1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pomóż psom i kotom w Chinach - podpisz petycję

Discussion in 'Cohones' started by Siedut1993, Jul 23, 2010.

1. Siedut1993

Siedut1993 Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    2
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    http://www.ptroa.co.il/petition/

W linku jest filmik.

Tylko tyle.

2. Hang

Hang WSOF
    Welterweight

Komentarze:
    3,276
    Zdobyte Lajki:
    658
    Punkty:
    1,790
    Nie wierzę, że takie petycje coś dają, to raz. Dwa, nigdy bym nie wpłacił złotówki na taki cel. Człowiekowi zawsze (jak mogę) to w jakiś sposób postaram się pomóc, ale nie zwierzątkom. Czy jedzą psy/koty Azjaci to nie moja sprawa, niech jedzą co chcą, dla mnie zwierzę jak każde inne. Jedyne co mi się w tym wszystkim nie podoba to oczywiście sposób w jaki odbywa się uśmiercanie w/w.
    Jak zobaczylibyście zwykłą rzeźnie czy ubojnię kurczaków, ba nawet na wsi "przygotowania zwierząt do obiadu" to też by Wam zrzedły miny.

Także powiadam Wam, jeżeli chcecie komuś pomóc to zdecydowanie drugiemu człowiekowi.

3. Lucifer oO

Lucifer oO EFC Africa
    Lightweight

Komentarze:
    2,803
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    Hang pieprzysz bzdury.

4. kubekk

kubekk Jungle Fight
    Lightweight

Komentarze:
    276
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    W czym kot albo pies jest lepszy od świni albo królika że jedne można jeść a drugie nie?

5. Dyrma

Dyrma BAMMA
    Light Heavyweight

Komentarze:
    981
    Zdobyte Lajki:
    8
    Punkty:
    1,790
    Miałem okazję stołować się w czasie kilku dni pobytu w Korei Południowej w dobrej knajpce, gdzie specjalizowali się w psim mięsie.
    Bez dobrego pikantnego sosu w smaku gumowate.
    To, że ludziom w cywilizacji zachodu nie uchodzą pewne zachowania warunkowane kulturą danego regionu nie oznacza, że wszędzie tak jest.
    Brak zrozumienia tego dosyć prostego faktu to najlepszy przykład na hipokryzję i ciasnotę poglądową przedstawicieli zachodu...

6. seban28

seban28 BAMMA
    Featherweight

Komentarze:
    821
    Zdobyte Lajki:
    8
    Punkty:
    1,790
    Wrzucanie takich rzeczy na forum to gotowy przepis na niepotrzebny flame war. Proponuję pozostać przy mma (właściciel uroczego kota i zaje.. psa).

7. Przemek

Przemek UFC
    Featherweight

Komentarze:
    8,591
    Zdobyte Lajki:
    5,309
    Punkty:
    1,890
    Popieram Hang.Gdzieś widziałem jak ktos sumował ostatnie datki na zwierzęta i na małe dzieci z cieżkimi chorobami.psy itp dostały kilkakrotnie wiecej pieniędzy...bez komentarza

8. Zelboys06

Zelboys06 Shark Fights
    Middleweight

Komentarze:
    1,295
    Zdobyte Lajki:
    3
    Punkty:
    1,790
    Ja bym podpisal petycje, ktora by wnosila, zeby spoleczniacy w swiecie zachodnim odczepili sie od tego, gdzie kto je jakie zwierzeta.

9. Yagiel

Yagiel UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,349
    Zdobyte Lajki:
    161
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    ta petycja krąży po necie już z rok.

nic to nie da, bo równie dobrze chinole zrobią petycje przeciw jedzeniu kur i łowieniu ryb. taka wredna kultura i tyle. Psa cenie sobie niekiedy bardziej niż człowieka. Dzisiaj jednego usypiałem ale jak ja mam 23 lata to on 2 lata tylko młodszy, więc długich lat dożył. Mięsa nie jem, tylko ryby, które sam uczę się łowić i zabijać. z takiego założenia wychodzę, Zakładam, że jeśli kiedyś będę chciał zjeść świnkę to muszę zabić ją sam aby zapewnić jej "komfortową" śmierć. A chinoli sam bym powiesił i obijał a potem zjadł.

a co do datków dla ludzi a dla zwierząt - wybieram zwierzęta. Gatunek ludzki traktuje bardziej pasożytniczo.

