Polityka

Jeżeli swoją wypowiedzią łamiesz prawo obowiązujące w kraju, którym przebywasz lub co lepsze jest Twoja ojczyzna to czy możemy wycierać sobie gębę wolnością słowa?

Zostawiam do przemyśleń. Prosze
Nie odpowiadaj i więcej nie oznaczaj mnie i nie wywołuje. Dzięki.

Może najpierw się dowiedz czym jest wolność słowa.
 
Ona właśnie poświęciła 10 osób z twojej lub mojej rodziny kosztem chorej ideologii i "praw czlowieka".
To powinno być logiczne dla każdego cywilizowanego człowieka po doświadczeniach innych krajów, że to islamskie gówno nie ma prawa bytu w tej części świata.

W Europie już sobie z tym gównem nie radzą od dawna to co robią. Przepis o przymusowej relokacji, albo kary.
:waldeklaugh:

A potem Ty się czepiasz, że faszyści z konfy mówią o wyjściu z UE

Ona nic nie poświęciła. Nie podjęła żadnej decyzji. Powiedziała bzdurę, za którą należy jej się krytyka (którą otrzymała), natomiast w wolnym kraju nie należy się za to wizyta prokuratora.
 
Ona nic nie poświęciła. Nie podjęła żadnej decyzji. Powiedziała bzdurę, za którą należy jej się krytyka (którą otrzymała), natomiast w wolnym kraju nie należy się za to wizyta prokuratora.
Głosuj dalej na patałachów, którzy na kolanach przed wielkimi panami z unii to się w końcu przekonasz co to postęp.
 
Natomiast @Twarzowiec wprost postuluje restrykcje w wolności słowa. Podpisujesz się pod nimi czy przeciwko nim?
Odebrałem jego słowa jako emocjonalną reakcję na wypowiadane debilizmy w TV. Sprawa nie jest tak jednoznaczna jak przedstawiasz. Mamy do czynienia z tubą medialną której głos dociera do milionów. Wyobraźmy sobie, że ktoś wprowadza to w życie, giną ludzie, a potem jako "usprawiedliwienie" sprawca przywołuje słowa tej kobiety, że całkowicie się z nimi zgadza, wierzy w przesłanie i dlatego to zrobił. Czyżbyś postulował aby w publicznej TV można było nawoływać np. do napierdalania u nas wszystkich osób lgbt, czarnoskórych, Ukraińców, itd - jak leci? Przecież to będą tylko słowa, a wspieramy przecież jego wolność. Tutaj właśnie jest problem dotyczący oceny - kiedy następuje przekroczenie granicy, w efekcie czego ktoś z dużym prawdopodobieństwem może doznać poważnej krzywdy, czyli "moja wolność kończy się tam gdzie zaczyna twoja".
Akurat KO/PO jest przeciwnikiem tych przydziałów imigrantów, które krytykujesz
Możesz wskazać na stosowne ich ustawy i zapisy programowe w których to uwidacznia się ten ich sprzeciw?
Masz to czesto?
Bardzo często. Sprawdzę na innych komputerach i telefonach.
 
Zaczynam się bać o Mela... ciekawe czy zechce popełnić samobójstwo :wtf2:

1686495321526.png
 
@Karateka@ jak tam emocje przed debatą Mentzen vs Petru? :roberteyeblinking:

Mijasz się z prawdą. Poslowie nie k. nie raz podkreślali plusy czlonkostwa w ue, min. swobodny przeplyw towarow i uslug.
Zależy którzy bo tam tyle naracji, a Ruch Narodowy w swoim programie mówi o wyjściu z UE, nakładaniu większych ceł i może nie jest to ogrmony interwencjonizm państwowy, ale ich planem jest aby wzmocnić polskie firmy pomocą państwową aby zwiększyły swoja pozycje.
No sorry to jest socjalizm dla bogatszych (który już teraz jest duży tylko dostęp do niego jest ograniczony i to temat rzeka niektórych ekonomistów, którzy to przemiliczają a zajmują sie 500 plus -pozdro dla Petru ...) i tego nie da sie zrobić tak aby nie zamieniło się to w fabrykę milionerów bez większych plusów dla gospodarki.
Jest też tam pare innych dziwnych pomysłow narodowców np. budowanie przez państwo mieszkań socjalnych. Problemem jest tylko taki, że np. w samej Łodzi jest ponad 30 tys. mieszkań których właścicielem jest miasto (w tym 14 tys. nie ma nawet WC :korwinlaugh:). Miasta nie muszą budować, wystarczy że wyremontuja to co jest tylko...
... tego nie robią, bo o ile prywatna osoba jest w stanie wyrzucić niepłacącego lokatora to miasto ma przejebane w tej sprawie -więc doprowadzają do ruiny to co jest a w ruinie zbyt długo nikt nie będzie mieszkał więc problem z głowy.
Parę innych trudności w łączeniu narodowców z Korwinistami wypunktował Chmielewski w debacie z Mentzenem -uważam, że to jest powodem, dlaczego Mentzen zwleka z podaniem większego planu Konfederacji na rządzenie (chociaż wśród samych Korwinistów też widać spore różnice, ale liberał gospodarczy vs libertarianin to idzie łatwiej połączyć niż liberała gospodarczego z narodowcem). Tutaj masz inne hity programu:
Też narodowcy jak środowiska Brauna sprzedaje narracje, że powodem sprzedaży wielu starszych polskich firm było wejście do UE. Tylko wiele firm zostało już sprzedane w latach 90 -ba nawet zostawili polskie nazwy. Tutaj masz np. to opisane


Za to niektórzy Korwiniści mówią o tym, że są za swowodnym przepływem towarów i usług ale nie za UE. Tylko niebędąc w UE będziemy musieli płacić za to jak Norwegia jednocześnie nie mając wpływu na decyzję podejmowane w tej strefie gospodarczej, nie będziemy mieli prawa weta...

EDIT: W ogóle Bosak dużo naśladuje Cejrowskiego, wręcz go kopiuje w swojej narracji. Odnośnie UE to najbardziej widać -to nie świadczy dobrze o polityku, jeśli zaczyna kopiować poglądy kogoś takiego jak Cejrowski...
 
Last edited:
Odebrałem jego słowa jako emocjonalną reakcję na wypowiadane debilizmy w TV.

Zdecydowanie była to wypowiedź emocjonalna.


Sprawa nie jest tak jednoznaczna jak przedstawiasz.

Uważam inaczej. Może doszukujesz się drugiego dna, bo łatwo odebrać wolność słowa osobom z którymi się nie zgadzasz, a jeszcze łatwiej osobom, które uważamy za groźne.


Wyobraźmy sobie, że ktoś wprowadza to w życie, giną ludzie, a potem jako "usprawiedliwienie" sprawca przywołuje słowa tej kobiety, że całkowicie się z nimi zgadza, wierzy w przesłanie i dlatego to zrobił.

Pamiętasz sprawę Marilyna Mansona? Jakieś dzieciaki przeprowadziły akt terroryzmu, w efekcie którego zaginęli ludzie. Media winą obarczyły Marilyna Mansona, ponieważ sprawcy byli jego fanami. To jest przenoszenie odpowiedzialności ze sprawcy na artystę. To nie Manson i to nie ta kobieta jest winna. Winni są sprawcy.


Czyżbyś postulował aby w publicznej TV można było nawoływać np. do napierdalania u nas wszystkich osób lgbt, czarnoskórych, Ukraińców, itd - jak leci?

Nie rozumiesz że jest różnica między nawoływaniem do przemocy, a wypowiedzią publicystyczną? Jeśli ktoś organizuje ludzi w celu pobicia bądź zabicia innych ludzi, to jest jak zleceniodawca.


Przecież to będą tylko słowa, a wspieramy przecież jego wolność. Tutaj właśnie jest problem dotyczący oceny - kiedy następuje przekroczenie granicy, w efekcie czego ktoś z dużym prawdopodobieństwem może doznać poważnej krzywdy, czyli "moja wolność kończy się tam gdzie zaczyna twoja".

Ale to jest jasna różnica. W wypowiedzi ten kobiety nie ma żadnego organizowania ludzi w celu stosowania przemocy.


Możesz wskazać na stosowne ich ustawy i zapisy programowe w których to uwidacznia się ten ich sprzeciw?

KO to nie Konfederacja, tutaj nie ma 100 ustaw Tuska.

Natomiast dzisiaj słuchałem Śniadania Rymanowskiego i tam przedstawicielka KO taką opinię wyraziła. W sumie to wszyscy uczestnicy dyskusji byli przeciwko tej decyzji KE.


