Polityka

Ach, @ninja i jeszcze pytanie co rozumiesz przez asymilację? Wyzbycie się swojej tożsamości narodowej i etnicznej jak rozumiano to w czasach II RP?
Wtedy z wielu powodów ponad 80 % Żydów nie chciało asymilacji. Z tym się zgadzam. Ale jaka tragedia z tego powodu dotykała Polskę i Polaków, że aż musieli prześladować, czasem. I zabijać Żydów w rozruchach? Jaka krzywdę robił Polakowi sklep prowadzony przez Żyda, nie Polaka?
Czy dziś uwazalbys za usprawiedliwione wybijać szyby w sklepie prowadzonym przez Turka, Ukraińca czy Bułgara?


Wracając do asymilacji- uważam, że największy problem, za co też krytykuje Żydów, był właśnie w II RP. Lecz też wynikało to wtedy, że swój szczyt osiągnęła idea nacjonalizmu, kultywowania tożsamości narodowej, idea państw narodowych i twierdzenia, że każdy naród ma prawo do samostanowienia a nawet własnej państwowości.
Żydów także to nie ominęło, a biorąc pod uwagę częstą nienawiść i represje okazywane im- nie na co się dziwić, że się mocno radykalizowali.


@szplin ty uważasz, że prawdziwy Polak powinien mieć mentalność nazisty i przedstawicieli innych narodów uważać za dzicz, robaków i podludzi(swoją droga- według Ninji z taką mentalnością jesteś ..wstrętny jak żyd uważający się za lepszego od innych narodów xd ) ignorujących rzeczywistość i historię i ja zakłamując, ja uważam, że takim nazistowskim smieciom jak Ty należy napluć w ryj. To kompletnie antypolska postawa
Jaszczurom i Zandbergom mówię stanowcze nie.


Ocztwiscie jesteś zbyt prymitywny by umieć powiedzieć co w moich wypowiedziach jest antypolskiego. Nie wiem, antypolskie jest stwierdzenie, że Żydzi nie byli robakami którzy tylko sprzedawali swoich, czy które?


Wiesz, że taka postawa usprawiedliwiasz Ukraińców, którzy uważają że Polacy to podludzie itd? Jeżeli Ty uważasz że dobre jest tak nazywać całe inne narody, to tym samym usprawiedliwiasz nazywanie tak Polaków.



Zacytuj kłamliwy śmieciu w którym momencie napisałem, kiedykolwiek, że Polacy powinni być pomiatani przez Żydów czy Ukraińców? Nie zacytujesz?
To tak jakbyś przyznał się, że kłamiesz w żywe oczy.
 
Dragan twierdzi, że jest się czego obawiać

jak sobie przypomnę gimnazjum albo podstawówkę to jedno musze stwierdzić: chłop kuźwa pracy za wygląd by nie dostał, a tak odsłuchałem trochę Hejtparku z tym człowiekiem i...
... jeśli miałby taki styl bycia, wypowiadania się to też jako uczeń miałby przejebane od nauczycieli :korwinlaugh:


Oj aż wróciły te złe wspomnienia :iamdone:
:childcry:
To zresztą były już pracę doktorskie na takie tematy jak w szkole podcina się skrzydła nie tylko przez system narzucony przez państwo...
 
:DC:

A jak się ma wypowiedź pediatry lub reumatologa odnośnie nowej mutacji śmiercionośnego wirusa?
Nie wspomnę już o aktorach, piosenkarzach, prezenterach telewizyjnych czy innych pogodynkach
Wtedy Ci nie przeszkadzało.
No chyba, że nic takiego nie było ? :fjedzia:

Nie wiem, nie znam się na nowych mutacjach śmiercionośnego wirusa. Na starych odmianach też się nie znam.
 
Ty jesteś jakiś upośledzony. Wszystkie twoje argumenty są obalone, pierdolisz coś o lichwie i bibli ignorując, że lichwę, czyli duże procenty, stosowali też inni, ignorujesz, że inni też uważali się za lepszych od innych. I jeszcze piszesz, że nie mogę Żydów porównywać do innych jako argument używając...bo nie xd

O jakie pytanie Ci chodzi?


O to?

