Polityka



"To długie rozmowy - czasem godzina, czasem półtorej". Scholz przyznał, że ma regularny kontakt z Putinem​


We wtorek w rozmowie z dziennikiem "Rheinische Post" kanclerz Olaf Scholz przyznał, że "prowadzi regularne rozmowy z Putinem", podczas których wciąż "utrzymują się rażące różnice zdań". - Nie spodziewam się szybkiego zakończenia rosyjskiej agresji na Ukrainie - zaznaczył. W piątek Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) wydał nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina, uznając go za zbrodniarza wojennego

 
Warszawka w akcji:


Z 10 ripost przychodzi mi do głowy.
Na szybko dlaczego wykształcenie i wiek nie ma znaczenia:
- na kredyty frankowe nabrał się cały przekrój społeczeństwa, a najmniej rolnicy, mieszkańcy wsi z bardziej konserwatnym podejściem do ryzyka. Miedzy innymi ekonomista PO po SGH
1679671540566.png

To jest w ogóle ciekawy temat obecnych pitbulli po SGH, którzy w latach 2000-2010 promowali kredyty frankowe, albo milczeli, że to jest skrajnie niebezbieczne dla gospodarki (Boże to nie jest coś nowego, to było już przetestowane np. w Ameryce Połud. i na wschodzie Europy). To tylko pokazuje, że często ekonomiści telewizyjni są tyle samo warci co politolodzy i socjolodzy, którzy tak dobrze znają społeczeństwo, że pączka głodnemu by nie potrafli sprzedać...
- czy te reklamowane gówna na instagramie przez gwiazdy TVNu to jaka grupa docelowa? Osoby świadome? Rozsądne?
- nie pamiętam gwiazd discopolo reklamujących piramidy finansowe oraz mlmy a przecież ich grupą docelową powinna być ciemna wiocha
- a co powiedzieć o artystach a np. Amber Gold. Nie wiem czy dobry reżyser myślący o przyszłości Polaków, Polek i osób kosmicznych powinnien się zgodzić, aby taka firma sponsorowała jego film. Ba co on musi myśleć o swoich widzach, co ta firma musiała myśleć o jego widzach.
- to nie głównie osoby starsze latają do Bocianów, Providentów, bo jeszcze mają wryte w łby, że kredyt to ostatecznośc
- elektorat transferowy
JA CHCE MIESZKANIE BO W WIEDNIU TO KAŻDY MA OD MIASTA
JA CHCE DARMOWY TRANSPORT PUBLICZNY
DAWAJ
Myślałem kiedyś naiwnie, że po zamknieciu kopalń skończy sie rozczeniowość


I najważniejsze: Związek Banków Polskich w swoich raportach wskazuje, że jednymi z najlepszych kredytowbiorców są...
... rolnicy (pewnie też dlatego, że spłacaja kredyty, bo boją się zabrania ziemi, a jak ktoś nie ma co stracić...)


Oddaj chłopie dyplom.
Trzeba było zagospodarować elektorat a nie przepić i przebalować dotacje partyjne na tych wielkich kongresach partyjnych - a że politycy woleli inaczej i zostawili nie zagospodarowany elektorat i teraz płaczą...
Myśleli że jak mają TVN i Wyborczą to będą wiecznie rządzili, że nie dbali ani o wieś ani o miasto....
 
I co niby nie tak powiedział?
delegalizacja PiSu...
później jeszcze mówił, że Niemcy jak przyjeżdząją do Polski to dostają w zęby w tramwaju.
A odnośnie skoku cywilizacyjnego przez zaspokajaniu potrzeb takiego elektoratu nieuświadomionego (też z wcześniejszych wypowiedzi tego człowieka) transferowego.
Prawidłowy wniosek to raczej, że większość ludzi chodzących na wybory to elektorat czysto transferowy, tyle że podzielony na partie.
Mam jednak wrażenie, że większość obojętnie czy polityków czy ekspertów tego nie zauważyła, że polska wieś to już nie jest to samo co w latach 90...
 
