Polityka

Nie wiem o co chodzi, ale brzmi jakby właśnie wypowiadał wojnę
No własnie dobre jajca... jest na jakims zjeździe partii i ludzie wołają że jest warmonger czyli po polsku że no chce doprowadzić do wojny... A on próbuję jakoś przemówic im do rozumu że to putin jest warmonger bo wysłał 200 tys. soldatów na Ukrainę, zabija cywilów i niszczy miasta... Ciekawe teraz powstaje pytanie - Ci ludzie to:
A) przekupieni przez Rosyjskie wpływy lemingi
B) przekupieni przez inne niemieckie partie lemingi
C) zwykli debile
 
Podobno ktoś wykradł to nagranie z jego prywatnego konta na FB i upublicznił.
Na Twitterze czytałem teorię, że wideo mogło być adresowane do jego 7-letniego wnuka.
Ale to są świry. xD

Andrzej Seweryn (aktor), gdyby ktoś nie kojarzył.


Czyżby sugerował, że Polską rządzą faszyści pod wodzą Kaczyńskiego? W takim razie, kim są miliony przesiedleńców przybyłych do Polski przez ostatnie półtora roku? Przesiedleńców, przesiedlonych właśnie przez Kaczyńskiego i spókę, czyli tych, których nazywa faszystami.
 
To w najlepszym razie żeś zdebunkował click-baitowy tytuł (lub wieloznaczne angielskie "admits").

Artykuł wyraznie podkreśla że chodzi o ten dokument EMA:
Co do 59 dolarów: masz jakichś ranking gdzie by można posortować portale informacyjne po cenie skórki? Zastanawia mnie czy droższą skórkę, a więc i wyższą wiarygodność, ma TVP czy TVN...

No i udzielasz się na forum które nie ma w ogóle płatnej skórki, więc nasza (w tym moja i twoja) wiarygodność oczywiście zerowa, zatem nie ma sie co spinac :)
No i czy wszystkie informacje wrzucane na Cohones są prawdziwe? Komentarz dotyczący ceny mówi o tym, że taką stronę może sobie stworzyć każdy - czy zatem ufasz wszystkiemu co pochodzi z takich źródeł? I ogólnie wszystkiemu co znajdziesz w sieci?

Nie przeczytałeś ani oficjalnego stanowiska, ani artykułu który właśnie zalinkowałeś. Prawdopodobnie nie przeczytałeś nawet w całości pierwotnego artykułu z twitta, którego tutaj udostępniłeś bo byś wiedział, że screeny których używają w swoim artykule, wcale nie pochodzą z dokumentu, który linkujesz wyżej. A udostępniłeś go tylko i wyłącznie ponieważ tytuł odzwierciedlał Twoje przekonania.
A powinieneś to przeczytać, jeżeli decydujesz się używać takich słów jak "Doktor Mengele lubi to".
Mi szczerze mówiąc też się nie chciało czytać tego co zalinkowałeś powyżej bo nie mam aktualnie czasu, ale po wyszukaniu "fertility" trafimy na taki fragment:

There is no evidence to suggest the menstrual disorders experienced by some people have any impact on reproduction and fertility. Available data provides reassurance about the use of mRNA COVID-19 vaccines before and during pregnancy.

A tutaj Ci wklejam jeszcze raz najważniejszą informację z oświadczenia EMA:

The Committee specified, in the communication issued at the time of the recommendation, that there is no evidence or plausible mechanism to suggest that menstrual changes experienced by some women following vaccination have any impact on fertility.
With regard to the effects of COVID-19 vaccination on pregnancy in general, several studies involving around 65,000 pregnancies at different stages did not find any sign of an increased risk of pregnancy complications, miscarriages, preterm births or adverse effects in the unborn babies following mRNA COVID-19 vaccination.
In fact, COVID-19 vaccination may also be more beneficial to pregnant women as pregnancy has been associated with a higher risk of severe COVID-19, particularly in the second and third trimesters.

Artykuł, z tej szurskiej strony na którą się powołujesz (zobacz inne artykuły a znajdziesz tam między innymi informacje o planie depopulacyjnym) informacje o tym, że EMA się do tego przyznaje podaje nie tylko w nagłówku, ale i w treści artykułu później - kilka razy. I żeby to udowodnić nie powołują się już nie na EMA a na inne badanie - gdyż twierdzą, że EMA przyznała się pośrednio - szczepionka może powodować ciężką menstruację a ciężka menstruacja może prowadzić do zaburzeń płodności.

Link do badania na które się powołują i wrzucają screeny:


A tam znajdziemy coś takiego:

Bleed length and heaviness of bleeding were not appreciably associated with fecundability.

