1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Polityka

Discussion in 'Cohones' started by Zelboys06, Apr 16, 2010.

1. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    10,577
    Zdobyte Lajki:
    7,796
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    https://www.youtube.com/watch?v=ANPsHKpti48
    Miasto:
    Września to stolica, reszta okolica!
    Home Page:
  2. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    10,577
    Zdobyte Lajki:
    7,796
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
  3. Aliibaba

Aliibaba PRIDE FC
    Lightweight
    Żółta Kartka

Komentarze:
    6,386
    Zdobyte Lajki:
    3,761
    Punkty:
    290
  4. HubiSSJ3

HubiSSJ3 UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    15,052
    Zdobyte Lajki:
    7,028
    Punkty:
    1,790
  5. Aliibaba

Aliibaba PRIDE FC
    Lightweight
    Żółta Kartka

Komentarze:
    6,386
    Zdobyte Lajki:
    3,761
    Punkty:
    290
    w samorzadowych cos czuje, ze 1% nie przekroczycy

6. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    10,577
    Zdobyte Lajki:
    7,796
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
  7. cRe

cRe UFC
    Strawweight

Komentarze:
    7,599
    Zdobyte Lajki:
    8,245
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    Potem nie ma co się dziwić, że firmy dzielą się na tysiąc różnych gdzie właścicielem jest ktoś inny, brat, szwagier, żona, kot. Że nie wykazują wszystkich przychodów, wszystko co się da wpisują w koszta działalności (nawet tu pisałem o kupowaniu długopisu za 2 zł na fakturę). Że funkcjonuje szara strefa, że biznesy idą za gotoweczke bez jakichkolwiek pokwitowań itd. To się po prostu nie opłaca. Zwykły pracownik oddaje jedną trzecią tego co zarobi, a jak już zarobi na tyle by nie martwić się o to, że zdechnie z głodu na ulicy to mu dojebią więcej i pozamiatane.

HubiSSJ3 likes this.
  8. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    10,577
    Zdobyte Lajki:
    7,796
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    Tak jak piszesz najgorzej ma etatowy pracownik, on juz dlugopisu za 2zl nie odpisze. Ja naprawde sie ludziom nie dziwie ze chca uciec przed fiskalnym uciskiem. Acha, to ci chciwi, zapomnialem. Bo chciwosc to wtedy kiedy nie chcesz by ci zabrano. Z pewnoscia chciwi nie sa ci, ktorzy zabieraja innym. Na "horom curke" oczywiscie. Te "solidarnosciowe" podatki będą de facto martwe.

To samo jest z przepisami, np. sanepidowskimi. Sa tak durne, ze nie da sie ich stosowac w codziennej pracy, budynek oczywiscie spelnia na papierze wszystkie funkcje jakie potrzeba, ale pracownicy i tak beda robic swoje. Ostatnio rozmawialem z ludzmi z dwoch roznych branzy, i dla nich to bylo naturalne, a ja durno naiwny sie dziwilem. Malo tego, sanepid A potrafi cos odebrac, a sanepid B nie, ludzie patrza na strukture tych urzedow i jezdza tam gdzie sa sensowniejsi urzednicy (czyli trzymajac sie przykladu: prosza o odbior sanepid wojewodzki, bo lokalny nie chce odebrac: krzyczaca Pani Krysia - z jedna pieczatka a trzesie calym powiatem - sobie uwidziala ze cos tam jeszcze musi byc, bo ona tak chce).

ninja likes this.
  9. cRe

cRe UFC
    Strawweight

Komentarze:
    7,599
    Zdobyte Lajki:
    8,245
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    O BHP i sanepidzie to mi nie mów. Na moim szkoleniu BHP otrzymałem informację, żebym w razie pożaru nie schodził po schodach głową w dół i nie ciął się po rękach nożem. Wielkie dzięki :p

