Pogotowie informatyczne

Panie @lugasek , winszuję, po update BIOS do 4.80 RAM śmiga na 2933MHz. Tak tylko inforamacyjnie dodam, że płyta miała wersję 1.oo.

giphy.webp
poszło bez problemu?. Jakie napięcie?.
 
Ustawilem 2933MHz za pomocą XMP profilu w BIOS. Według podanych tam informacji napięcie jest równe 1,2V.
Bajka. Pamięci nawet nie było na liście kompatybilności z płytą i myślałem, że będzie trzeba trochę podłubać. To możesz je lutować jeszcze wyżej. Tylko przetestuj teraz z 1h czy wszystko jest stabilne. No i kartę graficzną jeszcze trzeba podkręcić.:rutekajak:

 
Bajka. Pamięci nawet nie było na liście kompatybilności z płytą i myślałem, że będzie trzeba trochę podłubać. To możesz je lutować jeszcze wyżej. Tylko przetestuj teraz z 1h czy wszystko jest stabilne. No i kartę graficzną jeszcze trzeba podkręcić.:rutekajak:



Yup, te XMP profile to bajka, o ile kompatybilne z resztą bebechów. Co do grafy to już się trochę pobawiłem, ale skok wydajności jest nieporównywalnie mniejszy niż w przypadku CPU/RAM OC - przynajmniej pierwsze testy na to wskazują. Jeszcze trochę się pobawię CPU żeby może do 3,9GHz dobić i na tym poprzestanę.

Zastanawiam się czy się opłaca SLI, opłaca się?

Ogólnie jeszcze raz dzięki Panie Lugasek.
 
Yup, te XMP profile to bajka, o ile kompatybilne z resztą bebechów. Co do grafy to już się trochę pobawiłem, ale skok wydajności jest nieporównywalnie mniejszy niż w przypadku CPU/RAM OC - przynajmniej pierwsze testy na to wskazują. Jeszcze trochę się pobawię CPU żeby może do 3,9GHz dobić i na tym poprzestanę.

Zastanawiam się czy się opłaca SLI, opłaca się?

Ogólnie jeszcze raz dzięki Panie Lugasek.
No, skok wydajności w przypadku tej karty graficznej nie będzie tak spektakularny, ale dobre i te 5fps więcej za friko. A jak pobawisz się jeszcze krzywą wentylatorów, to możesz zyskać lepszą kulturę pracy. SLI nieopłacalne. Lepiej mięć jedną mocną kartę graficzną.
 
No, skok wydajności w przypadku tej karty graficznej nie będzie tak spektakularny, ale dobre i te 5fps więcej za friko. A jak pobawisz się jeszcze krzywą wentylatorów, to możesz zyskać lepszą kulturę pracy. SLI nieopłacalne. Lepiej mięć jedną mocną kartę graficzną.

Kurwa, masz dar przekonywania, albo moja asertywność jest zerowa. :D Siedzę i kręce grafikę. Do tematu kart może wrócimy za jakiś czas. Swoja drogą takie wskazówki kosztujo pinundze!
 
Kurwa, masz dar przekonywania, albo moja asertywność jest zerowa. :D Siedzę i kręce grafikę. Do tematu kart może wrócimy za jakiś czas. Swoja drogą takie wskazówki kosztujo pinundze!
jak odpalisz te 10 maszyn naraz to wrzuć screena z menedzera zadań tutaj. Zakładka wydajność.
 
wrzucałem do gamezone, ale tu chyba bardziej odpowiednie miejsce.

Steam mi nie działa, podobnie, jak strona uczelni i kilka innych. Za to youtube czy cohones działają o chuj chodzi?
 
wrzucałem do gamezone, ale tu chyba bardziej odpowiednie miejsce.

Steam mi nie działa, podobnie, jak strona uczelni i kilka innych. Za to youtube czy cohones działają o chuj chodzi?
Dostawca mógł coś pokopać z DNS. Spróbuj przez proxy wejść na stronę uczelni, jak przejdzie to dzwoń do dodstawcy. Miałem podobny problem.
 
