Pogotowie informatyczne

Houston, we have a problem.
Pamiętacie akcję z rapidgator i skradzionym kontem. Cóż. Od tamtego czasu nie wpisywałem nigdzie hasła ani loginu a mimo to dziś stało się to samo. Zawczasu zadbałem o zabezpieczenie i włączyłem opcję uwiarygadniania przez IP. Tym razem zadziałało błyskawicznie.
Ściągam sobie odcinki batmana i nagle patrzę a tu jestem wylogowany. Od razu wiedziałem co jest grane ale wbijam na email a tam pisze to co ostatnio. Że dostaję nowe hasło i dzieje się tak ponieważ system sam reaguje jak wykryje, że ktoś inny używa mojego konta.
Wniosek jest tylko jeden. Jak niektórzy z Was sugerowali mam trojana albo jakiś skrypt co wysyła loginy etc.
Nie zauważyłem na kompie nic podejrzanego więc skłaniam się ku temu, że jest to jakiś program który wyciąga loginy z przeglądarek. Ok. Z banku nie korzystam a ważne emaile mają 2 stopniową weryfikacje więc jest ok.
Nie cieszy mnie jednak fakt, że ktoś sobie wyciąga moje dane (podejrzewam, że foty z moim 25 cm naganiaczem są bezpieczne i skrypt wyciąga tylko hasła na których można zarobić czyli między innymi rapidgator etc).
Co polecacie. Brać ISO ze strony Microsoftu ... i co później? Użyć tego aktywatora czy kupić klucz.
Jakie programy instalować żeby się zabezpieczyć.

Wygląda na to, że będę musiał uruchomić kolejne kompy i jednen używać offline z programami grami etc a drugi z legalnym win do działań online.

Czekam na porady ekipo techników.
 
Houston, we have a problem.
Pamiętacie akcję z rapidgator i skradzionym kontem. Cóż. Od tamtego czasu nie wpisywałem nigdzie hasła ani loginu a mimo to dziś stało się to samo. Zawczasu zadbałem o zabezpieczenie i włączyłem opcję uwiarygadniania przez IP. Tym razem zadziałało błyskawicznie.
Ściągam sobie odcinki batmana i nagle patrzę a tu jestem wylogowany. Od razu wiedziałem co jest grane ale wbijam na email a tam pisze to co ostatnio. Że dostaję nowe hasło i dzieje się tak ponieważ system sam reaguje jak wykryje, że ktoś inny używa mojego konta.
Wniosek jest tylko jeden. Jak niektórzy z Was sugerowali mam trojana albo jakiś skrypt co wysyła loginy etc.
Nie zauważyłem na kompie nic podejrzanego więc skłaniam się ku temu, że jest to jakiś program który wyciąga loginy z przeglądarek. Ok. Z banku nie korzystam a ważne emaile mają 2 stopniową weryfikacje więc jest ok.
Nie cieszy mnie jednak fakt, że ktoś sobie wyciąga moje dane (podejrzewam, że foty z moim 25 cm naganiaczem są bezpieczne i skrypt wyciąga tylko hasła na których można zarobić czyli między innymi rapidgator etc).
Co polecacie. Brać ISO ze strony Microsoftu ... i co później? Użyć tego aktywatora czy kupić klucz.
Jakie programy instalować żeby się zabezpieczyć.

Wygląda na to, że będę musiał uruchomić kolejne kompy i jednen używać offline z programami grami etc a drugi z legalnym win do działań online.

Czekam na porady ekipo techników.
konto kupiłeś pewnie na allegro?
 
konto kupiłeś pewnie na allegro?
Nie no czegoś takiego to bym nie zrobił. Normalnie przez oficjalną stronę.
Pierwszy raz straciłem to konto dosłownie z 2-3 godziny po wpisaniu hasła w piracki IDM. Odzyskałem na następny dzień z nowym hasłem. Hasło i tak zmieniłem i od tego momentu nigdzie nie wpisywałem. Zostało zapisane w firefox.
Dziś ta sama akcja. System sam zmienił mi hasło bo jak wspomniałem włączyłem coś takiego jak weryfikacja przez IP. W sumie błyskawicznie to zadziałało bo chyba z 3 minuty bo przejęciu już miałem nowe hasło.