"A może wyjaśnisz logicznie dlaczego tylko w obrębie wspólwyznawców lichwa jest zakazana a innych czytaj goi można jebać na kasę aż miło? "

Ty serio jesteś upośledzony.
Mam Ci logicznie wyjaśniać zasady religii sprzed tysiącleci, kiedy to religia z zasady jest dość nielogiczna i abstrakcyjna? Pewnie dlatego, że uważali się za naród wybrany i lepszych od innych.

Ciekawe, że skupiles się tylko na tym JEDNYM aspekcie, pytaniu w swojej odpowiedzi zupełnie ignorując, że zostały obalone wszystkie inne twoje argumenty.
Tzn nie jest to ciekawe, to normalne zachowanie gówniarza, który przegrywa dyskusje, gdyż wychodzi z prawie wszystkich Twoich argumentów, że Polacy są jeszcze gorsi od Żydów. Bo się okazało, że Polacy też stosowali i stosują lichwę, też narzekają, też nie chcą się asymilować i też siebie sprzedawali w trakcie wojny...



I tak. Asymilacja przez wieki wymagała przede wszystkim tego, by przestali być żydami wyznającymi judaizm. Jeżeli tej podstawy nie rozumiesz to jesteś zwyczajnym nieukiem i ignorujesz historię.
Jak według Ciebie miała wyglądać ta asymilacja w czasach teokracji, czy w czasach gdy państwa europejskie zmuszały cię prawnie do mieszkania w gettach, zakazywały ci je opuszczać i mieszkać gdzie indziej, określały prawa mówiące o tym co możesz a czego nie?
Rozumiem, że Żyd w Frankfurcie, który mógł kisnac w jednej dzielnicy, który nie mógł zajmować się tym a tym, nie mógł tego a tego, nie miał takich i takich praw- według ciebie miał nagle się asymilować. W jaki sposób, jeżeli prawo państwowe mu tego zabraniało?
Ok, mamy Żyda który chciał się wtedy asymilować. Co dalej? Staje na środku ulicy, idzie do urzędu i mówi "chce asymilacji. Nie chcę się stosować do waszych praw" i myślisz, że wtedy urzędnik mówi "ok, nie musisz, możesz zamieszkać w dzielnicy w której prawo ci zakazuje, kupić ziemię czy zająć tym czym ci zakazujemy"


Jeszcze mi piszesz, że nie mogę cofać się do średniowiecza podczas gdy Ty cofasz się debilu w głównym swoim zarzucie aż do starożytności xd
Serio. Jakim dzbanem trzeba być by za jedyny argument, że "żydostwo" to jakieś ogólne robactwo nas niszczące jest to, że w starożytności ktos im w księdze napisał, że nie mogą stosować lichwy w stosunku do siebie xd
I biedni europejczycy chrześcijanie o tym nie wiedzieli, i są lepsi bo stosowali lichwę także między sobą xd chuj, że z innych robili niewolników, bo uważali się za lepszych od innych. No ale starożytność, biblia, nie ma porównania!
No i debilem jest ten kto porównuje historię chrześcijaństwa, średniowiecze...nie wolno!
Można tylko starożytności używać!
No i ten Żyd nieasymilujacy...przecież to on stworzył dyskryminujące go prawa! Przyszedł do króla i mówi "słuchaj, twórz prawa które zabraniają nam się asymilować. Stwórz prawa które zmuszają nas do życia w getcie i zabraniają nam się asymilować". Tak jak zmuszali siła do brania pożyczek, tak zmuszali siła Europejczyków by zabraniali Żydom się asymilować xd
Logiczne.

Wiem, że wszystko jak grochem o ścianę i nie potrafisz wyjaśnić jak niby miał się asymilować jeśli prawo mu tego zabraniało.
@ninja zauważ też, że przez długi czas nawet tam gdzie była większa możliwość asymilacji- jak za Batorego,była ona łamana przez zwykły konserwatyzm, w tym religijny. Przez ekscesy antyżydowskie (tak, wiem, według ciebie pewnie usprawiedliwione bo tak) zaczęli się odgradzać murami, a to było na rękę takim zjebom jak radykalni duchowni żydowscy i chrześcijańscy, którzy podsycali nienawiść między ludźmi. W sumie byłbyś wtedy jednym z takich zjebow, skoro nawet dziś jesteś.
Zauważ, że po okresie tego zjebanstwa, np po II WS nigdzie już nie było problemów z asymilacja, gdy w świeckich państwach wszelkie ograniczenia przestały istnieć wobec Żydów. W USA to było szybciej. To dobry przykład na to, że Żydzi normalnie mogą się asymilować gdy prawo im na to pozwala. Zresztą i w Polsce po II WS tak było, i na zachodzie Europy, bo coś tam jednak tych Żydów zostało.