O innych tezach z tego artykułu, który wrzuciłeś - jak chociażby przypisujący każdy przypadek obumarcia płodu szczepionce (tym razem już bez żadnego odnośnika), i tworzący narracje jakoby było takich przypadków dużo więcej niż zazwyczaj to nawet mi się nie chce komentować, ale skomentuję bo ja niesprawdzonych informacji nie wrzucam.

obraz_2023-06-05_013621308.png



Proszę, oto oficjalne statystyki z USA. Rzeczywiście widać ogromny przyrost w 2021 po wprowadzeniu szczepionek.
 
wiem, że masz inne standardy moralności i porządnego życia, ale raczej syn wysoko postawionego polityka, w wieku ok 50 lat nie powinien miec zdjęc swojego benka jak pali crack, czy kurewek badz nawet under age dziewczyn :robertmakeup:
Oj myślę, że kongresmani też mają swoje bunga bunga jak Berlusconi tylko nie są na tyle głupi aby dać się fotografować -moze nawet polscy politycy i dziennikarze też:roberteyeblinking:
Ten syn Bidena to po prostu kolejna tragiczna w skutkach historia amerykańskiego narkomana z dobrego domu, z dobrego osiedla/przedmiesci, który mając wszystko szuka czegoś więcej.
Parę lat temu oglądałem dokument o interwencjach kuratorów, policji i procesach nieletnich w Londynie: no jeden z policjantów przyznał, że często podjeżdżają pod komendę rodzice z droższych osiedli.
Sprawy typu: szantaże nadzianych ludzi na prowokacje z kochanką :korwinlaugh:

Edit: córka JKM też miała chyba proces za heroinę
 
I jak tam? PO już wygrało wybory? Czy będzie darcie pizdy pod koniec roku, ze oszukaly Nas banda skurwysynów?
Prof. Dudek mówił, że w najbliższych wyborach mamy mnóstwo wyborów i obawia się, że obojętnie kto je wygra to zacznie się nieuznawanie władzy.
BTW ostatnio się trochę pozytywnie rozkręcił. Ekspert telewizyjny, którego da się słuchać
 














Wut?




No i czy wszystkie informacje wrzucane na Cohones są prawdziwe? Komentarz dotyczący ceny mówi o tym, że taką stronę może sobie stworzyć każdy - czy zatem ufasz wszystkiemu co pochodzi z takich źródeł? I ogólnie wszystkiemu co znajdziesz w sieci
Bezapelacyjnie, do samego końca, inaczej tego sie nie da skomentowac XD

Nie przeczytałeś ani oficjalnego stanowiska, ani artykułu który właśnie zalinkowałeś. Prawdopodobnie nie przeczytałeś nawet w całości pierwotnego artykułu z twitta, którego tutaj udostępniłeś bo byś wiedział, że screeny których używają w swoim artykule, wcale nie pochodzą z dokumentu, który linkujesz wyżej. A udostępniłeś go tylko i wyłącznie ponieważ tytuł odzwierciedlał Twoje przekonania.
Oho, pan wszystko wiedzacy, w zyciu prywatnym tez tak dyskutujesz?

"Doktor Mengele lubi to".
Wiesz do kogo to i za co? Czy nie? IksDe

Mi szczerze mówiąc też się nie chciało czytać tego co zalinkowałeś powyżej bo nie mam aktualnie czasu, ale po wyszukaniu "fertility" trafimy na taki fragment:
I to jest oczywiscie tez clickbait, ktory zdebunkowales (bo taki byl tweet, ale w artykule jest wyraznie napisane co "admituje" EVA:

Comirnaty and Spikevax: heavy menstrual bleeding added as a side effect​

The PRAC has recommended that heavy menstrual bleeding should be added to the product information as a side effect of unknown frequency of the mRNA COVID-19 vaccines Comirnaty and Spikevax.

Heavy menstrual bleeding (heavy periods) may be defined as bleeding characterised by an increased volume and/or duration which interferes with the person’s physical, social, emotional and material quality of life. Cases of heavy menstrual bleeding have been reported after the first, second and booster doses of Comirnaty and Spikevax.

Ten fragment jest w artykule jako zrzut ekranu z nastepujacym komentarzem:
This is an admission that Covid-19 vaccination can have an adverse effect on fertility in women.

Fejk, no bo przeciez menstruacja nie stoi nawet obok plodnosci, prawda?

Poronienia, ktorych staty wrzuciles, to dopiero moga byc po zaplodnieniu Zwykle, przynajmniej XD

Co ciekawe, choc nie bezposrednio zwiazane ze szczepieniem:

 
Bezapelacyjnie, do samego końca, inaczej tego sie nie da skomentowac XD


Oho, pan wszystko wiedzacy, w zyciu prywatnym tez tak dyskutujesz?


