"Popedałujmy" - kącik rowerowy.

Nie no, wrzuciłem pierwsze lepsze foto. A jakby pominąć elektrykę, to jest sens na czymś takim jeździć?

Wiesz co, chwilę śmigałem na czymś takim i nawet przyjemnie to jechało. Inna sprawa, że taki sensowny fat bike, niemarketowy, to koszt od 4,5k zł w górę (ja jeżdziłem na jakims wynalazku za 7k, nie moim oczywiście) więc gra średnio warta świeczki.
Ale kto bogatemu zabroni?;)
 
Zawsze idzie coś ogarnąć:)
W Centtrum Rowerowym Olsztyn jest obecnie promocja na Treka; -23%. Marlina 6 masz za 1899 zł.
Niestety, jak to w Treku, odbór tylko osobisty.

Jeśli mało będziesz śmigał po terenie, a w większości o asfalcie i utwardzoych drogach to pomyśl o jakimś crossie zamiast mtb. Mniejsze opory toczenia, a co za tym idzie przyjemniejsza jazda.
A co powiesz o takim rowerze: http://allegro.pl/rower-29-mtb-gorski-northtec-cayon-alivio-19-i6894120862.html
Rama pewnie z chin, składany w Czechowicach. Osprzęt chyba całkiem zacny, jak za tą cenę.
Mają jeszcze taki sam, tylko że na pełnym deore i z lepszym amorem za 2700.
 
A co powiesz o takim rowerze: http://allegro.pl/rower-29-mtb-gorski-northtec-cayon-alivio-19-i6894120862.html
Rama pewnie z chin, składany w Czechowicach. Osprzęt chyba całkiem zacny, jak za tą cenę.
Mają jeszcze taki sam, tylko że na pełnym deore i z lepszym amorem za 2700.

Jeśli jest to pełne alivio łącznie z korbą to osprzętowo ok. Nie widzę jaki amor, ale w tej kasie zapewne jakis suntour xcm.
Sam stawiam raczej na sprawdzone marki więc, jeśli masz możliwość, to idż raczej w sprawdzonych producentów. Poszperaj jeszcze po sieci za Meridą Big Nine. Zajebisty rower, z fajną ramą, Niedawno jeden z forumowiczów takowego zakupił, chyba 300 za coś koło 2600 (rocznik 2016). Były na alivio, ale miały powietrzny amor. 2017 mają pełne Deore, amor bez zmian, ale stoją koło 3k.
 
Apropo amorka:
Amortyzacja:Widelec: RST Vita TnL (60 mm) blokada skoku

Taki mam w swoim, ale od ok 4 lat, nie działa i nie da się naprawić. Masakra. Dodatkowo założyłem opony z dodatkowym 0,5 cm gumą, bo mi w tyrze się koła przebijały od drucików. Opony bardziej szosowe, ogólnie chujnia.
A bez amorka+teopony +okieć penisisty = panie, szkoda gadać.

Muszę niezwocznie wymienić amorek, bo telepie rowerem, jak kurwą w murzyńskim wyrze
 
Jeśli jest to pełne alivio łącznie z korbą to osprzętowo ok. Nie widzę jaki amor, ale w tej kasie zapewne jakis suntour xcm.
Sam stawiam raczej na sprawdzone marki więc, jeśli masz możliwość, to idż raczej w sprawdzonych producentów. Poszperaj jeszcze po sieci za Meridą Big Nine. Zajebisty rower, z fajną ramą, Niedawno jeden z forumowiczów takowego zakupił, chyba 300 za coś koło 2600 (rocznik 2016). Były na alivio, ale miały powietrzny amor. 2017 mają pełne Deore, amor bez zmian, ale stoją koło 3k.
Mam niedaleko sklep z Meridami, podjadę popatrzeć. Dzięki.
 
