1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Runmageddon

Discussion in 'Bike Or Die' started by kapusta, Jun 15, 2016.

1. kapusta

kapusta Maximum FC
    Middleweight

Komentarze:
    1,626
    Zdobyte Lajki:
    1,674
    Punkty:
    1,190
    Ja odkupiłem od kolegi plecak który porzyczałem na hardkora Silesia. Też podejrzewam że najtańszy, ale bukłak tylko na 1 l niestety. Na pitstopie sobię najwyżej doleje. Ja 8 żeli, plus batony i rodzynki. Zamiast izotonika mam zwykłą wodę, bo nie robiłem nigdy tego domowego a juz nie zdążę przetestować przed biegiem. Jak będzie mocno zimno to chyba jednak biegnę w krótkich spodenkach. Trasa będzie po sobodzie i niedzieli pougniatana, a po licznych kąpielach w rzece i strtumykach wolę żeby krótkie mi szybko przeschły.

Ja niestety przez ten palec zbity/wybity/skręcony w Gdyni zostałem całkowicie wyelminowany z treingów siłowych. A biegałem dluzej w zasadzie tylko raz w niedziele 15 km. W Myślenicach będę jutro wieczorem, piątek, sobota, niedziela wolo. W poniedzialek po biegu zostaje w Myślenicach i wracam we wtorek z koleżanką.

Co do plecaka na zasiekach to są 2 opcje: jeśli krótkie zasieki to możesz zdjąć i przerzucić i druga bardziej praktykowana to plecak zdejmujesz i trzymasz w ręce. Nie mogłem znaleźć filmu jak się ktoś czołga z plecakiem, ale wygląda to tak jak z workiem na tym filmie od 3:10:

W Myslenicach w tamtym roku były 1 bardzo cięzkie zasieki ok 60 m czołgania pod górę, a inne zajebiście łatwe, wzdłuż raby w kierunku prądu rzeki, jak się położyłeś na plecach to samo cię niosło. Ale teraz poziom Raby jest ponoć bardzo wysoki i prawodpodobnie zasieków tam nie bedzie.

Pogodę śledzę prawie codziennie i zapowiada sie że bedzie ciepło ale będzie padac, czyli pogoda chyba idealna.

2. Plywak

Plywak Brutaal
    Heavyweight

Komentarze:
    636
    Zdobyte Lajki:
    308
    Punkty:
    490
  3. rash

rash BAMMA
    Heavyweight

Komentarze:
    1,080
    Zdobyte Lajki:
    1,102
    Punkty:
    290
    Dla mnie idealna pogoda do biegania to tak 15 stopni i słońce, które co jakiś czas zachodzi za chmury :) Na pewno nie chce żeby padało.

4. Tjo

Tjo Moderator Cohones

Komentarze:
    2,738
    Zdobyte Lajki:
    1,463
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Niewolnicze Południe
    Powodzenia Ekipa! Nie ma srania po krzakach! Robicie tam hałas!

kapusta likes this.
  5. kapusta

kapusta Maximum FC
    Middleweight

Komentarze:
    1,626
    Zdobyte Lajki:
    1,674
    Punkty:
    1,190
    Biegliśmy w poniedziałek ale do dziś ledwo chodzę. Czuje się tak połamany i poobijany jak jeszcze nigdy. Na nogach praktycznie nie ma miejsc które nie bolą. Wielki szacunek dla @rash 'a który zrobił Ultra czyli 2 petle Hardcora (oba po ok 24,5 km). Ja zrobiłem jedną tak jak planowałem, kiedyś myślałem o Ultra ale dobrze, że się niezdecydowałem. Ukończyło go chyba ok 40% osób. U siebie nie mam praktycznie mozliwości biegać po górach i to dało mi bardzo w kość. Z czasu nie jestem za bardzo zadowolony, ale biorąc pod uwagę, że się za mocno nie przygotowywałem i biegłem z wybitym palcem nie jest aż tak źle. Właśnie przez palec robiłem sporo karniaków, co mocno czułem na podbiegach. Widoki momentami były cudowne, az chciało się zatrzymać i posiedzieć ;)

Przemek and Tjo like this.
  6. Tjo

Tjo Moderator Cohones

Komentarze:
    2,738
    Zdobyte Lajki:
    1,463
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Niewolnicze Południe
    Szacun i gratulacje! Kawał roboty! Może kiedyś złapię wkrętkę na takie biegi, to polecę sobie z Wami z miłą chęcią.

