Polityka

To obstawiamy:
Chleb po 15? Mleko po 10 zł za karton? Garage za 18 zł?
Lipa. Zamiast zatrudnić dodatkową osobę to pójdzie na podwyżki dla ekipy która tego hajsu nawet nie zobaczy bo dostaną w żabce rachunek 150zł za dwa piwka i paczkę czipsów z promocji.
 
Nie obrażaj Petru porównaniami do tych szurow, tylko dlatego że wypowiedział się nieprecyzyjnie na temat aktywności zawodowej kobiet w Polsce na tle UE. Gdyby powiedział, że poniżej średniej, a nie na końcu, to byłoby ok. Z jednej strony jesteś tolerancyjny dla skrótów myślowych Mentzena, ale dla Petru w mniejszej sprawie masz mniej tolerancji.
i gdzie leży granica pomiędzy skrótem myślowym, hasłem wyborczym a zwykłą demagogią/sianiem paniki/nagonką?

Jeśli narodowcy mówią, że każda imigracja jest zła to jest to demagogia.

Jeśli Mentzen mówi, że zwolni większość urzędników jak dojdzie do władzy to ściemnia i świadomie, ba nawet Polska w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców i biurokracje nie ma wcale dużo urzędników.

Dużo osób nie korzysta z publicznej służby zdrowia a i tak musi na nią płacić.

Tak samo mówienie, że da się w Polsce obniżać podatki nie podnosząc innych i bez cięcia wydatków.

Hasła: mój dom moja twierdza, mój talerz moja sprawa, czy te dwa domy, samochody itp. –to zwykłe skróty myślowe, hasła polityczne…

Tak samo jak hasła lewicy to skrót myślowy: bogaci nie płacą podatków i mają raj podatkowy w Polsce –no miliarderzy mają, ba nawet w większości świata, ale nie realne jest aby w ogóle nie płacić podatków.


Wypowiedź o tym straszeniu w wykonaniu Petru jak to 500 plus sprawiło, że Polska ma najmniej kobiet aktywnych zawodowo w UE to zwykła polityka wstydu: patrzcie jesteśmy najgorsi, najgorsi, wszędzie lepiej niż u nas, a tam na zachodzie to żyją ha ha...
Tylko chwila: polski ciemnogród vs lewicowa Francja. Kurczę szału nie ma już nie mówiąc o tym, że bałtyckie mają duży procent kobiet na kierowniczych stanowiskach….

Zreszta to jego podejście ekonomiczne według którego 500 plus i te trzynastę emerytury to ultra giga duże marnotractwo w budżecie a jeszcze jak dodać zakaz handlu w niedziele to mamy hat trick…

Ale jedno trzeba mu przyznać: w porównaniu do swojego mentora ma więcej kultury, ale tutaj widać już taki akademicko, nauczycielsko-profesorski styl wypowiadania się : JA CI DAM MNIE ZŁAPAĆ NA BŁĘDZIE :waldeklaugh:
W ogóle gdybym ja potrafił tak przewidywać przyszłość to byłbym miliarderem...








Petru albo Balcerowicz był autorem wspaniałej wypowiedzi, że 500 plus opłacało się mniej niż przyjęcie uchodźców w 2015 roku :brainoverload:
Chociaż przynajmniej nie gada tyle o prywatnym szkolnictwie wyższym, chociaż to kwestia odpowiednio przeprowadzonego wywiadu aby go ośmieszyć :roberteyeblinking:

Jeszcze te teksty, że jak widzę okopress czy Matczaka to od razu z góry skreślam. Boże: od czasu do czasu nawet Zandbergowi czy JKM zdarza się powiedzieć coś z sensem więc nie… Zresztą fanatycy mają czasami talent do tego aby dostrzegać elektorat oburzonych dlatego warto ich od czasu do czasu śledzić, chociaż nie mają często ani dobrej diagnozy ani recept…
Ba gdyby lewactwo nie było finansowane z Zachodu to możliwe, że stawialiby lepsze diagonozy, a nie działali na zasadzie kopiuj-wklej z translatora...
 
Last edited:
Ojej
w ogóle nie podoba mi się to określenie "świadomi ekologicznie". Bo kto jest świadomy? Greenpeace chcący zamykać w UE elektrownie atomowe mimo, że ogromnym zagrożeniem jest lewa "utylizacja" śmieci a nie atom?
Czy osoby wpłacające na WWF z dziwnymi akcjami jak np. adoptuj rysia?
Osoby płacące te dodatkowe ekologiczne opłaty do biletów lotniczych czy podczas zakupów internetowych (które wcale nie idą na ekologiczne cele czym powinnien zająć się UOKiK a tego nie robi)?

