Polityka

341151586_2171881856335531_5315458012591449509_n.jpg
 
Jako student, dorabiałem pracując w niedzielę. Teraz studenci zostali pozbawieni tej szansy, którą ja miałem.
niepopularna opinia: większość powinna studiować zaocznie, a to, że studia zaoczne są płatne a dzienne nie –to długoterminowo sprzyja bardziej starszemu środowisku akademickiemu niż studentom (z wyjątkami, ale nielicznymi).

Byłoby mniej sfrustrowanych Milenialsów po studiach, jeśli by coś takie wprowadzić. Fakt faktem można tą frustracje nawet częściowo zracjonalizować, bo jakość pracy części środowiska akademickiego jest tak fatalna, że spokojnie mogłaby ich zastąpić płyta CD…

Chociaż oczywiście zakaz handlu w niedziele to wpadka Konfederacji: myślenie ideologiczne zamiast o skutkach i szczegółach ustawy, pytanie też ile osób przeczytało to za czym głosowali…
Czasami Lubecka zadaje takie pytania posłom i widać tą nerwową reakcje :korwinlaugh:

Poza tym tacy koledzy jak @Miskatonic @Siwy25_1 czy @szplin jeśli zgłoszą się do nich studenci normalni, a nie jakieś rurkowe pizdeczki - to oni, już Ty się nie martw - zawsze im jakąś robotę znajdą:
The Sopranos wallpapers and images - wallpapers, pictures, photos

Przekaz jakiego rodzaju?

Aż mi się przypomniało :korwinlaugh:


fucking polish
 
Last edited:
niepopularna opinia: większość powinna studiować zaocznie, a to, że studia zaoczne są płatne a dzienne nie –to długoterminowo sprzyja bardziej starszemu środowisku akademickiemu niż studentom (z wyjątkami, ale nielicznymi).

Byłoby mniej sfrustrowanych Milenialsów po studiach, jeśli by coś takie wprowadzić. Fakt faktem można tą frustracje nawet częściowo zracjonalizować, bo jakość pracy części środowiska akademickiego jest tak fatalna, że spokojnie mogłaby ich zastąpić płyta CD…

Chociaż oczywiście zakaz handlu w niedziele to wpadka Konfederacji: myślenie ideologiczne zamiast o skutkach i szczegółach ustawy, pytanie też ile osób przeczytało to za czym głosowali…
Czasami Lubecka zadaje takie pytania posłom i widać tą nerwową reakcje :korwinlaugh:



Aż mi się przypomniało :korwinlaugh:


fucking polish



Większość powinna studiować zaocznie. Prawda. Gdybym miał cofnąć czas to bym poszedł na zaoczne i próbował się w korpo zahaczyć już na 1 roku. Natomiast są też kierunki gdzie powinny być tylko darmowe dzienne - medycyna. Ale to wyjątek od reguły.
 


Niektórzy mówią, że tacy faszyści jak p. Trela powinni pójść do więzienia za knucie spisku i planowanie zmiany przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej (127kk), inni umiarkowani liberałowie jak p. Braun chcą by to wybory pogrążyły tych zaprzańców.

Jako, że jestem człowiekiem nowoczesnym, spokojnym i wyważonym, takie wpadanie w skrajności budzi we mnie spontaniczną, intelektualną odrazę. Pójście do więzienia za tweety jest grubą przesadą, a pozostawienie losu zdrajców w rękach wyborców jaskrawie zbyt łagodnym potraktowaniem.

Ja stoję pośrodku tego sporu - wyważonym rozwiązaniem byłoby pójście na kompromis i obicie ich do nieprzytomności kijami i pozostawienie przy pręgięrzu na miejskim rynku przez dzień lub dwa z odpowiednim podpisem na tekturce przy szyi.
 
Większość powinna studiować zaocznie. Prawda. Gdybym miał cofnąć czas to bym poszedł na zaoczne i próbował się w korpo zahaczyć już na 1 roku. Natomiast są też kierunki gdzie powinny być tylko darmowe dzienne - medycyna. Ale to wyjątek od reguły.
o Boże gdyby wprowadzić od 2015 roku większe reformy szkolnictwa wyższego to wylazłoby więcej wariatów niż nawet orłów prawa z KOD :korwinlaugh:
Niestety to jest temat często pomijany, nawet w programach politycznych, a jeśli ktoś mówi już głośniej o szkolnictwie wyższym to raczej w stylu korwnistów i Balcerowicza "dlaczego studia są darmowe? Przecież i tak ktoś za nie płaci, absurd, niech płacą" kompletnie zapominając o tym, że no więcej płaciłoby się za nawet za wizyty prywatne u lekarzy oraz, że kredyty studenckie są szkodliwe -kilkanaście lat i od razu kredyt, demoralizujące...
 
