Pytanie i Odpowiedz do Saenchai ?

Mr.Hyde

Fight Travel
@Saenchai za aktywność w dziale zostaje nagrodzony bonem na suplementy firmy IHS technology w wysokości 200 złotych, super aktywność i zaangażowanie w rozwoju forum, Gratulacje !!!

W celu Odebrania Bonu, prosze o prywatną :) Szalej :boss:


kasa.jpg
 
W tym dziale " Suplemantacja i odżywianie" nawet te pasy przy nickach , jakieś takie mniejsze są . Wszak wszyscy tu na redukcji przeca :beer:
 
  • Like
Reactions: Tjo
no kurwa czekam aż zrobisz coś nawet podobnego. :>

@Saenchai co to za buła??? napisałbyś co sądzisz o aspartamie i glutenie w odżywianiu gdzieś? ciekaw jestem Twojej opinii, ostatnio zacząłem odpuszczać to wszystko i czuję się dziwnie, nie chcę tu zaśmiecać więc moglibyśmy pogadać w Siłowni nawet. :v
Bajgle, ktore znalazlem w tesco. Wczesniej bajgle przywozilem sobie z Niemiec, bo z racji tego, ze jestem ze Szczecina nie jest to zadna wyprawa, ale na szczescie juz nie musze. Oby tylko zagoscily w tesco na stale, poki co zapas zrobilem spory ale wiadomo jak to szybko schodzi gdy je sie 2 dziennie.
 
Come at me brah haha



tutaj porozmawiajmy o tym!

co to za buła na Twoim konkursowym daniu? napisałbyś co sądzisz o aspartamie i glutenie w odżywianiu gdzieś? ciekaw jestem Twojej opinii, ostatnio zacząłem odpuszczać to wszystko i czuję się dziwnie, w sensie nie wiem czy to taka świetna decyzja. zwracasz uwagę na te substancje, robisz jakieś przerwy, przejmujesz się?

i jak kurwa możesz być ze Szczecina i dopiero teraz się o tym dowiedziałem. :C
 
@baju
Michał Karmowski (jakkolwiek pozytywny z racji tego jak wielu ludzi motywuje do ruszenia dupy z kanapy i zrobienia czegos dla siebie) nie jest dla mnie absolutnie, ale to absolutnie zadna wyrocznia. Cukier nie jest zly, indeks glikemiczny nie jest bogiem z wielu powodow chociazby dlatego, ze ma znaczenie de facto tylko w stanie postu, poza tym ig calego posilku obnizaja bialko i tluszcze (a zadko kiedy chyba zdarza sie jesc posilek wylacznie z wegli), gluten osobom, ktore go toleruja nie szkodzi, a w IIFYM nie chodzi o to, zeby jesc 95% przetworzonego zarcia, tilapia nie powoduje, ze skora robi sie cienka jak u ryby, a nabial nie gromadzi zadnego mistycznego sluzu pod skora WTF. Karmowski wpaja ludziom nawyki zdrowego zywienia i to jest super, ale zadna dieta nie bedzie dzialac jezeli sie do niej nie bedziemy umieli stosowac, a czesto tworzenie listy produktow zakazanych tylko podsyca nasza chec na cos takiego. Ja do diety podchodze tak: jezeli nie jest chory, nie ma MEDYCZNYCH przeciwskazan, aby spozywac okreslone produkty, to nie musisz ich unikac. Zachowanie balansu jest elementem najwazniejszym tj. jezeli jesz dostatecznie duzo produktow pelnowartosciowych, bogatych w mikroelementy, a zostaja ci jeszcze dodatkowe kalorie, a akurat masz ochote na odrobine lodow, a nie ryz polany olejem lnianym, go for it.
Nigdy nie mialem stycznosci z dopingiem, zadna osoba, ktorej diete ukladalem nie miala stycznosci z dopingiem, a rezultaty byly inne niz te o ktorych mowi Michał.

Inna sprawa jest taka, ze w swiecie kulturystyki cukry maja zla slawe (no chyba, ze w czasie mitycznego okna anabolicznego haha), a wielu z tych fit motywujacych "sportowcow" bije koks, jara szlugi, ale keczupu juz nie uzyje bo cukier jest szkodliwy haha.

Co do substancji slodzacych to ich nie unikam, nie spotkalem sie z zadnym badaniem, ktore by wskazywaly na jakies niebezpieczenstwa przy ich stosowaniu przy zastosowaniu realnie spozywalnych dawek. Wypijam ok. 1l coli zero dziennie i jeszcze zyje.

