"Popedałujmy" - kącik rowerowy.

No spróbować zawsze warto, ale znając Ciebie, nie spodziewał bym się że ten sprzęt wytrzyma długo, choć mogę się mylić. :D
no to calkiem prawdopodobne :smile:
Pamietasz jak pisalem Ci o tym, ze najmniejsza tylna zebatka wytrzymywala mi czasem tylko pare tygodni? Problem tkwil w lancuchu, ktory byl z plasteliny. Wymienilem lancuch i bylo duzo lepiej. Pisze bylo bo przerzucilem sie na kasete, ktora w moim odczuciu jest wytrzymalsza i lancuchy kupuje lepsze. Przy moim ultra silowym stylu jazdy, na tym jednak nie ma co oszczedzac. ( i tak sie wyciagaja ale duzo pozniej, przedni najwiekszy blat korby tez sie wygina ale duzo mniej przy hollowtechu 2 :wink:) Czlowiek myslal, ze firmowy lancuch to jakas tam trwalosc ma a tu taki chuj. Przez zupelny przypadek kupilem nowy lancuch z wolnobiegiem bo byl w zestawie i pomyslalem, ze kurwa czary jakies jezdze pare miechow i nic na zebatce nie przeskakuje i trafilem na ten filmik. Jesli macie lancuch Shimano HG-40 to wypierdolcie to do smieci, serio!
 
Szykuje sie powoli na majówkową wyprawę, póki co plan jest na zrobienie wzdłuż wybrzeża przy minimalnym bagażu, z uwagi na fakt że sakwy i sakwiarstwo uważam za pedalstwo.

Dziś przyszedł pierwszy i najważniejszy element, czyli torba podsiodłowa. Mam w planie zmieścić tam dętkę, śpiwór, hamak i kuchenkę na spirytus z lat 70, czyli najpotrzebniejsze rzeczy na 4-5 dni ;)

d8021b2b89b1019a096523221e3418a2_orig.jpg

30e3d489d1786fec2faf3d543db2f2c9_orig.jpg
 
@Wojtek123 szacun! ten mlyn w calkiem niezlym stanie! Podloga super, schody jak nowka :)

Pany, byc moze w tym sezonie przyjdzie pora na nowy rowerek (stary ma prawie 20 lat).

MTB, hardtail, cos zaproponujecie? Budzet elastyczny, ale powiedzmy te 3k. Nowka? Uzywany?
 
@Wojtek123 szacun! ten mlyn w calkiem niezlym stanie! Podloga super, schody jak nowka :)

Pany, byc moze w tym sezonie przyjdzie pora na nowy rowerek (stary ma prawie 20 lat).

MTB, hardtail, cos zaproponujecie? Budzet elastyczny, ale powiedzmy te 3k. Nowka? Uzywany?

To już zależy tylko od tego gdzie masz zamiar śmigać w większości. Miasto, lasy, szutry, teren?

Gravele fajnie się sprawdzają jako uniwersalne rowery. W teren nie wyjedziesz ale radzi sobie w mieście jak i lesie, na nieutwardzonych ścieżkach a i w trasę się nada. Cechy charakterystyczne: kierownica "baranek" jak w szosach i cienkie opony ale z bieżnikiem
 
Dokładnie.

Baranka nie chce :) Cienkie opony tez odpadaja, nawet po miescie napierdalam po kraweznikach, schodkach, dziwnych skrotach :)

No to już musisz sam wiedzieć czy zwykły mtb do latania na codzien czy właśnie jakiś hardtrial skoro po schodach lubisz sobie ponapierdalac :lol:


Nie jestem w ogóle obiektywny, sam zdecydowałem się na Meride w 2017 i polecam gorąco. Idealny rower dla mnie. Różne marki, modele to różne geometrie ramy więc to już trzeba samemu się przymierzyć i zobaczyć gdzie się lepiej człowiek czuje.

https://www.rowerymerida.pl/produkt1662/bignine-200-rower-merida.html 3k


https://www.rowerymerida.pl/produkt1660/bignine-300-rower-merida.html 3.7k
 
U mnie dobiło do 100km w traskach, ale niestety na 4x, hahaha, nie na raz.

