1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pogotowie prawne Cohones

Discussion in 'Cohones' started by many_bjj, Jun 24, 2014.

1. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    15,108
    Zdobyte Lajki:
    15,647
    Punkty:
    1,790
    Co do powyższych, przepraszam, zupełnie pominąłem. Niebawem się odniosę. Dopiero wróciłem do domu.
    1. Masz duże szanse. Musisz wnieść pozew do sądu rejonowego o ustalenie stosunku pracy. Roszczenie tego rodzaju nie jest ograniczone terminem przedawnienia.
    2. Roszczenia dotyczące stosunku pracy przedawniają się po upływie 3 lat od dnia kiedy stały się wymagalne. Wynagrodzenie jest wymagalne, jeśli upłynął już termin jego zapłaty, określony w umowie o pracę lub w przepisach wewnętrznych.

Last edited: Jan 24, 2018
    Mess likes this.
  2. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    15,108
    Zdobyte Lajki:
    15,647
    Punkty:
    1,790
    Czytałem kiedyś, że to zaświadczenie to faktycznie nie jest żart i go wymagają w podobnych do Twojego przypadkach. Dowiedz się w tym centrum terapii czy da się jakoś inaczej uzyskać od nich to zaświadczenie. Może mają jakiś inny tryb? Najlepiej rób kurs jednocześnie ze staraniem się o ten papier żeby nie tracić czasu.

Notorious likes this.
  3. Notorious

Notorious Shark Fights
    Lightweight

Komentarze:
    1,179
    Zdobyte Lajki:
    1,454
    Punkty:
    140
    Dziękuję za poradę, oczywiście sproboje się czegos dowiedzieć, myślałem tylko że to jakiś nieśmieszny żart :)

4. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    15,108
    Zdobyte Lajki:
    15,647
    Punkty:
    1,790
    Tak poza tym, co Ci źle wyszło w badaniach lekarskich?

5. Notorious

Notorious Shark Fights
    Lightweight

Komentarze:
    1,179
    Zdobyte Lajki:
    1,454
    Punkty:
    140
    Wszystko dobrze, po prostu przypomniało im się że trzeba coś takiego donieść. Podobno często im się to zdarza, i jest to zwykle wyciąganie pieniędzy (słowa terapeuty u którego byłem po poradę )

6. panpan

panpan WSOF
    Middleweight

Komentarze:
    3,326
    Zdobyte Lajki:
    5,806
    Punkty:
    1,790
    @Comber Cześć. Jak wygląda sprawa z usprawiedliwieniem swojej nieobecności na rozprawie jako świadek? Rozprawa dopiero za tydzień, wystarczy jakiś telefon czy mniej lub bardziej oficjalne pismo do sądu? powód: urlop za granicą jakby Yo miało jakieś znaczenie, mógłbym wrócić specjalnie bo to Czechy ale jak nie muszę...

7. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    15,108
    Zdobyte Lajki:
    15,647
    Punkty:
    1,790
    Jak masz tydzień to wyślij usprawiedliwienie poleconym z potwierdzeniem odbioru. Dołącz jakiś dowód na to, ze masz wyjazd.

panpan likes this.
  8. panpan

panpan WSOF
    Middleweight

Komentarze:
    3,326
    Zdobyte Lajki:
    5,806
    Punkty:
    1,790
    Trzeba oczekiwać decyzji czy wysyłam i problem z głowy? Jako dowód to jedynie potwierdzenie rezerwacji z booking.com :confused:

9. panpan

panpan WSOF
    Middleweight

Komentarze:
    3,326
    Zdobyte Lajki:
    5,806
    Punkty:
    1,790
    Rezerwacja nie jest na moje nazwisko, Nie wiem czy nie nada

10. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    15,108
    Zdobyte Lajki:
    15,647
    Punkty:
    1,790
    Dla swojego dobra lepiej się pojaw, bo sądy nie są pobłażliwe jeśli nie ma ważnych powodów. W ogóle to jest sprawa karna czy cywilna?

11. ScoTT

ScoTT Bellator
    Light Heavyweight

Komentarze:
    4,629
    Zdobyte Lajki:
    6,884
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Rzeszów
    @Comber poratujesz wiedza?