@Karateka@ jak tam emocje przed debatą Mentzen vs Petru?

Kiedy, gdzie?
 
Kiedy, gdzie?
w rmf fm: Mentzen piszę na twitterze, że przecież już debata umówiona, a Petru nagrywa tik toki, czy Mentzen przyjmie wyzwanie reklamując debata doradca podatkowy vs ekonomista -tylko problem jest taki, że Mentzen jest ekonomista i doradcą podatkowym :korwinlaugh:

Myślę, że po prostu Petru wyskoczy z czymś ad persona bo merytorycznie -co by nie myśleć o Mentzenie- to nie ma szans, a przeszłości przed polityką nie wspominając...

BTW też wam się nie wyświetlają niektóre odpowiedzi w powiadomieniach?



Ruszyli do ataku od lewa do prawa, dziennikarze, politycy. Rzecznik AFD zaczęła mówić o wschodnich Niemczech Niemcy środkowe, te wariate z die Linke też nieźli, Zieloni "elektrownia atomowa w Polsce nam zagraża"...
Niemcy to putinowskie szambo, które zamienia się w chińskie szambo...
 
w rmf fm: Mentzen piszę na twitterze, że przecież już debata umówiona, a Petru nagrywa tik toki, czy Mentzen przyjmie wyzwanie reklamując debata doradca podatkowy vs ekonomista -tylko problem jest taki, że Mentzen jest ekonomista i doradcą podatkowym :korwinlaugh:

Myślę, że po prostu Petru wyskoczy z czymś ad persona bo merytorycznie -co by nie myśleć o Mentzenie- to nie ma szans, a przeszłości przed polityką nie wspominając...

BTW też wam się nie wyświetlają niektóre odpowiedzi w powiadomieniach?

Taaa... Petru merytorycznie bez szans. Oj, zdziwisz się jak Rysiu rozjedzie Sławka.
 
Taaa... Petru merytorycznie bez szans. Oj, zdziwisz się jak Rysiu rozjedzie Sławka.
mam delikatnie mówiąc mieszane uczucia odnośnie wiedzy oraz moralności ekonomistów wypowiadających się pozytywnie o kredytach frankowych i ich wpływie na gospodarkę, kiedy były one modne :waldeklaugh:
Plus Mentzen potrafi wykuć statystyki, a Petru to szkoła Balcerowicza czyli wymyślanie statystyk byle pasowały do tezy.
A kosmopolityzm ekonomicznym: co to za różnica czy energetyka jest w niemieckich, francuskich czy w polskich rękach? Przecież to nasi sojusznicy, koniec z myślieniem UPRZEDZENIAMI -taka wypowiedź przed wojną, Merkel lubi to :roberteyeblinking:
To akurat Balcerowicz później palnął hasłem o prywatnej zbrojeniówce "Panie bo przecież w USA", ale Petru myślę, że też lubi argument ad usaum więc by się zgodził.

Na poważnie to w sumie fajny temat na debatę: granice wolności gospodarczej oraz ingerencji państwa w rolnictwie, zbrojeniówce, energetyce, bankowości w czasach, kiedy państwa wykorzystują te dziedziny gospodarki jako broń polityczna do wykończenia innych państw -też w samej UE :brainoverload:

Żadna partia nie ma na to pomysłu co jest tragedią, ale myślę, że Mentzen w tym temacie wyszedłby dobrze.

EDIT:
Ewentualnie: aktywizacja zawodowa kobiet w Polsce na tle reszty UE, zwłaszcza bardziej feministycznych.
Ale to raczej dobry temat dla polityka PiSu
 
mam delikatnie mówiąc mieszane uczucia odnośnie wiedzy oraz moralności ekonomistów wypowiadających się pozytywnie o kredytach frankowych i ich wpływie na gospodarkę, kiedy były one modne :waldeklaugh:
Plus Mentzen potrafi wykuć statystyki, a Petru to szkoła Balcerowicza czyli wymyślanie statystyk byle pasowały do tezy.
A kosmopolityzm ekonomicznym: co to za różnica czy energetyka jest w niemieckich, francuskich czy w polskich rękach? Przecież to nasi sojusznicy, koniec z myślieniem UPRZEDZENIAMI -taka wypowiedź przed wojną, Merkel lubi to :roberteyeblinking:
To akurat Balcerowicz później palnął hasłem o prywatnej zbrojeniówce "Panie bo przecież w USA", ale Petru myślę, że też lubi argument ad usaum więc by się zgodził.