10. Lucifer oO

Lucifer oO EFC Africa
    Lightweight

Komentarze:
    2,803
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    To działa w dwie strony. Ja nie podpisałbym petycji która byłaby w obronie waszych praw.
    Sam nie jem mięsa a ostatnio za to że stanąłem w obronie zwierzęcia musiałem składać sobie samemu nos, więc raczej ominę ten temat bo nie mam zamiaru się z nikim tutaj handryczyć. Sam podpisałem, wy jeśli nie chcecie to nie podpisujcie, ale nie musicie zniechęcać innych.

11. Zelboys06

Zelboys06 Shark Fights
    Middleweight

Komentarze:
    1,295
    Zdobyte Lajki:
    3
    Punkty:
    1,790
    "To działa w dwie strony. Ja nie podpisałbym petycji która byłaby w obronie waszych praw."

Skoro Ciebie ludzie nie obchodza, to dlaczego wymagasz, zeby innych zwierzeta obchodzily bardziej od ludzi?

Ludzie od zawsze jedli mieso i wykorzystywali zwierzeta, to zupelnie naturalne. Jestem jak najbardziej za tym, zeby wszystkie zwierzatka byly zabijane szybko i bezbolesnie. Ale nie zamierzam sluchac jakis naprawiaczy swiata i wege-nazi, ktorzy beda decydowac, co kto ma jesc i w co sie ubierac. Szanuje Twoj wybor - ze nie jesz miesa (choc uwazam, ze to wysoce suboptymalna dieta), tak samo szanuje wybor Chinczykow, ze jedza psy. Natomiast ton Twojej wypowiedzi wskazuje, ze Ty juz wyborow innych nie szanujesz - bo dla Ciebie jest ok, ze Ty namawiasz, ale juz jest be, ze ktos jest przeciwny.

12. Yagiel

Yagiel UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,349
    Zdobyte Lajki:
    161
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    on nikogo nie namawia i nikomu nie narzuca własnej opinii a tym bardziej nic nie wymaga, nie widzę również jakiegokolwiek braku szacunku z jego strony do czyjejś opinii, czego niestety nie mogę powiedzieć na temat Twojego wpisy...spinasz się jak azjata ;]

i ludzie nie jedli od zawsze mięsa. widać , że jesz co mama poda zakładając że tak musi być. nie szanuje wyboru azjatów za to co jedzą. równie dobrze może u nich być legalna pedofilia, to znajdą się tutaj też tacy co powiedzą - taka kultura i trzeba to uszanować.

a gadanie " to jest naturalne " to już w ogóle pieprzenie, to jest naturalne, ale zobacz ile rzeczy nie naturalnych człowiek robi i wtedy jest ok ? na szczęście możemy wybrać. sam nikogo nie namawiam do wegetarianizmu - każdy ma swoje sumienie, własny organizm, nie mniej jednak przeciwny jestem bestialstwu do jakiego dopuszcza się gatunek istot rozumnych w stosunku do tych mniej

13. d-amian-enp

d-amian-enp Maximum FC
    Welterweight

Komentarze:
    1,554
    Zdobyte Lajki:
    1,076
    Punkty:
    1,790
    Ale ludzie macie rozkminę...U nas jest czymś normalnym, że jemy drób i wieprzowinę ale jak byś chciał to dać chińczykowi to pewnie zakończyło by się bełtem. Tu bardziej chodzi o to w jaki sposób oni zabijają zwierzęta. Poza tym to obdzierane ze skóry to był lis i u nas tez się po to hodowało z tym wyjatkiem, że zabijano je bardziej humanitarnie. W innych krajach jedzą żółwie i też mamy pisać petycje bo jak to tak można??