Czy jest jakies miejsce w sieci z myszkami z filtrem na rozmiar? Meczy mnie juz to przeklikiwanie i szukanie dlugosci i szerokosci :(

W tej chwili mam 128mm na 80mm i wysokość 47mm. Mniejszej z pewnością nie chce...

EDIT:
O, tu cos lepiej
http://www.rocketjumpninja.com/find-a-mouse/

7065_04_choosing-mouse-settings-more-part-1.png


EDIT2:
morele.net w zaawansowanych ma, woow. Co prawda nie jako > tylko konkretne wartości, ale zawsze coś...
 
Last edited:
Zmieniłem zasilacz na lepszy po tym jak stary padł, komputer się uruchomił ale działa znacznie wolniej niż poprzednio. CPU i reszta niby sprawna i z niskimi temperaturami, ale jak odpalę Chrome to użycie skacze do 90% i więcej.

Do tego jeszcze myszka ma dwu klik i nie idzie nawet ikonki przerzucić na pulpicie bo ciągle przerywa.
 
Czy jest jakies miejsce w sieci z myszkami z filtrem na rozmiar? Meczy mnie juz to przeklikiwanie i szukanie dlugosci i szerokosci :(

W tej chwili mam 128mm na 80mm i wysokość 47mm. Mniejszej z pewnością nie chce...

EDIT:
O, tu cos lepiej
http://www.rocketjumpninja.com/find-a-mouse/

7065_04_choosing-mouse-settings-more-part-1.png


EDIT2:
morele.net w zaawansowanych ma, woow. Co prawda nie jako > tylko konkretne wartości, ale zawsze coś...
Ja właśnie ostatnio jak chciałem kupić myszkę to ten problem mnie doprowadzał do pasji aż w końcu zrobiłem coś czego nie robię prawie nigdy i . . . poszedłem do sklepu komputronika i jak przyłożyłem rękę i zobaczyłem to wtedy kupiłem. Mam teraz GENESIS GV44 (właściwe dwie)
to jest ten PALM GRIP
jakieś 115x70x35
nie lubię tych malutkich na dziecięcą dłoń a ta jest taka w sam raz
bardzo dobra, polecam
 
Zmieniłem zasilacz na lepszy po tym jak stary padł, komputer się uruchomił ale działa znacznie wolniej niż poprzednio. CPU i reszta niby sprawna i z niskimi temperaturami, ale jak odpalę Chrome to użycie skacze do 90% i więcej.

Do tego jeszcze myszka ma dwu klik i nie idzie nawet ikonki przerzucić na pulpicie bo ciągle przerywa.
Co to za zasilacz?

Jak masz dobrą myszę, to dwuklik przestawiasz na klawiszach funkcyjnych.
 
Mam outlooka na telefonie. Dostaję powiadomienie o mailu, wchodzę w aplikację, a tak nic. Odświeżam i nic. Aplikacja ma pozwolenie na synchronizację, wywoływałem ja też ręcznie. Nic nie widać...
 
@lugasek patrz, wstalem od kompa na zdrowotny spacer po mieszkaniu. Wracam a na monitorze to
345bnsz.jpg

Chyba pora jebnac ta elektronika i wyprowadzic sie gdzies do lasu bo jeszcze sie wkurwie . . . i co wtedy bedzie ?
:einsteinsmoke:
 
Mam outlooka na telefonie. Dostaję powiadomienie o mailu, wchodzę w aplikację, a tak nic. Odświeżam i nic. Aplikacja ma pozwolenie na synchronizację, wywoływałem ja też ręcznie. Nic nie widać...

Android? Luźna porada. Odinstaluj apke zrob restart telefonu. Zainstaluj.
Nic więcej chyba nie pomogę.
 
Ten nowy sprzet jeszcze nie widzial nic oprocz cohones i civ 5, a lapek to na pierwszym windowsie od jakichs 7-8 lat chodzil panie. Akurat tak jak ja to malo kto szanuje sprzet :)
 
Back
Top