Na poważnie to w sumie fajny temat na debatę: granice wolności gospodarczej oraz ingerencji państwa w rolnictwie, zbrojeniówce, energetyce, bankowości w czasach, kiedy państwa wykorzystują te dziedziny gospodarki jako broń polityczna do wykończenia innych państw -też w samej UE :brainoverload:

Żadna partia nie ma na to pomysłu co jest tragedią, ale myślę, że Mentzen w tym temacie wyszedłby dobrze.

EDIT:
Ewentualnie: aktywizacja zawodowa kobiet w Polsce na tle reszty UE, zwłaszcza bardziej feministycznych.
Ale to raczej dobry temat dla polityka PiSu

Demagog lepiej ocenia Petru:

Niż Mentzena:

Mentzen mija się z prawdą co 2gą wypowiedź (czyli skuteczność małpy z bon motów Korwina).
 
Nie rozumiesz że jest różnica między nawoływaniem do przemocy, a wypowiedzią publicystyczną?
Słowne nawoływanie do przemocy lub gloryfikowanie np pedofilii i przeróżnych innych rzeczy to będzie przekroczenie granicy o której mówiłem, tutaj wolność słowa się kończy, tak więc Twoje stwierdzenie:
Wolność słowa to wolność od konsekwencji ze strony Państwa (policja, prokuratura, prawo karne) za swoje słowa.
- nie są w tym kontekście właściwe, zapomniałeś bowiem wyznaczyć granicy. Dodam tylko, że można odpowiednio słowa dobierać, nie muszą to być bezpośrednie wrzaski typu: "wyjdźcie wszyscy na ulicę i zabijajcie gejów!"

Wracając do bzdur, które padły z ust tej kobiety - wyraża ona pogląd, że lepiej poświęcić dziesięcioro np. polskich dzieci, by kilka tysięcy uchodźców mogło poprawić swój byt. Mówi o ich uratowaniu ale nie znam kontekstu, filmik jest krótki, nie oglądam TV niemal wcale. Można sobie dywagować, uruchomić wyobraźnię i powiedzieć, że pod wpływem takiego poglądu ktoś decyzyjny mógłby olać weryfikację uchodźców w wyniku czego śmierć mogłaby ponieść Twoja, moja czy kogokolwiek innego polska rodzina. Wiem, mało to prawdopodobne nie mniej jednak możliwe. Generalnie uważam, że takie poglądy powinny być rozniesione w pył w trakcie tego typu debat, dyskusji. Czy zostało to zrobione? Ktoś w tvn24 skrytykował tę wypowiedź?
Demagog lepiej ocenia Petru
Demagog :pociesznymirek:
 
Wracając do bzdur, które padły z ust tej kobiety - wyraża ona pogląd, że lepiej poświęcić dziesięcioro np. polskich dzieci, by kilka tysięcy uchodźców mogło poprawić swój byt. Mówi o ich uratowaniu ale nie znam kontekstu, filmik jest krótki, nie oglądam TV niemal wcale. Można sobie dywagować, uruchomić wyobraźnię i powiedzieć, że pod wpływem takiego poglądu ktoś decyzyjny mógłby olać weryfikację uchodźców w wyniku czego śmierć mogłaby ponieść Twoja, moja czy kogokolwiek innego polska rodzina. Wiem, mało to prawdopodobne nie mniej jednak możliwe. Generalnie uważam, że takie poglądy powinny być rozniesione w pył w trakcie tego typu debat, dyskusji. Czy zostało to zrobione? Ktoś w tvn24 skrytykował tę wypowiedź?

Jestem daleki od etyki utylitaryzmu, ale traktując poważnie Twój punkt widzenia, trzeba by było wpisać utylitaryzm na listę ideologii, których propagowanie powinno być zakazane, podobnie jak nazizm.
 
Demagog lepiej ocenia Petru:

Niż Mentzena:

Mentzen mija się z prawdą co 2gą wypowiedź (czyli skuteczność małpy z bon motów Korwina).
Jak sobie tak siąde i wysłucham paru wywiadów to z każdego polityka zrobię albo bystrego człowieka albo idiotę dzięki donosom do Demagoga zawierającymi linki do źródeł kłamastwa/prawdy :roberteyeblinking:
Demagog jest oczywiście pod niektórymi punktami specyficzny, ale ze wszystkich tych portali fact checkingowych jest najrzetelniejszy wręcz można powiedzieć, że wiarygodność większa niż u polityków, ale to za mały cel dla dziennikarzy :korwinlaugh: Ten konkret24 to jakiś żart, inne też.

