Pytania do Rafała Borysiuka

Mam następujący problem, trenuję BJJ po intensywnym treningu wieczornym nie mogę usnąć i bardzo źle śpię w nocy. Chciałem się dowiedzieć jakie są przyczyny zaburzeń snu, skoro nie jem już nic po treningu ani nie używam żadnych odżywek, może właśnie w tym tkwi problem.
 
Ja mam pytanie o zwiekszenie masy waze 65 kg przy 173 cm wzrostu i chcial bym przytyc. I prosil bym o rospisanie treningu na silowni.
 
czy jest mozliwy wzrost wagi u ektomorfika, przy odpowiednim treningu na silowni jednoczesnie trenujac sztuki walki? jaki powinien byc stosunek weglowodanow bialka i tluszczy na kg masy ciala przy diecie dla takiej osoby? czy stosowanie kreatyny jako stalego suplementu cos tu pomoze? wiadomo, lepsza regeneracja, ale czy po dluzszym czasie masa dalej bedzie szla w gore? ogolnie zadaje te pytania na moim przykladzie, bo po kilku miesiacach trenowania MT stracilem ponad 7 kg
icon_wink.gif
 
Ja z kolei zapytam jak Rafał poradził (radzi) sobie z rozciąganiem plus jakies wskazówki odnosnie rozciągania pod mma. Przyznam się szczerze, że skołkowaciałem po treningach na samej siłowni i mam teraz kłopot z tym.
 
@alo, po intensywnym wysiłku wieczorem to normalne, że nie możesz usnąć, ja mam to samo. Nawet ostatnio w Men's Health o tym czytałem. :-) Co do wszystkich tutaj pytań odnośnie rozpisania diety czy treningu na siłownię, to polecałbym do jakiegoś kulturysty w swoim mieście podbić, albo dobrze zbudowanego lokalnego koksa :-), czy też trenera, wfisty z przeszłością w kulturystyce... oni sie na tym znają, nie zadawajcie takich pytań Rafałowi. :-)
 
Back
Top