@s3pp
Byłem obejrzeć Meridę Big Nine 300. Na żywo prezentuje się rewelacyjnie, udało mi się utargować cenę do 3100.
http://www.rowerymerida.pl/produkt1232/bignine-300-rower-merida.html
Jestem już na nią prawie zdecydowany, biorę jeszcze tylko pod uwagę tego focusa
http://allegro.pl/focus-whistler-sl-sram-1x11-widelec-air-29-er-i6912830656.html
Cena atrakcyjna jak za ten sprzęt, tylko nie miałem nigdy do czynienia z jednym blatem z przodu.
Ewentualnie jest jeszcze model na pełnym deore
http://allegro.pl/rower-focus-whistler-pro-29er-deore-xt-m-46-i6889546419.html

Mózg się lasuje, za duży wybór to też nic dobrego :matt:
 
Byłem obejrzeć Meridę Big Nine 300. Na żywo prezentuje się rewelacyjnie, udało mi się utargować cenę do 3100.
http://www.rowerymerida.pl/produkt1232/bignine-300-rower-merida.html

Polecam gorąco. Na początku lipca sam nabyłem identyczną meride waleczną - wad nie widzę. Super, że masz sklep niedaleko siebie, serwisowanie jakieś gwarancyjne czy poźniejsze przeglądy pod nosem. W tym Focusie zwróć uwage na naped 1x11. Wydaje mi się, że nie do codziennej jazdy a raczej jakieś typowe jazdy mtb, ale nie mialem nigdy do czynienia jednak więc trzeba by sie upewnić.
 
Polecam gorąco. Na początku lipca sam nabyłem identyczną meride waleczną - wad nie widzę. Super, że masz sklep niedaleko siebie, serwisowanie jakieś gwarancyjne czy poźniejsze przeglądy pod nosem. W tym Focusie zwróć uwage na naped 1x11. Wydaje mi się, że nie do codziennej jazdy a raczej jakieś typowe jazdy mtb, ale nie mialem nigdy do czynienia jednak więc trzeba by sie upewnić.
Do Meridy przekonuje mnie jej rama, która zapewnia bazę do dalszej rozbudowy.
Jedyną rzeczą, która trochę mnie w niej niepokoi, to hamulce (shimano 315). Jesteś z nich zadowolony?
 
Do Meridy przekonuje mnie jej rama, która zapewnia bazę do dalszej rozbudowy.
Jedyną rzeczą, która trochę mnie w niej niepokoi, to hamulce (shimano 315). Jesteś z nich zadowolony?
Tak. Nie wiem jak to wygląda on strony technicznej, jaką renomą sie one cieszą ale do codziennej jazdy, okazjonalnie jakieś wypady w mniejszy lub wiekszy teren się sprawdzają super. Co masz na myśli pisząc o bazie do dalszej rozbudowy?
 
Tak. Nie wiem jak to wygląda on strony technicznej, jaką renomą sie one cieszą ale do codziennej jazdy, okazjonalnie jakieś wypady w mniejszy lub wiekszy teren się sprawdzają super. Co masz na myśli pisząc o bazie do dalszej rozbudowy?
Z tego co się orientowałem, to jest solidnie wykonana, więc posłuży u mnie długo. Z czasem pewnie powymieniam niektóre elementy na lepsze, ale to oczywiście pieśń przyszłości, bo na start przygody z MTB jest jak najbardziej wystarczająca.

Jaram się tym sprzętem, bo do tej pory jeżdżę tylko na szosie i powoli wkurza mnie ograniczenie tylko do asfaltu :)
 
@Shajs
Przy takim wyborze Wheeler'a odpuść.

Focus: bardzo dobra opcja. Mam u siebie salon firmowy więc parę już ich przerobilem.
Whistler SL: wypasiona maszyna za fajną kasę, ale... odpuść. Jeden blat to już specyficzn technika jazdy. Jesli szukasz roweru na codzień to ten sprawdzi się średnio.

