Polityka

Podtrzymuję, że słowa o "dyskryminacji niektórych formatów sklepów" jest debilne jeśli jako argument podajesz Panią Anię. Użyłeś słów Mentzena pod artykułem o Pani Ani, której słowa przytoczyłem i nijak się one mają do mentzenowych. Nie przeczę, że jakiś tam format sklepów mógł ucierpieć ale nie widzę ani z Twojej, ani z Mentzena strony jakichś argumentów, no chyba, że nie wskazujesz na całą jego wypowiedź.

O kurwa, Ty serio chcesz zrównywać argument Pani Ani, z tymi, które podali Kulesza z Dziamborem?

Reasumując - nie wiem który raz Tobie piszę, że jestem przeciw zakazowi handlu w niedziele właśnie ze względu np na argument ze studentami, którzy w pewnym stopniu ucierpieli ale nie tak jak Ty to przedstawiasz robiąc z igły widły. Zlewasz mnóstwo grubych tematów i wszczynasz gównoburze w sprawie mniej istotnych lub mało istotnych.

Cieszę się, że podobnie jak ja pochylasz się nad losem studentów. Szkoda, że podobnie jak Mentzen, Dziambor czy Kulesza, nie dostrzegasz również negatywnego wpływu na małe sklepiki (oni dostrzegają)
 
Cieszę się, że podobnie jak ja pochylasz się nad losem studentów. Szkoda, że podobnie jak Mentzen, Dziambor czy Kulesza, nie dostrzegasz również negatywnego wpływu na małe sklepiki (oni dostrzegają)
Małe sklepiki padły jak pozwolono sie rozgościć linblom i reszcie molochów na naszym rynku. Zakaz handlu w niedziele tu miał chuj do rzeczy, jedynie dobił te drobnicę co jakimś cudem została.
 
nie dostrzegasz również negatywnego wpływu na małe sklepiki (oni dostrzegają)
No popatrz, a co to niby jest:
Nie przeczę, że jakiś tam format sklepów mógł ucierpieć
Nie słuchałem co mają do powiedzenia Mentzen, Kulesza i Dziambor odnośnie małych sklepików w kwestii tej ustawy, jeśli Ci się chce zapodaj konkretne minuty. Mentzen pewnie nie ograniczył swej wypowiedzi do tej przytoczonej przez Ciebie, co konkretnie mówił o małych sklepikach, jakich argumentów użył?
 
Mentzen pewnie nie ograniczył swej wypowiedzi do tej przytoczonej przez Ciebie

Tą cytowaną akurat ograniczył do tego co zacytowałem. To była krótka seria pytań w Radiu Zet, więc konwencja była taka że nie mógł nadmiernie rozwinąć wypowiedzi, a profil Konfederacji wrzucił to na swoje socjale.

Także bądź ostrożny gdy wyśmiewasz Karatekę, bo może się okazać, że wyśmiewasz swojego ulubionego polityka :-)

Nie słuchałem co mają do powiedzenia Mentzen, Kulesza i Dziambor odnośnie małych sklepików w kwestii tej ustawy, jeśli Ci się chce zapodaj konkretne minuty.

Konferencja z udziałem Dziambora na której jego kolega mówi "Najbardziej uderzyło to w małe sklepy, rodzinne sklepy, a nie w te wielkie sieci handlowe, dlatego że jest taka masa wyjątków, a konkretnie 32 wyjątki od tych przepisów, które pozwalają tym sklepom te przepisy omijać i najlepszym przykładem jest sieć sklepów Żabka która stała się placówka pocztową, Biedronka kombinuje by stać się placówką medyczną, wcześniej myślała o tym żeby być wypożyczalnią książek, niektóre sklepy Intermarche zatrudniają w sklepie tylko ochroniarza i można robić zakupy przez kasy samoobsługowe z użyciem karty płatniczej. Koniec końców nadgorliwość socjalistów z rządu doprowadziła do tego że obrywają właśnie Ci mali przedsiębiorcy, te małe sklepy rodzinne, które nie są w stanie być prowadzone tylko przez właściciela. Trzeba zatrudnić tego jednego, dwóch pracowników w ciągu dnia, ale kary finansowe jakie za tym idą i przepisy jakie za tym idą, nie pozwalają im tych przepisów ominąć. Za to robią to właśnie duże sieci handlowe i my apelujemy do rządu by zniósł te idiotyczne ograniczenia." (Od około 1 minuty jak chcesz przesłuchać i sprawdzić czy nie zmyśliłem)

Więcej sprzedają w te sześć dni i taki to kurwa wielki PROBLEM.

