Polityka

tak mimo niechęci do Brauna i Zandberga to ta dwójka mogłaby uczuć w szkole retoryki, ale broń Boże aby Braun był katechetą :aletoniedomnietak:
W ogóle partie powinny przed wyborami podawać oprócz warunków wejścia do koalicji również kogo chcą na ministra, tyle że pewnie wiele partii nie ma teraz o tym pojęcia i zaczną kłócić się o to po wyborach :korwinlaugh:
 
A do kogo masz chęci? No offence
Do żadnej partii/środowiska może z małymi wyjątkami np. Gwiazdowski czy może mniej medialny Piotr Kruszyński, który pomagał sam z siebie w akcji mającej na celu ułaskawienie pierwowzorów bohaterów filmu Dług, kiedy środowisko prawnicze miało chore pomysły.
Na twitterze znalazłem jeszcze konto Piotr Leonarski gdzie dość ciekawie argumentuje mimo, że ze wszystkim się nie zgadzam, ale fajnie poznać ciekawsze argumenty drugiej strony.

Bardziej śledzę politykę dla beki niż ze względu, że komuś kibicuje. Tylko dwa razy chyba byłem na wyborach innych niż lokalne. Z publicystyki mi się podobał kiedyś program Młodzież kontra gdzie młodzieżówki zadawały pytania politykom bo było widać tam więcej takiej autentyczności.

PO to CDU, Tusk przekroczył granicę przyzwoitości i wcale bym się nie zdziwił jakby po czasie wyszyły jakieś papiery, że ma konta w rajach podatkowych dzięki für Deutschland. On jest bardziej niemiecki niż sami Niemcy.

PiS oni są fałszywymi przyjaciółmi nawet dla własnego elektoratu.

Lewica: banda wariatów, wielcy prawnicy wypowiadający się o zniesieniu domniemania niewinności

PSL: paradoksalnie najbardziej merytoryczna opozycja, ale wszyscy znamy ich przeszłość. Tego Pawlaka, Piechocińskiego przygłupa od ceny prosiaka „Rosja nie zakręci gazu bo na tym opiera się ich gospodarka” i Sawickiego to powinno się przerzucić przez mur na granicy z Białorusią w koszulce z napisem „Łukaszenko lubi chłopców”. PSL zniszczył polskie rolnictwo

Hołownia: ekipa z PO plus ten generał Różański i jak to powiedziała PKW patologiczne sposoby finansowania…

Konfederacja: małżeństwo narodowców i Korwnistów ma wadę fabryczną –nie da się połączyć tych ideologii. Zwłaszcza w rządzeniu. Plus braki kadrowe chyba, że ktoś sklonuje Mentzena…

Nie mówię, że żeby głosować na kogoś tu musze go uwielbiać, a raczej wystarczy mieć jakieś podejście czysto zadaniowe. Kiedyś jeszcze myślałem, że może warto chodzić na wybory i głosować na osoby z drugiej dziesiątki listy wyborczej aby wykosić starych wyjadaczy z Sejmu, bo młodsi jak błądzą to błądzą może szczerze i mają w sobie więcej ideowości. Okazało się, że te młode wilki mają większy apetyt niż starzy wyjadacze...

Tylko teraz patrzę na te młode wilki w Sejmie i no może szanuj wroga swego bo możesz mieć gorszego?
Kwaśniewski i Miller vs Jachira i Śmiszek?

Kaczyński i Zyta Gillowska vs Semeniuk i jej mąż? :korwinlaugh:

Wybrnął jak jasna cholera! jak pawełek dopieprzył tuskowi to głowa mała!


no szkoda bo do tego czasu myślałem, że najbardziej można się do niego przyczepić za ludzi, których wprowadził do Sejmu, którzy bez niego nie zrobiliby takiej kariery. albo nie tak szybko
 
tak mimo niechęci do Brauna i Zandberga to ta dwójka mogłaby uczuć w szkole retoryki, ale broń Boże aby Braun był katechetą :aletoniedomnietak:
Ostatnio Zandberg mam wrazenie przestal sie przygotowywac merytorycznie do dyskusji. Jedzie na sloganach i w debacie robia z niego pajaca.

