1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

"Puncher Extra Time" z Bedorfem, Kawulskim, Tyburą i Kowalikiem - podsumowanie odcinka

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by duubertowa, Jun 12, 2018.

 1. duubertowa

  duubertowa PRIDE FC
  Welterweight
  Cohones MMARocks

  Dołączył:
  May 12, 2016
  Komentarze:
  6,488
  Zdobyte Lajki:
  13,356
  Punkty:
  290
  Płeć:
  Female
  Miasto:
  Poznań
  "Puncher Extra Time" z Bedorfem, Kawulskim, Tyburą i Kowalikiem - podsumowanie odcinka

  [​IMG]

  KAROL BEDORF:

  • W tej walce była duża presja. Był to pojedynek z zawodnikiem, który najlepsze lata w tym sporcie ma już za sobą i teraz nie ma już nic do stracenia, a ja wciąż mogę zyskać wszystko. Duże wydarzenie, walka wieczoru, presja że wracam po kontuzji, Ergo Arena - to wszystko na mnie ciążyło. Ta walka musiała być dobrze rozegrana fizycznie i psychicznie i tak też się stało.
  • Jak już wspominałem kamienia ugotować się nie da. Nawet Magda Gessler może potwierdzić moje słowa. Próby były, próby obaleń też były, a skończyło się tak, że to Karol Bedorf był na górze i to Karol Bedorf wygrał walkę.
  • Plan taktyczny był troche inny w tym, że zakładał dwie rundy a nie jedną. Spodziewałem się, że Mariusz będzie atakował bezpośrednio dociskając mnie do siatki, a nie rzucając się w nogi. Wybrał taką płaszczyznę, gdzie odruchowo, nawet jak obudzisz mnie w nocy i będziesz chciał mi wejść w nogi, to ja je odrzucę. Przeszedłem do bocznej, założyłem szybką kimurę i jak było widać, technika wzięła górę.
  • Cały czas myślałem o wysokim kopnięciu, natomiast żeby je zadać celnie i żeby to miało sens musiałem Mariusza ustawić, a on był na to przygotowany. Po 2-3 lowkickach widziałem na jego twarzy ból i wiedziałem, że zaczynam go sobie ustawiać.
  • Miałem jedną przerwę w życiu związaną z kontuzją i to wystarczy. Ja już więcej przerw nie potrzebuje. Jestem w sztosie, w treningu, zegar tyka i wiem, że lata lecą. Chcę wycisnąć z tego, co mi zostało, jak najwięcej.
  • Nigdy nie byłem w Londynie, z chęcią przyjadę, ale decyzja należy do władz KSW. Chcę walczyć o pas jak najszybciej. Może to być październikowa gala.
  • Grand Prix jest zawsze ciekawym rozwiązaniem wtedy, kiedy pojawiają się ciekawe nazwiska. Zobaczmy co będzie w kategorii średniej, a potem zobaczymy co będzie w kategorii ciężkiej.


  MACIEJ KAWULSKI:

  • Myślę, że Mariusz już przed pojedynkiem z Karolem przestał być celebrytą. On zajmuje się MMA już tylko rok krócej, niż zajmował się byciem strongmanem. Minęło już tyle czasu, że Mariusz spokojnie może się nazywać zawodnikiem MMA.
  • Walka z Karolem była dla Mariusza wielkim wyzwaniem. On jest w sile wieku, jest rankingowy i idzie po najwyższe trofea. Pudzian to zawodnik wiekowy, który do MMA wszedł dość późno. Ta walka miała go sprawdzić. Nie udało się, ale nie skreślam go, bo Mariusz nie raz potrafił zaskoczyć i na pewno jeszcze to kiedyś zrobi. Teraz jednak jest czas Karola i to na nim trzeba się koncentrować.
  • Myślę, że nie ma tutaj żadnych półpięter. Jesteśmy w linii prostej do tego, żeby Karol walczył o pas. Pytanie jest takie, czy kolejny pojedynek De Friesa będzie z Karolem, bo od tego trzeba zacząć. Na to pytanie odpowiem w kolejnym programie. Karol Bedorf jednak w kolejnej swojej walce zmierzy się o mistrzowski pas.
  • Mamy już zaplanowane wszystkie gale do końca roku i nawet co nieco na pierwszą galę w nowym roku. Teraz zaczniemy to sukcesywnie ogłaszać.
  • Zaznaczę raz jeszcze, Popek nie zmierzy się z Akopem Szostakiem. W karcie londyńskiej gali będą to dwa osobno działające nazwiska.
  • O tym, kto będzie kolejnym pretendentem do pasa wagi średniej zadecyduje mini turniej. Ta kategoria to wielki znak zapytania. Turniej będzie się rozgrywał aktywnie gdzieś na przełomie 2-3 gal. Cały skład, czyli wszystkie 4 osoby, pojawi się na gali w Londynie. Wiemy już, że jest Janikowski i Askham, nie będą walczyć ze sobą, pojawią się nowe nazwiska które podamy niedługo. Szykuje się coś bardzo ciekawego.
  • Wierzę, że Karol pas wygra i będzie go bronił jak kiedyś, a na pewno będzie dążył do niego i cieszył oko kibiców kolejnymi walkami. Zrezygnował z wakacji, teraz ma czas by odpocząć, MMA to nie wyścig.
  • W kontekście KSW 45 bardziej by nam zależało na zawodnikach, którzy swoje pojedynki na KSW 44 przegrali. Mowa tu oczywiście o Chrisem Fieldsem i Paulem Redmondem. Te dwa nazwiska były brane pod uwagę na Londyn, gdyby wygrali w Trójmieście. Nie stało się tak, ale jest wiele zagranicznych nazwisk, którzy są brani pod uwagę na galę w Londynie. Są nazwiska spoza organizacji, dla których otworzą się drzwi KSW. W najbliższych tygodniach wszystko się wyklaruje.
  • Bardzo interesuje nas Szymon Kołecki. To jest taki zawodnik, który KSW interesuje, ma wszystko czego w naszej organizacji potrzeba. Szybko się rozwija, ma dość duży background. W moim odczuciu droga Szymona jest już trochę za długa i boję się, że to może się przepalić. Ile można bić się z zawodnikami, na których pompuje się bokserskie rekordy. Moim zdaniem to już czas dla niego, by zmierzyć się z kimś poważnym. Nie mówię oczywiście o walce o pas od razu, ale są mocne nazwiska w obu kategoriach, w których on balansuje i mogą się tu stworzyć fajne zestawienia, które zainteresują całą Polskę, a nie tylko wąską grupę.