Jeśli nie ma to wpływu na sprzedaż to po co te sklepy stają na głowie by zakaz ominąć? Przecież ludzie w 6 dni kupią tyle samo, co wcześniej w 7. A jest oszczędność bo nie trzeba dodatkowego dnia otwierać sklepu.

 
Last edited:
Jestem przeciw zakazowi głównie z tego powodu, bo lubię robić zakupy gdy jest mniej ludzi oraz jeśli czegoś brak, a jest niedziela, jadę i kupuję tam gdzie mam najbliżej, teraz pewnie będę kupował więcej w tygodniu i ten ułamek komfortu jest wg Ciebie WIELKIM PROBLEMEM

Zdaniem Kuleszy (od 1:20) jest inaczej niż napisałeś ponieważ nie tylko komfort jest problemem, a również spadek konsumpcji i to że na zakazie straciły małe a zyskały duże sklepy.



O kurwa skąd u Ciebie to zaczadzenie? Nagle jemy mniej o 15%, bo zakaz w niedziele? :facepalm: Więcej sprzedają w te sześć dni i taki to kurwa wielki PROBLEM.

A jak Kuleszę zaczadzilo, bo cytuje dane o zmniejszeniu o 30 procent obrotów małych sklepów. Od 3 minuty (cytuje raport "Gospodarcze skutki zakazu handlu w niedzielę.")

 
Last edited:
Zdaniem Kuleszy (od 1:20) jest inaczej niż napisałeś ponieważ nie tylko komfort jest problemem, a również spadek konsumpcji i to że na zakazie straciły małe a zyskały duże sklepy.





A jak Kuleszę zaczadzilo, bo cytuje dane o zmniejszeniu o 30 procent obrotów małych sklepów. Od 3 minuty (cytuje raport "Gospodarcze skutki zakazu handlu w niedzielę.")


Kulesza ma specyficzne podejście do statystyki i liczb (chociaż nie tak jak Balcerowicz i nie jest tak nerwowy :korwinlaugh:), ale ok nie chce mi się sprawdzać. Były też trochę inne dane w tym cytowanym artykule z money.pl
Tylko czy to była winna samego pomysłu zakazu handlu w niedzielę czy ustawy, która była niemal napisana pod jedna z amerykańskich sieci?
BTW też te franczyzy tej sieci sklepów oraz te weksle są legendarne i wygląda, że wyczuli swoją potężna pozycje i to wykorzystują: rośnie elektorat oburzonych jak przy frankowiczach :childcry:
Chociaż niby Amerykanie, niby niestandardowe metody ale tradycyjna forma zabezpieczenia niemal z przedwojennej Polski -weksel (nawet były te suchary, że za każdym rogiem ulicy stoi Żyd skupujący weksle :suchykarol:
 
Tą cytowaną akurat ograniczył do tego co zacytowałem. To była krótka seria pytań w Radiu Zet, więc konwencja była taka że nie mógł nadmiernie rozwinąć wypowiedzi, a profil Konfederacji wrzucił to na swoje socjale.