Ach, @ninja i jeszcze pytanie co rozumiesz przez asymilację? Wyzbycie się swojej tożsamości narodowej i etnicznej jak rozumiano to w czasach II RP?
Wtedy z wielu powodów ponad 80 % Żydów nie chciało asymilacji. Z tym się zgadzam. Ale jaka tragedia z tego powodu dotykała Polskę i Polaków, że aż musieli prześladować, czasem. I zabijać Żydów w rozruchach? Jaka krzywdę robił Polakowi sklep prowadzony przez Żyda, nie Polaka?
Czy dziś uwazalbys za usprawiedliwione wybijać szyby w sklepie prowadzonym przez Turka, Ukraińca czy Bułgara?


Wracając do asymilacji- uważam, że największy problem, za co też krytykuje Żydów, był właśnie w II RP. Lecz też wynikało to wtedy, że swój szczyt osiągnęła idea nacjonalizmu, kultywowania tożsamości narodowej, idea państw narodowych i twierdzenia, że każdy naród ma prawo do samostanowienia a nawet własnej państwowości.
Żydów także to nie ominęło, a biorąc pod uwagę częstą nienawiść i represje okazywane im- nie na co się dziwić, że się mocno radykalizowali.


@szplin ty uważasz, że prawdziwy Polak powinien mieć mentalność nazisty i przedstawicieli innych narodów uważać za dzicz, robaków i podludzi(swoją droga- według Ninji z taką mentalnością jesteś ..wstrętny jak żyd uważający się za lepszego od innych narodów xd ) ignorujących rzeczywistość i historię i ja zakłamując, ja uważam, że takim nazistowskim smieciom jak Ty należy napluć w ryj. To kompletnie antypolska postawa
Jaszczurom i Zandbergom mówię stanowcze nie.


Ocztwiscie jesteś zbyt prymitywny by umieć powiedzieć co w moich wypowiedziach jest antypolskiego. Nie wiem, antypolskie jest stwierdzenie, że Żydzi nie byli robakami którzy tylko sprzedawali swoich, czy które?


Wiesz, że taka postawa usprawiedliwiasz Ukraińców, którzy uważają że Polacy to podludzie itd? Jeżeli Ty uważasz że dobre jest tak nazywać całe inne narody, to tym samym usprawiedliwiasz nazywanie tak Polaków.



Zacytuj kłamliwy śmieciu w którym momencie napisałem, kiedykolwiek, że Polacy powinni być pomiatani przez Żydów czy Ukraińców? Nie zacytujesz?
To tak jakbyś przyznał się, że kłamiesz w żywe oczy.


Ale się forumowa maskotka
Swietłana Hildebrand zesrała. O raju. 4 wpisy kolejne.
Nazwisko widzę nieprzypadkowe.

:antonio:


@ninja po kiego dyskutujesz z debilem dla którego najważniejsze jest by Polacy we własnym kraju byli pomiatani przez żydków i ukrów? Przecież każdy normalny człowiek za takie antypolskie wysrywy powinien mu napluć w ryj i tyle.

Masz zupełną rację, ta antypolska pokraka nie dość, że wciąż nic nie zrozumiała, to oczywiście w kolejnych wpisach pluje wyzwiskami co zdanie, insynuuje, że napisałem coś czego nie napisałem, przykleja mi jakieś łatki,

bo... nie rozumie, nie radzi sobie i się broni jak może, najniższymi zagraniami.
:waldeklaugh:

Faktycznie lepiej ignorować, szkoda energii.
 
Ale się forumowa maskotka
Swietłana Hildebrand zesrała. O raju. 4 wpisy kolejne.
Nazwisko widzę nieprzypadkowe.

:antonio:




Masz zupełną rację, ta antypolska pokraka nie dość, że wciąż nic nie zrozumiała, to oczywiście w kolejnych wpisach pluje wyzwiskami co zdanie,
bo... nie rozumie, nie radzi sobie i się broni jak może, najniższymi zagraniami.
:waldeklaugh:

Faktycznie lepiej ignorować, szkoda energii.