Wiesz do kogo to i za co? Czy nie? IksDe


I to jest oczywiscie tez clickbait, ktory zdebunkowales (bo taki byl tweet, ale w artykule jest wyraznie napisane co "admituje" EVA:



Ten fragment jest w artykule jako zrzut ekranu z nastepujacym komentarzem:


Fejk, no bo przeciez menstruacja nie stoi nawet obok plodnosci, prawda?

Co ciekawe, choc nie bezposrednio zwiazane ze szczepieniem:




Dalej nie czytasz co sam wrzucasz.

Zacznijmy od tego, że EMA przyznała że szczepionka może spowodować cięższą menstruację - czyli większe krwawienie - nie ma żadnej informacji dotyczącej zaburzenia cyklu miesiączkowego. To, że zaburzony cykl miesiączkowy redukuje szanse na zajście w ciąże to chyba nie trzeba badań żeby to wiedzieć.

Co zatem mówi artykuł z bd.eu, który teraz wrzucasz na potwierdzenie swojej tezy? Ano to co napisałem wyżej:

Short menstrual cycle lengths and early or late onset of menstruation are associated with reduced fertility

Co mówi szurska strona, którą wcześniej wrzuciłeś?

On the 28th October 2022, the EMA published new guidance that states “heavy menstrual bleeding should be added to the product information as a side effect of unknown frequency of the mRNA COVID-19 vaccines Comirnaty (Pfizer) and Spikevax (Moderna)”.

This is an admission that Covid-19 vaccination can have an adverse effect on fertility in women.

Gdzie tu jest informacja o zaburzeniu cyklu menstruacyjnego? Bo jest tu tylko informacja o większym krwawieniu, które jak deklaruje EMA w swoim oświadczeniu i w artykule, który też sam wcześniej wrzuciłeś, na płodność nie ma żadnego wplywu.


Nie uważam się za wszechwiedzącego, ale w sytuacji kiedy 90% ludzi czyta tylko i wyłącznie nagłówki to na każdym ciąży odpowiedzialność żeby wrzucać tylko zweryfikowane informacje.
 
Dalej nie czytasz co sam wrzucasz.

Zacznijmy od tego, że EMA przyznała że szczepionka może spowodować cięższą menstruację - czyli większe krwawienie - nie ma żadnej informacji dotyczącej zaburzenia cyklu miesiączkowego. To, że zaburzony cykl miesiączkowy redukuje szanse na zajście w ciąże to chyba nie trzeba badań żeby to wiedzieć.

Co zatem mówi artykuł z bd.eu, który teraz wrzucasz na potwierdzenie swojej tezy? Ano to co napisałem wyżej:



Co mówi szurska strona, którą wcześniej wrzuciłeś?





Gdzie tu jest informacja o zaburzeniu cyklu menstruacyjnego? Bo jest tu tylko informacja o większym krwawieniu, które jak deklaruje EMA w swoim oświadczeniu i w artykule, który też sam wcześniej wrzuciłeś, na płodność nie ma żadnego wplywu.


Nie uważam się za wszechwiedzącego, ale w sytuacji kiedy 90% ludzi czyta tylko i wyłącznie nagłówki to na każdym ciąży odpowiedzialność żeby wrzucać tylko zweryfikowane informacje.
Mamy preparat po przyjęciu którego u kobiety zmienia się menstruacja (co przyznaje EVA), rozejść się, w tym nie ma nic niepokojącego, bo to nie jest "zaburzenie", to tylko "ilość krwi".

na płodność nie ma żadnego wplywu.
EVA nie pisze, że nie ma :) EVA pisze że nie wie, co sam wkleiles, nie czytasz siebie? :)

Naprawdę bezrefleksyjnie doradzałbyś własnej żonie starającej się o wasze dziecko (lub swoim córkom, zamierzającym mieć dzieci) brać preparaty, które modyfikują "krwawienie"? Chyba nie byles w takiej sytuacji, i oby tak nigdy nie bylo.

No a takie eksperymenty to z pewnością lubi Mengele :) (wiesz o co chodzi?)
 
Last edited:
Mamy preparat po przyjęciu którego u kobiety zmienia się menstruacja (co przyznaje EVA), rozejść się, w tym nie ma nic niepokojącego, bo to nie jest "zaburzenie", to tylko "ilość krwi".


Naprawdę bezrefleksyjnie doradzałbyś własnej żonie starającej się o wasze dziecko (lub swoim córkom, zamierzającym mieć dzieci) brać preparaty, które modyfikują "krwawienie"?

Mengele lubi to :)

Naprawdę nie masz żadnych innych argumentów? Nie łatwiej by było po prostu powiedzieć - "no fakt, pomyliłem/nabrałem się" zamiast wchodzić na irracjonalną argumentację?
Nie EVA, tylko EMA.