Także bądź ostrożny gdy wyśmiewasz Karatekę, bo może się okazać, że wyśmiewasz swojego ulubionego polityka :-)



Konferencja z udziałem Dziambora na której jego kolega mówi "Najbardziej uderzyło to w małe sklepy, rodzinne sklepy, a nie w te wielkie sieci handlowe, dlatego że jest taka masa wyjątków, a konkretnie 32 wyjątki od tych przepisów, które pozwalają tym sklepom te przepisy omijać i najlepszym przykładem jest sieć sklepów Żabka która stała się placówka pocztową, Biedronka kombinuje by stać się placówką medyczną, wcześniej myślała o tym żeby być wypożyczalnią książek, niektóre sklepy Intermarche zatrudniają w sklepie tylko ochroniarza i można robić zakupy przez kasy samoobsługowe z użyciem karty płatniczej. Koniec końców nadgorliwość socjalistów z rządu doprowadziła do tego że obrywają właśnie Ci mali przedsiębiorcy, te małe sklepy rodzinne, które nie są w stanie być prowadzone tylko przez właściciela. Trzeba zatrudnić tego jednego, dwóch pracowników w ciągu dnia, ale kary finansowe jakie za tym idą i przepisy jakie za tym idą, nie pozwalają im tych przepisów ominąć. Za to robią to właśnie duże sieci handlowe i my apelujemy do rządu by zniósł te idiotyczne ograniczenia." (Od około 1 minuty jak chcesz przesłuchać i sprawdzić czy nie zmyśliłem)



Jeśli nie ma to wpływu na sprzedaż to po co te sklepy stają na głowie by zakaz ominąć? Przecież ludzie w 6 dni kupią tyle samo, co wcześniej w 7. A jest oszczędność bo nie trzeba dodatkowego dnia otwierać sklepu.



Żabka to są aktualnie te małe sklepy osiedlowo/rodzinne, znam dwóch właścicieli, właśnie tak to wygląda, przeistoczyli się w żabkę nie dając rady ze swoimi narzutami płynąć dalej. Zabka - darmowa reklama, klienci przyzwyczajeni do asortymentu, ceny niższe niż w samoistnych osiedlówkach (więcej klientów). Jest nowocześniej, reklama, promocje, przyciąga i młodych i starych klientów.
A dochody wychodzą podobne jak ma się dobrą lokalizację i bazę klientów.
Spożywczak samoistny nie ma racji bytu już niestety przy tych cenach produktów i inflacji.
 
Ciekawe czy znajdą takiego prokuratora


Taki by się nadał

 
O właśnie zapłaciłem prawie 5 zł. za butelkę tłustej wody, zwanej mlekiem.

Jebany zakaz handlu w niedzielę! :boystop:

a nie, czekaj...
Kiedyś była wina tuska, ale teraz:
IMG_20230417_063507.jpg
 
Tą cytowaną akurat ograniczył do tego co zacytowałem. To była krótka seria pytań w Radiu Zet, więc konwencja była taka że nie mógł nadmiernie rozwinąć wypowiedzi, a profil Konfederacji wrzucił to na swoje socjale.

Także bądź ostrożny gdy wyśmiewasz Karatekę, bo może się okazać, że wyśmiewasz swojego ulubionego polityka :-)
Przecież nie wyśmiałem Mentzena tylko Twoją "argumentację" jego słów... Pani Ania kufa jesus jprd :facepalm: Jeśli Mentzen, czy ktokolwiek z konfy będzie w jakichkolwiek kwestiach pociskał pierdolety - jak najbardziej należy je wyśmiewać, kpić i ganić. Dlatego pytałem, czy uargumentował tę "dyskryminację", być może zaniechał, bo Kulesza z Dziamborem to zrobili? Muszę odsłuchać. Jeśli nikt z konfy tego nie uzasadniał to oczywiście drwić należy. Z tym, że jak już wspominałem - to są mało istotne sprawy i nie dziwi mnie, że przez Ciebie podnoszone, bo nie masz nic grubego na konfe w odróżnieniu od pis, po/ko, psl, czy mianowanej lewicy.
które nie są w stanie być prowadzone tylko przez właściciela.
Nie mówi wszystkiego, a może nie wie, że właścicielom może pomagać rodzina? Chodzi o małżonka, dzieci - własne, małżonka i przysposobionych - oraz rodziców, macochy, ojczyma, rodzeństwa, wnuków, dziadków). Tak więc poszkodowanymi są Ci właściciele małych sklepów, którzy bliskich nie mają, ilu ich jest? Ilu jest takich, którym nikt z rodziny nie pomoże, bo chuj, prostak lub "rób se sam, to nie mój biznes"?
Jeśli nie ma to wpływu na sprzedaż to po co te sklepy stają na głowie by zakaz ominąć?
Pokaż dane, które to potwierdzą, bo wiesz informacje "dziennikarzy" to często zwykłe pierdolenie nie mające umocowania w faktach.
 
