Pogotowie informatyczne

Też bym tak zrobił jak pisze @Dufia. Jak dla mnie bez sensu wydać 3,5 klocka jedynie, żeby czasem sobie pograć. Jak sam piszesz będziesz go używał do internetu, filmu itp. - na takie wymagania możesz spokojnie kupić lapka o połowe tańszego, a do tego PS4 do grania. Taka moja rada, twoja decyzja :)
 
Może nie lubi grać na padzie? Ja na przykład tylko w wyścigi i bijatyki lubię grać na padzie.
 
Ale w GTA jest też strzelanie, które na padzie ssie pałkę. A co do bijatyk to sprecyzuję, bijatyki typu mortal kombat. W Wiedźmina też grałem klawiatura + myszka.
 
ciągle wyskakują mi reklamy w nowych kartach do tego spowolnił mi net ,na kompach sie nie znam wiec żadne intalowania nie wchodzą w gre.
 
@1955: nie wiem jak u ciebie w portfelu, ale naprawde czasem warto oddac do lokalnego serwisu, zaplacic 50-100zl, poprosic o odsyfienie oraz instalacje dobrego darmowego programu antywirusowego. Czy mechanik samochodowy doradzi ci jak cos zrobic samemu przez telefon albo forum, jesli nawet nie wiadomo precyzyjnie jaki masz problem?
 
Wyczyściłem historię, a mimo to przy wejściu na chat dowiaduję się, że :



Nieprawidłowy nick. Jeśli uważasz, że to błąd skontaktuj sie z Dzihadosem.



Ktoś ma jakąś radę?
 
Przejedz sobie maszyne glaryutilities i usunie ci zapamietane hasla. Uzywam tej aplikacji raz na 1-2 tygodnie i nie zmienialem systemu od dwoch lat, bo chodzi jak zainstalowany wczoraj.







EDIT, ach o chat chodzi... no to do dzihadosa ;)
 
Tak czy siak za odpowiedź dziękuję, problemu nie rozwiązało, ale komputer wyczyściło elegancko :D
 
Myślę, że tak. Przynajmniej nic nie wyłączałem itp. Po prostu postanowiłem wejść na chat na ważenie, a tutaj bida.



EDIT : Tak, ciasteczka włączone.
 
ktoś poleci jakieś lekki desktop na Slacka? komp P4 3GHz + 2 Gb RAMu + zintegrowana grafa. Ma działać net, filmy i muza + opcjonalnie zapewne OpenOffice czy Libre Office jak się to tera nazywa. zastanawiam się nad XFCE, ale czy nie przyciężki. Flux z kolei dłubania w chooj żeby jako tako się nadawał dla nastolatki... Jest jakieś tam środowisko z Ubuntu, bodajże LXDE, ale czy nadaje się do użytku?
 
Jakby co problem rozwiązał się sam, chyba, że to interwencja kogoś z góry, dzięki w takim razie :)
 
Nie przepadam za konsolami to raz, dwa, musiałbym dokupić do ps4 też ekran bo z lapka korzystam głównie za granicą gdzie nie posiadam płaskiego tv, stary lapek się sypie stąd decyzja o zakupie nowego, zwyczajnie jestem pc-towcem i granie na klawiaturze + mysz bardziej mi odpowiada.
 
Dwa problemy: kuzynka ma komputer do naprawy, pierwsze klawiatura nie dziala w czasiw uruchamiania systemu tylko dopiero po uruchomieniu (podlaczona pod usb) i drugi problem komputer nie chce sie wlaczyc, startuje i ciagle sie resetuje (wczoraj w nocy byla burza) ale rano jej dzialal normalnie.
 
Pierwszy problem, najlepiej na początek zainstalować od nowa sterowniki do usb, powinny być na płycie. Jak nie ma to model komputera(płyty głównej) i trzeba ściągnąć. A drugi problem to najprawdopodobniej padł zasilacz skoro się resetuje.
 