14. Yagiel

Yagiel UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,349
    Zdobyte Lajki:
    161
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    ok, jeść a znęcać się to jest różnica i w tym tkwi cały problem którego dotyczy ta petycja.

15. Lucifer oO

Lucifer oO EFC Africa
    Lightweight

Komentarze:
    2,803
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    Zelboys06 - Jesteś najwspanialszym okazem podżegaczo, podjudzaczo, krętacza. Nie mam bladego pojęcia skąd Ty sobie dopowiedziałeś to wszystko, ale na pewno nie z moich postów. Ja nikomu nie każę przestać jeść mięsa ponieważ nie jedzenie mięsa przeze mnie to osobisty wybór i nikogo do tego nie namawiam. Jednakże nazywanie mnie wege-nazi to... nawet nie wiem jak to nazwać... więc nazwę bezpiecznie, to nietakt. Jeśli nie jesteś pewien lub masz wybrakowaną wiedzę na temat jakiś pojęć to staraj się ich nie używać wobec kogokolwiek, bo możesz w ten sposób nie koniecznie świadomie obrazić a nawet jak sądzę wyrządzić sporą przykrość.

"Skoro Ciebie ludzie nie obchodza, to dlaczego wymagasz, zeby innych zwierzeta obchodzily bardziej od ludzi?"

Mnie ludzie obchodzą. Ale ludźmi nie nazwę tych których nie obchodzą zwierzęta.

16. Hang

Hang WSOF
    Welterweight

Komentarze:
    3,276
    Zdobyte Lajki:
    658
    Punkty:
    1,790
    Każdy ma swój rozum, swoje poglądy i zrobi jak chce. Na forum możemy co najwyżej o takich rzeczach podyskutować.

Wypowiedź yagiela...
    ... mocno przykra dla mnie, no ale cóż, takie ma poglądy. Mam nadzieję, że kiedyś je zmienisz. Zastanów się tylko jak możesz nazywać człowieka pasożytem na tle innych gatunków.

Moim skromnym zdaniem, człowiek jest kolejnym zwierzęciem na planecie Ziemia, mięliśmy tylko to szczęście, że nasz mózg jest sporo bardziej rozwinięty niż u innych gatunków. Potrafiliśmy przez wiele milionów lat ewoluować (pod wieloma względami) i to dzięki temu co mamy za oczami my jemy kury/krowy/koty/psy czy inne zwierzątka, a nie one nas. Dla mnie to takie proste.

17. Zelboys06

Zelboys06 Shark Fights
    Middleweight

Komentarze:
    1,295
    Zdobyte Lajki:
    3
    Punkty:
    1,790
    Coz "pieprzysz bzdury" i "To działa w dwie strony. Ja nie podpisałbym petycji która byłaby w obronie waszych praw.", to wcale nie jest brak szacunku ;)

Ty z kolei, odbijasz pileczke (nt. szacunku) i twierdzisz ze sie spinam - wjechanie na adwersarza po linii najmniejszego oporu. Konkrety poprosze - gdzie okazuje brak szacunku.

Oczywiscie, ze od zawsze jesli - polecam poczytanie naukowych artykulow nt. diety Paleolitu. Znajomosc angielskiego wymagana. Jesli nic nie znajdziesz, to sie moge na dniach w dobrego wujka pobawic i wrzucic co nieco ;]

Lol, to wrzuciles mi kamyczek do ogrodka :) Tak sie sklada, ze sie interesuje tym co jem nieco bardziej niz przecietny smiertelnik i moje opinie sa wynikiem jakiej takiej wiedzy, a Twoje - naginania rzeczywistosci do pogladow.

Nie, nie mozna tak rownie dobrze powiedziec, bo jedno dotyczy zwierzat, a drugie ludzi; a jakby milosnicy zwierzat sie nie starali, to zawsze bedzie ogromna roznica.