Płacimy składki na NFZ, więc to nie jest za darmo
Piramida potrzeb: jeśli brakuje kasy na potrzebne zabiegi i jest długi czas oczekiwania przez co z prywatnej służby zdrowia korzysta spora część społeczeństwa (oczywiście jeśli jest już coś ultrapoważnego to odsyłają do publicznego szpitala :korwinlaugh:)...
... to wprowadźmy darmową aborcje na życzenie :brainoverload:
Ile kosztuje aborcja zagranicą? 2 tys zł? Nie brałem nigdy kredytów gotówkowych, ale w normalnych bankach naprawdę nie trzeba ultra dużo zarabiać aby dostać kredyt na to, już nie mówiąc, że nie posiadanie minimum 2 tys. zł oszczędności to szaleństwo.
Zresztą z samych składek NFZ to szpitale długo by się nie utrzymały....
NFZ jest od pomagania, nie od wyręczania...



ten koleś jest zajebisty, mega dużo dobrej roboty wykonuje. Chyba nawet drugi raz zaryzykuje i wejdę na jego patronite.
Ładnie obalił te mity, że posłowie zarabiają tylko parę tysięcy coś ala średniej klasy menadżerowie średniego szczebla (uwielbiam tą nazwę) w korpo.
Utrzymanie niektórych posłów kosztuje więcej często więcej niż 300 tys. zł rocznie. Plus to ile potrafią wylatać: 250 tys. $ kosztuje bilet DOŻYWOTNI pierwszą klasą. Polscy politycy są drożsi jeszcze wliczając kilomterówki :aletoniedomnietak:

Ale o co chodzi? Znowu PO z Tuskiem na czele coś odjebali, że od dwóch dni gadacie tu o zakazie handlu? Taki temat zastępczy? Bo, że to dla Was temat pierwszej potrzeby to jakoś nie uwierzę :beczka:
to w ogóle, że Tusk wypowiada się o zbędnych zakazach: człowiek, wielki fan sportu obciął możliwości znajdowania sponsorów dla klubów sportowych ponieważ paru jego kolegów rozmawiało na cmentarzu i postanowił uchwalić ustawę hazardową. Plus jeśli gracie w domu w pokera na pieniądze to jesteście przestępcami (hazard jest złem, ale bez przesady, że ludzie mają za to procesy, bo ktoś ich podpierdolił za granie ultraniskimi stawkami, bo zobaczył post na fejsie)...

Żabka to są aktualnie te małe sklepy osiedlowo/rodzinne, znam dwóch właścicieli, właśnie tak to wygląda, przeistoczyli się w żabkę nie dając rady ze swoimi narzutami płynąć dalej. Zabka - darmowa reklama, klienci przyzwyczajeni do asortymentu, ceny niższe niż w samoistnych osiedlówkach (więcej klientów). Jest nowocześniej, reklama, promocje, przyciąga i młodych i starych klientów.
A dochody wychodzą podobne jak ma się dobrą lokalizację i bazę klientów.
Spożywczak samoistny nie ma racji bytu już niestety przy tych cenach produktów i inflacji.
Żabka właśnie ma parę rzeczy za uszami, też jeśli dobrze idzie to nagle pojawia się druga Żabka po drugiej stronie ulicy :korwinlaugh:

Te umowy franczyzowe różnych sieci sklepów to jest często większa mina niż nie jedne umowy kredytowe, bo te drugie można często wyśmiać w sądzie.
Też nie do końca jestem pewien czy zawsze osoby podpisujące te weksel in blanco przy umowach franczyzowych są świadome ryzyka.
Chociaż przez ten zakaz handlu w niedziele Żabka wystrzeliła w kosmos...
 
