Pogotowie prawne Cohones

@Comber potrzebuje przywołania podstawy prawnej dla kwestii wprowadzonej przez ustawę z dnia 9 listopada 2017 r.o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej ujętą jako"ułatwia finansowanie start-upów: doprecyzowuje sposób opodatkowania pożyczki konwertowanej na akcje lub udziały". Chodzi mi konkretnie o to w jakiej ustawie jest o tym wzmianka i który artykuł o tym traktuje. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
 
@Comber potrzebuje przywołania podstawy prawnej dla kwestii wprowadzonej przez ustawę z dnia 9 listopada 2017 r.o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej ujętą jako"ułatwia finansowanie start-upów: doprecyzowuje sposób opodatkowania pożyczki konwertowanej na akcje lub udziały". Chodzi mi konkretnie o to w jakiej ustawie jest o tym wzmianka i który artykuł o tym traktuje. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
Wieczorem jak będę przy komputerze
 
@Comber potrzebuje przywołania podstawy prawnej dla kwestii wprowadzonej przez ustawę z dnia 9 listopada 2017 r.o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej ujętą jako"ułatwia finansowanie start-upów: doprecyzowuje sposób opodatkowania pożyczki konwertowanej na akcje lub udziały". Chodzi mi konkretnie o to w jakiej ustawie jest o tym wzmianka i który artykuł o tym traktuje. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
Zakładam, że chodzi o zmiany, które wspomniana przez Ciebie ustawa wprowadza w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych.

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170002201/O/D20172201.pdf (Art 2)
 
Nieumyślne uszkodzenie ciała trwające powyżej 7 dni, bezposrednie przyczynienie się do powstania obrzęku wymagającego opieki lekarskiej. Atak z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Następnym razem sobie po prostu zwalę a nie sexu mi się zachciało
 
Nieumyślne uszkodzenie ciała trwające powyżej 7 dni, bezposrednie przyczynienie się do powstania obrzęku wymagającego opieki lekarskiej. Atak z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Następnym razem sobie po prostu zwalę a nie sexu mi się zachciało
Jak to sie staneło:mamedwhat:
Kto policaje zawezwał:pjelen:?
 
Ubezpieczyłem auto, zapłaciłem całą kwotę z góry. Teraz przyszło pismo, że mam dopłacić 90 pln. WTF? Czy ja mogę np. zaskarżyć ubezpieczyciela, bo mnie wkurwia, jak zresztą wszystkie tego typu firmy? Dzięki z góry.
 
2 lata temu zawarlem ustną umowę o udostępnienie komuś internetu za 50% opłaty abonamentu. Mogę ją zerwać tak po prostu bez okresu wypowiedzenia?
 
Ubezpieczyłem auto, zapłaciłem całą kwotę z góry. Teraz przyszło pismo, że mam dopłacić 90 pln. WTF? Czy ja mogę np. zaskarżyć ubezpieczyciela, bo mnie wkurwia, jak zresztą wszystkie tego typu firmy? Dzięki z góry.
Załatwiałeś przez agenta czy osobiście?
 
Mam pytanie dotyczące takich serwisów jak np. http://aszdziennik.pl/, które publikują fake newsy. Czy to jest w 100% legalne? W sensie czy jakaś menda nie może ich oskarżyć o publikowanie nieprawdziwych treści? Czasami na przykład piszą, że taka i taka osoba (np. jakiś polityk lub inna znana osoba), powiedziała coś lub coś zrobiła, co jest nieprawdą. Czy chroni ich to, że na końcu artykułu napiszą, że wszystko zostało zmyślone? :D
 
Mam pytanie dotyczące takich serwisów jak np. http://aszdziennik.pl/, które publikują fake newsy. Czy to jest w 100% legalne? W sensie czy jakaś menda nie może ich oskarżyć o publikowanie nieprawdziwych treści? Czasami na przykład piszą, że taka i taka osoba (np. jakiś polityk lub inna znana osoba), powiedziała coś lub coś zrobiła, co jest nieprawdą. Czy chroni ich to, że na końcu artykułu napiszą, że wszystko zostało zmyślone? :D
Jak to jest satyra to z tego co mi wiadomo to generalnie jest to ok.
 
Hej cohonesiaki, mój ziom wpadł z 3g ziół tybetańskich z nl, wylądował na nockę w przejściowym, plus grzywna 1.5k pln. Zapłacił.
Czy jest w stanie uzyskać zaświadczenie o niekaralności, jeśli zapłacone? Czy trza czekać trzy, pięć czy tam dziesięć lat?
Minęło coś ok. dwa lata. Dzięki.