I co niby nie tak powiedział?
Oprócz tego co wyżej @Bezimienny napisał można dodać jeszcze, powtarzając w sumie za nim, że brak wykształcenia średniego nie musi świadczyć o tym, że jest to grupa nieogarniętych ludzi, a można tak właśnie wypowiedź Markowskiego interpretować (to samo ze starszymi, emerytami i rencistami). Od siebie dodam - nie wszyscy z wyższym wykształceniem to głąby i cwaniaki. Moim zdaniem elektorat PO, PiS, czy innych lewicowych partii dzieli się na trzy grupy:

1. nieogarnięci lub niedoinformowani, tudzież zmanipulowani, nie potrafiący weryfikować informacji,
2. czerpiący jakieś profity dzięki akurat rządzącej partii lub chociaż posiadającej tyle mandatów, by mieć coś do powiedzenia,
3. ślepi ideowcy, święcie wierzący w słuszność partyjnych postulatów.
 
Oprócz tego co wyżej @Bezimienny napisał można dodać jeszcze, powtarzając w sumie za nim, że brak wykształcenia średniego nie musi świadczyć o tym, że jest to grupa nieogarniętych ludzi, a można tak właśnie wypowiedź Markowskiego interpretować (to samo ze starszymi, emerytami i rencistami). Od siebie dodam - nie wszyscy z wyższym wykształceniem to głąby i cwaniaki. Moim zdaniem elektorat PO, PiS, czy innych lewicowych partii dzieli się na trzy grupy:

1. nieogarnięci lub niedoinformowani, tudzież zmanipulowani, nie potrafiący weryfikować informacji,
2. czerpiący jakieś profity dzięki akurat rządzącej partii lub chociaż posiadającej tyle mandatów, by mieć coś do powiedzenia,
3. ślepi ideowcy, święcie wierzący w słuszność partyjnych postulatów.

A elektorat Konfederacji?
 
@Karateka@ a co Cię tak bawi? Spróbuj wykazać, że program innej partii lub jej ustawy są lepsze od tych przygotowanych przez konfę
-----------
@Karateka@ brak argumentów, czy czasu? Dziecinne śmieszki i nic po za tym? W sumie jedynie potwierdzasz swoje infantylne lub uprzedzone spojrzenie, tudzież poglądy

Dodam, że pisałem o grupie, bo w każdym elektoracie masz różnych przedstawicieli, a skali nie znamy
 
Last edited:
Po arabsku dzieci będą mogły porozmawiać w domu. A dopłaty dostaną jedynie lokale gastronomiczne serwujące tradycyjne dania regionalne, a nie kebaby.

 
@Karateka@ a co Cię tak bawi? Spróbuj wykazać, że program innej partii lub jej ustawy są lepsze od tych przygotowanych przez konfę
-----------
@Karateka@ brak argumentów, czy czasu? Dziecinne śmieszki i nic po za tym? W sumie jedynie potwierdzasz swoje infantylne lub uprzedzone spojrzenie, tudzież poglądy

Dodam, że pisałem o grupie, bo w każdym elektoracie masz różnych przedstawicieli, a skali nie znamy

O Konfederacji w kontekście wyborów już się wypowiadałem:

Wybory się zbliżają i trzeba będzie podjąć decyzję. Czy wciąż PiS czy może któraś z opcji opozycyjnych. Opcje opozycyjne mamy 3:
- tak zwana totalna opozycja czyli PO, czyli wszystko inaczej niż PiS ale jeszcze nie wiadomo jak
- Lewica czyli gospodarczo jak PiS ale za to światopoglądowo całkiem inaczej
- Konfederacja czyli samozwańcza jedyna merytoryczna opozycja

Zacznijmy od końca czy jak kto woli od dupy strony czyli co ma do zaoferowania samozwańcza jedyna merytoryczna partia opozycyjna:

Tutaj ciekawe stanowisko jednego z odłamu czyli Wolnościowców (Dziambor, Kulesza, Sosnierz)

View attachment 53549

Niestety albo stety powyżsi przeciwnicy pokazywania dupy nie dostaną jedynek:

View attachment 53550

Wolnościowy także tracą na znaczeniu. Natomiast na znaczeniu zyskuje Konfederacja Korony Polskiej, która wystawia Pitonia, znanego przeciwnika szczepień, lockdownow i miłośnika Rosji.