W artykule, który wrzuciłeś była informacja o dużej ilości poronień spowodowanych szczepionkami - dostałeś dowód, że jest to kłamstwo a % poronień był nawet mniejszy niż w latach poprzednich.
Masz jakieś inne dane, które by sugerowały jakiekolwiek niebezpieczeństwo?

Bezrefleksyjnie to opublikowałeś kłamliwy artykuł.

O proszę, dodałeś trochę treści po edycji. Zobaczmy:

EVA nie pisze, że nie ma :) EVA pisze że nie wie, co sam wkleiles, nie czytasz siebie? :)

Wklejam Ci to po raz 3.

There is no evidence to suggest the menstrual disorders experienced by some people have any impact on reproduction and fertility. Available data provides reassurance about the use of mRNA COVID-19 vaccines before and during pregnancy.

The Committee specified, in the communication issued at the time of the recommendation, that there is no evidence or plausible mechanism to suggest that menstrual changes experienced by some women following vaccination have any impact on fertility.
With regard to the effects of COVID-19 vaccination on pregnancy in general, several studies involving around 65,000 pregnancies at different stages did not find any sign of an increased risk of pregnancy complications, miscarriages, preterm births or adverse effects in the unborn babies following mRNA COVID-19 vaccination.
In fact, COVID-19 vaccination may also be more beneficial to pregnant women as pregnancy has been associated with a higher risk of severe COVID-19, particularly in the second and third trimesters.

Gdzie tu masz informację "nie wiemy"? Bo ja tu widzę tylko "badania nie wskazują na żadne powiązania". A nawet w ostatnim zdaniu masz informację, że szczepionka może być dla ciężarnych dodatkowym zabezpieczeniem.
 
Last edited by a moderator:
Naprawdę nie masz żadnych innych argumentów? Nie łatwiej by było po prostu powiedzieć - "no fakt, pomyliłem/nabrałem się" zamiast wchodzić na irracjonalną argumentację?
Że nie ma połączenia pomiędzy między menstruacją a płodnością :) XD

Nie EVA, tylko EMA.
No to szach mat :)

dostałeś dowód
W sensie screena wrzuciłeś i to ma byc dowod? I to mowi ktos kto sie czepil skórki? Ja to podalem linki do publikacji wskazujacych na powiazanie zaburzen menstruacji (do czego nie chcesz zakwalifkowac "heavy menstrual bleeding added as a side effect" ) z plodnoscia. Ja, starajac sie o dziecko, bylbym ostrozny, ty nie, ok.

Bezrefleksyjnie to opublikowałeś kłamliwy artykuł.
Wut? Ja opublikowalem klamliwy artykul? Nie idziesz w swoim amoku (serio, wszystko dobrze?) za daleko?

Nie moge ci pomoc, jesli nie widzisz zagrozenia zwiazanego z plodnoscia, przy takich skutkach ubocznych o ktorych pisze sama EMA. Wystarczy sobie poczytac jakie skutki uboczne powodowaly wycofanie leków.

I to jest wlasnie Mengelizm.

Jeśli masz pisac do mnie w takim tonie, to prosze nie pisz.
 
Nie moge ci pomoc, jesli nie widzisz zagrozenia zwiazanego z plodnoscia, przy takich skutkach ubocznych o ktorych pisze sama EMA. Wystarczy sobie poczytac jakie skutki uboczne powodowaly wycofanie leków.

Ale gdzie? Pokaż mi proszę palcem gdzie EMA napisała, że wzmożone krwawienie ma związek z płodnością. Bo ja tego nie widzę a bardzo bym chciał zobaczyć to co Ty widzisz. Ja widzę tylko, że napisali że bazując na kilku różnych badaniach i próbie 65 000 ciąż w różnych etapach nie znaleziono żadnych skutków ubocznych.

Wut? Ja opublikowalem klamliwy artykul? Nie idziesz w swoim amoku (serio, wszystko dobrze?) za daleko?

Nie czepiaj się słówek bo to nie jest argument, ale dobra - zmieniam formę na "umieściłeś na forum link z odnośnikiem do kłamliwego artykułu".

W sensie screena wrzuciłeś i to ma byc dowod? I to mowi ktos kto sie czepil skórki? Ja to podalem linki do publikacji wskazujacych na powiazanie zaburzen menstruacji (do czego nie chcesz zakwalifkowac "heavy menstrual bleeding added as a side effect" ) z plodnoscia. Ja, starajac sie o dziecko, bylbym ostrozny, ty nie, ok.

Screen pochodzi z oficjalnego źródła. Proszę link:
Czy jesteś w stanie odnieść się do tych danych?