Ale jaja, już myślałem, że ta lewacka kukiełka z BBC zaraz się rozpłacze jak go Elon zaczął mielić. Polecam szczególnie od ustawionego momentu do końca:



Tutaj cały wywiad w oryginale, ustawione jak wyżej/ Koniec tego fragmentu na 23:36:
 
Ale jaja, już myślałem, że ta lewacka kukiełka z BBC zaraz się rozpłacze jak go Elon zaczął mielić. Polecam szczególnie od ustawionego momentu do końca:



Tutaj cały wywiad w oryginale, ustawione jak wyżej/ Koniec tego fragmentu na 23:36:

Craszed und Smaszed :antonio: .
 
Ale jaja, już myślałem, że ta lewacka kukiełka z BBC zaraz się rozpłacze jak go Elon zaczął mielić. Polecam szczególnie od ustawionego momentu do końca:



Tutaj cały wywiad w oryginale, ustawione jak wyżej/ Koniec tego fragmentu na 23:36:


Dlaczego wrzuciłeś to gówniane tłumaczenie?
 
Dlaczego wrzuciłeś to gówniane tłumaczenie?
Pamiętam, że @Endrju Golara zwykle prosił o wersje PL, a że to dobra morda, czasem wychodzę mu na przeciw jak mam czas na przeszukiwanie zasobów. Nie szukałem innego, a Ty? Masz może porządne?

Spójrz na to. Będziesz wspierał produkt? @Miskatonic @szplin @Siwy25_1 @ninja i reszta nie zostawimy kolegi karateki przy wspieraniu, prawda? Tym bardziej, że przecież to muszą być delicje, czyli mięso produkowane w laboratorium:
https://s.abcnews.com/images/US/cultivated-meat-2-abc-gmh-230328_1680050228190_hpEmbed_16x9_992.jpg

Reakcja szefa National Cattlemen's Beef Association:
https://s.abcnews.com/images/US/wilkinson-abc-ps-230329_1680104186946_hpEmbed_27x16_992.jpg

Todd Wilkinson chce, aby USDA wymagało, aby produkty firm UPSIDE i GOOD były opatrzone oznaczeniami "mięso hodowane" lub "hodowane w laboratorium".
Musimy chronić planetę! Zatem oczekuję jasnych deklaracji od społeczności cohones kupowania tylko i wyłącznie mięsa tworzonego w laboratorium z komórek macierzystych! Jeszcze w tym roku do kupienia w USA, a może i u nas, to nie ważne, jesteśmy globalną wioską, więc na początek będziemy sprowadzać.

Szefa UPSIDE Foods (Uma Valeti), wolałem jak rozkminiał modele chaosu w Jurasic Park:
https://s.abcnews.com/images/US/Uma-abc-ml-230329_1680097808569_hpEmbed_16x9_992.jpg

Powiedział: "Naszym celem jest być dostępnym w restauracjach wyróżnionych gwiazdką Michelin lub na przydomowym grillu” – powiedział Valeti. "Zajmie trochę czasu, zanim dojdziemy do punktu, w którym będziemy mogli być wszędzie."



Kto sfinansował to epokowe dzieło? Oczywiście filantrop na którego nie zasługujemy Bill Gates, Richard Branson (brytyjski miliarder) i założyciel Whole Foods, John Mackey (bizmesman i pisarz, jeden z najbardziej wpływowych orędowników ruchu na rzecz żywności ekologicznej)

Pozwolenie od FDA na produkcję tych pyszności maja jak na razie dwie firmy: UPSIDE Foods i GOOD Meat. Na podobnej zasadzie dziesiątki innych start-upów przygotowuje się do produkcji i sprzedaży hodowanej wołowiny, jagnięciny, wieprzowiny i owoców morza.

Bioreaktory będące na wyposażeniu takiego laba są energochłonne ale... chuj tam (ciekawe jaki jest bilans - nakład energii vs. korzyści płynące z 100% wymiany mięsa hodowanego tradycyjnymi metodami na mięso z labów).

 
Pamiętam, że @Endrju Golara zwykle prosił o wersje PL, a że to dobra morda, czasem wychodzę mu na przeciw jak mam czas na przeszukiwanie zasobów. Nie szukałem innego, a Ty? Masz może porządne?

Spójrz na to. Będziesz wspierał produkt? @Miskatonic @szplin @Siwy25_1 @ninja i reszta nie zostawimy kolegi karateki przy wspieraniu, prawda? Tym bardziej, że przecież to muszą być delicje, czyli mięso produkowane w laboratorium:
https://s.abcnews.com/images/US/cultivated-meat-2-abc-gmh-230328_1680050228190_hpEmbed_16x9_992.jpg

Reakcja szefa National Cattlemen's Beef Association:
https://s.abcnews.com/images/US/wilkinson-abc-ps-230329_1680104186946_hpEmbed_27x16_992.jpg

Todd Wilkinson chce, aby USDA wymagało, aby produkty firm UPSIDE i GOOD były opatrzone oznaczeniami "mięso hodowane" lub "hodowane w laboratorium".
Musimy chronić planetę! Zatem oczekuję jasnych deklaracji od społeczności cohones kupowania tylko i wyłącznie mięsa tworzonego w laboratorium z komórek macierzystych! Jeszcze w tym roku do kupienia w USA, a może i u nas, to nie ważne, jesteśmy globalną wioską, więc na początek będziemy sprowadzać.