Z tym ze ja nie śmigam po asfalcie :), no i mam ograniczenia czasowe

d2CqNcO.jpg


MZkKzT4.jpg


A jak już postuję: jakie apki na androida polecacie do MTB i treningow w gymie (parę razy miałem opaskę na BJJ nawet, ale teraz po złamaniu wracam do formy/rehabilituję się i robie coś co od biedy można by nazwać po modnemu crossfitem, a po prl-osku ogólnorozwojówka: skipy, skakanka, biegi z nawrotką przyspieszaniem/zwalnianiem, biegi ze słupkami/drabinkami, no i trochę na macie drillow itp itd ). Kluczowe jest to ze mam pulsometr BT/ANT+ i chcialbym zeby to bylo obslugiwane. Chciałbym po paru miesiącach używania porównać wykresiki, osiągi, itp.

W tej chwili mam Wahoo (bo pulsometr od nich) i SportsTrackLive, ale na gymie sie gubi. Ma opcję eksportu do:
  • Strava
  • RideWithGPS
  • Training Peaks
  • Today's Plan
  • Komoot
  • MapMyFitness
  • RunKeeper
  • SportTrakcs

Aaa, i proszę o jakieś linki dla nooba o zakresach HR, itd itp - czyli jak powinienem trenować by poprawić jakiś tam element. Sieć tym zawalona ale nie wiadomo co dobre.

Edit:

Tu o HR max
https://www.ntnu.edu/cerg/hrmax
  • Warm up thoroughly so you start sweating.
  • Do two intervals, each four minutes long. During the intervals you should be too short of breath to talk. Intersperse each interval with three minutes of active rest.
  • Start the third interval, but two minutes in, run as fast as you can until you're too exhausted to continue. Your HRmax will be the highest heart rate you reach. The heart will reach a plateau at which it cannot beat any faster, regardless of how much you increase the workload.

Wersja dla leniwych
In The HUNT Fitness Study, we measured accurate maximum heart rate in 3,320 healthy adults aged between 19 and 89. Based on these tests we made a completely new formula which estimates maximum heart rate far more accurately than "220 minus age". The HRmax Calculator is based on this formula: "211 - 0.64*age".
 
Last edited:
Zaczyn do dyskusji: rower elektryczny dla seniora.

Ma ktos doswiadczenia? Jak to sie sprawdza? Jak te cuda sie laduje (w sensie wyjmuje aku i w domu, czy potrzebny jest prad w miejscu przechowywania rowera)?
 
Zaczyn do dyskusji: rower elektryczny dla seniora.

Ma ktos doswiadczenia? Jak to sie sprawdza? Jak te cuda sie laduje (w sensie wyjmuje aku i w domu, czy potrzebny jest prad w miejscu przechowywania rowera)?
Planujesz zakup całego roweru czy zestawu do konwersji na elektryka? Baterie wyjmujesz i ładujesz w domu.
 
Planujesz zakup całego roweru czy zestawu do konwersji na elektryka? Baterie wyjmujesz i ładujesz w domu.
Na razie niczego nie kupuję - absolutnie nie znam tematu, rozważam pewne hipotetyczne warianty życiowe :) Wolałbym kupić gotowca, no chyba że różnica jest kilkutysięczna. Rower musiałby też spełniać rolę zwykłego (porównywalnego wagowo po demontażu baterii), nieelektrycznego roweru.
 
Na razie niczego nie kupuję - absolutnie nie znam tematu, rozważam pewne hipotetyczne warianty życiowe :) Wolałbym kupić gotowca, no chyba że różnica jest kilkutysięczna.
https://www.e-biker.pl/
Taka kilkutysięczna różnica może wychodzić. Zestaw do konwersji z baterią to koszt około 4 tysięcy. Gotowe rowery są na ogół ograniczone ustawą - silnik o mocy 250 W i 25 km/h. W zestawie do konwersji można zastosować nawet silnik 3 kW :), wtedy można się poruszać rowerkiem ponad 50 km/h.
tenor.gif
 
wtedy można się poruszać rowerkiem ponad 50 km/h.


P.S. Polecam lancuch Shimano Deore XT CN-HG93, 3100KM zrobione a wyciagnal sie minimalnie, tak , ze przymiar nie wpada przy 0.75 i jest jeszcze sporo zapasu. BARDZO DOBRY sprzet! Co przy mojej mega silowej jezdzie graniczy z cudem! Zakupiony juz na wymiane ten sam bo wiadomo, ze kiedys sie skonczy ale mam faworyta, ktorego bede sie trzymal. Przerobilem kilka innych lancuchow i te 3000 kilosow to bym musial zrobic na 3 innych a czasem niektore plastelinowe to po doslownie "kilku" mocniejszych depnieciach nadawaly sie do kosza. Oczywiscie mam na mysli firmowe sprzety zadnych gowien z supermarketu.
 
Back
Top