Drzewo likes this.
  10. Betonowy Krzychu

Betonowy Krzychu M-1 Global
    Lightweight

Komentarze:
    3,652
    Zdobyte Lajki:
    9,695
    Punkty:
    790
    Ja mam taką swoją małą teorię spiskową, że te wszystkie przepisy związane z bezpieczeństwem, czystością, ekologią, p.poż. są celowo pisane tak, żeby za cholerę nie dało się ich w sposób klarowny i jednoznaczny odczytać - stwarza to większe pole do popisu dla urzędników gdy coś trzeba z jakiegoś powodu przyblokować itd. Z mojego niewielkiego wprawdzie narazie doświadczenia wynika, że nie da się zrobić jakiejkolwiek budowy większej niż kurnik tak, żeby upierdliwy urzędnik nie miał się czego czepić. Nawet jeżeli wszystko będzie zaprojektowane zgodnie z przepisami to i tak znajdzie gdzieś w papierach brak jakiejś pieczątki, albo okaże się, że certyfikat na płytki których użyto 4 m2 w schowku na szczotki stracił ważność 2 miesiące temu....

11. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    10,577
    Zdobyte Lajki:
    7,796
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    Szkolenia nic nie wnoszace to jedno, ale formalne przepisy mowiace ci jak masz chodzic z naczyniami czy innymi brudnymi jajami ;) to jest paranoja, serio.

To tez beka, na wszystko certyfikat. Papire muessen stimmen, jakos tak, nie @Gaara?

Fakt to im pasuje, żerują na tym hieny jedne, ale obstawiam raczej, że to "tylko" efekt socjalistycznej niekompetentnej "twórczości" stymulowanej przez najciemniejsze z zakamarków ludzkiej osobowości: zatroskany paternalistyczny intelektualizm paragrafu, matczyną opiekuńczość z pieczatką, "równościowe doważanie" ;) przepisami egzekwowanymi pod groźbą kar.

Włazi takie coś do pokoju z pieczątkami i zaczyna:
    - tworzyć utopię, w której muszą żyć inni
    - urządzać sobie swój tron (z gratyfikacją finansową lub "tylko" towarzysko-psychiczną)

Nie wiem nawet co gorsze.

12. cRe

cRe UFC
    Strawweight

Komentarze:
    7,599
    Zdobyte Lajki:
    8,245
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    Mój sąsiad ma firmę budowlaną i kiedyś pojechałem z nim na ryby i był tam też pewien inspektor budowlany. Zastanawiałem się po chuj oni go wzięli bo typ był kompletną pizda (nie umiał robaka na haczyk nabić itd) do tego pierdolił taki głupoty, że szkoda było słuchać. Potem wiadomo okazało się że chcą go urobic bo jego przychylność była im potrzebna. Dowiedziałem się po czasie, że typ dopierdalał się na każdej budowie do czegoś aż mu ktoś nie dał łapówki w materiale. Tym sposobem 3/4 chaty sobie zbudował. Nje widziałem jej ale sąsiad mowil, że kawał domu. Karma kurwę dopadła bo sam nadzorował tę budowę o potem się okazało, że coś mial konkretnie zjebane w elementach konstrukcji. Pewnie gdyby sam sobie dał dal łapówkę to by wszystko dokładnie sprawdził, a tak to machnął ręką i własny dom odebrał do poprawki :p

Historia oczywiście zmyślona, żeby nie było.

Drzewo and Dzihados like this.
  13. Bezimienny

Bezimienny BAMMA
    Featherweight

Komentarze:
    833
    Zdobyte Lajki:
    83
    Punkty:
    1,790
    To jest właśnie skutek tak zwanego humanitarnego draństwa.
    Bandyci dostają niskie wyroki: ile za kierowanie grupą przestępczą?
    7 lat?
    Ile za handel bronią?
    Boże kilka lat dla recydywistów?
    Żeby posiedzieć kilkanaście lat w więzieniu to trzeba w praktyce człowieka zabić -chociaż i tak to nie jest pewne, że za dobre sprawowanie się szybciej nie wyjdzie...
    Nie no zapomniałem: podrabianie pieniędzy jest według kodeksu karnego przestępstwem gorszym od handlu bronią, pedofilii i porwania.