Ale to Ty pierwszy zacząłeś wyzywać, w dodatku unikając odpowiedzi na argumenty, czego ja nie robię.

Czyli jeżeli ty to robiłeś wcześniej i mniej merytorycznie, to jakbyś się przyznawał, że nie radzisz sobie bardziej niż ja i należy cię bardziej ignorować.

I osoba przegrywająca dyskusje ignoruje argumenty i merytoryke a sprowadza dyskusje do rzeczy niemerytorycznych. Ty tak robisz. Przegrałeś.
 
Lichwę żydzi już w Biblii a nawet w Torze opisali.
Ręce opadają.

Szczególnie w getcie trzymali się razem, żydowscy gestapo.
Skoro opisali to ktoś się tym parał, w judaizmie lichwa jest zakazana tylko w obrębie wyznawców judaizmu, innych mogą golić do zera. Rozumiesz czy raz jeszcze napisać?
A może wyjaśnisz logicznie dlaczego tylko w obrębie wspólwyznawców lichwa jest zakazana a innych czytaj goi można jebać na kasę aż miło?

Żydzi to chyba jedyna nacja/wiara (oprócz pasożytniczych współczesnych wyznawców islamu), która historycznie nie zasymilowała się nigdy z mieszkańcami państwa,
w którym mieszkała (na teren którego zostali najczęściej wpuszczani z dobroci władców danego terenu).
Nie dlatego tylko, że chcieli zachować odrębność,
a głównie dlatego, ponieważ czuli się od innych lepsi, czuli się narodem wybranym, do tej pory tak myślą.
Trochę to dziwne, że żyjąc niekiedy kilkaset lat na danym terenie w obcym kraju nie potrafili się zasymilować a stanowili zawsze odrębną mniejszość bardzo to akcentując, z własnymi tajemnicami i odrębnym prawem. Zawsze tworząc problemy i ujadając jak im źle.
Zaczynając od papieskiego Rzymu za czasów takich ananasów jak papież Aleksander VI, poprzez Prusy a na Polsce kończąc.
Jak nie widzisz wspólnego mianownika to ja ciebie logiki uczyć nie będę. Za stary jesteś, za późno.
Umiesz odpowiedzieć na pytanie nie zadając pytania? Potrafisz normalnie prowadzić dyskusję?
Czy to Cię przerasta?
Dawali pożyczki na zasadach lichwy (której zabraniali i gardzili nią.... w stosunku do swoich),
po chuj ja to piszę, skoro i tak nie widzisz różnicy.

Żydostwa nie możesz określać tylko jako naród, poważnie trzeba to tłumaczyć?
Nie możesz ich porównać do niemców czy czechów, aż mnie mierzi, że takie oczywiste oczywistości muszę pisać.
Dla Ciebie asymilacja żydów to przejście na chrześcijaństwo, palce mnie pieką poważnie jak czytam takie idiotyzmy ale nie zejdę do pewnego poziomu, a jak czytam kolejne a Polacy też... Próbując udowodnić swoje racje -porównując narody/wyznania cofasz się do czasów średniowiecza, gdzie współcześni żydzi plują na choćby na zakonnice.



Żyjesz w średniowieczu?
Jesteś poważnie ograniczony i tak będę Ciebie od dziś traktował, a uwierz mi dałem Ci dużo pola do popisu, próbując zrozumieć Twój tok myślenia.
Nie potrafisz, ba podejrzewam, że jesteś tak upartym kutasem, że nawet nie tracisz chwili, by się zastanowić na sensem czyjegoś wpisu, tylko z automatu odbijasz piłkę,
bo ktoś śmie napisać coś co się nei zgadza z Twoim światopoglądem.
Udawaj lub nie, debila przy kimś innym. Traktuj moje wpisy jakby ich nie było a ja obiecuję tak traktować Twoje,
jesteś tak zacietrzewiony przy swoim zdaniu, że nie przyjmujesz prawdy nawet jak Cię jebnie prosto w pysk. Ba nawet nie potrafisz odpowiedzieć normalnie na pytanie (podpowiadam, bo znowu nie wyłapiesz nie używając pytania z nakierunkowaniem na odpowiedź, która Ciebie zadowoli, w odpowiedzi na pytanie).

A z tego co zauważyłem nie potrafisz przyznać się do porażki, co tylko świadczy o karłowatości Twojego honoru.
Żyj sobie w swoim ogłupieniu dalej nic mi do tego, ale nie zamierzam dalej w tym uczestniczyć, bo nic to nie zmieni, za stary chuj jesteś by Cię naprostowywać.