Czyli tak jak za pierwszym razem winiłem program to tym razem coś ewidentnie wyciągnęło zapisane w przeglądarce hasło
 
Słyszałem kiedyś legendy o ludziach, którzy zapisują hasła w przeglądarce. Ale nie wierzyłem, że tacy istnieją. Do dziś.
A jednak. Tylko to i tak mało zmienia w sytuacji gdy mam na przykład zainstalowany keylogger. Program wyciągający hasła to był tylko mój przykład, bo staram się na szybko ogarnąć co to jest.

Trochę wypadłem z obiegu. Są jakieś skanery portów które powiedzą mi, że ktoś ewentualnie mnie podgląda? Apdejty do Win i bitdefender też poblokowałem.
Wygląda na to, że bez formatu się nie obejdzie ale co mi z tego jak ten aktywator sam w sobie może być trefny. Radź coś
 
Pany! Sprawa jest. Mojej dziewczyna uderzyła smartwatchem i coś i odpadł jej element obudowy. Dokładnie to ramka okalająca wyświetlacz. Z tego co widzę był on przymocowany na jakiś rodzaj kleju. Ramka jest aluminiowa, a obudowa plastikowa. Potrzebuje jakiś klej który jest na tyle delikatny że mi plastiku nie wypali ale na tyle.mocny, żeby złączyć aluminium z plastikiem. Dobrze by było żeby dało się go łatwo usuwać z powierzchni bo obok wyświetlacz i gdyby mi się ręka omsknela albo podczas przyklejania nadmiar wypłynął spod ramki na ekran to żebym mógł to skutecznie zmyć .

Jest jakiś produkt specjalny do klejenia elektroniki?
 
Pany! Sprawa jest. Mojej dziewczyna uderzyła smartwatchem i coś i odpadł jej element obudowy. Dokładnie to ramka okalająca wyświetlacz. Z tego co widzę był on przymocowany na jakiś rodzaj kleju. Ramka jest aluminiowa, a obudowa plastikowa. Potrzebuje jakiś klej który jest na tyle delikatny że mi plastiku nie wypali ale na tyle.mocny, żeby złączyć aluminium z plastikiem. Dobrze by było żeby dało się go łatwo usuwać z powierzchni bo obok wyświetlacz i gdyby mi się ręka omsknela albo podczas przyklejania nadmiar wypłynął spod ramki na ekran to żebym mógł to skutecznie zmyć .

Jest jakiś produkt specjalny do klejenia elektroniki?
W przypadku smartwatcha najlepszą opcją jest wypierdolenie go do śmieci.
 
  • Like
Reactions: cRe
Pany! Sprawa jest. Mojej dziewczyna uderzyła smartwatchem i coś i odpadł jej element obudowy. Dokładnie to ramka okalająca wyświetlacz. Z tego co widzę był on przymocowany na jakiś rodzaj kleju. Ramka jest aluminiowa, a obudowa plastikowa. Potrzebuje jakiś klej który jest na tyle delikatny że mi plastiku nie wypali ale na tyle.mocny, żeby złączyć aluminium z plastikiem. Dobrze by było żeby dało się go łatwo usuwać z powierzchni bo obok wyświetlacz i gdyby mi się ręka omsknela albo podczas przyklejania nadmiar wypłynął spod ramki na ekran to żebym mógł to skutecznie zmyć .

Jest jakiś produkt specjalny do klejenia elektroniki?
Potrzebujesz kleju epoksydowego(na bazie żywicy epoksydowej) najczęściej używanym z nich jest Poxipol. Kup bezbarwny. A jak nałożysz to już tylko i wyłącznie twoja umiejętność szczególnie w małych elementach. Jakiś rozpuszczalnik(bardziej aceton niż nitro) powinien dać radę zmyć niepotrzebne wydostające się, ale nie utwardzone części kleju. Żywica jak chwyci to co najwyżej pilniczkiem.

Nie potrzebujesz kleju do elektroniki.
 
Potrzebujesz kleju epoksydowego(na bazie żywicy epoksydowej) najczęściej używanym z nich jest Poxipol. Kup bezbarwny. A jak nałożysz to już tylko i wyłącznie twoja umiejętność szczególnie w małych elementach. Jakiś rozpuszczalnik(bardziej aceton niż nitro) powinien dać radę zmyć niepotrzebne wydostające się, ale nie utwardzone części kleju. Żywica jak chwyci to co najwyżej pilniczkiem.