7. rash

rash BAMMA
    Heavyweight

Komentarze:
    1,080
    Zdobyte Lajki:
    1,102
    Punkty:
    290
    Można powiedzieć - przetrwałem. Trasa była dużo cięższa niż mi się wydawało, bo choć byłem dobrze przygotowany biegowo to niewiele było miejsc gdzie można to było wykorzystać. Na podejściach cisnąłem w górę może nie biegiem, ale równym mocnym tempem, tam gdzie mogłem zbiegałem, a jak był kawałek ścieżkami i szlakami to biegłem/truchtałem. No... tylko tych miejsc nie było zbyt wiele. Przede wszystkim przeliczyłem się z butami, bo błota było w cholerę. I po prostu zwalniało mnie piekielnie, a na zabłoconych zbiegach bardziej walczyłem o to żeby nie zaliczyć gleby niż skupić się na faktycznym biegnięciu. Pierwszą pętlę zrobiłem w jakieś 4:40-4:45 - dokładnie nie sprawdzałem. Najgorsze były ostatnie kilometry gdzie już łapały skurcze (pierwszy skurcz na 10 km :facepalm: ) bark nawalał (a całkiem przeskoczył na ostatniej przeszkodzie 1 pętli), piekły uda i było zimno od lądowania w wodzie, a trzeba było zdecydować "biec drugą pętlę czy nie?", ale ciepła herbatka i słodycze postawiły na nogi. Druga pętla to już prawdziwa masakra i w większości walka ze sobą. Niby wiedziałem co mnie czeka, ale pół drugiej pętli biegłem sam, waliłem dużo więcej karniaków niż na pierwszej pętli (na 1 ominąłem tylko 4 przeszkody co jest moim osobistym sukcesem) i miałem za dużo czasu, żeby w samotności myśleć co mnie zaczyna boleć. Ostatnie 2-3 kilometry to już dramat, kolano i kostka odmówiły współpracy (pewnie od tego łapania równowagi). Ledwo człapałem. Całe szczęście na tym etapie "biegłem" z kolesiem, który bardzo mi pomógł i przeciągnął mnie przez sporo przeszkód. Skończyłem na 149 miejscu (to się może zmienić bo podobno kilku osobom nie zmierzyli czasu) z wynikiem 11:19:16 wykończony i zmarznięty. Jestem mega zadowolony z tego, że się udało. Z regeneracją u mnie całkiem spoko, kolano i kostka nie bolą, bark lepiej niż się spodziewałem, mięśnie też prawie całkiem sprawne tylko stłuczony palec u ręki mi został do zagojenia.
    Po biegu mówiłem: Zrobiłem Ultra, pokazałem, że potrafię i wystarczy. Teraz po paru dniach już myślę, że jakbym miał lepsze buty, popracował bardziej nad pewnymi rzeczami to spokojnie można ten czas zbić :> Zobaczymy co czas pokaże, bo to był zdecydowanie najlepszy bieg jaki robiłem.
    PS: @kapusta dzięki jeszcze raz za pomoc po biegu bo byłem w takim stanie, że nie wiem jakbym wszystko ogarnął :D

Tjo and Przemek like this.
  8. respect

respect UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,852
    Zdobyte Lajki:
    10,825
    Punkty:
    1,190
    Kurde Panowie szacun wielki ode mnie. Mój dobry ziomeczek startuje co chwilę w Runmageddonie i innych zawodach i wiem jaka to jest ostra jazda dla niego, ale również wielkie szczęście. Teraz biegł w sobotę, niedzielę i poniedziałek w Myślenicach i w każdy dystans ukonczył w Top20.
    Dla mnie każdy uczestnik to mega kozak! Jeszcze raz szacun.