  PAWEŁ KOWALIK:

  • Jestem obecny na każdej gali Babilon MMA, od kiedy ta organizacja powstała i muszę powiedzieć, że robi się coraz ciekawiej jeśli chodzi o poczynania tego tworu na naszym rynku.
  • Jedyne, co chciałbym zobaczyć, to poważnego rywala sprowadzonego dla Kołeckiego i to jedyna rzecz, do której mogę się doczepić tej organizacji. On odstaje od tych rywali faktycznie, ale pora na coś mocniejszego. Pora dowiedzieć się na co naprawdę go stać.
  • Mam wrażenie, że Szymon sam nie kalkuluje, z kim miałby się bić, a bardziej otoczenie prowadzi go trochę za delikatnie. Lata lecą więc jak nie teraz to kiedy.
  • Kacper Formela to taki zawodnik, o którym kiedyś powiedział mi Oskar Piechota. To był taki młody zdolny z klubu, którym zająłem się w sumie od początku. Teraz ma dobry rekord, a dodatkowo zaczepiliśmy się też o dobrą organizację na ten moment jego kariery. Formela nigdy nie ukrywał, że marzy o UFC a tu może się rozwinąć. Dostał kontrakt taki, który w razie czego nie zablokuje takiego ruchu, ale na razie niech pobije się tam, gdzie przygotuje się na walki z naprawdę mocnymi zawodnikami.
  • Z całym szacunkiem, ale Colby to nie jest zawodnik, dla którego świat wstawałby w nocy, bo jednak nie powala jego styl walki, ale powala jego determinacja do tego, żeby być najbardziej znienawidzonym zawodnikiem na świecie i dlatego ludzie będą nastawiali budziki na jego pojedynki, żeby zobaczyć jego porażkę.


  MARCIN TYBURA:

  • Jestem pozytywnie zaskoczony poczynaniami Kołeckiego, bo często jest tak, że jak ktoś przychodzi z zupełnie innej dyscypliny to potrzebuje sporo czasu, by wdrożyć się w MMA. Szymon dysponuje ogromną siłą i to widać, a jeśli chodzi o poziom techniczny, to nie odstaje jakoś mocno.
  • Nie wiem, jak Kołecki zapatruje się na dalszą karierę, ale no może zawojować co nieco.
  • Walka Romero vs Whittaker była bardzo bliska, ale przy takim przebiegu nie ma się co czepiać o wynik. Pokazali wielkie serce, to była świetna walka dla oka.
  • Zostaję w Polsce, trenuję w S4. Wróciłem praktycznie do starego składu trenerskiego. Zajmuje się mną Dawid Pepłowski i Kamil Umiński, mam nowego trenera od stójki i od przygotowania fizycznego. Mam też dość wysokich sparingpartnerów, nie tak wysokich jak Struve oczywiście, ale dają radę i myślę, że dobrze mnie przygotują do walki.
  • Od samego początku mówiłem, że w Stanach nie jest lepiej, a inaczej. Teraz po prostu bardziej pasuje mi Polska, bo gala jest w Hamburgu i trenując w kraju nie będę musiał się aklimatyzować. Tu dobrałem sobie skład z którym czuję się dobrze, przygotowuję się ciężko od trzech miesięcy, więc można powiedzieć, że te 6 tygodni które zostały to końcówka. Wierzę, że to co mam teraz wystarczy by dać dobrą walkę.
   