Nie potrzebujesz kleju do elektroniki.
:penn: Dziękuję za radę.
 
Jakieś świeże opinie o antywirusach?

Zaczątek:
https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/
HefktkpTURBXy80NTNiYTMyMjQxNjhmYTg3ODFlNTJiNmI2ZWZiZThlNy5wbmeSlQLNAxQAwsOVAgDNAvjCww
 
sprawdzę na ceneo
Wiadomo, element niezbędny, aczkolwiek druga linia oporu też nie zaszkodzi
Miałem różne "dobre" antywiry i wszystkie mnie wkurwiały bo widziały problemy gdzie ich nie było, a najgorsze są te chmury i pierdolone piaskownicę. Kiedyś mi wieśka 3 zeżarło i szukałem go przez 2 h godziny, po czym się okazało, że przeniosło go do jakieś super turbo zajebiście ukrytej piaskownicy. Oczywiście nie informując mnie o tym.

Teraz mam avasta jako drugą linię oporu, bo nie tylko ja z komputera korzystam. On nigdzie nie widzi problemu:). Czasem na jakiegoś cracka ma chętkę. No i czasem informuję, że mam popsuty komputer i żebym kupił tam coś to mi naprawi.
 
Siemanko. Dobre czasy mojej wiedzy komputerowej minęły. Dzieciaki mocno zaśmieciły mi laptopa i potrzebuje zrobić takiego formata, tyle ze bez usuwania danych i instalek. Problem w tym, ze na dysku jest tylko jedna partycja. Kiedyś to robiłem w dosie format c. Na inna partycje przerzucalem ważne pliki, instalowałem sterowniki i wszystko hulało. Ale jak to teraz wyglada? Laptop to samsung, niby ma jakieś tam narzędzia ale w tej konkretnej sytuacji nie wiem jak to zrobić.
 
Tytuły Panie student :lesnarhappy:
Będę to wszystko porządkował na dniach to wrzucę kilka tytułów. Wszystko po trochu tak prawdę mówiąc.
Co do filmów to będę się dzielił opiniami w dziale |co oglądać|. Wczoraj wróciłem do Top Secret - oglądałeś? Klimaty nagiej broni.
 
Siemanko. Dobre czasy mojej wiedzy komputerowej minęły. Dzieciaki mocno zaśmieciły mi laptopa i potrzebuje zrobić takiego formata, tyle ze bez usuwania danych i instalek. Problem w tym, ze na dysku jest tylko jedna partycja. Kiedyś to robiłem w dosie format c. Na inna partycje przerzucalem ważne pliki, instalowałem sterowniki i wszystko hulało. Ale jak to teraz wyglada? Laptop to samsung, niby ma jakieś tam narzędzia ale w tej konkretnej sytuacji nie wiem jak to zrobić.
Jeśli masz windows 10 to możesz zainstalować system od nowa bez usuwania innych plików. Jest to opcja do wybrania przed nową instalacją.
 
@lugasek

odjebalo mi sie cos na laptopie, ani winamp nie chce dzialac ani gra league of legends, dzwiek sie nie odtwarza itp, zainstalowanie antywirusa pomoze czy laptop do przeinstalowania systemu trzeba dac?

w sumie odkad go kupilem minelo juz ponad 2 lata i pierwszy raz takie coś mam - nigdy nie mialem tu antivirusa to i tak dlugo chyba pociagnelo
 
@lugasek

odjebalo mi sie cos na laptopie, ani winamp nie chce dzialac ani gra league of legends, dzwiek sie nie odtwarza itp, zainstalowanie antywirusa pomoze czy laptop do przeinstalowania systemu trzeba dac?

w sumie odkad go kupilem minelo juz ponad 2 lata i pierwszy raz takie coś mam - nigdy nie mialem tu antivirusa to i tak dlugo chyba pociagnelo

sam ogarnalem, wszedlem w menadzer urzadzen i zaktualizowalem sterownik dzwieku, pomoglo, nagle winamp, gra chodzi (a wczesniej sie zacinala przy wyborze meczu)

im proud with myself :) @Baasteek mistrz!
 
Back
Top