Przecież nie wyśmiałem Mentzena tylko Twoją "argumentację" jego słów... Pani Ania kufa jesus jprd :facepalm: Jeśli Mentzen, czy ktokolwiek z konfy będzie w jakichkolwiek kwestiach pociskał pierdolety - jak najbardziej należy je wyśmiewać, kpić i ganić. Dlatego pytałem, czy uargumentował tę "dyskryminację", być może zaniechał, bo Kulesza z Dziamborem to zrobili? Muszę odsłuchać. Jeśli nikt z konfy tego nie uzasadniał to oczywiście drwić należy. Z tym, że jak już wspominałem - to są mało istotne sprawy i nie dziwi mnie, że przez Ciebie podnoszone, bo nie masz nic grubego na konfe w odróżnieniu od pis, po/ko, psl, czy mianowanej lewicy.

Nie kłam. Nie pisałem o pani Ani klamczuszku. Podałem artykuł. Ale kręcisz. Kulesza i Dziambor występowali w innym czasie niż Mentzen plus w momencie ich występów byli już skonfliktowani z Mentzenem. Inny czas, inne medium, w dodatku gdy oni występowali, to byli skłóceni z Mentzenem. Pojechałeś po całej mojej wypowiedzi, szydząc z podanych argumentów, a teraz próbujesz się rakiem wycofać gdy się okazało, że to pełny cytat z Mentzena.

Pokaż dane, które to potwierdzą, bo wiesz informacje "dziennikarzy" to często zwykłe pierdolenie nie mające umocowania w faktach.

Nie rozumiesz pytania które postawiłem? Możesz na nie odpowiedzieć, zamiast się wykręcać?
 
Piramida potrzeb: jeśli brakuje kasy na potrzebne zabiegi i jest długi czas oczekiwania przez co z prywatnej służby zdrowia korzysta spora część społeczeństwa (oczywiście jeśli jest już coś ultrapoważnego to odsyłają do publicznego szpitala :korwinlaugh:)...
... to wprowadźmy darmową aborcje na życzenie :brainoverload:
Ile kosztuje aborcja zagranicą? 2 tys zł? Nie brałem nigdy kredytów gotówkowych, ale w normalnych bankach naprawdę nie trzeba ultra dużo zarabiać aby dostać kredyt na to, już nie mówiąc, że nie posiadanie minimum 2 tys. zł oszczędności to szaleństwo.
Zresztą z samych składek NFZ to szpitale długo by się nie utrzymały....
NFZ jest od pomagania, nie od wyręczania...



ten koleś jest zajebisty, mega dużo dobrej roboty wykonuje. Chyba nawet drugi raz zaryzykuje i wejdę na jego patronite.
Ładnie obalił te mity, że posłowie zarabiają tylko parę tysięcy coś ala średniej klasy menadżerowie średniego szczebla (uwielbiam tą nazwę) w korpo.
Utrzymanie niektórych posłów kosztuje więcej często więcej niż 300 tys. zł rocznie. Plus to ile potrafią wylatać: 250 tys. $ kosztuje bilet DOŻYWOTNI pierwszą klasą. Polscy politycy są drożsi jeszcze wliczając kilomterówki :aletoniedomnietak:


to w ogóle, że Tusk wypowiada się o zbędnych zakazach: człowiek, wielki fan sportu obciął możliwości znajdowania sponsorów dla klubów sportowych ponieważ paru jego kolegów rozmawiało na cmentarzu i postanowił uchwalić ustawę hazardową. Plus jeśli gracie w domu w pokera na pieniądze to jesteście przestępcami (hazard jest złem, ale bez przesady, że ludzie mają za to procesy, bo ktoś ich podpierdolił za granie ultraniskimi stawkami, bo zobaczył post na fejsie)...