I nie - nie podałeś takiego linku. Link z bd.eu mówi, że ZABURZONY CYKL miesiączkowania ma taki wpływ. Nic o zwiększonym krwawieniu tam nie ma. Nawet na tej szurskiej stronie nie ma informacji, że szczepionki zaburzają cykl miesiączkowy.
Że nie ma połączenia pomiędzy między menstruacją a płodnością :) XD

Bo nie ma w kontekście tego co wrzuciłeś, co Ci już pokazałem. Twoje źródło wrzuciło informacje, że EMA informując iż szczepionki MOGĄ POWODOWAĆ WIĘKSZE KRWAWIENIE, przyznała się do tego, że mogą wpływać na płodność. Nic takiego nie miało miejsca.
 
Że nie ma połączenia pomiędzy między menstruacją a płodnością :) XD


No to szach mat :)


W sensie screena wrzuciłeś i to ma byc dowod? I to mowi ktos kto sie czepil skórki? Ja to podalem linki do publikacji wskazujacych na powiazanie zaburzen menstruacji (do czego nie chcesz zakwalifkowac "heavy menstrual bleeding added as a side effect" ) z plodnoscia. Ja, starajac sie o dziecko, bylbym ostrozny, ty nie, ok.


Wut? Ja opublikowalem klamliwy artykul? Nie idziesz w swoim amoku (serio, wszystko dobrze?) za daleko?

Nie moge ci pomoc, jesli nie widzisz zagrozenia zwiazanego z plodnoscia, przy takich skutkach ubocznych o ktorych pisze sama EMA. Wystarczy sobie poczytac jakie skutki uboczne powodowaly wycofanie leków.

I to jest wlasnie Mengelizm.

Jeśli masz pisac do mnie w takim tonie, to prosze nie pisz.


Z tymi skutkami ubocznymi to jest skomplikowane. Bo nie moglibyśmy brać żadnych gdyż niemal każde maja wypisane możliwe grube skutki uboczne. Pytanie ilu osób one dotycza- czy 1 przypadku na 1 tys czy 10 na 100. Jeżeli to pierwsze to uznajemy lek za bezpieczny, i bierzemy. Jeżeli to drugie- wtedy można mówić, że preparat jest realnym zagrożeniem.
I tak z tą bezpłodnością. Jeżeli u istotnej kobiet może to powodowac- to zle i chuj im w dupę. Jeżeli u marginalnej ilosci- to jest to normalne. Przejrzyj sobie możliwe skutki uboczne leków jakie masz w domu i używa twoja rodzina. Zdziwiłbys się ile jest możliwych grubych skutków ubocznych.
 
Ale gdzie? Pokaż mi proszę palcem gdzie EMA napisała, że wzmożone krwawienie ma związek z płodnością. Bo ja tego nie widzę a bardzo bym chciał zobaczyć to co Ty widzisz. Ja widzę tylko, że napisali że bazując na kilku różnych badaniach i próbie 65 000 ciąż w różnych etapach nie znaleziono żadnych skutków ubocznych.
Nie czytasz dyskutantow?

Nie czepiaj się słówek
EMA, skórka

Screen pochodzi z oficjalnego źródła. Proszę link:
https://www.cdc.gov/nchs/data/vsrr/vsrr026.pdf
Ten layout PDFa taki tani :) Mocno szanujesz CDC? Czy w dyskusjach o CV19 jest stroną, czy neutralnym agregatem wiedzy naukowej?

"umieściłeś na forum link z odnośnikiem do kłamliwego artykułu".
Oho to no już schodzimy z tonu, ale jeszcze troche.

W artykule zostal oznaczony fragment publikacji EMA, oraz po wskazaniu prac naukowych wiążących problemy z menstruacją z płodnością jako de facto przyznanie się EMA nie tylko do skutków ubocznych w postaci zaburzeń menstruacyjnych ale i konsekwencji tychże. Czy to interpretacja? Tak. Czy to wprost ogloszenie EMA? Nie. To jest przeciez oczywiste, panie skórko :)

Bo nie ma w kontekście tego co wrzuciłeś, co Ci już pokazałem. Twoje źródło wrzuciło informacje, że EMA informując iż szczepionki MOGĄ POWODOWAĆ WIĘKSZE KRWAWIENIE, przyznała się do tego, że mogą wpływać na płodność. Nic takiego nie miało miejsca.
Patrz wyżej :)

Pytanie ilu osób one dotycza- czy 1 przypadku na 1 tys czy 10 na 100. Jeżeli to pierwsze to uznajemy lek za bezpieczny, i bierzemy. Jeżeli to drugie- wtedy można mówić, że preparat jest realnym zagrożeniem.
Już drugie? Widze ze kolega bardzo ostrozny :)

Na tym forum są osoby które powiedziały (a potem podtrzymywały), że dopóki lek zabija mniej niż leczy to jest ok. Naprawdę.
 
Nie czytasz dyskutantow?


EMA, skórka


Ten layout PDFa taki tani :) Mocno szanujesz CDC? Pytam bo to raczej organ rządowy niż naukowy.