Konfederacja oferuje: podatki na takim samym poziomie jak wcześniej, ale za to dużo wolnego rynku, chyba że dotyczy firm, które nie lubią Konfederacji to wtedy już mniej wolnego rynku, więc lepiej lubić konfederację. View attachment 53551

Brzmi jak standardy białoruskie, ale tam Konfederatom łatwiej prowadzi się biznes niż w Polsce

View attachment 53552
 
Rudy szczuje w swoim stylu

Tusk przypomina "piątkę" Konfederacji: Polska bez Żydów, gejów, aborcji, podatków i UE
Podczas spotkania Donald Tusk zwrócił uwagę na wyniki ostatnich sondaży, które wskazują na wzrost poparcia dla Konfederacji.

To od naszego wysiłku zależy, czy uchronimy Polskę przed rządami ksenofobów, którzy do każdej odmienności mają stosunek pogardliwy i agresywny i ludzi, których celem jest wyprowadzenie Polski z UE – mówił lider PO Donald Tusk na spotkaniu z nauczycielami w Siemianowicach Śląskich.


 
Last edited:
O Konfederacji w kontekście wyborów już się wypowiadałem:
Chciałeś napisać, że nakłamałeś, co obnażyłem tutaj:


Potem tutaj:
 
Macron udzielił wywiadu w telewizji i właśnie, gdy opowiadał, że pochyla się nad bolączkami biednych ludzi, których emerytura nie starcza, by związać koniec z końcem, to zdjął pod stołem swój wart 80 tysięcy euro (400 tysięcy złotych) zegarek.

 
Chciałeś napisać, że nakłamałeś, co obnażyłem tutaj:


Potem tutaj:

Poodbijalem te piłeczki. Rozmowa z Tobą nie ma sensu. Powtarzasz swoje już dawno obalone pseudo argumenty. Niczego się nie uczysz w dyskusji
 
Rudy szczuje w swoim stylu

Tusk przypomina "piątkę" Konfederacji: Polska bez Żydów, gejów, aborcji, podatków i UE
Podczas spotkania Donald Tusk zwrócił uwagę na wyniki ostatnich sondaży, które wskazują na wzrost poparcia dla Konfederacji.

To od naszego wysiłku zależy, czy uchronimy Polskę przed rządami ksenofobów, którzy do każdej odmienności mają stosunek pogardliwy i agresywny i ludzi, których celem jest wyprowadzenie Polski z UE – mówił lider PO Donald Tusk na spotkaniu z nauczycielami w Siemianowicach Śląskich.


@Karateka@ rozumiem już przekaz dnia o "5 Konfederacji" o której pisałeś na dniach.
:beczka:

Na szczęście na ratunek przed tą złą konfą przychodzi rudy skompromitowany złodziej na smyczy Niemców. I cała ich partia idiotów. Wybór jest oczywisty!
 
kłamiesz, a jeśli sądzisz, że nie - wskaż na te swoje "obalenia" i że podałem niby jakieś "pseudo argumenty".

Wróć do tej rozmowy. Nie mam zamiaru przepisywać tego samego. Ta rozmowa już się odbyła. Po chuja z Tobą rozmawiać jak nic nie pamiętasz?
 






XD


Szkoda chlopakow, tym bardziej, ze po wojnie mogli by zmieniac WP


Whaaat? Ja pierdyle, "blocking units"... Oblukajcie, ruski mir...






Wojna


 
Last edited:






XD


Szkoda chlopakow, tym bardziej, ze po wojnie mogli by zmieniac WP


Whaaat? Ja pierdyle, "blocking units"... Oblukajcie, ruski mir...






Wojna



Wałbrzych to się nie dziwię że tak tanio. To miasto całymi osiedlami wygląda jak Prypeć. Niby drugie miasto w województwie, a kto tylko ma okazję to wyjeżdża.
Mam wielu znajomych którzy wolą wydawać kasę na wynajem we Wrocławiu i tutaj pracować i żyć niż siedzieć w Wałbrzychu i żyć dużo taniej.

Uwielbiam też to uczucie kiedy wraca się z gór i wchodzi się do miasta jak pięknie człowieka przydusi smog i wyziewy z kominów. Ja od urodzenia żyję we Wrocławiu ale w Wałbrzychu to miewam czasami duszności jak wezmę zimą głębszy wdech.

Idź Pan w chuj.
 
Back
Top