Żony telefon byl juz 3 razy w naprawie z tego samego powodu, w koncu wymienili plyte glowna i problem zniknal ... i pojawil sie nowy, wifi przestalo dzialac ... szukalem na necie, czytalem i sporo ludzi ma ten problem ... nikt nie zna rozwiazania. Zona ma dzialalnosc i telefon jest jej niezbedny, jak ma znowu oddac do serwisu na 2-3 tygodnie to krew czlowieka zalewa. Czy w tej sytuacji kiedy to juz kolejna naprawa przysluguje mi jakis prawny pakiet premium? Chce zeby mi wymienili na nowy lub oddali kase.

12. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    15,108
    Zdobyte Lajki:
    15,647
    Punkty:
    1,790
    Ile minęło od daty zakupu, ile minęło od wykrycia wady i jakie było rozliczenie? FV na firmę przedsiębiorcy?

13. ScoTT

ScoTT Bellator
    Light Heavyweight

Komentarze:
    4,629
    Zdobyte Lajki:
    6,884
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Rzeszów
    Paragon, zona nie jest vatowcem. Od daty zakupu minal rok. Za kazdym razem probowali naprawic problem z wyswietlaczem, za trzecim razem wymienili plyte glowna i problem zniknal. Wifi nie dziala od tygodnia, jutro ide ja do serwisu. Ta usterka jeszcze nie byla zglaszana.

14. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    15,108
    Zdobyte Lajki:
    15,647
    Punkty:
    1,790
    Kolejna reklamacja, wprawdzie z innego powodu, ale wachlarz jest szerszy pod względem skuteczności ewentualnego odstąpienia. Przysługuje wam prawo do naprawy, wymiany na nowy, obniżenia ceny albo odstąpienia od umowy. Macie prawo do odstępienia jeśli wada jest istotna (musiałby ocenić specjalista, czy to jest istotne, bo tak naprawdę smartfon może mieć różne zastosowania). Oni podejmują decyzję czy naprawiają czy wymieniają, ale żądajcie od razu o wymianę telefonu uzasadniając tym, że naprawa to długotrwały proces, egzemplarz jest najwyraźniej felerny i nie spełnia swojej roli, bo musi być co chwile serwisowany. Zapewne znowu będą chcieli wziąć telefon na naprawę. Swoją drogą już po pierwszej nieudolnej naprawie płyty mogliście żądać wymiany/odstąpienia z uwagi na fakt, że tutaj nie ma wątpliwości, że usterka płyty jest wadą istotną.

Arlovski, ScoTT and TYTUS like this.
  15. ScoTT

ScoTT Bellator
    Light Heavyweight

Komentarze:
    4,629
    Zdobyte Lajki:
    6,884
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Rzeszów
    Na Ciebie zawsze mozna liczyc, dzieki @Comber Temido Cohones, niech Ci Bog w dzieciach wynagrodzi.

16. tigerpl99

tigerpl99 Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    5
    Zdobyte Lajki:
    5
    Punkty:
    40
    :facepalm:Panowie taki problem
    Kolizja samochodem z wypożyczalni Po kolizji protokół spisany z policją byłem poszkodowanym, lecz przy oddawaniu samochodu zostałem poinformowany że kaucja wroci za parę dni na konto. Lecz tak się nie stało i mi ją zajumali, gdyż jak twierdzą samochód miał przestój na czas naprawy. Teraz w ogóle nie chcą udowodnić przestoju a na dodatek jest jeszcze dopłata gdyż z mojej kaucji zaplacili sobie raty leasingu i im brakło. O tą dopłatę się nie opominają. Nie mam wglądu do umowy wynajmu, gdyż przy oddawaniu została w samochodzie:facepalm: Jak tu podejść do tematu Pany