Oho to no już schodzimy z tonu, ale jeszcze troche.

W artykule zostal oznaczony fragment publikacji EMA, oraz po wskazaniu prac naukowych wiążących problemy z menstruacją z płodnością jako de facto przyznanie się EMA nie tylko do skutków ubocznych w postaci zaburzeń menstruacyjnych ale i konsekwencji tychże. Czy to interpretacja? Tak. Czy to wprost ogloszenie EMA? Nie. To jest przeciez oczywiste, panie skórko :)


Patrz wyżej :)


Już drugie? Widze ze kolega bardzo ostrozny :)

Na tym forum są osoby które powiedziały (a potem podtrzymywały), że dopóki lek zabija mniej niż leczy to jest ok. Naprawdę.


Wiem, ale ja nie jestem taka osoba.
 
Nie czytasz dyskutantow?

Ale Ty nic takiego nie wskazałeś. Pokaż mi proszę cytat z oświadczenia EMA, który mówi że szczepionki powodują ryzyko w czasie ciąży.

EMA, skórka

EMA - ok. Skórka - to miało Ci tylko uświadomić jak nędzne jest to źródło, bo ja Ci coś takiego 5 minut też będę w stanie postawić.

Ten layout PDFa taki tani :) Mocno szanujesz CDC? Pytam bo to raczej organ rządowy niż naukowy.

A masz inne dane, które wskazują na coś innego? Jeżeli masz to pokaż i obal te które wskazuje CDC. Jeśli nie masz / nie jesteś w stanie obalić to nie masz też powodów żeby im nie ufać.

W artykule zostal oznaczony fragment publikacji EMA, oraz po wskazaniu prac naukowych wiążących problemy z menstruacją z płodnością jako de facto przyznanie się EMA nie tylko do skutków ubocznych w postaci zaburzeń menstruacyjnych ale i konsekwencji tychże. Czy to interpretacja? Tak. Czy to wprost ogloszenie EMA? Nie. To jest przeciez oczywiste, panie skórko :)

Ponownie - nic tam takiego nie ma!
Wkleję Ci to i 4 raz - pokaż mi gdzie to się ze sobą łączy.

To co jest w artykule z expose-news.com

On the 28th October 2022, the EMA published new guidance that states “heavy menstrual bleeding should be added to the product information as a side effect of unknown frequency of the mRNA COVID-19 vaccines Comirnaty (Pfizer) and Spikevax (Moderna)”.
This is an admission that Covid-19 vaccination can have an adverse effect on fertility in women.
A study published in 2016 found that alterations to a woman’s regular menstrual cycle are associated with reduced fertility, and have a negative effect on the chances of getting pregnant.

A tu cytat z linkowanego przez nich w tym miejscu badania:
Bleed length and heaviness of bleeding were not appreciably associated with fecundability.

Czyli linkowane przez nich badanie - ZAPRZECZA ICH TEZIE! Tak samo jak ich tezie ZAPRZECZA TO CO NAPISAŁO EMA!
 
Wiem, ale ja nie jestem taka osoba.
No to co napisales to wyklucza :)
W sumie to niepotrzebnie użyłem liczby mnogiej.

bo ja Ci coś takiego 5 minut też będę w stanie postawić.
Panie Skórko, w dzisiejszych czasach to się wyklikuje, nie stawia. A wyklikaj Pan, czy tam stawiaj, jak Pan chce. A potem pisz Pan artykuły. Nie zapomnij o kluczowym: drogiej skorce.

Czyli linkowanie przez nich badanie - ZAPRZECZA ICH TEZIE!
To jeszcze zapomniałeś zacytować to:
Abnormal Flow
If you're getting your period every month, you're definitely ahead of the game when it comes to your chances of getting pregnant. But, your flow can also offer insight into your fertility—abnormally heavy or light periods can sometimes mean there are issues that need to be solved before conception can occur.

So, if you're not seeing a positive pregnancy test month after month despite a relatively predictable period, your flow could provide a hint as to the cause. Read on to see if any of these issues might apply to you.

Heavy Period
Having an unusually heavy period could affect your fertility, even if your period is still regular. Many possible underlying causes of very heavy periods are things that could lead to an inability to get pregnant or sustain a healthy pregnancy. These issues include things like uterine fibroids or polyps, endometriosis, pelvic inflammatory disease, or a hormone imbalance.
 
No to co napisales to wyklucza :)
W sumie to niepotrzebnie użyłem liczby mnogiej.


Panie Skórko, w dzisiejszych czasach to się wyklikuje, nie stawia. A wyklikaj Pan, czy tam stawiaj, jak Pan chce. A potem pisz Pan artykuły.


To jeszcze zapomniałeś zacytować to:


Nie uważam, że ważne by lek zabijał mniej osób niż leczy by był ok. Skąd taki wniosek?
 