Ja bym wybierał pomiędzy Whistlerem Pro, a Big Nine 300.
Nie zagłębiaj się aż tak w szczegóły. Oba rowery są dobrze wyposażone. Zerknij tylko, który ma tapera. Jeśli chcesz dobrą bazę pod rozbudowę to tylko to potraktowałbym jako wytyczną. Jeśli żaden nie ma tapera to bierz tego, który Ci się bardziej podoba.
Pamiętaj, że jesli masz pod nosem serwis Meridy do też jest spory plus:)
 
@Shajs
Przy takim wyborze Wheeler'a odpuść.

Focus: bardzo dobra opcja. Mam u siebie salon firmowy więc parę już ich przerobilem.
Whistler SL: wypasiona maszyna za fajną kasę, ale... odpuść. Jeden blat to już specyficzn technika jazdy. Jesli szukasz roweru na codzień to ten sprawdzi się średnio.

Ja bym wybierał pomiędzy Whistlerem Pro, a Big Nine 300.
Nie zagłębiaj się aż tak w szczegóły. Oba rowery są dobrze wyposażone. Zerknij tylko, który ma tapera. Jeśli chcesz dobrą bazę pod rozbudowę to tylko to potraktowałbym jako wytyczną. Jeśli żaden nie ma tapera to bierz tego, który Ci się bardziej podoba.
Pamiętaj, że jesli masz pod nosem serwis Meridy do też jest spory plus:)
Dopijam kawę i jadę zamówić Meride, dzięki za pomoc :beer:
 
Rower już w domu, dzięki za pomoc @s3pp :beer:

Po przejechaniu 50 metrów od sklepu zaczęło mi coś stukać w przednim kole, podejrzewałem kamień w bieżniku. Przejechałem jeszcze 2 kilometry i zjechałem na przystanek, patrzę na oponę, a tam kurwa wbity wkręt do metalu.
Zawróciłem i na pełnym gazie do sklepu, póki miałem jeszcze powietrze w dętce. Pechowy start użytkowania :lol:
P.S. Odblaski już zdemontowane :boystop:
 
Rower już w domu, dzięki za pomoc @s3pp :beer:

Po przejechaniu 50 metrów od sklepu zaczęło mi coś stukać w przednim kole, podejrzewałem kamień w bieżniku. Przejechałem jeszcze 2 kilometry i zjechałem na przystanek, patrzę na oponę, a tam kurwa wbity wkręt do metalu.
Zawróciłem i na pełnym gazie do sklepu, póki miałem jeszcze powietrze w dętce. Pechowy start użytkowania :lol:
P.S. Odblaski już zdemontowane :boystop:
Co Ty z tą sztyca, wyżej się już chyba nie da podnieść :D Jaki to jest rozmiar?
 
Rower już w domu, dzięki za pomoc @s3pp :beer:

Po przejechaniu 50 metrów od sklepu zaczęło mi coś stukać w przednim kole, podejrzewałem kamień w bieżniku. Przejechałem jeszcze 2 kilometry i zjechałem na przystanek, patrzę na oponę, a tam kurwa wbity wkręt do metalu.
Zawróciłem i na pełnym gazie do sklepu, póki miałem jeszcze powietrze w dętce. Pechowy start użytkowania :lol:
P.S. Odblaski już zdemontowane :boystop:

Super. Nie widzę dokładnie, ale to wersja 2017 na pełnym Deore? Pamietaj o zapasie na sztycy;)
Oby się dobrze sprawował.
 
Po przejechaniu 50 metrów od sklepu zaczęło mi coś stukać w przednim kole, podejrzewałem kamień w bieżniku. Przejechałem jeszcze 2 kilometry i zjechałem na przystanek, patrzę na oponę, a tam kurwa wbity wkręt do metalu.

mialem kiedys podobna sytuacje, tyle, ze wbila mi sie taka dluzsza pinezka. Tez uslyszalem jakies dziwne odglosy z przedniego kola, zatrzymalem sie a tam wbita pinezka i zamiast ja zostawic w spokoju i pojechac zmienic detke bo przy sobie nie mialem to madrze wyciagnalem ja z opony:smile:. Oczywiscie w tym momencie, jak sie domyslacie powietrze zeszlo mi momentalnie z kola i musialem rower prowadzic dosyc spory kawalek do domu. Czlowiek uczy sie na bledach i w takich sytuacjach gdy nie mamy przy sobie detki to proponowalbym nie wycigac tej wbitki z kola, skoro powietrze nie schodzi :wink:
 
Ile dałeś za Meridę @Shajs ? Lekkie zazdro, bo fajnie się prezentuje. Mnie nie stać, niestety na nówkę. Może jak się sytuacja nieco uspokoi .
A jakie używasz buty do jazdy? Wpinane? - markowe?
 