Pokaż marna kreaturo, gdzie Ciebie niby wyzywałem, wklejam moje wypowiedzi,
chyba, że ten "za stary chuj jesteś" tak Cię zabolało.
:beczka:

Ciekawe jak spróbujesz to odkręcić tym razem.
Podejrzewam kolejną ankietę niedługo.
 
@ninja twój wcześniejszy wpis skupiał się głównie na obrażaniu- pisaniu jakie to idiotyzmy pisze nie tłumacząc dlaczego to a to uważasz za idiotyzm, nazywanie kutasem(nie mówię o starym chuju), pisanie, że żyje w ogłupianiu.

Nie mówiąc o tym, że w dyskusji o Ukraińcach nigdy nie dyskutowałem z argumentami tylko wyzywales mnie od ukrobotow itd, kilkadziesiąt razy. Czyli wtedy przegrałeś x kilkadziesiąt ? Xd


Nie potrafisz się przyznać do porażki i tego że w wielu rzeczach nie masz racji, każda z nich wypisałem dlaczego tak uważam, ty piszesz że ja tak mam nie podając przykładów.
 
Kurwa, wstaję rano a Wy dalej o tych Żydach? :damjan:

Wrzuciłem tamtego tweeta tylko jako żart, żeby się zaśmiać pod nosem i pójść dalej :śmiech:
Aleś narobił
ojej-jacie.gif
 



To jest tendencja taka jak dziesiątki lat temu- w latach 60 czy 70 na zachodzie pewnie co drugi intelektualista i student nosili książeczkę Mao, co doprowadziło do rewolucji 68 z której to korzystamy z jej korzyści i płacimy jej cenę cały czas.
Teraz przechodzi zachód też duże kryzysy, jak w tamtym czasie.
Tylko, że teraz może mieć tez miejsce "rewolucja" konserwatywna, z nawrotem nacjonalizmów itd, te tendencje także widać.
 
To jest tendencja taka jak dziesiątki lat temu- w latach 60 czy 70 na zachodzie pewnie co drugi intelektualista i student nosili książeczkę Mao, co doprowadziło do rewolucji 68 z której to korzystamy z jej korzyści i płacimy jej cenę cały czas.
Teraz przechodzi zachód też duże kryzysy, jak w tamtym czasie.
Tylko, że teraz może mieć tez miejsce "rewolucja" konserwatywna, z nawrotem nacjonalizmów itd, te tendencje także widać.
Bardzo proste: jest pewna część ludzi, fanatycy, którzy idą na studia aby lepiej racjonalizować swoje uprzedzenia np. Ja jestem wielkim prawnikiem domniemanie niewinności do dupy, albo skończyłem ekonomię kapitalizm be np. Zygmuntowski. Nie tylko humaniści, chociaż jak patrzy się na nowe i starsze pokolenia polonistów i historyków...
Dlatego sam tytuł naukowy nie świadczy o powadze opini..
Systemy marksistowskie, nacjonalistyczne i inne totalitarne są idealne do inżynieri społecznej, a taka inżynieria podoba się...
... wariatom od lewa do prawa.
Dlatego należy zwiększyć progi przyjec na studia minimum 75% i większe wymagania maturalne aby fanatycy mieli trudniej
 
Bardzo proste: jest pewna część ludzi, fanatycy, którzy idą na studia aby lepiej racjonalizować swoje uprzedzenia np. Ja jestem wielkim prawnikiem domniemanie niewinności do dupy, albo skończyłem ekonomię kapitalizm be np. Zygmuntowski. Nie tylko humaniści, chociaż jak patrzy się na nowe i starsze pokolenia polonistów i historyków...
Dlatego sam tytuł naukowy nie świadczy o powadze opini..
Systemy marksistowskie, nacjonalistyczne i inne totalitarne są idealne do inżynieri społecznej, a taka inżynieria podoba się...
... wariatom od lewa do prawa.
Dlatego należy zwiększyć progi przyjec na studia minimum 75% i większe wymagania maturalne aby fanatycy mieli trudniej


I wtedy moze dominowaliby Ci racjonalni lewicowcy, feministki czy liberałowie gospodarczy a nie takie skrajności.
 
Back
Top