17. jut

jut BAMMA
    Featherweight

Komentarze:
    814
    Zdobyte Lajki:
    1,355
    Punkty:
    490
    To teraz ja proszę o pomoc. W sumie to nie wiem, czy się chwalę, czy żalę. Mam sąsiada, przy którym Tomasz O to zwykły dżemik a nie konfitura. Podpierdolił mnie do US (sąsiad, nie Tomasz O). Wszystko z mojej strony było ok. Wcześniej w przeciągu kilku lat nadzór budowlany, wydział meldunkowy (to tam można podpierdolić?!), na policję non stop. Nawet teraz trudno mi przypomnieć sobie, gdzie nie byłem ja lub moja rodzina podpierdalana. Na mojego ojca nawet Proboszczowi doniósł (Prawdę mówiąc, to zarówno temu jak i poprzedniemu, czyli conajmniej 2x. O biskupie nie wiem).
    Teraz pochwalił się, ze podpierdoli mnie i burmistrza miasta(!) do CBŚ czy jakiegoś tam ABW. Z burmistrzem łączy nas to, że z jednej miejscowości jesteśmy, (to małe miasto) i jak ja zacząłem być ministrantem, to on już kończył nim być :) Nie rozmawialiśmy ze sobą (z burmistrzem, nie sąsiadem) jakieś 30lat.

Czy można w sposób prawny bronić się? Czy wiedząc o tym, że ma mnie podpierdolić, to mam zrobić kontr-podpierdolnięcie i napisać do jakiegoś sekretariatu w urzędzie miasta, tego całego ABW czy Cebeesia, że głupek lata po mieście i obiecuje podpierdolenie (a to zrobi n apewno, bo jak ostatnio groził, że podpierdoli do US, to podpierdolił)? Przyczyna zamieszkania jest taka, że lata temu tata kupił działkę, którą on chciał posiąść/odziedziczyć. Zaś pretekstu tego konkretnego podpierdolenia do ABW/CBŚ nie znam. Być może nie ma już gdzie po prostu podpierdalać.
    Gość jest co czwartek w darmowej pomocy prawnej w UM, całe dnie nie pracuje tylko lata po gminie i powiecie i próbuje zaszkodzić. Do Wawy chyba nie jeździ, bo trzeba bilet kupić. Pisze za to skargi i odwołania- przyszło mi pismo z sądu, że zaskarżył wyrok z 2015r. Powód odrzucenia jego skargi przez sąd: on nie był stroną postępowania) . My go od lat zlewamy i chyba to go wkurwia najbardziej.

18. baxx

baxx BAMMA
    Middleweight

Komentarze:
    979
    Zdobyte Lajki:
    628
    Punkty:
    490
    Kodeks karny:
    Art. 234. [Fałszywe oskarżenie]

Kto, przed organem powołanym do ścigania lub orzekania w sprawach o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne, fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie tych czynów zabronionych lub przewinienia dyscyplinarnego,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 235. [Tworzenie fałszywych dowodów dla podjęcia ścigania o przestępstwo]
    Kto, przez tworzenie fałszywych dowodów lub inne podstępne zabiegi, kieruje przeciwko określonej osobie ściganie o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne albo w toku postępowania zabiegi takie przedsiębierze,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Dla mnie sprawa jest jasna. Gość powinien dostać wyrok za takie działania. Na Twoim miejscu bym się nie pierdolił tylko szedł na policję.

Rozważ kontakt z ogarniętym adwokatem, bo oprócz odpowiedzialności karnej, powinieneś się domagać od niego jakiegoś odszkodowania za wszystkie nieprzyjemności, jakich przez niego doznałeś.

19. Betonowy Krzychu

Betonowy Krzychu M-1 Global
    Middleweight

Komentarze:
    3,757
    Zdobyte Lajki:
    10,356
    Punkty:
    790
    Za każdym razem jak czytam takie historie to ciekawi mnie co motywuje działania takich ludzi, jakie smutne życie oni muszą wieść, że jedyną radością w ich smutnej egzystencji jest potknięcie się sąsiada oraz podstawienie mu nogi.... Jaka trauma w dzieciństwie sprawia, że człowiek na starość staje się taką kanalią?

baxx likes this.
  20. jut

jut BAMMA
    Featherweight

Komentarze:
    814
    Zdobyte Lajki:
    1,355
    Punkty:
    490
    Dzięki Panowie. Jak byłem wyjaśnić sprawę w Urzędzie Skarbowym i powiedziałem że sąsiad na mnie donos złożył, to urzędniczka zasłoniła się tajemnicą i oczywiście nie powiedziała co/kto był przyczyną wezwania. Z tym donosem na mnie i burmistrza to nie wiem jeszcze czy złożył, ale mam świadka. Umówię z adwokatem i rozwiąże to jak należy

Share This Page