Zgadza się, 2017 na pełnym deore. W weekend lecimy w beskidy na testy :)

Zaopatrz się przy okazji w pompkę do amora, chyba że możesz śmigać do serwisu i będą Ci go pompować.
Mocnej nogi życzę:)
 
19, mam 182cm wzrostu i przy takim ustawieniu jest git :lol:

No ostrożnie, żeby tylko się skończyło się zgieta sztyca lub uszkodzonym kominkiem. Dmucham na zimne bo w poprzednim, zdecydowanie za małym jak na moje warunki, rowerze też miałem tak mocno wysunięte i skończyło się właśnie zgieciem sztycy. Miłego użytkowania, można na niej nieźle pozapierdalac :)

Zaopatrz się przy okazji w pompkę do amora, chyba że możesz śmigać do serwisu i będą Ci go pompować.
Mocnej nogi życzę:)

Co z pompka? Powiedzieli mi w serwisie, że nie powinno nic ubywac. Sprawdzili po 200km i było wszystko w porządku. Powinienem to jakoś dogladac?
 
Co z pompka? Powiedzieli mi w serwisie, że nie powinno nic ubywac. Sprawdzili po 200km i było wszystko w porządku. Powinienem to jakoś dogladac?[/QUOTE]

Możesz zerknać, z resztą będziesz widział na amorze, że coś jest nie halo. W większości sklepów stacjonarnych nie robią problemów jak u nich rower brałeś i jak trzeba dopopmować amora to to robią. Pompka to koszt rzędy 120-150 zł.
 
No ostrożnie, żeby tylko się skończyło się zgieta sztyca lub uszkodzonym kominkiem. Dmucham na zimne bo w poprzednim, zdecydowanie za małym jak na moje warunki, rowerze też miałem tak mocno wysunięte i skończyło się właśnie zgieciem sztycy. Miłego użytkowania, można na niej nieźle pozapierdalac :)



Co z pompka? Powiedzieli mi w serwisie, że nie powinno nic ubywac. Sprawdzili po 200km i było wszystko w porządku. Powinienem to jakoś dogladac?
Tam powinien być ogranicznik na sztycy? Bo nie wsyllysuwalem na max
 
Tam powinien być ogranicznik na sztycy? Bo nie wsyllysuwalem na max

O ile pamiętam jest tam jakaś linia graniczna max. Sztyca musi być te 10-15cm w ramie minimum, zakezybid wagi użytkownika. Można też kupić jakaś przedluzana
 
O ile pamiętam jest tam jakaś linia graniczna max. Sztyca musi być te 10-15cm w ramie minimum, zakezybid wagi użytkownika. Można też kupić jakaś przedluzana
O przedłużanej wiem. Jutro sprawdzę ile mi brakuje do końca.
 
Co tam sportowe świry? Dzisiaj na miękko rekord odhaczony 110km po Wielkopolskim Parku Narodowym m.in. Niesamowite tereny do jeżdżenia, dopiero po trochu odkrywamy z kompanami. W znacznej części czarnym szlakiem podążaliśmy, masa fajnych zjadów i podjazdów. Jest co szarpać, typowo pod mtb. Jak ktoś bedzie miał okazje lub zastanawiał sie nad jakimś wypadem rowerowym gdzieś w polsce to polecam mocno. Jak macie jakies ciekawe tereny w swoich rejonach to piszcie śmiało

upload_2017-8-14_1-6-42.png
 
Back
Top