Przecież to pewnego rodzaju odmiana katolicyzmu jasełkowego: hej jebać kościół, aborcja, 50 płci na fejsie, ale księdzu udziel ślubu kościelnego bo ładniej wygląda na zdjęciach, a później nerwowe reakcje po odmowie "ja was do sądu podam" :korwinlaugh:
 
w ogóle nie podoba mi się to określenie "świadomi ekologicznie". Bo kto jest świadomy? Greenpeace chcący zamykać w UE elektrownie atomowe mimo, że ogromnym zagrożeniem jest lewa "utylizacja" śmieci a nie atom?
Czy osoby wpłacające na WWF z dziwnymi akcjami jak np. adoptuj rysia?
Osoby płacące te dodatkowe ekologiczne opłaty do biletów lotniczych czy podczas zakupów internetowych (które wcale nie idą na ekologiczne cele czym powinnien zająć się UOKiK a tego nie robi)?

Przecież to pewnego rodzaju odmiana katolicyzmu jasełkowego: hej jebać kościół, aborcja, 50 płci na fejsie, ale księdzu udziel ślubu kościelnego bo ładniej wygląda na zdjęciach, a później nerwowe reakcje po odmowie "ja was do sądu podam" :korwinlaugh:
To jest taki szantaż emocjonalny stosowany na bardzo szeroką skalę w wielu dziedzinach życia.

No bo chyba nie chciałbyś być tym "nieświadomym", prawda? To taki trochę synonim głupka, a skoro Twoich kolegów obok nazywają tymi "świadomymi" to chyba naturalne, że też będziesz chciał, prawda? Więc nawet kiedy widzisz takie różne debilizmy to nie zaprotestujesz a przytakniesz bo nie chcesz być uważany za głupka, o przepraszam, za "nieświadomego".

Klasyczek z podręcznika do manipulacji, a kto się na to nabiera to... no cóż :fjedzia:
 
To jest taki szantaż emocjonalny stosowany na bardzo szeroką skalę w wielu dziedzinach życia.

No bo chyba nie chciałbyś być tym "nieświadomym", prawda? To taki trochę synonim głupka, a skoro Twoich kolegów obok nazywają tymi "świadomymi" to chyba naturalne, że też będziesz chciał, prawda? Więc nawet kiedy widzisz takie różne debilizmy to nie zaprotestujesz a przytakniesz bo nie chcesz być uważany za głupka, o przepraszam, za "nieświadomego".

Klasyczek z podręcznika do manipulacji, a kto się na to nabiera to... no cóż :fjedzia:
a szkoda, zwłaszcza w temacie ekologii.
Takie bieganie od ściany do ściany od sprawy śmieci, ochronę zwierząt aż po myśliwych, a szkoda, bo Chiny udowodniły wiele razy, że tematów ekologicznych lepiej nie ignorować od tego tępienia wróbli co spowodowało problemy z żywnością aż po resztę, a co się zniszczy w przyrodzie to pokoleniami czasami trzeba naprawiać...
Teraz mają karę śmierci dla niektórych kłusowników
We Włoszech były akcje, że mafia brała kasę za utylizacje śmieci, a później zakopywali je pod ziemią. Skończyło się tym, że ziemia jest do dupy...
W Polsce gdyby nie to, że hektary są jedne z najdroższych w UE (w porównaniu do południa Włoch czy Hiszpanii to jest przepaść na korzyść Polski) to też byśmy mieli takie akcje.
Zwykły terroryzm biologiczny...
Chociaż sa te "przypadkowe pożary"...

Teraz zresztą w tym temacie to Hołownia zapowiada dwukrotne zwiększenie powierzchni parków narodowych. Wszystko fajnie, ale już widze ludzi protestujących jak zobaczą te drobne odszkodowania, Jezus jakie to byłyby koszty :brainoverload: :korwinlaugh:
 
Prawda to?