  Last edited: Jun 12, 2018
  SNAFU, Pingu, andrzej_t. and 6 others like this.
 2. PiotrekD

  PiotrekD Jungle Fight
  Welterweight
  Żółta Kartka

  Dołączył:
  Feb 28, 2018
  Komentarze:
  328
  Zdobyte Lajki:
  382
  Punkty:
  40
  Płeć:
  Male
  Szostak vs Kołecki w Londynie.
   
  LeeBuLee and dizel77 like this.
 3. PanMaciej

  PanMaciej FameMMA

  Dołączył:
  Jul 19, 2017
  Komentarze:
  1,357
  Zdobyte Lajki:
  3,174
  Punkty:
  140
  Płeć:
  Male
  :waldeklaugh:

  Przecież pan Atencjusz Szostak po takiej walce skończyłby na OIOMIE w którymś z londyńskich szpitali.

  Widać, że pan Kawulski mocno się ślini nad zakontraktowaniem pana Kołeckiego. Dla KSW to idealny zawodnik, trochę frik ale trochę normalny zawodnik, można go zestawiać i ze sportowcami i z różnymi wynalazkami z Dywizji FrikFajt. Niech kładzie grubą kasę na stół.
   
  andrzej_t. likes this.
 4. dizel77

  dizel77 UFC
  Middleweight

  Dołączył:
  Nov 28, 2011
  Komentarze:
  10,816
  Zdobyte Lajki:
  21,963
  Punkty:
  1,190
  Płeć:
  Female
  Kołecki na pewno wyląduje w KSW przędzej czy później.
   
  SNAFU, LeeBuLee and FusionMMA like this.
 5. LukasBer

  LukasBer Oplot Challenge
  Featherweight

  Dołączył:
  Sep 25, 2016
  Komentarze:
  2
  Zdobyte Lajki:
  8
  Punkty:
  290
  Ale mnie meczy zakontraktowanie akopa w KSW. Zwykły mały grubasek z wyjebanym bębnem od brania koksu. Masa potrzymywana tylko i wyłącznie na koksie, chwali sie że ostro trenuje. Trenuje ostro ale kłucie dupska. Dlaczego ten każeł ciągle waży powyzej 100kg? W wywiadach ciągle o zbijaniu wagi a od 2 lat ciągle wygląda jak utyty klecek z wyjebanym bębnem. Akop odstaw szczykawe to kategoria 77 nie bedzie dla ciebie problemem.
   
  SNAFU, Grubas, Over and 4 others like this.
 6. maras

  maras UFC
  Middleweight

  Dołączył:
  Jul 15, 2011
  Komentarze:
  11,743
  Zdobyte Lajki:
  34,024
  Punkty:
  3,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Kraków
  Home Page:
  No i to chodzi, to mi się podoba!
   
  tinc, Koniradi98, PiotrekD and 2 others like this.
 7. Navio

  Navio Jungle Fight
  Heavyweight
  Żółta Kartka

  Dołączył:
  Aug 15, 2017
  Komentarze:
  425
  Zdobyte Lajki:
  457
  Punkty:
  140
  Płeć:
  Male
  Kawulski ma zaplanowane wszystkie gale do końca roku?...czyli ta jedną?...imponujące.
   
 8. FusionMMA

  FusionMMA WSOF
  Bantamweight

  Dołączył:
  Jan 17, 2017
  Komentarze:
  3,127
  Zdobyte Lajki:
  4,713
  Punkty:
  140
  Płeć:
  Male
  Dwie

  Nadal imponujące :einsteinsmoke:
   
  SNAFU likes this.
 9. bombel147

  bombel147 ONE FC
  Featherweight

  Dołączył:
  Sep 6, 2016
  Komentarze:
  2,305
  Zdobyte Lajki:
  4,136
  Punkty:
  290
  Płeć:
  Male
  To będą czy nie będą? :travolta:
   
  michal007f and FusionMMA like this.
 10. Notorious

  Notorious Shark Fights
  Lightweight

  Dołączył:
  Nov 13, 2016
  Komentarze:
  1,179
  Zdobyte Lajki:
  1,454
  Punkty:
  140
  Płeć:
  Male
  Będą nastawiali budziki, ale je wyciszą i śpią dalej
   
  bombel147 likes this.
 11. andrzej_t.

  andrzej_t. Bellator
  Lightweight

  Dołączył:
  Mar 6, 2016
  Komentarze:
  4,202
  Zdobyte Lajki:
  7,036
  Punkty:
  290
  Płeć:
  Male
  Będą, ale lekko
   
  SNAFU and bombel147 like this.

Share This Page