Tjo likes this.
  9. kapusta

kapusta Maximum FC
    Middleweight

Komentarze:
    1,626
    Zdobyte Lajki:
    1,674
    Punkty:
    1,190
    Wczoraj w końcu udalem sie do szpitala z bolącym po Gdynii palcem i okazało się ze skręcony i przekrzywiony, na razie wstawili w szynę i 30 maja mam ortopedę. Nie byłem wcześniej, bo bałem się że wstawią w gips i po biegu by było. Miałem plan statrować w classicu w Wawie (tego dnia co KSW na narodowym), ale chyba do wizyty u ortopedy się wstrzymam. Teraz przez brak siły w łapie i uścisku sporo więcej karniaków musiałem robić. Wiec prawdopodobnie w grę wchodzą albo Gliwice albo Ełk.

@rash same buty by Ci pewnie pozwoliły przynajmniej z pół h- godzinę odjąć. Te Salomony robią niesamowitą robotę, zresztą pewnie każde do biegania z bieżnikiem. Sprawdzałeś już, gdzie zatrzymał Ci się zegarek?

@Tjo ile kalorii wychodzi Ci spalania na biegach górskich?

Chwilowo daje odpoczynek kontuzjowanej ręce, więc idę na rower. Bo widzę, że jak przez ostatni miesiąc odpuściłem to zaostrzyła się rywalizacja: https://www.endomondo.com/challenges/31774359 :joer:

Tjo likes this.
  10. rash

rash BAMMA
    Heavyweight

Komentarze:
    1,080
    Zdobyte Lajki:
    1,102
    Punkty:
    290
    @kapusta przerwał mniej więcej na 45 kilometrze. Już jak się wybiegło z gór na wypłaszczenie - na pętli gdzie trzeba było trylinkę nosić. Choć trzeba przyznać, że gps miałem najostrzejszy ustawiony. No i zegarek nawet jak padł to pokazywał godzinę i datę, co mnie zaskoczyło.

11. rash

rash BAMMA
    Heavyweight

Komentarze:
    1,080
    Zdobyte Lajki:
    1,102
    Punkty:
    290
    @kapusta jeszcze jedno. Dziś jak latałem po sklepach wszedłem do biegowego i przymierzyłem sobie dwie pary różnych modeli terenówek Salomona. Jak biegłeś w tych testowanych też miałeś tak, że czułeś taką... "górkę" na środku stopy? Mnie to strasznie irytowało. Ciulato się chodziło, a co dopiero jakbym miał w nich biegać.

12. kapusta

kapusta Maximum FC
    Middleweight

Komentarze:
    1,626
    Zdobyte Lajki:
    1,674
    Punkty:
    1,190
    Było takie podwyższenie przez które cięzko było je założyć, ale chyba takie piankowi bo po pewnym czasie nie czułem nic. Może to specjalnie żeby się lepiej ułożyły do stopy.

13. Tjo

Tjo Moderator Cohones

Komentarze:
    2,738
    Zdobyte Lajki:
    1,463
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Niewolnicze Południe
    Uwielbiam takie relacje. Piateczka! Szacunek i gratulacje! Wiem ile to kosztuje sił! 60 - 70 % psycha na dystansach długich.

@kapusta - generalnie na ultra nie zakładam czujnika tętna, żeby mnie nie wqrwiał ;-) Endo mi pokazuje średnio między 10.000 - 11.000 kcal na różnych dystansach od 70/80 - 100 km :-) Ostatni raz jak biegłem z czujnikiem tętna to był dystans 106 km, ok. 4000 przewyższeń w górę, tyle samo w dół i dało prawie 17000 kcal. Zimowe 70 km na przewyższeniu w górę ok. 5200, w dół 5100 dało mi ok. 12 000 kcal. Tak więc Endo Srendo nie można ufać ;-) Każdy ma inny organizm ;-)

Zdrówka dla Was i szybkiej regeneracji!