Żabka właśnie ma parę rzeczy za uszami, też jeśli dobrze idzie to nagle pojawia się druga Żabka po drugiej stronie ulicy :korwinlaugh:

Te umowy franczyzowe różnych sieci sklepów to jest często większa mina niż nie jedne umowy kredytowe, bo te drugie można często wyśmiać w sądzie.
Też nie do końca jestem pewien czy zawsze osoby podpisujące te weksel in blanco przy umowach franczyzowych są świadome ryzyka.
Chociaż przez ten zakaz handlu w niedziele Żabka wystrzeliła w kosmos...

No ma ma oglądałem to, ale znam właścicieli dwóch żab i idzie im to, bez ściemy. Grunt dobra lokalizacja nic więcej, z gówna bata nie ukręcisz.
 
Przecież nie wyśmiałem Mentzena tylko Twoją "argumentację" jego słów... Pani Ania kufa jesus jprd :facepalm:

W artykule masz taką argumentację. "Z raportu firmy Nielsen wynika, że w 2020 roku największy spadek dotknął właśnie tego segmentu handlu. Liczba wszystkich sklepów w kraju spadła o 1 800, z czego upadło aż 1 670 małych sklepów. To wynik netto, uwzględniający powstanie kilkuset nowych – w tym prawie 600 średnich i 256 supermarketów. W efekcie liczba placówek handlowych jest dziś szacowana na 99,4 tysiąca, a kiedy wprowadzano zakaz handlu, było ich prawie 106 tysięcy. Dziś w Polsce działa tylko 28 793 małych sklepów, a ich liczba z roku na rok maleje coraz bardziej."

Ale wolisz udawać, że tego nie ma i kłamać z Panią Anią.
 
Piramida potrzeb: jeśli brakuje kasy na potrzebne zabiegi i jest długi czas oczekiwania przez co z prywatnej służby zdrowia korzysta spora część społeczeństwa (oczywiście jeśli jest już coś ultrapoważnego to odsyłają do publicznego szpitala :korwinlaugh:)...
... to wprowadźmy darmową aborcje na życzenie :brainoverload:
Ile kosztuje aborcja zagranicą? 2 tys zł? Nie brałem nigdy kredytów gotówkowych, ale w normalnych bankach naprawdę nie trzeba ultra dużo zarabiać aby dostać kredyt na to, już nie mówiąc, że nie posiadanie minimum 2 tys. zł oszczędności to szaleństwo.
Zresztą z samych składek NFZ to szpitale długo by się nie utrzymały....
NFZ jest od pomagania, nie od wyręczania...


Ile kosztuje poród? Też z prywatnych, bo każdy powinien mieć 2 tysiące oszczędności? No i tym bardziej powinien mieć hajs jak chce mieć rodzinę, bo jak nie chce to mu są pieniądze mniej potrzebne. 18 latka która zaciążyła niech płaci, powinna mieć oszczędności;)
 
Ile kosztuje poród? Też z prywatnych, bo każdy powinien mieć 2 tysiące oszczędności? No i tym bardziej powinien mieć hajs jak chce mieć rodzinę, bo jak nie chce to mu są pieniądze mniej potrzebne. 18 latka która zaciążyła niech płaci, powinna mieć oszczędności;)
Komentarz roku a mamy dopiero kwiecień, darmowa aborcja nie jest rozdawnictwem, zakaz handlu w niedzielę totalnie zniszczył studentów i jest to ogromna mina dla gospodarki założona przez PiS - jeszcze brakuje filmiku karkluka który to podsumowuje :roberteyeblinking:
To wszystko pokazuje, że tej pomysł Kaczyńskiego z zakazem handlu w niedzielę wyszedł lepiej dla Pisu niż nawet 500 plus.
BTW kiedyś Petru odpowiadał na moje pytanie czy skoro jest za zniesieniem zakazu handlu w niedzielę to dlaczego jego biuro jest otwarte do 16 od pon do pt czyli kiedy większość pracuje, a polityk przecież sprzedaje program - nerwowe spojrzenie w dół :korwinlaugh:
 
Back
Top