Klawiatura: USB Legacy Support, wlacz to w BIOSie (najpierw przynies swoja klawiature PS/2 :) )



Resety:



1. zasilacz



2. bateria bios



3. uszkodzenie wentylatora procesora (zabezpieczenia resetuja gdy osiagnie jakas tam temperature).



4. uszkodzenie plyty glownej / karty graficznej







oprocz klawiatury wez tez zasilacz i karte graficzna - mozesz przynajmniej te elementy latwo wyeliminowac.
 
Z tym USB t tak jak dzihados mowi. Pewnie stara maszyna, domyslnie pracowala na klawirach z laczem PS2. Co do restartow, nie napisal w ktorym momencie sie to dzieje. Czasem moze byc to tez wina skopanego pliku systemowego (dlugie uruchamianie, czarny ekran a pozniej reset), wiec pozostaje naprawa plikow z plyty z windowsem, bo pewnie autonaprawa nie zadziala.
 

kody dźwiękowe biosu ami
  • 1 krótki - problem związany z odswierzaniem pamięci ram
  • 2 krótkie - problem podczas sprawdzania parzystoci pamięci ram
  • 3 krótkie - problem związany z problemem odczytu pierwszego segmentu pamięci ram (64kb)
  • 4 krótkie - błąd związany z zegarem systemowym
  • 5 krótkich - błąd procesora
  • 6 krótkich - problem z kontroloerem klawiatury
  • 7 krótkich - błąd wirtualnego trybu procesora
  • 8 krótkich - błąd wejscia/wyjscia (i/o) pamięci karty graficznej
  • 9 krótkich - błąd podczas sprawdzania sumy kontrolnej biosu
  • 10 krótkich - błąd pamięci cmos
  • 11 krótkich - błąd pamięci cache l2 procesora1 długi, 2 krótkie - błąd karty graficznej1 długi, 3 krótkie - błąd podczas testów karty graficznej1 długi, 8 krótkich - problem z wywietlaniem obrazów przez kartę graficznąciągły sygnał - brak pamięci w bankach lub brak podłączanej karty graficznej1 długi - zakonczony pomyslnie test post




    kody dźwiękowe biosu award i phoenix award

  • 1 długi, 2 krótkie - błąd karty graficznej1 długi 3 krótkie - błąd sygnalizujący problem z kartą graficzną lub jej brakdźwięk powtarzający się - błąd sygnalizujący problem z pamięcią ramnaprzemiennie niski z wysokim - wykryto bład procesoraalarm podczas pracy komputera - przekroczenie limitu dozwolonej temperatury dla procesora
 
Ok jak przyjechalem do niej problem resetowania nie wystepowal. Z klawiatura zalatwilem. Teraz ma problem bo grajac w The Sims 3 wszystko dziala plynnie az po chwili wyskakuje blad - program przestal dzialac i konczy sie to resetem kompa. Przynajmniej tak mi mowila bo przy mnie nic sie nie wydarzylo. Komp nie nalezy do najnowszych, ale minimalne wymagania spokojnie spelnia do gry.
 
Wentylator dziala? Jest naprawde goraco, przy jakiekolwiek grze proc/karta sie moze przegrzewac.
 
Sprawdź w podgląd zdarzeń (panel sterowania - narzędzia administracyjne) na zakładce "system" co powoduje błędy (czerwone error, lub krytyczne)
 
Panowie, mam zamiar wreszcie kupić sobie laptopa. Zastanawiam się nad tym modelem: http://www.neonet.pl/dell_inspirion_17_5737_i5_4200u.html . Jak sądzicie, wart swojej ceny ? Bebechy na moje oko ma niezłe, matryca powyżej 17 cali, co jest dla mnie ważne. Ewentualnie ktoś mógłby polecić dobrego lapka w podobnej cenie ? Pozdro :)
 
Back
Top