Braun jak chce kogos uczyc retoryki to niech sobie otworzy szkole „Szkola retoryki Brauna” i tam nawiedzeni niech posylaja swoje dzieci, a on bedzie na tym robil mase pieniedzy jak Mentzen przykazal.
W ogóle partie powinny przed wyborami podawać oprócz warunków wejścia do koalicji również kogo chcą na ministra, tyle że pewnie wiele partii nie ma teraz o tym pojęcia i zaczną kłócić się o to po wyborach :korwinlaugh:
To by taki troche samoboj byl. Nie po to chowaja swoje wybitne jednostki w piwnicach przed wyborami, zeby oglosic np. Braun bedzie nowym ministrem edukacji lub ministrem spraw zagranicznych. Z drugiej strony chyba minister zdrowia Braun wygralby internety.
 
Jestem ciekawy statystyki zawałów serca po ogłoszeniu wyborów i oczywiście Tomasz Lis powinnien znajdować blisko karetki pogotowia podczas ogłaszania wyniku wyborów, najlepiej od razu niech jedzie do szpitala :korwinlaugh:




Wręcz mam wrażenie, że jedyny powód dlaczego warto iść na wybory to cieszenie się z tego, że przyczyniło się do gównoburzy fejsowej :childcry:
 
Dlaczego mieszasz kwestie dziennikarskie z sędziowskimi? Jakby to połączyć to żadna kara za zdradę stanu nie byłaby wymierzona, bo te role są niepołączalne.
Nie wiem, czy dobrze rozumiem Twój pogląd ale czy dla Ciebie dziennikarz może prowadzić działalność noszącą znamiona zdrady stanu i to nie jest zdrada stanu wg Ciebie?
:wink:
Ale to są jaja jak nam plują w twarz. Przeciętny zwolennik PiSu, czy mentalne halibuty wszelkiej maści przeczytają nagłówek i są spokojni, a tymczasem, z treści artykułu dowiadujemy się:

"budowle podzielone zostały na trzy rodzaje: schrony, schrony niehermetyczne oraz miejsca doraźnego schronienia"
- schrony: 300 tys. miejsc,
- schrony niehermetyczne to konstrukcje, które nie spełniają "znamion schronu". :lol: (1,1 mln miejsc),
- miejsca doraźnego schronienia: kościoły, szkoły, (:lol:), piwnice, garaże podziemne (47 mln miejsc).

Jedno miejsce to:
- "Przyjęliśmy 1,5 kwadratowego metra na osobę"

Schrony w Polsce. Komendant Główny PSP: 47 mln ludzi może się schronić
:iamdone:
Konfederacja: małżeństwo narodowców i Korwnistów ma wadę fabryczną –nie da się połączyć tych ideologii.
Powyższe, to podstawowy błąd wnioskowania ludzi zafiksowanych na punkcie jakichś ideologii. Otóż ludzie to nie ideologie, potrafią się dogadywać, wystarczy znaleźć wspólne cele, na nich się skupiać, a z czasem dochodzi do porzucenia ideologii na rzecz praktycznych i realnych rozwiązań, które po wprowadzeniu są korzystne dla większości. W omawianym przypadku można wskazać na Bosaka i Mentzena - coraz lepiej się dogadują.
Braun jak chce kogos uczyc retoryki to niech sobie otworzy szkole „Szkola retoryki Brauna” i tam nawiedzeni niech posylaja swoje dzieci, a on bedzie na tym robil mase pieniedzy jak Mentzen przykazal.
Ni przypiął, ni przyłatał. Do czego konkretnie się odnosisz z tą retoryką? Dorzucasz do tego jakieś majaki o nawiedzeniach, rozkazach, trzepaniu kasy. O czym Ty piszesz?

