1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

"Popedałujmy" - kącik rowerowy.

Discussion in 'Bike Or Die' started by kaczka41, Nov 26, 2014.

1. Shajs

Shajs UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,311
    Zdobyte Lajki:
    7,623
    Punkty:
    1,190
    Zgadza się, 2017 na pełnym deore. W weekend lecimy w beskidy na testy :)

2. listonosz

listonosz Oplot Challenge
    Light Heavyweight

Komentarze:
    121
    Zdobyte Lajki:
    106
    Punkty:
    10
    Ile dałeś za Meridę @Shajs ? Lekkie zazdro, bo fajnie się prezentuje. Mnie nie stać, niestety na nówkę. Może jak się sytuacja nieco uspokoi .
    A jakie używasz buty do jazdy? Wpinane? - markowe?

3. s3pp

s3pp ONE FC
    Featherweight

Komentarze:
    2,312
    Zdobyte Lajki:
    3,028
    Punkty:
    140
    Miasto:
    Olsztyn
    Zaopatrz się przy okazji w pompkę do amora, chyba że możesz śmigać do serwisu i będą Ci go pompować.
    Mocnej nogi życzę:)

Shajs likes this.
  4. panpan

panpan BAMMA
    Middleweight

Komentarze:
    977
    Zdobyte Lajki:
    673
    Punkty:
    1,790
    No ostrożnie, żeby tylko się skończyło się zgieta sztyca lub uszkodzonym kominkiem. Dmucham na zimne bo w poprzednim, zdecydowanie za małym jak na moje warunki, rowerze też miałem tak mocno wysunięte i skończyło się właśnie zgieciem sztycy. Miłego użytkowania, można na niej nieźle pozapierdalac :)

Co z pompka? Powiedzieli mi w serwisie, że nie powinno nic ubywac. Sprawdzili po 200km i było wszystko w porządku. Powinienem to jakoś dogladac?

5. s3pp

s3pp ONE FC
    Featherweight

Komentarze:
    2,312
    Zdobyte Lajki:
    3,028
    Punkty:
    140
    Miasto:
    Olsztyn
    Co z pompka? Powiedzieli mi w serwisie, że nie powinno nic ubywac. Sprawdzili po 200km i było wszystko w porządku. Powinienem to jakoś dogladac?[/QUOTE]

Możesz zerknać, z resztą będziesz widział na amorze, że coś jest nie halo. W większości sklepów stacjonarnych nie robią problemów jak u nich rower brałeś i jak trzeba dopopmować amora to to robią. Pompka to koszt rzędy 120-150 zł.

panpan likes this.
  6. Shajs

Shajs UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,311
    Zdobyte Lajki:
    7,623
    Punkty:
    1,190
    Tam powinien być ogranicznik na sztycy? Bo nie wsyllysuwalem na max

7. panpan

panpan BAMMA
    Middleweight

Komentarze:
    977
    Zdobyte Lajki:
    673
    Punkty:
    1,790
    O ile pamiętam jest tam jakaś linia graniczna max. Sztyca musi być te 10-15cm w ramie minimum, zakezybid wagi użytkownika. Można też kupić jakaś przedluzana

8. Shajs

Shajs UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,311
    Zdobyte Lajki:
    7,623
    Punkty:
    1,190
    O przedłużanej wiem. Jutro sprawdzę ile mi brakuje do końca.

9. panpan

panpan BAMMA
    Middleweight

Komentarze:
    977
    Zdobyte Lajki:
    673
    Punkty:
    1,790
    Co tam sportowe świry? Dzisiaj na miękko rekord odhaczony 110km po Wielkopolskim Parku Narodowym m.in. Niesamowite tereny do jeżdżenia, dopiero po trochu odkrywamy z kompanami. W znacznej części czarnym szlakiem podążaliśmy, masa fajnych zjadów i podjazdów. Jest co szarpać, typowo pod mtb. Jak ktoś bedzie miał okazje lub zastanawiał sie nad jakimś wypadem rowerowym gdzieś w polsce to polecam mocno. Jak macie jakies ciekawe tereny w swoich rejonach to piszcie śmiało

upload_2017-8-14_1-6-42.png

kaczka41 and Shajs like this.
  10. Scurvol

Scurvol ONE FC
    Middleweight

Komentarze:
    2,473
    Zdobyte Lajki:
    3,581
    Punkty:
    140
    Miasto:
    Punta del Este
    Home Page:
    --->GONE CYCLING...
    Track list: :star wars::star wars::star wars:

11. Scurvol

Scurvol ONE FC
    Middleweight

Komentarze:
    2,473
    Zdobyte Lajki:
    3,581
    Punkty:
    140
    Miasto:
    Punta del Este
    Home Page:
    @s3pp planuje, wkrotce kupic sobie drugi rower. Jako, ze 3/4 mojej jazdy to jazda po roznego rodzaju utwardzanych nawierzchniach, roznego rodzaju asfalty plus las ale tez nie jakis super teren, tylko po prostu szuter to postanowilem, ze bedzie to rower crossowy. Co bys polecil, z laski swojej tak do 2,5 tys. PLN-ow?

12. Shajs

Shajs UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,311
    Zdobyte Lajki:
    7,623
    Punkty:
    1,190
    Siema! W niedzielę razem z kumplami zrobiliśmy wypad w beskidy (mam do nich jakieś 25 kilometrów :D).
    Trasa 47 kilometrów, z czego 40 po szlakach turystycznych. Było dość ciężko, bo jest tam mnóstwo kamieni, a dzień wcześniej padał deszcz i było bardzo ślisko.
    Był to mój debiut w górach, bo wcześniej śmigałem tylko po szosie, pozdrawiam.

Scurvol, panpan, kaczka41 and 2 others like this.
  13. s3pp

s3pp ONE FC
    Featherweight

Komentarze:
    2,312
    Zdobyte Lajki:
    3,028
    Punkty:
    140
    Miasto:
    Olsztyn
    Coś już się tu przewijało i to całkiem niedawno w temacie crossów w tej kasie. Zerknij sobie parę stron wstecz.
    Rozumiem kryteria kasowe, ale zawsze namawiam na usmiech w strone graveli. W Twojej okolicy widziałem sporo używek w zajebistym stanie w granicach do 3k (rower jako nowe powyżej 4k). Oczywiście podstawową różnicą jest baranek i to czy ktoś lubi taką opcję czy nie.

Scurvol likes this.
  14. Scurvol

Scurvol ONE FC
    Middleweight

Komentarze:
    2,473
    Zdobyte Lajki:
    3,581
    Punkty:
    140
    Miasto:
    Punta del Este
    Home Page:
    nie no, chce kupic nowy, takze uzywki odpadaja i baranek tez odpada bo ja sie nie chce scigac tylko zmeczyc :wink: Poza tym chcialbym zeby byla opcja zmienienia opon na terenowe a i ogolnie od samego poczatku nie zamierzam jezdzic na jakies super cienkiej oponie, ma byc po prostu troche ciensza od tej terenowej, na ktorej teraz jezdze, mniejszy opor toczenia ma byc, czy jak to sie tam zwie. Co do kryterium kasowego to ja, chyba tak z wiekiem jakos, zrobilem sie strasznym sknera jesli chodzi o kase, nie wydaje wiecej niz musze( zupelne zaprzeczenie mojej poprzedniej postawy :smile:) nie kupuje rzeczy, ktore sa mi srednio potrzebne, ogladam kazdy grosz dziesiec razy zanim go wydam :wink: i pewnie mogbym kupic sprzet dwa razy drozszy ale osobiscie nie widze w tym sensu. Rower, na ktorym teraz jezdze a'la gorski dostalem od kumpla, ktory wyjechal za chlebem na stale i nie mial co z nim zrobic. Kosztowal jakies 1200PLN-ow i jezdze na nim kilka lat, zrobil robote, mimo raczej nie za wysokiej polki (no troche, w nim powymienialem :smile: ) Takze wnioskuje, ze nie musze miec sprzetu za 5 kola zeby bylo fajnie :wink:
    Cos takiego sobie, na razie upatrzylem. Mam czas planuje zakupic sprzet na zime, ceny mysle, ze spadna (a moze zle mysle?)
    https://rower.com.pl/merida-crossway-40-d-meski-542204?cPath=6_699_850_4475&

https://rower.com.pl/fuji-traverse-1-5-624287?cPath=6_699_850_4475&

https://rower.com.pl/kellys-phanatic-30-616559?cPath=6_699_850_4475&
    z tych trzech co bys wybral?