Szefa UPSIDE Foods (Uma Valeti), wolałem jak rozkminiał modele chaosu w Jurasic Park:
https://s.abcnews.com/images/US/Uma-abc-ml-230329_1680097808569_hpEmbed_16x9_992.jpg

Powiedział: "Naszym celem jest być dostępnym w restauracjach wyróżnionych gwiazdką Michelin lub na przydomowym grillu” – powiedział Valeti. "Zajmie trochę czasu, zanim dojdziemy do punktu, w którym będziemy mogli być wszędzie."



Kto sfinansował to epokowe dzieło? Oczywiście filantrop na którego nie zasługujemy Bill Gates, Richard Branson (brytyjski miliarder) i założyciel Whole Foods, John Mackey (bizmesman i pisarz, jeden z najbardziej wpływowych orędowników ruchu na rzecz żywności ekologicznej)

Pozwolenie od FDA na produkcję tych pyszności maja jak na razie dwie firmy: UPSIDE Foods i GOOD Meat. Na podobnej zasadzie dziesiątki innych start-upów przygotowuje się do produkcji i sprzedaży hodowanej wołowiny, jagnięciny, wieprzowiny i owoców morza.

Bioreaktory będące na wyposażeniu takiego laba są energochłonne ale... chuj tam (ciekawe jaki jest bilans - nakład energii vs. korzyści płynące z 100% wymiany mięsa hodowanego tradycyjnymi metodami na mięso z labów).



Ciekawe czy mięso z labu będzie tańsze
 
To zależy jakie dotacje pośrednie i bezpośrednie dostanie pseudomieso i jakie obciążenia finansowe dostaną hodowcy mięsa. Czuję się zażenowany musząc na to wskazywać.

Nie rozumiesz że cena produkcji jednego i drugiego to całkiem co innego?
 
Kiedy gwarancja seksu?



tak mnie zastanawia: kim trzeba być aby w obecnych czasach nie móc znaleźć sobie pracy :brainoverload:

No Tak dzbanie, bo najpierw się wprowadza przez lata regulacje, które podnoszą ceny produkcji + podwyżki prądu dla produkcji (Viva KE) = podniesienie cen konsumenckich.
Dopiero się wypuszcza "tańszy zamiennik".

ILE TY MASZ LAT SYNKU?
w USA masz małe wymagania jakości żywności (słynne rakotwórcze cukierki zakazane w UE a w USA jak najbardziej legalne, ba KFC jest zakazane w Norwegii) i też ceny nie są niskie, chociaż amerykańscy konsumenci są słynni z tego, że nie są zbytnio wybredni więc kto jest tak naprawdę winny...



Już nie mówiąc, że z tymi normami jakościowymi jest tak samo jak z niedozwolonymi zapisami w umowach kredytowych: niby przepisy są, ale jak to jest przestrzegane od UK przez UE do Polski. Słynne oburzenie Muzłumanów za to, że te stejki to tak naprawdę stara wieprzowina i odpady poubojowe jak np. zmielone pazury :korwinlaugh:





Temat rolnictwa, żywności itp. to też temat rzeka. W UE nikt nie ma zbytnio pomysłu jak to rozwiązać od socjalistów do liberałów gospodarczych. Pod względem opłacalności to bez unijnych dotacji i protekcjonistycznego rynku nie ma w ogóle opcji aby w UE opłacało się inne rolnictwo niż ekologiczne plus masówka korporacyjna z farmami na 20 tys. krów czy świń, a jak to ładnie mówił Makłowicz „z fabryki jakości nie przywiozą”…



Ile tak naprawdę kosztowałaby żywność bez dotacji? Przecież ekonomicznym absurdem jest, że w takiej Holandii opłaca się uprawiać tyle ziemniaków (BTW polskich ziemniaków nie można sprzedać chyba do UK i też do paru krajów unijnych więc takie słabe równe szanse).



Można też otworzyć rynek na towary z innych krajów, ale wtedy nagle dużo rolników by zbankrutowało chyba, że państwo wykupywałoby od nich ziemie póki byłaby jeszcze coś warta, a przecież w Polsce jest jedna z najdroższych ziem rolnych w UE. W porównaniu do Hiszpanii czy do Włoszech to kosmos…
 
Nie rozumiesz że cena produkcji jednego i drugiego to całkiem co innego?
Karateka, z całym szacunkiem, ale Twoja wiedza w zakresie wartości produkcji, dla danego towaru jest na poziomie dziecka z przedszkola.
@NEXUS posługuje się właściwą mechanika i zasadnym podejściem.
Wpływ na cenę dla klienta detalicznego jest ustalana na wielu płaszczyznach.
Szkoda, że nie masz o tym zielonego pojęcia, jednak jak to masz w zwyczaju idziesz na eksperta i starasz się pouczać innych :DC:
 
Back
Top