Jeśli tak to pewnie jakiś margines... się w UK też zaczęło się od marginesu.

zawsze były tam jakieś ruchy antyunijne, nawet jest taki holenderski odpowiednik Nigela Farage w PE, bym musiał sobie nazwisko przypomnieć bo dawno tego PE mocniej nie śledziłem, ale bez UE Holandia miałaby dwa problemy:
- rolnictwo przestałoby być konkurencyjne bo przecież to jest nierealne aby bez pomocy z UE rolnictwo w takiej formie i skali istniało w Holandii, Francji i wielu innych bogatych krajach
- porty też trochę by straciły, już sobie wyborażam te negocjowanie umów celnych po wyjściu z UE.
Plus parę innych spraw
 
Czy wiecie że biblijny potop był spowodowany zachowaniem ludzi i miał na celu unicestwić pewną cywilizacje która się rozwijała w niepokojącym kierunku?
Tak kurwa, ludzkość zmierzała w kierunku sodomy i Gomory, kurestwo się szerzyło, jebali się jak króliki, czy cos wam to przypomina?
Tak kurwa, lewacką tęczową pedalską propagandę, wiecie co się stanie jak takie łby przejmą kontrolę nad światem? Będzie powtórka z rozrywki tyle że na inną skalę, bo tym razem potop cywilizacji nie zagrozi, szykujcie się na jakąś kosmiczną zagładę.
 
Prawo publiczne i karne, a nie jakieś specjalne marksistowskie pracownicze
Myślę, że sporo osób z takim podejściem zmieniłoby zdanie jakby zobaczyli pozew na milion złotych za złamanie zakazu konkurencji albo przy kryzysie nagle z godzinnym okresem wypowiedzenia stracili pracę jak wiele osób w USA podczas covidu (co było główną przyczyną zamieszek BLM) i L4 nie byłoby płatne :roberteyeblinking:

Zresztą nawet Konfederacja mało mówi o zmniejszaniu praw pracowniczych nie bez powodu. Mentzen coś mówił o likwidacji inspekcji pracy "bo przeciez mamy rynek pracownika" (nie ma kraju gdzie rynek pracownika jest wszędzie a przygody Rutkowskiego z tirowcami w DE pokazują, że nadal jest problem), ale jakoś już wyciszył temat.
Zwykłe poglądowe latanie od ściany do ściany, to że związkowcy, górnicy w Polsce to patologia nie oznacza, że najlepsza metodą leczenia jest amputacja
 
Myślę, że sporo osób z takim podejściem zmieniłoby zdanie jakby zobaczyli pozew na milion złotych za złamanie zakazu konkurencji albo przy kryzysie nagle z godzinnym okresem wypowiedzenia stracili pracę jak wiele osób w USA podczas covidu (co było główną przyczyną zamieszek BLM) i L4 nie byłoby płatne :roberteyeblinking:

Zresztą nawet Konfederacja mało mówi o zmniejszaniu praw pracowniczych nie bez powodu. Mentzen coś mówił o likwidacji inspekcji pracy "bo przeciez mamy rynek pracownika" (nie ma kraju gdzie rynek pracownika jest wszędzie a przygody Rutkowskiego z tirowcami w DE pokazują, że nadal jest problem), ale jakoś już wyciszył temat.
Zwykłe poglądowe latanie od ściany do ściany, to że związkowcy, górnicy w Polsce to patologia nie oznacza, że najlepsza metodą leczenia jest amputacja
Nie popieram w większości patentów. UOKiK jest monopolem. Powinno być kilka takich urzędów. Hołota z BLM faktycznie protestowała z powodu Jerzego Florydy
 

he-is.gif
 
W sumie to Polacy jebia na Żydów, Żydzi na Polakow, więc obydwie grupy są siebie pod tym względem tak samo warte i godne pogardy.
Pojedynczy Polacy kolaborujący u Niemców, wydający Żydów źli, tak jak źli są pojedynczy żydzi z tamtych czasów.
By pisać o jednych za to jako o całym narodzie to trzeba byc kompletnym nieukiem.
 
W sumie to Polacy jebia na Żydów, Żydzi na Polakow, więc obydwie grupy są siebie pod tym względem tak samo warte i godne pogardy.
Pojedynczy Polacy kolaborujący u Niemców, wydający Żydów źli, tak jak źli są pojedynczy żydzi z tamtych czasów.
By pisać o jednych za to jako o całym narodzie to trzeba byc kompletnym nieukiem.
:blahblahblah:
 
W sumie to Polacy jebia na Żydów, Żydzi na Polakow, więc obydwie grupy są siebie pod tym względem tak samo warte i godne pogardy.
Pojedynczy Polacy kolaborujący u Niemców, wydający Żydów źli, tak jak źli są pojedynczy żydzi z tamtych czasów.
By pisać o jednych za to jako o całym narodzie to trzeba byc kompletnym nieukiem.
Ah, kurczę, tu lepsze :awesome:

 
Back
Top