Nie uważam, że ważne by lek zabijał mniej osób niż leczy by był ok. Skąd taki wniosek?
Napisałem, że jeśli uważasz, że te "10 przypadków na 1000 jest zagrożeniem" to jesteś ostrozny (a to wg mnie wyklucza by miec zdanie zgodne ze wspomnianym forumowiczem, ktory postulowalby ~"499").

EDIT:
Swoją drogą to - z tego co pamiętam - leki były wycofywane nawet po kilkunastu/kilkudziesięciu przypadkach na miliony. Przez tą dyskusję jestem do tyłu w robocie, nie chce mi się teraz tego szukać.

Przejrzyj sobie możliwe skutki uboczne leków jakie masz w domu i używa twoja rodzina. Zdziwiłbys się ile jest możliwych grubych skutków ubocznych.
To też jest jeden z problemów, każdy lek może grozić kilkudziesięcioma skutkami ubocznymi, i my to niejako akceptujemy.
 
Last edited:
Napisałem, że jeśli uważasz, że te "10 przypadków na 1000 jest zagrożeniem" to jesteś ostrozny (a to wg mnie wyklucza by miec zdanie zgodne ze wspomnianym forumowiczem, ktory postulowalby ~"499").
Po pierwsze- nie pisałem nawet o groźbie śmierci.

Napisałem, że jeżeli w 1 przypadku na 1000 to jest to dla mnie bezpieczne, a w 10 na 100 to już źle bardzo.
I zrozumiałem Cię, że uważasz iż uważam, że jeżeli lek zabija mniej niż leczy to jest ok. A moja wypowiedź temu przeczy, że tak uważam. Bo nawet jeśli przyjmiemy, że te 10 na 100 to śmierć(ale nie miałem na myśli śmierci) to napisałem, że to źle.
 
Heavy Period
Having an unusually heavy period could affect your fertility, even if your period is still regular. Many possible underlying causes of very heavy periods are things that could lead to an inability to get pregnant or sustain a healthy pregnancy. These issues include things like uterine fibroids or polyps, endometriosis, pelvic inflammatory disease, or a hormone imbalance.

Nie no wybacz, ale znowu nie zrozumiałeś co wkleiłeś. Jest napisane jak byk, że PEWNE PRZYCZYNY stojące za tym mogą powodować trudności z zajściem w ciąże. Jak byk masz napisane te przyczyny, jak chociażby zapalenia czy rozregulowane hormony.

Czyli musi wystąpić któraś z tych rzeczy żeby były problemy z zajściem w ciążę. I chyba nie trzeba udowadniać, że problemy hormonalne mogą powodować trudności w zajściu w ciążę?
Mylisz tutaj przyczynę ze skutkiem. To nie "ciężki okres" powoduje trudności z zajściem w ciążę, ale przyczyna która za tym stoi - a na tej liście nie ma szczepionki.

Dalej nie dałeś żadnej informacji jakoby zwiększone krwawienie wywołane zaszczepieniem mogłoby zmniejszać szansę zajścia w ciążę.

I cytat nie pochodzi już z badania a stąd - https://www.parents.com/getting-pre...iod-affects-your-chances-of-getting-pregnant/.
 
Po pierwsze- nie pisałem nawet o groźbie śmierci.

Napisałem, że jeżeli w 1 przypadku na 1000 to jest to dla mnie bezpieczne, a w 10 na 100 to już źle bardzo.
I zrozumiałem Cię, że uważasz iż uważam, że jeżeli lek zabija mniej niż leczy to jest ok. A moja wypowiedź temu przeczy, że tak uważam. Bo nawet jeśli przyjmiemy, że te 10 na 100 to śmierć(ale nie miałem na myśli śmierci) to napisałem, że to źle.
Nie nadążam, powiem szczerze.

Nie no wybacz, ale znowu nie zrozumiałeś co wkleiłeś. Jest napisane jak byk, że PEWNE PRZYCZYNY stojące za tym mogą powodować trudności z zajściem w ciąże. Jak byk masz napisane te przyczyny, jak chociażby zapalenia czy rozregulowane hormony.

Czyli musi wystąpić któraś z tych rzeczy żeby były problemy z zajściem w ciążę. I chyba nie trzeba udowadniać, że problemy hormonalne mogą powodować trudności w zajściu w ciążę?
Mylisz tutaj przyczynę ze skutkiem. To nie "ciężki okres" powoduje trudności z zajściem w ciążę, ale przyczyna która za tym stoi - a na tej liście nie ma szczepionki.

Dalej nie dałeś żadnej informacji jakoby zwiększone krwawienie wywołane zaszczepieniem mogłoby zmniejszać szansę zajścia w ciążę.