(Zapytałbym się też, czemu to jest tak pokurwione, ale nie marnujmy prądu w klawiaturach. )
 
Hej cohonesiaki, mój ziom wpadł z 3g ziół tybetańskich z nl, wylądował na nockę w przejściowym, plus grzywna 1.5k pln. Zapłacił.
Czy jest w stanie uzyskać zaświadczenie o niekaralności, jeśli zapłacone? Czy trza czekać trzy, pięć czy tam dziesięć lat?
Minęło coś ok. dwa lata. Dzięki.

(Zapytałbym się też, czemu to jest tak pokurwione, ale nie marnujmy prądu w klawiaturach. )
Sam se odpowiem, bo gość pojechał do sądu. Otóż po roku od zapłacenia ostatniej raty (lub całości) należy wystąpić o zamazanie winy. W sumie wina zamazuje się "sama" gdy wystąpimy po tym czasie o zaświadczenie o niekaralności, więc wystarczy złożyć taki formularz o wydanie zaświadczenia, opłacić opłatę sądową i do ośmiu dni roboczych mamy zaświadczenie, jeśli naturalnie prawnicy czegoś nie wymyślą dla jaj.
 
@Comber potrzebuje pomocy z interpretacja pewnego zapisu z prawa pracy. Byłbyś w stanie mi z tym pomoc. Może jakiś kontakt e-mail? Wielka prośba i odwdzięczę się za pomoc :baldwinwhiskey:
 
Prawniki, potrzebuję bata na sprzedawcę... Dwa miesiące temu reklamowałem smartfona, najpirerw bronili się że wyslalem na nie ten magazyn. Potem bronili się, że wysłali towar do autoryzowanego serwisu producenta, następnie bronili się że "w wyniku przeprowadzonej ekspertyzy wykonanej przez profesjonalny serwis producenta zgłoszenie reklamacyjne nie zostało uznane za zasadne" prawie dwa miesiące po złożeniu reklamacji (sic!). A na koniec przyszla zwrotka z telefonem i opisem...

No i chuj mnie strzelił, że niby próbowali się ze mna skontaktować i załatwic sprawę, a nic takiego nie miało miejsca.

Chcę ich postraszyć jakims pismem z paragrafami, pomozecie @Comber i inni..?
 

Attachments

  • Screenshot_2018-06-15-16-29-25.jpg
    Screenshot_2018-06-15-16-29-25.jpg
    86.2 KB · Views: 18
Mam nowych sąsiadów i wczoraj przychodzą do mnie z planami gazociągu i okazuję się, że przyłącze jest u mnie na posesji.
Wszystko by było ok, tylko przyłącze znajduje się pod tujami, które hodowane i pielęgnowane są od 20lat. Ogólnie wszystko mam już porobione itp i nie chciałbym żeby mi to rozkopywali.
Teraz pytanie, co z tym zrobic? Wszystko zależy ode mnie, odmówię i po sprawie, czy mogą coś zdziałać ?
 
Moja koleżanka dostała sądowy nakaz zapłaty. Powodem jest firma trzecia, zajmująca się kupowanie i egzekwowaniem długów. Podstawą do tego zobowiązania jest lipna umowa z nc+. Lipna, bo:
- nigdy nie podpisywała żadnej umowy (przynajmniej żadnej o swiadczenie usług telekomunikacyjnych) z nimi, a podpis jest podrobiony
- ktoś kto sporządzał umowę jebnał się trochę w nazwisku koleżanki
- adres to w ogóle jakiś z dupy napisali

Jej dane maił gość, który wystawiał umowę, bo chwilę pracowała dla nc+ na zleceniu. I na tejze lipnej umowie jest jego podpis. Choć tak jak wspomniałem jebnął się nawet w jej nazwisku.

Wypełniła formularz i wniesie sprzeciw. Wskazała z czym się nie zgadza i zakwestionowała wszystkie dowody.

I teraz tak:
1) O czymś szczególnym warto wspomnieć w tym sprzeciwie?
2) Czy jest sens później pozwać NC+ i czy jest realna szansa żeby uzyskać od nich jakieś 50 groszy zadośćuczynienia?
3) Kto w tym przypadku powinien być inicjatorem postępowania karnego? No bo NC+ nie jest stroną obecnego postępowania i chybą mają na to wywalone. A w sumie warto by było jakby ten typ beknał za swoją głupotę.
 
Back
Top