Pewnie, ze mozemy wybierac, tylko, ze... to do czego jestemy naturalnie przystosowani, jest dla nas lepsze :] Nie da sie zatrzec tego wybieraniem tego czy owego teraz.

To nie bylo osobiscie do Ciebie ani nikogo z dyskutantow, odnosilo sie do pewnej postawy. Naprawde, chcialbym, zebys to wiedzial, nie mam nic do Ciebie i nie kierowalem do Ciebie tego okreslenia. Mam nadzieje, ze nie bedziesz zywil przez to zadnej urazy (od razu mowie, ze ja tego podjudzacza itd. nie biore do siebie).

http://cohones.mmarocks.pl/

A widzisz, dla mnie podejscie, ktore uzaleznia stosunek do innych osob, przez pryzmat ich stosunku do zwierzat, jest wysoce problematyczny. Dla mnie to nieludzkie i otwiera pewne niebezpieczne furtki... Tym bardziej, ze sa przyklady ludzi, ktorzy kochali zwierzeta, a przeciwko ludziom dopuszczali sie czynow straszliwych.

Edit: A wlasnie - no i takie teksty - ze ktos woli wrzucic datek na zwierzeta niz ludzi, bo to pasozyty - zniechecaja mnie do popierania jakichkolwiek inicjatyw, popieranych przez autorow takich tekstow.

18. Yagiel

Yagiel UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,349
    Zdobyte Lajki:
    161
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Hang dzięki że mnie uświadomiłeś w teorii ewolucji :)

reszty nie komentuje bo ja swoje wiem i nie widzę potrzeby udowadniania własnych poglądów czy tez podejmowania dalszej dyskusji na tematy moralno ideologiczne.

Jeśli zniechęcił Cię mój tekst "ludzie - pasożyty" no trudno, na ramach wszystkich innych gatunków to my najbardziej haniebnie eksploatujemy matkę naturę i świadomie doprowadzamy do wielu zagład, stąd nie będę się starał ubierać tego w ładne słowa tylko nazywam rzeczy po imieniu we własnym mniemaniu. Można się ze mną nie zgadzać, ale gdzieś tam było kilka zdjęć z ostatniego wyczynu BP...

Dobranoc :)

PS

Co do braku szacunku, miałem na myśli określanie kogoś mianem wege-nazi , ale to już wyjaśniliście sobie.

19. Lucifer oO

Lucifer oO EFC Africa
    Lightweight

Komentarze:
    2,803
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    Zelboys06 - Czy przeszkadza Ci ta petycja w obronie zwierząt?

A w zasadzie czy komukolwiek przeszkadza? Bo jeśli nie to wytłumaczcie mi proszę skąd wasze negatywne nastawienie? Jeśli was nie obchodzi los zwierząt w jakim celu się wypowiadacie tutaj?

Bo mnie najzwyczajniej w świecie zszokowała postawa niektórych.

20. herrflick

herrflick Bellator
    Lightweight

Komentarze:
    4,218
    Zdobyte Lajki:
    2,982
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Słoneczny Północny Zachód
    Nie postujcie takich tematow wiecej bo jak widac u gory znowu jeden glupio-madry (Hang) wojne zrobi.

Czlowieku masz rozdwojenie jazni skoro pod postem dotyczacym BP wkleiles ten link:

http://izismile.com/2010/07/23/what_bp_could_have_bought_with_all_the_29_pics.html

Jak sie nie podoba to nie podpisuj i tyle-a tu uposledzony pisze wypracowanie.

Biedny gimnazjalista nie wie o czym mowi.
    Przeciez kazdy rolnik zanim zabije kure,swinie,krowe to ja wsadza do wora,wrzuca zywa do ognia i oklada kijem.

Pozdro-zmien dilera bo hustawka sie wlaczyla.

I spozywanie miesa nie ma nic z ta petycja wspolnego.

Jedzmy co chcemy ale zabijajmy to szybko.

Share This Page