I cytat nie pochodzi już z badania a stąd - https://www.parents.com/getting-pre...iod-affects-your-chances-of-getting-pregnant/.
No a co jest przyczyną krwawienia w tym wypadku? XD

Panie Skórko, oddajmy sobie poniedziałkowy czas :) Pieniądz się sam nie zrobi :)
 
No a co jest przyczyną krwawienia w tym wypadku? XD

Panie Skórko, oddajmy sobie poniedziałkowy czas :)

Ja Ci podałem cytat z badania na który expose-news.com się powołuje, gdzie masz napisane że krwawienie nie ma większego znaczenia.

Ty wklejasz cytat stąd - https://www.parents.com/getting-pre...iod-affects-your-chances-of-getting-pregnant/
A nie z żadnego badania.

I pomimo tego, nawet w tym cytacie jest napisane, że jak występują zaburzenia hormonalne albo inne przyczyny to możesz mieć zmniejszoną szansę. Nie ma nic o szczepionce XD
Mylisz po prostu przyczynę ze skutkiem i nie jesteś w stanie tego dostrzec.

Napisałeś już kilka postów a korelacji DALEJ NIE UDOWODNIŁEŚ.
Tu masz linki do kolejnych badań:


As available evidence has shown, chronic COVID-19 infection may have more adverse effects on the menstrual cycle than COVID-19 vaccines, which have so far presented no long-term adverse events linked to fertility or reproduction.


The uterine reproductive system is flexible and adaptable in the face of stressors to weather short-term challenges in a way that leaves long-term fertility intact
We emphasize that menstrual bleeding changes of this nature are generally not indicative of changes to fertility.


Tu masz cytat, że kiedyś próbowano to połączyć z inną szczepionką i też nic nie znaleziono.
Hepatitis B studies have also indicated that menstruation could be altered (37), and a human papillomavirus postmarket safety study found that more than a quarter of participants reported menstrual irregularity (38), although ovarian insufficiency, a type of reduced fertility analyzed because of case reports, is not associated with this vaccine (39).


I kolejne:

npr.org/sections/health-shots/2022/01/06/1070796638/covid-vaccine-periods

"We haven't seen anything that's concerning regarding fertility or pregnancy in terms of vaccination," she says. Moreover, she says, COVID-19 itself can have a profound effect on health.
 
NPR to takie ~TVP, CDC/Fauci to takie ~MZ/Niedzielski :)

Ech, I to ty ktory sie skórki czepiałeś :)

Taka jeszcze refleksja: skoro rozmawiamy o płodności to raczej mówimy o kobietach <35 (potem ciąża geriatryczna). No i pomyślmy o ryzykach zwiazanych z CV19 a szczepionką.
 
NPR to takie ~TVP, CDC/Fauci to takie ~MZ/Niedzielski :)

Ech, I to ty ktory sie skórki czepiałeś :)

Taka jeszcze refleksja: skoro rozmawiamy o płodności to raczej mówimy o kobietach <35 (potem ciąża geriatryczna). No i pomyślmy o ryzykach zwiazanych z CV19 a szczepionką.

Oprócz NPR dostałeś też science.org oraz ncbi.nlm.nih.gov
Dlaczego pominąłeś?

No dobra. Ułatwię Ci.
Wrzuć mi 1 (słownie - jedno) badanie naukowe potwierdzające bezpośredni związek szczepionki z ryzykiem zmniejszonej szansy zajścia w ciążę albo zwiększonego prawdopodobieństwa jej niedonoszenia.
 
Oprócz NPR dostałeś też science.org oraz ncbi.nlm.nih.gov
Dlaczego pominąłeś?

No dobra. Ułatwię Ci.
Wrzuć mi 1 (słownie - jedno) badanie naukowe potwierdzające bezpośredni związek szczepionki z ryzykiem zmniejszonej szansy zajścia w ciążę albo zwiększonego prawdopodobieństwa jej niedonoszenia.
A ty tak samo pominales moje pytanie o przyczyne krwawienia? Co sie dzieje w ciele kobiety ze obficie krwawi? Ten objaw ma swoje przyczyny, są przyczyny które są związane z płodnością, nawet ty to pisałes.

No dobra. Ułatwię Ci.
Wrzuć mi 1 (słownie - jedno) badanie naukowe potwierdzające bezpośredni związek szczepionki z ryzykiem zmniejszonej szansy zajścia w ciążę albo zwiększonego prawdopodobieństwa jej niedonoszenia.
Pośrednie wrzucałem i olewałeś, po drugie zaczynasz walczyć z chochołem bo wrzucany artykuł tego nie twierdził "ze istnieja badania na bezposredni zwiazek", a twiedził że EMA przyznała że są skutki uboczne w postaci zaburzeń menstruacyjnych, ktore mogą (!) być powiazane z plodnoscia (jak wystepuje to w innych sytuacjach).
 
Back
Top