"We manage to align humans and domesticated animals reasonably well, even though we don't fully understand how their brains work."
Tak mi się skojarzyło, 40tyś lat, by z wilka zrobić chichuachue i zaledwie 73 lata, by zrobić coś takiego człowiekowi:
1950 vs. 2023
https://i.pinimg.com/originals/82/dd/3e/82dd3e14461c3053d65f50fe644f21b0.jpg
Zdjęcie


https://c8.alamy.com/comp/AAMPFM/1950s-man-sitting-at-information-desk-in-office-AAMPFM.jpg
https://bi.gazeta.pl/im/55/d3/13/z20788309IE,Kuba-Wojewodzki.jpg
 
Nie wiem, czy dobrze rozumiem Twój pogląd ale czy dla Ciebie dziennikarz może prowadzić działalność noszącą znamiona zdrady stanu i to nie jest zdrada stanu wg Ciebie?

Promowanie akcesji PL do UE oceniam bardzo pozytywnie. Dziennikarz może być zdrajcą, tak jak przedstawiciel każdego innego zawodu, jednak za pisanie artykułów, nawet namawiających do działań sprzecznych z polską racją stanu, nie powinno się karać. Gdybym dopuszczał taką możliwość, to musiałbym być za więzieniem dla Sykulskiego, a nie jestem.
 
Dziennikarz może być zdrajcą, tak jak przedstawiciel każdego innego zawodu, jednak za pisanie artykułów, nawet namawiających do działań sprzecznych z polską racją stanu, nie powinno się karać.
Mówimy o spektrum takich działań dziennikarskich, które, załóżmy, uznane byłyby przed odpowiednio predysponowane do takich ocen organy - za zdradę stanu. Wg Ciebie nie powinno się więc karać za zdradę stanu?

- GPT-4 dokonuje lepszej oceny klinicznej niż wielu lekarzy,
- Chatbot potrafi zdiagnozować rzadkie schorzenia

Ale jak to? Przecież:
Chat GPT (...) jest jak kalkulator (...) albo jak slownik dla tlumacza. Nie radzi sobie z problemami, ktore ciezko jest wygooglowac oraz z duzymi strukturami, tutaj sie gubi. Zupełnie sobie nie radzi z przetwarzaniem dużych struktur danych. (...)
:gabi_much_love:
Od 2017 roku nie wprowadzono żadnych rewolucyjnych nowości
Tymczasem Eliezer Yudkowsky, który kieruje badaniami w Machine Intelligence Research Institute. Pracuje nad dostosowaniem sztucznej inteligencji ogólnej od 2001 roku i jest powszechnie uważany za twórcę tej dziedziny, powiedział:

"Postęp w zakresie możliwości sztucznej inteligencji znacznie wyprzedza postęp w dostosowywaniu sztucznej inteligencji, a nawet postęp w zrozumieniu, co do diabła dzieje się w tych systemach."

Yudkowsky nie podpisał apelu Elona, Wozniaka i innych o powstrzymaniu prac nad rozwojem IA na okres 6 miesięcy, uważa bowiem, że to za mało, bo powinno się całkowicie wyłączyć te prace. Polecam artykuł z Time:


Wywiad:


No właśnie w tym kwestia, że jest konsensus naukowy, z którym Mentzen jakiś czas temu się zgadzał.
Jeżę się, gdy słyszę: "konsensus naukowy". Tzn., że co? Dogadali się? Zgadzają się poglądowo? To jest polityka do kurwy, czy nauka? Powtarzalność wyników! "Konsensus naukowy" kurwa jesus jprd :facepalm:
hałabała Ci ten konsensus uzmysłowił?
Pewnie tak chory denialisto, szurze, antyszczepionkowcu, ruska onuco!
 
Mówimy o spektrum takich działań dziennikarskich, które, załóżmy, uznane byłyby przed odpowiednio predysponowane do takich ocen organy - za zdradę stanu. Wg Ciebie nie powinno się więc karać za zdradę stanu?

Powinno, ale nie za takie czyny jakie określił Grzegorz Braun, który 3 tuziny dziennikarzy by skazał na śmierć za działania propagandowe.
 
