:
    790
    @GupiRyj
    Brawo, miałem to samo napisać, zapieprzać, rozwijać się, inwestować w siebie trzeba w odpowiednim czasie, wg mnie do 30-33 roku życia. Jeśli się uda odnieść sukces to ok, jeśli nie, trzeba zwolnić, znaleźć fajne hobby i żyć. Mam za sobą kupę różnych szkół, studiów podyplomowych i szkoleń managerskich, najbardziej bawią mnie różne amerykańskie metody przenoszone na nasz grunt. Siedzisz trzy dni na szkoleniu, a wnioski do wdrożenia zawierają się w dwóch zdaniach.

Comber and GupiRyj like this.
  11. Mojso

Mojso KSW
    Lightweight

Komentarze:
    5,262
    Zdobyte Lajki:
    2,302
    Punkty:
    1,190
    Ale to podobnie jak z tymi "trenerami od uwodzenia" czy jakoś tak, albo te miliard poradników poa czy jakoś tak. Jakiś koleś ma Cię niby uczyć jak podrywać panienki? A co to kurwa jakiś szablon jest? Poezja, dojenie kasy od naiwniaków.

12. Karateka@

Karateka@ KSW
    Featherweight

Komentarze:
    5,016
    Zdobyte Lajki:
    1,030
    Punkty:
    790
    @lemmy Chyba, że robienie kariery to Twoje fajne hooby. W sumie nie wiem dlaczego należy przestać jak ma się 30-33 lata. Lepiej żeby Twoje dzieci widziały, że tata cały czas się uczy - dobry przykład.

13. GupiRyj

GupiRyj Brutaal
    Heavyweight

Komentarze:
    631
    Zdobyte Lajki:
    451
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Koluszki/Łódź
    nie chodzi o zaprzestanie nauki, chodzi o zwolnienie troche, spojrzenie na to co sie robi, czy przynosi nam caly czas satysfakcje, czy moze przestalismy sie jarac tym zajecie pare lat temu, a teraz ciagniemy to z przyzwyczajenia. nic na sile

14. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,084
    Zdobyte Lajki:
    12,864
    Punkty:
    1,190
    Mam bekę z coachów i ludzi, którzy płacą się ich elektryzujące występy. To jest niczym placebo, niektórym się wydaje, że wchłoną cenne rady, a potem będą panami życia. Samorozwój jest istotny, bo gdy nie rozwijasz się, w rzeczywistości się cofasz, bo świat idzie na przód, a ty nie jesteś na bieżąco. Nie jestem jednak zwolennikiem traktowania rozwoju, przede wszystkim zawodowego, jako priorytet, bo wtedy inne istotne elementy życia pozostają w cieniu, a potem jest już za późno, aby wszystko nadrobić.

GupiRyj and Karateka@ like this.
  15. Karateka@

Karateka@ KSW
    Featherweight

Komentarze:
    5,016
    Zdobyte Lajki:
    1,030
    Punkty:
    790
    Jak robimy to z przyzwyczajenia to znaczy, że siedzimy w strefie komfortu i przestaliśmy się rozwijać ;-)

@Comber Masz rację, ale to nie do końca jest temat o kołczach ;-) Sam bym nigdy nie poszedł do kołcza, ale są pewne metody typu zarządzanie czasem, które są skuteczne. No i warto tu podyskutować o tym czy np. medytacja działa, a jeśli tak to jakie daje rezultaty, a może są lepsze metody na poprawienie koncentracji.

No właśnie - czy ktoś tu medytuje?

16. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,084
    Zdobyte Lajki:
    12,864
    Punkty:
    1,190
    Nie wiem jak Wy, ale ja lepiej zarządzam czasem wtedy gdy mam go mało, a obowiązków jest niezwykle dużo. Wtedy czuję nóż na gardle i potrafię się zmobilizować. Poza tym, wstawać wcześnie, spać w nocy, mieć mobilny internet. Wtedy nie marnuje się czasu na "siedzenie przy komputerze", bo jest się na bieżąco. Nie ma filozofii, jest tylko lenistwo i predyspozycje. Ten, który jest utalentowany, zdolny potrzebuje mniej czasu, inny mniej zdolny, musi być bardziej pracowity.

17. cRe

cRe PRIDE FC
    Welterweight

Komentarze:
    6,565
    Zdobyte Lajki:
    5,557
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    Ja czasem korzystam z medytacji które są na yt. Odpalam je na słuchawkach przed snem. Lepiej mi się śpi i jak mam jakiś stresująca okres to łatwo jest się od tego odciąć i zluzować nerwy.

18. lemmy

lemmy M-1 Global
    Light Heavyweight

Komentarze:
    3,830
    Zdobyte Lajki:
    3,498
    Punkty:
    790
    Ok, powiedzmy, że trzeba zwolnić tempo.

Rzeczywistość jest taka, że nie istnieją firmy i organizacje, które działają zgodnie ze szkoleniowymi zasadami, 90% nabytej od trenerów-teoretyków wiedzy nie da się wdrożyć, wracasz z dawką nowych umiejętności do pracy i jesteś bardziej sfrustrowany widząc jaki burdel jest wokół ciebie. Trzeba odpowiednio łączyć proporcje: wiedzy i doświadczenia z "pracą z ludźmi", czasem lepiej wszystkiego nie rozumieć, wtedy możesz zrobić rzeczy, które są teoretycznie nie możliwe.

GupiRyj likes this.
  19. Karateka@

Karateka@ KSW
    Featherweight

Komentarze:
    5,016
    Zdobyte Lajki:
    1,030
    Punkty:
    790
    To może jak ma się zawód niewymagający czysto technicznych umiejętności. Ale jak jestes np. programistą, prawnikiem czy architektem to raczej uczysz się rzeczy, które działają ;-)

20. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,084
    Zdobyte Lajki:
    12,864
    Punkty:
    1,190
    Nowelizacja KPK, ustawy konsumenckiej. No kurwa, gdzie na to czas znaleźć.

Share This Page