14. kapusta

kapusta Maximum FC
    Middleweight

Komentarze:
    1,626
    Zdobyte Lajki:
    1,674
    Punkty:
    1,190
    @Tjo dzięki, od okolo tygodnia palec lepiej, więc przed galą na narodowym, korzystając z tego, że będę w Warszawie zapisałem się na Classica. Pewnie ok 13 km z przeszkodami. Ostatnio niestety mało czasu na bieganie i jazdę, za to trochę do pracy jeżdż, żeby całkowicie ruchu nie odpuścić. Mi po 24 km z przeszkodami wyszło mi ok 8600 kcal. Choć pewnie miałem czas zbliżony do Twoich 70 km w górach ;)

@rash wysłałem Ci właśnie zdjęcia z ultra, nie wiem czy widziałeś bo nie masz fb, załapałeś się też na oficjalny film, jak coś mogę podrzucić link

Tjo likes this.
  15. rash

rash BAMMA
    Heavyweight

Komentarze:
    1,080
    Zdobyte Lajki:
    1,102
    Punkty:
    290
    @kapusta Widziałem, dzięki. Co prawda konta nie mam ale RMG ma taki profil, że przejrzeć można bez konta, od Dąbrowy tak robie, że przeglądam po jakimś czasie po biegu i szukam zdjęć czy filmików.
    U mnie po tym ultrasie masakra, okazuje się, że uszkodziłem ścięgno przy kostce - do tej pory nawet truchtać nie mogę, a na Śląsku mam lecieć w Elite, w której jeszcze się podobno zasady mają zmienić. Fajnie :)

Tjo likes this.
  16. Tjo

Tjo Moderator Cohones

Komentarze:
    2,738
    Zdobyte Lajki:
    1,463
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Niewolnicze Południe
    To cieszę się, że z paluchem lepiej! Oto chodzi - regeneracja i napierniczaj dalej! Szacuneczek! Pięknie!

kapusta likes this.
  17. rash

rash BAMMA
    Heavyweight

Komentarze:
    1,080
    Zdobyte Lajki:
    1,102
    Punkty:
    290
    @kapusta swoją drogą ile przed wolontariatem się z tobą kontaktowali?

No i daj znać jak poszło :>

Last edited: May 27, 2017
  18. kapusta

kapusta Maximum FC
    Middleweight

Komentarze:
    1,626
    Zdobyte Lajki:
    1,674
    Punkty:
    1,190
    Jestem chyba za głupi na takie sporty. Przed biegiem spałem ze 2 godziny, bo nocowałem u przyjaciela z którym dawno nie było okazji pogadać i posiedzieliśmy przy piwku do 5 a po 7 pobudka :mamed: więc na trasie w tym upale straszna męka, byłem w środku stawki wiec jak na takie ładowanie węgli dzień przed, nie było jeszcze tak źle :DC:
    @rash bardzo różnie, czasami z 2 tygodnie przed startem, a czasem z pół, w zależności ile mają osób i jak im idzie z budową trasy.

19. rash

rash BAMMA
    Heavyweight

Komentarze:
    1,080
    Zdobyte Lajki:
    1,102
    Punkty:
    290
    Za mną pierwszy start w serii elite i... na razie ostatni :mamed: Nie mam co się tam pchać póki nie będę miał całkiem sprawnego barku (w lipcu usg i pogaduszka z lekarzem co z tym fantem robić). W każdym razie w elite leciałem tak do ~5km. Najwyższa ścianka w arsenale RMG mnie pokonała i tam oddałem opaskę czyli automatycznie klasyfikacja open, ale można było sobie pomagać, a że biegłem ze znajomym to szło nam całkiem ok. 231 miejsce, całkiem fajnie, a rezerwy były takie, że mogłem zbić czas tak spokojnie o jakieś 15 minut, bo sporo po podbiegach czekałem na kolegę (trochę na bakier był z bieganiem). Sama trasa była dość ciężka jeśli chodzi o podbiegi. Kilkanaście razy góra dół po hałdach (podobno przewyższenia ~1300-1400 metrów), do tego padający deszcz zamienił ją w ślizgawkę.

W tym roku na bank planuje jeszcze Poznań 12 sierpnia i Warszawa 23 września (potrzebne do Korony, Weterana pyknąłem właśnie w Gliwicach). Jakby ktoś chciał pobiegać to zachęcam! Poza tym kolega się wkręcił i chce robić Kraków i Szczyrk :śmiech:. Szczyrk koliduje z UFC w Gdańsku, więc nie wiem co wybrać, a Kraków jest zaledwie 2 tygodnie po Poznaniu, więc też się zobaczy.

kapusta likes this.

Share This Page