- GPT-4 dokonuje lepszej oceny klinicznej niż wielu lekarzy,
- Chatbot potrafi zdiagnozować rzadkie schorzenia

Ale jak to? Przecież:
:gabi_much_love:

Nie doczytałes źródło, które sam poleciłes. Gdybyś doczytał, to byś się zgodził z moją wypowiedzią, którą cytujesz. AI nie zastąpi lekarzy, ale będzie dla nich bardzo ważnym narzędziem.




Tymczasem Eliezer Yudkowsky, który kieruje badaniami w Machine Intelligence Research Institute. Pracuje nad dostosowaniem sztucznej inteligencji ogólnej od 2001 roku i jest powszechnie uważany za twórcę tej dziedziny, powiedział:

"Postęp w zakresie możliwości sztucznej inteligencji znacznie wyprzedza postęp w dostosowywaniu sztucznej inteligencji, a nawet postęp w zrozumieniu, co do diabła dzieje się w tych systemach."

Yudkowsky nie podpisał apelu Elona, Wozniaka i innych o powstrzymaniu prac nad rozwojem IA na okres 6 miesięcy, uważa bowiem, że to za mało, bo powinno się całkowicie wyłączyć te prace. Polecam artykuł z Time:

Nie pisałem o AGI, bo AGI nie istnieje. Pisałem o algorytmach na których bazuje chat gpt. Tutaj zainwestowano w coś co już było. Zainwestowano ogromne pieniądze i uzyskano rezultaty przekraczające oczekiwania. Teraz mamy dokładane kolejne cegiełki. Chat GPT 4 to z pewnością nie ostatnie słowo w rozwoju technologii. Jestem bardzo ciekawy sposobów zastosowania. Gigantyczna ilość branż dostanie nowe narzędzia. Jak to wpłynie na rozwój gospodarczy? Jak to wpłynie na poziom zatrudnienia w tych branżach? Jakie nowe prace te technologia wygeneruje? To są niezwykle ciekawe pytania.
 
by skazał na śmierć za działania propagandowe
Po pierwsze nie on i nie za działania propagandowe, a za ZDRADĘ STANU. Dlaczego usilnie starasz się zmienić to co sam powiedział?
Gdybyś doczytał, to byś się zgodził z moją wypowiedzią, którą cytujesz. AI nie zastąpi lekarzy, ale będzie dla nich bardzo ważnym narzędziem.
Niby w którym miejscu napisałem, że IA zastąpi kogokolwiek? W żadnym, a więc Twoje gadanie o zgadzaniu się lub to zwykłe pieprzenie bez pokrycia. Do reszty później, może w nocy. Wesołej reszty Świąt życzę.
 
Nie wiem czy tutaj wrzucać, czy do skóry. :korwinlaugh:




different culture hard to judge
:juanlaugh:
 
Po pierwsze nie on i nie za działania propagandowe, a za ZDRADĘ STANU. Dlaczego usilnie starasz się zmienić to co sam powiedział?

Powiedział kogo i za co i jak rozumie zdradę stanu. Nie wiem co Ty chcesz zrobić z jego wypowiedzi. Podtrzymał swoje słowa o potrzebie zabicia 3 tuzinów redaktorów lewicowo-liberalnych mediów i nawet dodał, że niedoszacowal liczby. Podał też dokładną wykładnię jak rozumie zdradę stanu, gdzie wspomniał o czynach które mogą popełniać redaktorowie mediów lewicowo-liberalnych, ale nie tylko, bo również można za zdradę uznać wyrok sądu, stawiający prawo UE ponad polskim porządkiem prawnym i taki sędzia/sędzina, również będzie winny/winna zdrady stanu. Braun wypowiedział się jasno.


Niby w którym miejscu napisałem, że IA zastąpi kogokolwiek? W żadnym, a więc Twoje gadanie o zgadzaniu się lub to zwykłe pieprzenie bez pokrycia. Do reszty później, może w nocy. Wesołej reszty Świąt życzę.

Więc powiedz mi gdzie jest sprzeczność między cytowanym przez Ciebie źródłem, a moją opinią? Dlaczego postanowiłeś wyśmiać mnie w taki sposób, skoro nie ma tu sprzeczności, tylko zgoda?

Wesołej Reszty Świąt!
 
Back
Top