PS A jak się podobała ta wypowiedź Petru o aktywizacji zawodowej kobiet w demagogu - osobiście go podpierdoliłem :waldeklaugh:
 
Jestem daleki od etyki utylitaryzmu, ale traktując poważnie Twój punkt widzenia, trzeba by było wpisać utylitaryzm na listę ideologii, których propagowanie powinno być zakazane, podobnie jak nazizm.
Mylisz potrzebę publicznego merytorycznego zezłomowania poglądów tej kobiety z postulowaniem zakazu ich wypowiadania.
----
@Karateka@ edit:
KO to nie Konfederacja, tutaj nie ma 100 ustaw Tuska.

Natomiast dzisiaj słuchałem Śniadania Rymanowskiego i tam przedstawicielka KO taką opinię wyraziła. W sumie to wszyscy uczestnicy dyskusji byli przeciwko tej decyzji KE.
Czyli kilka osób przeciw, nie ma jakichkolwiek zapisów programowych, brak ustaw ale wiara w słowa kilku przedstawicieli skompromitowanego wielokrotnie ugrupowania politycznego (rządy) jest dla Ciebie coś warta?
 
Last edited:
A jak się podobała ta wypowiedź Petru o aktywizacji zawodowej kobiet w demagogu - osobiście go podpierdoliłem


Zależy jak interpretować. Ryszard powiedział:

"Jesteśmy na końcu Unii Europejskiej, jeśli chodzi o aktywność zawodową kobiet."

Jakby powiedział, że w ogonie albo na tyłach, to by miał zaliczoną prawdę. Trochę przesadził.
 
No właśnie twarzowiec postulował karanie za wypowiedzi.
Co w związku z tym?
------
@Karateka@ edit:
Nie odniosłeś się:
Generalnie uważam, że takie poglądy powinny być rozniesione w pył w trakcie tego typu debat, dyskusji. Czy zostało to zrobione? Ktoś w tvn24 skrytykował tę wypowiedź?
Widziałeś może całość tego programu? Jeśli nie, czy przychylasz się do tego co napisałem?
 
Co w związku z tym?
------
@Karateka@ edit:
Nie odniosłeś się:

Widziałeś może całość tego programu? Jeśli nie, czy przychylasz się do tego co napisałem?

Nie widziałem całości programu.

Przychylam się co do tego, że takie poglądy powinny być merytorycznie zaorane.

Nie zgadzam się na ograniczanie wolności słowa za takie poglądy, które zasługują na merytoryczną chłostę.

Zgadzamy się tutaj?
 
PE walczy dzielnie o 3 kadencje PiSu. Tyle się mówi o geniuszu Soroza: kurczę no nie wiem patrząc na efekty jego propagandy w Polsce...

A odnośnie tych komunistów landlordowych, którzy popierali chuligana Ikonowicza (jakim cudem ten człowiek ma prosty nos po tym co robi to ja nie wiem) jako RPO -chętnie przeczytałbym umowę wynajmu, którą Śmiszek i ten koszulowy Konieczny wysyłają lokatorom. Coś mi zdaje, że nawet Śmiszek blefuje w tej umowie :korwinlaugh: Oj trochę też ostatnio w wywiadzie Czarzasty zirytował się pytaniem o przestrzaganie praw pracowniczych, kiedy był wydawcą oraz w firmie jego żony

View attachment 68696
BTW czekam aż ta zabawa w wyróżnianie się ubiorem skończy się tym, ze jakiś poseł przyjdzie w dresie do Sejmu :iamdone:

View attachment 68697
Jeszcze ta idiotyczna moda na podwinięte rękawy (teraz Tusk się w to bawi), że niby przekaz wizualny "jestem gotowy do pracy" -podręcznik akwizytorów kuźwa przeczytali :korwinlaugh:
WYJEBANE JAJA NA WSZYSTKICH. Pierdolę to. Wystarczy popatrzec i posłuchać nie ma sensu obecnie nic poza tym Panem:


 
Back
Top