1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ring XF 2: Wywiad z Arturem Kadłubkiem

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by Wojsław Rysiewski, May 28, 2010.

1. Wojsław Rysiewski

Wojsław Rysiewski KSW

Komentarze:
    14,076
    Zdobyte Lajki:
    744
    Punkty:
    2,790

Już w niedzielę w Łodzi czołowy polski zawodnik wagi średniej Artur Kadłubek (MMA 8-5, 6 w rankingu MMARocks) wystąpi w walce wieczoru przeciwko Adamowi Zającowi (MMA 3-0, 8 w rankingu MMARocks) na drugiej gali Ring XF. W wywiadzie na dwa dni przed pojedynkiem Artur opowiada m.in. o swoich przygotowaniach do walki, kontuzji jakiej doznał w listopadzie na gali La Onda i o tym czy w Polsce powinno się walczyć na dystansie trzech rund po pięć minut. Zapraszamy do czytania.

Powiedz jak przebiegały przygotowania. Jak długo się przygotowywałeś, z kim trenowałeś, jaką część treningu poświęcałeś na technikę, a jaką na sparingi.

Wszystko przebiegało bardzo dobrze i na szczęście bez żadnej poważnej kontuzji, do tej walki przygotowywałem się 6 tygodni, na początku trenowałem w tym samym składzie, co zawsze z Michałem, Radzikiem, Bugim i Juniorem, odwiedzali nas także chłopaki z Częstochowy (m.in. Irek Cholewa i Łukasz Woś). Gdy Michał wyjechał na przygotowania do swojej walki został Radzik, Bugi, Junior i okazjonalnie Irek, w tym składzie sparowaliśmy dwa razy w tygodniu, resztę dni poświęcałem na trening techniczny, który odbywał się głównie w klubie Kleofas Katowice z trenerem Irkiem Butowiczem.

Powiedz jak w twoim przypadku wygląda zbijanie wagi, ile zrzucasz kilogramów. Jak wygląda ostatni tydzień przed walką, czy jeszcze mocno trenujesz?

Nie jestem zwolennikiem ostrego zbijania wagi na ostatni tydzień przed walką, zazwyczaj rozkładam sobie to na cały okres przygotowawczy, do tej walki zbijałem ok. 5 kg. W ostatnim tygodniu robię jeden lekki trening wieczorem, na którym skupiam się głównie na szybkości i jak to mówi Michał „łapaniu luzu”.

Od jakiegoś czasu trenujesz w Masakra Team. Wiadomo, że jak Michał jest w Polsce, on pewnie prowadzi treningi. Powiedz jak to wygląda gdy Michał jest w Holandii

Michał zostawia nam wytyczne tego, co mamy robić, gdy go nie ma, poza tym każdy z Nas trenuje jeszcze w innych miejscach wtedy, gdy ma możliwość i chętnych. Jak wiadomo życie i praca nie pozwala na to by w tym samym składzie spotykać się dwa razy w ciągu dnia i trenować co i jak chcemy. Każdy z nas ma swoje mocniejsze i słabsze strony które poprawia tam gdzie czuje że może to zrobić najlepiej w moim przypadku jest to Kleofas Katowice.

Swoją ostatnią walkę stoczyłeś w Niemczech na gali La Onda. Wycofałeś się w finałowej walce z powodu kontuzji po pierwszej rundzie. Opowiedz co się dokładnie stało, do tego momentu radziłeś sobie bardzo dobrze z niepokonanym Brazylijczykiem Carlosem Rochą.

Po prostu pech, na dwa tygodnie przed La Onda na treningu doznałem kontuzji prawej stopy (by Junior), na szczęście udało się doprowadzić do tego że mogłem startować na tym turnieju do tego stopnia nawet że nie było potrzeby walczyć w butach zapaśniczych. Niestety kontuzja odezwała się w najdziwniejszym dla mnie momencie turlania się gdy Brazylijczyk próbował założyć dźwignie na drugą stopę, ból po którym musiałem oddać walkę odczułem gdy szedłem do narożnika.

Czy ze stopą już wszystko w porządku?

Na szczęście tak, zmagałem się z nią do początku tego roku, ale już jest dobrze.