To później policja przekupuje bandytów instytucją świadka koronnego i są takie kwiatki jak Masa. Bo w sumie co innego może prokuratura zaproponować bandytom za współpracę? Zamiast 7 lat dostaniesz 4 lata więzienia i narobisz sobie wrogów? Paranoja...
    Gdyby za takie przestępstwa jak handel bronią, porwania, za członkostwo w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, wymuszanie haraczy były większe kary np. od 10 lat do 40 lat (przecież takie wyroki są w USA) to prokuratura miałaby naprawdę więcej chętnych do zeznań, a dawanie komuś statusu świadka koronnego byłoby ostatecznością.

Czym się popisał Masa na potrzebny prokuratury:

od 3:14
    Naprawdę zachęcam do wysłuchania całego wywiadu:

Wniosek z tego wywiadu? Świadek koronny nie dokonuje spowiedzi ze wszystkiego czego wie, tylko z tego co chce powiedzieć.
    Później kwiatki z jakimiś bzdurami o walce Gołoty.
    Na to idą podatki? Aby Policja łapała bandytów, a oni po kilku latach wychodzili z więzienia?
    Miliardy na zbrojenia aby mieć fałszywe złudzenia bezpieczeństwa zewnętrznego, a nie stać nas aby zamknąć na dłużej większych bandytów?

Gibon likes this.
  14. Aliibaba

Aliibaba PRIDE FC
    Lightweight
    Żółta Kartka

Komentarze:
    6,386
    Zdobyte Lajki:
    3,761
    Punkty:
    290
  15. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    10,577
    Zdobyte Lajki:
    7,796
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
  16. lemmy

lemmy Bellator
    Lightweight

Komentarze:
    4,214
    Zdobyte Lajki:
    4,608
    Punkty:
    1,190
    W zaprzyjaźnionej firmie kupili nową maszynę, przyjechał inspektor z PIP (Państwowa Inspekcja Pracy) opisał co muszą zrobić żeby była bezpieczna (barierki, oznaczenia itp.), zrobili tak jak chciał, podpisał papiery i dopuścił sprzęt do pracy. Po pół roku pracownik, łamiąc zasady BHP, na tej samej maszynie odciął sobie palce. Przyjechał inny inspektor PIP i przybił im grubą karę, gdy pokazali mu kwity od pierwszego, powiedział, że go to nie obchodzi, maszyna jest źle zabezpieczona i muszą zapłacić, a jak im się nie podoba, to on wnioskuje do Wojewódzkiego Inspektora o zamknięcie zakładu pracy. Zapłacili.
    Historia prawdziwa, jakich wiele.

Drzewo and cRe like this.
  17. cRe

cRe UFC
    Strawweight

Komentarze:
    7,599
    Zdobyte Lajki:
    8,245
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    No i bądź Pan tu mądry... U mnie w zwykłym sklepie mam tyle procedur, że gdyby to wydać w formie książki to by trzeba było na kilka tomów dzielić. I też mam różne kontrole sprawdzające czy to wszystko jest odpowiednio zaimplementowane i też potrafią się dojebać do rzeczy które nie mają zupełnie żadnego znaczenia na cokolwiek - jak ich nie zrobisz i nikomu nie powiesz to nie ma żadnej roznicy. Nic nie nie psuje, wszystko się zgadza w liczbach itd

lemmy likes this.
  18. lemmy

lemmy Bellator
    Lightweight

Komentarze:
    4,214
    Zdobyte Lajki:
    4,608
    Punkty:
    1,190
    To stare radzieckie metody, nie ważne czy jesteś uczciwy, czy nie. Masz się bać.

19. cRe

cRe UFC
    Strawweight

Komentarze:
    7,599
    Zdobyte Lajki:
    8,245
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    Najgorsze jest to, że jak ktoś tego pilnuje to i tak coś się znajdzie nie tak jak trzeba. Jak ktoś ma wyjebane to mu nie pomoże żadna procedura i kara.

20. halibut

halibut UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    16,527
    Zdobyte Lajki:
    12,754
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Śląsk/Warszawa

Opowiedziałbym coś o WARS, aż szkoda, że nie mogę.

Drzewo likes this.

Share This Page