15. s3pp

s3pp ONE FC
    Featherweight

Komentarze:
    2,312
    Zdobyte Lajki:
    3,028
    Punkty:
    140
    Miasto:
    Olsztyn
    Właśnie dlatego spora część osób nie idzie w grawele. Nie mają pojęcia po co jest baran.
    Sam jeżdziłem tylko na prostej kierownicy i tylko na mtb. Tak samo jak Tobie, baranek, szosówki i cały ten staff kojarzył mi się ze ściganiem.
    Obecnie nie wyobrażam sobie powrotu na mtb.
    Wszystko co daje Ci wytyczne jaki charakter ma dany rower to jego geometria. To ona decyduje jaką pozycję przyjmiesz za kierownicą. Czy będziesz mocno pochylony jak do ścigania czy raczej bardzie wyprostowany.
    Rowery typu grawel, a także spora część rowerów szosowych, zwłaszcza z niższej pólki cenowej, posiada typ ramy endurance. Co to oznacza w praktyce?
    Pochyloną, a nie typowo ścigancko pozycję, dzięki której Twój kręgosuł nie dostaje w pierdol.
    Baranek... po co jest? Dzięki niemu masz masę pozycji jakie możesz zająć za kierownicą: od wyprostowanej, przez pośrednią do pochylonej.
    Dlatego nie ma tu mowy o ograniczeniach jak przy prostej kierownicy.

Do tego gravele mają sporo szersze opony niż szosy. Standard szosowy to 25mm, cyclo crossy to max 35mm, gravel to wszystko powyżej.
    Nie ma też prolemu gdy chcesz założyć bagażnik, sakwy itp. Masz do tego mocowania.
    Temat urywam bo nie są to tanie rowery i 3k to niezbędne minimum gdzie, dla porównania, w tych pieniądzach kupujesz mtb na powietrznym amorze i pełnym deore.

Co do tego co wrzuciłeś:
    Merida: osprzętowo bieda starszna jak na te pieniądze. Nie bierz.
    Fuji: marka zacna przez co zawsze osprzętowo wypada słabo. Lipa wieksza niż Merida.

Kellys akceptowalny, ale bez szału. Jak Ci pasuje to jest ok.

Zerknij jeszcze na Focusa Crater Lake Elite.

Scurvol likes this.
  16. Masta

Masta UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    17,445
    Zdobyte Lajki:
    22,604
    Punkty:
    2,790
    Abstrahując od jakości bo sie nie znam, ale ten Kellys musi zdmuchiwać dziewczynom biustonosze na ulicy:antonio:

Scurvol likes this.
  17. s3pp

s3pp ONE FC
    Featherweight

Komentarze:
    2,312
    Zdobyte Lajki:
    3,028
    Punkty:
    140
    Miasto:
    Olsztyn
    Dodatkowo ślini ne dobry poślizg:)

@Scurvol pamiętaj, że jeszcze ze dwa miesiące i wyprzedaże się porządnie rozkręcą.
    U mnie w Kellysie już jest -20%, ostatnio Trek robił -23%, Giant co chwila ma jakies akcje. Sprzedaż była średnia i chcą nadganiać na koniec sezonu więc jak nie masz parcia to się wstrzymaj jeszcze chwilę. Możesz też poszukać modeli z 2016 roku.

Scurvol likes this.
  18. Scurvol

Scurvol ONE FC
    Middleweight

Komentarze:
    2,473
    Zdobyte Lajki:
    3,581
    Punkty:
    140
    Miasto:
    Punta del Este
    Home Page:
    taki mam plan, zakup na zime. Te moje typy to tylko takie luzne sugestie, nic wiazacego. Napisz mi moze lepiej jakie marki maja solidne crossowe rowery tzn wiesz nie za kurwa 8 kola :tongue: Kellys, Trek, Giant w te celowac? Co do osprzetu to ma dzialac i byc bezawaryjny, nie musi byc "top notch" :wink:

19. kaczka41

kaczka41 NoLife FC

Komentarze:
    36,163
    Zdobyte Lajki:
    28,420
    Punkty:
    3,190
  20. s3pp

s3pp ONE FC
    Featherweight

Komentarze:
    2,312
    Zdobyte Lajki:
    3,028
    Punkty:
    140
    Miasto:
    Olsztyn
    Celuj w sprawdzonych producentów, ale nie ograniczaj się tylko do naklejki na ramie.
    Ile ważysz?

Share This Page