Gluten ? Nie moglbym bez niego zyc, maka, z ktorej sie robi pizze to maka wysokoglutenowa, typ 00 to chyba najbardziej przetworzony typ maki swiata, a ja na niej zrobilem calkiem udana redukcje i nadal jakos sie trzymam. Problemow jelitowych nie mam, ociezaly sie nie czuje, wyniki badan mam ksiazkowe, wiek metaboliczny (podobno) ok. 12lat
 
Last edited:
http://examine.com/faq/is-diet-soda-bad-for-you/ - jeszcze jedno @baju

"There are no studies that indicate any long-term health risks from drinking diet soda. Diet Soda (defined as calorie free carbonated beverages sweetened with aspartame, sucralose, acesulfame-potassium, or other non-caloric or minimally caloric sweeteners) is not harmful to health, well-being, or body composition.[1]

There is no evidence that diet soda inhibits fat loss, or that it even spikes insulin levels to levels that would be detrimental to health."
 
A to też skorzystam z wiedzy @Saenchai
Od paru dni przeszedłem na dietę IF. Okno żywieniowe to 4h. Wyliczyłem sobie dziennie zapotrzebowanie i obciąłem od tego 400kcal.
Myślisz, że będzie to działało? Nie jestem jakiś mega zatłuszczony, ale chcę najpierw zrobić rzeźbę, a potem dopiero zacząć masę.
Przypuszczając, że redukcja się powiodła. To jak powinienem przejść na masę? W planie mam dodawać co tydzień po 100kcal, słyszałem, że w ten sposób niweluję ryzyko zbytniego zalania tłuszczem podczas masy.
 
@Sedno
Co do IF i deficytu kalorycznego, 4h to jest dosc drastyczne okno zywieniowe, jezeli nie sprawia Ci to problemow to jak najbardziej mozesz sie tego trzymac. Ja chyba jednak zaczalbym od 8h i ucinal dlugosc okna razem z kaloriami i doskwierajacym glodem, ale to juz raczej kwestia preferencji.

Co do okresu przejsciowego z diety na mase, czyli tzw. reverse aka recovery diet to kwestia jest dosc kontrowersyjna ostatnimi czasy od kiedy krol Alan Aragon przemowil i zmienil nieco zdanie w tej kwestii. W zaleznosci od tego na jakich kaloriach skonczysz redukcje i jak bardzo bedziesz nia wycieczony to celowalbym odrazu blisko utrzymania kalorii czyli bilansu zero. Przykladowo A ma maintance na 2800 kcal przed rozpoczeciem redukcji, wazy 90 kg, po redukcji wazy 73kg i konczyl redukcje jedzac 1750 kcal. Duza szansa, ze jego maintance nie jest juz 2800 kcal bo jest duzo lzejszy i ma poprostu mniej ciala do metabolizowania i jego codzienna aktywnosc jest nieco przytlumiona zmeczeniem organizmu, do tego dochodza hormony w kiepskiej kondycji itd. W pierwszym tygodniu wzialbym podbil kcal na powiedzmy 2100-2200 i zobaczyl jak sie zachowa waga, jak bedzie wygladal w lustrze, bo przeciez wzrost wagi moze byc spowodowany chociazby uzupelnieniem uszczuplonego glikogenu miesniowego, wody itd. Jesli waga sie cofnie/ zostanie w miejscu, nieznacznie skoczy to w nastepnym tygodniu dolozylbym kolejnych 100-200 kcal i tak, jesli sytuacja sie powtorzy to juz dolozylbym prawodopobnie do poziomu domyslnego maintance czyli z 2700 kcal. Od tego momentu juz bardziej ostroznie, ale najwazniejsze to wyjsc do szybko z deficytu bo to jest miejsce, w ktorym sie nie robi progresu, w ktorym treningi nie sa przyjemne i samopoczucie jest slabe.

Uzupelniajaco polecam przesluchac dla glebszego zrozumienia tematu

polecam tez research Trexlera nt. uszkodzen metabolicznych, ale nie traktowalbym tego jako prawdy objawionej bo natrafilem juz na badania, ktore dowodzily zupelnie czego innego
 
Ja tylko dorzucę żeby nie robić IF jak się je rano antybiotyki - najgorsze uczucie w życiu.
 
@Saenchai
Byłem już wcześniej na IF 8h i teraz nie mam jakiegoś dużego problemu z 4 godzinami. Wiadomo głód czuć, ale z dnia na dzień ustępuje.
Zobaczymy co z tego będzie. Dopiero 1 tydzień redukcji :)
Dzięki brah !:beer:
 
@Sedno
Jednym z problemow takiego krotkiego okna zywieniowego jest w mojej opinii trening na czczo. Jezeli mamy np. osobe pracujaca, ktora pracuje od 9 do 17, trening robi o godz 18, ktory trwa zalozmy 1,5-2h i zaczyna jesc zaraz po nim od godz 20 do 24, to daje 18h godzin postu do treningu, dolozmy do tego deficyt kaloryczny i mamy gwarantowany drastyczny spadek wydajnosci na treningach, co na pewno przelozy sie na spadki sily, a tym samym masy miesniowej.
 
@Saenchai jak sobie dobrze wyliczyć zapotrzebowanie energetyczne uwzględniając, ze ma się na sobie kupę mięcha, a nie tylko tłuszcz? #pytanietotalnegolaika
 
Back
Top