W Łodzi zmierzysz się z młodym miejscowym zawodnikiem Adamem Zającem. Pewnie widziałeś jego ostatnią walkę, co możesz o nim powiedzieć, jakie ma mocne i słabe strony?ong>
    Adam wydaje się być dobrym zawodnikiem, niestety z tej jednej walki nie można wiele wywnioskować, jeżeli chodzi o jego mocne i słabe strony, a już na pewno na podstawie tej jednej walki nie jest możliwe ułożenie konkretnej taktyki na ten pojedynek.

Debiutowałeś w MMA w 2004 roku, stoczyłeś wiele walk zawodowych, będziesz miał nad Adamem znaczącą przewagę doświadczenia. Myślisz, że będzie to miało jakieś znaczenie w tym pojedynku?

MMA jest piękne dlatego że jest nieprzewidywalne, za to właśnie kochamy ten sport. Walki nie wygrywa się doświadczeniem, a przygotowaniem i ogromem pracy włożonym w to przygotowanie. W tej walce to zadecyduje o wygranej.

W Łodzi publiczność w zdecydowanej większości będzie po stronie twojego rywala. Czy walczyłeś już w takich warunkach i jak myślisz, czy doping łódzkich kibiców będzie miał jakieś znaczenie w tym pojedynku?

Ostatnią walkę jaką stoczyłem gdy publiczność była po mojej stronie miała miejsce w 2008 roku w Bytomiu i wiem że niesamowicie motywuje to do walki. Od tego czasu miałem m.in. walkę w Finlandii i Niemczech, gdzie publiczność na pewno nie była po mojej stronie, ponieważ walczyłem z zawodnikami gospodarzy. Dla mnie nie ma to żadnego znaczenia.

Jesteś wszechstronnym zawodnikiem, ale jakbyś mógł dzisiaj wybrać to wolałbyś znokautować Adam czy go poddać, czy zadowolisz się wygraną przez decyzję.

Dla mnie wygrana to wygrana, nie ma znaczenia, w jaki sposób.

W marcu stoczyłeś pojedynek bokserski na gali w Katowicach. Czy była to część przygotowań do startów w MMA czy po prostu nadarzyła się okazja na występ w Spodku.

Nadarzyła się okazja by spróbować czegoś nowego.

Osobiście jestem wielkim zwolennikiem tego, aby ważne pojedynki w Polsce odbywały się na dystansie 3 x 5 min? Wiem od Marcina promotora gali Ring, że wielu trenerów było przeciwnych gdy on chciał wprowadzić takie zasady. Powiedz na jakim dystansie ty wolałbyś walczyć i czy rzeczywiście tylko niewielu zawodników w Polsce jest w stanie przewalczyć 15 minut w ringu.

Walczę na takim dystansie na jakim wymaga tego organizator gali w kontrakcie, czy jest to 2 x 5 czy 3 x 5min nie ma znaczenia. Zgadzam się że ważniejsze pojedynki powinny się odbywać w czasie 3 x 5 min. Co do stwierdzenia że tylko mała liczba zawodników jest w stanie walczyć na takim dystansie to trudno mi się wypowiadać. Od tego są trenerzy tych zawodników, żeby ich do tego przygotować. Jeżeli nie jest to możliwe, to znaczy że coś jest nie tak z zawodnikiem lub trenerem.

Na koniec jakbyś chciał coś powiedzieć naszym czytelnikom, podziękować rodzinie, sponsorom, kolegom z klubu to jest chwila dla Ciebie.

Dzięki nie będzie tego aż tak wiele. DZIĘKUJE RODZINIE I BLISKIM ORAZ WSZYSTKIM KTÓRZY SĄ NADAL PRZY MNIE, ZA WSPARCIE I SIŁĘ BY DALEJ ROBIĆ TO CO ROBIĘ, firmie Takedown i Mario Lombard, pozdrowienia również dla redakcji jak i czytelników portalu MMAROCKS, PIONA!

Ring XF 2: Wywiad z Arturem Kadłubkiem

2. defthomas

defthomas Vale Tudo
    Open
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    22,245
    Zdobyte Lajki:
    23,992
    Punkty:
    4,790
    Home Page: