Pogotowie informatyczne

Jakiś program do odzyskania usuniętych zdjęć z telefonu?
@lugasek
recuva

 
recuva

Wygląda na to, ze te programy nie za bardzo chcą współpracować z chińskim zsiajomi gdzie jest MIUI.
 
Ogólnie te programy nie znajdują mi mojego Xiaomi, ale problem chyba polega na tym, ze nie jest zrootowany
Niby tym programem mi znajduje i skanuje
ale usuniętych już nie widzi.
 
Ogólnie te programy nie znajdują mi mojego Xiaomi, ale problem chyba polega na tym, ze nie jest zrootowany
Niby tym programem mi znajduje i skanuje
ale usuniętych już nie widzi.
Ale jak usunąłeś te zdjęcia? Jak normalnie no tam w galerii masz kosz, jak klikniesz te 3 kropki. Tam z 30 dni chyba leżą.
Screenshot_2021-06-21-18-56-24-579_com.miui.gallery.jpg
 
Last edited:
@lugasek

jak mialem zainstalowany juz pakiet microsoft a sciagnalem ten od Ciebie, to nie bedzie sie gryzlo ?
Bo ja nie wiem jak odinstalowac juz ten co sie z formatem sam zainstalowal.
 
Mam problem z połączeniem się w grze Baldurs Gate. Gram z dwoma przyjaciółmi, gdzie jeden aktualnie jest w Norwegii. Wszyscy mamy wersję Baldura z GOG'a. Nie wiem o chuj chodzi, ale raz normalnie możemy się połączyć, a raz ten z Norwegii nie może - nie wyskakuje żaden błąd, tylko "zwiesza się" na informacji "Oczekiwanie na odpowiedź serwera", po której już powinno się połączyć. Przyjaciel z Polski za każdym razem łączy się bez przeszkód. Czasami jest tak, że nas wszystkich połączy bez problemu, a później jak któremuś zerwie na chwilę łącze, to już się nie może połączyć. Wczoraj pykaliśmy ponad godzinę i wywaliło na chwilę tego z Polski. Ten z Norwegii dalej był ze mną w grze, ale ponieważ trzeci nie mógł dołączyć, to też wyszliśmy i postawiłem grę na nowo - ten z Norwegii już nie mógł wejść. Dodam, że w żadnych innych grach aktualnie nie mamy problemu z połączeniem się.
 
Mam problem z połączeniem się w grze Baldurs Gate. Gram z dwoma przyjaciółmi, gdzie jeden aktualnie jest w Norwegii. Wszyscy mamy wersję Baldura z GOG'a. Nie wiem o chuj chodzi, ale raz normalnie możemy się połączyć, a raz ten z Norwegii nie może - nie wyskakuje żaden błąd, tylko "zwiesza się" na informacji "Oczekiwanie na odpowiedź serwera", po której już powinno się połączyć. Przyjaciel z Polski za każdym razem łączy się bez przeszkód. Czasami jest tak, że nas wszystkich połączy bez problemu, a później jak któremuś zerwie na chwilę łącze, to już się nie może połączyć. Wczoraj pykaliśmy ponad godzinę i wywaliło na chwilę tego z Polski. Ten z Norwegii dalej był ze mną w grze, ale ponieważ trzeci nie mógł dołączyć, to też wyszliśmy i postawiłem grę na nowo - ten z Norwegii już nie mógł wejść. Dodam, że w żadnych innych grach aktualnie nie mamy problemu z połączeniem się.

Kiedyś znajomi mieli jakiś problem z graniem w BG online i pomogło im jak zainstalowali GAMERANGER.
 
Mam problem z połączeniem się w grze Baldurs Gate. Gram z dwoma przyjaciółmi, gdzie jeden aktualnie jest w Norwegii. Wszyscy mamy wersję Baldura z GOG'a. Nie wiem o chuj chodzi, ale raz normalnie możemy się połączyć, a raz ten z Norwegii nie może - nie wyskakuje żaden błąd, tylko "zwiesza się" na informacji "Oczekiwanie na odpowiedź serwera", po której już powinno się połączyć. Przyjaciel z Polski za każdym razem łączy się bez przeszkód. Czasami jest tak, że nas wszystkich połączy bez problemu, a później jak któremuś zerwie na chwilę łącze, to już się nie może połączyć. Wczoraj pykaliśmy ponad godzinę i wywaliło na chwilę tego z Polski. Ten z Norwegii dalej był ze mną w grze, ale ponieważ trzeci nie mógł dołączyć, to też wyszliśmy i postawiłem grę na nowo - ten z Norwegii już nie mógł wejść. Dodam, że w żadnych innych grach aktualnie nie mamy problemu z połączeniem się.
antywirusy i firewalle wyłączcie.
 
Kiedyś znajomi mieli jakiś problem z graniem w BG online i pomogło im jak zainstalowali GAMERANGER.
Próbowaliśmy, ale nie potrafimy dodać Baldura do gamerangera. Może to dlatego, że na liście gier w gamerangerze jest sama podstawka, a my mamy wersje Enhanced.
W każdym razie dzięki bo przypomniałeś mi o programie Hamachi (zasada działania podobna do gamerangera), więc jeszcze z tym spróbujemy.

@lugasek raczej nie korzystamy z takich dziadostw, ale dam znać kumplom, może nie wyłączyli - dzięki.
 
Próbowaliśmy, ale nie potrafimy dodać Baldura do gamerangera. Może to dlatego, że na liście gier w gamerangerze jest sama podstawka, a my mamy wersje Enhanced.
W każdym razie dzięki bo przypomniałeś mi o programie Hamachi (zasada działania podobna do gamerangera), więc jeszcze z tym spróbujemy.

@lugasek raczej nie korzystamy z takich dziadostw, ale dam znać kumplom, może nie wyłączyli - dzięki.
w windowsie są wbudowane.


po lanie to lutuj przez



 
@lugasek czy do zakupionego Kindle'a mogę ładować eBooki z warezow w formacie Mobi? Czy jest możliwy ban za to?
Edit.
Ponoć tryb samolotowy wyłącza reklamy i powoduje że bateria dłużej trzyma, potwierdzasz?
 
Ale się sracie o te reklamy, można je wyłączyć pisząc maila na support (wrzucałem gdzieś link wcześniej). A po 2 one nie są inwazyjne wyświetlą się tylko po odblokowaniu ekranu.
Bateria i tak trzyma w ch* długo, nie musisz się bać że Ci prądu zabraknie. Po za tym Kindle zapisuje postęp czytania tak że nie zapomnisz gdzie skończyłeś.
Wyłączyć wi-fi i odpalić tryb samolotowy można tak czy siak bo możesz wrzucać ebook kablem.
Co do formatów, jest strona do konwersji. https://ebook.online-convert.com/convert-to-mobi
Wystarczy wybrać z listy Kindle PW3 i wrzucić plik :)
 
Wziąłem do sprawdzenia od kuzyna lapka Lenovo Z51. Chwilę po włączeniu jakiejś gry laptop się wyłącza (obstawiałem, że się przegrzewa). Zrobiłem diagnostykę lenovo i wychodzi na to, że laptop nie widzi wentylatora:
Bez tytułu.png

Ogólnie wentylator pracuje, tylko jakoś wydaje mi się wolno, więc wyciągnąłem go i przedmuchałem z kurzu porządnie razem z całym laptopem i przy okazji wymieniłem pastę. Nic to nie dało i wentylator wciąż wydaje mi się, że pracuje wolniej niż powinien. Zamawiać nowy wentylator, czy może też coś innego być winne? Dodam, że laptop jest bez baterii (została uszkodzona - nie wiem jak), więc jest ciągle podłączony do zasilania.
 
@RaphTaba a w BIOSie patrzyłeś, może tam są ustawienia dotyczące chłodzenia?
I czy nie ma dostępnych aktualizacji dla sterowników?
Spojrzałem do BIOSa i nie ma tam praktycznie żadnych ustawień, a co dopiero dotyczących chłodzenia. Zmieniłem tylko w BIOSie dedykowany system operacyjny z win8, na other OS i nawet przez chwilę odniosłem wrażenie, że to pomogło bo wydawało mi się że wiatrak zaczął głośniej chodzić, a gra się odpaliła i normalnie chodziła przez około 15min, ale potem znowu to samo. Zamawiać nowy wentylator?
 
Nie wiem, aż tak nie ogarniam, ja bym ewentualnie windę na nowo postawił albo obok jakiegoś linuxa żeby sprawdzić czy w systemie coś nie jest namieszane.
Windows z aktualizacjami na bieżąco czy jakiś lewy i aktualizacje wyłączone?
 
Spojrzałem do BIOSa i nie ma tam praktycznie żadnych ustawień, a co dopiero dotyczących chłodzenia. Zmieniłem tylko w BIOSie dedykowany system operacyjny z win8, na other OS i nawet przez chwilę odniosłem wrażenie, że to pomogło bo wydawało mi się że wiatrak zaczął głośniej chodzić, a gra się odpaliła i normalnie chodziła przez około 15min, ale potem znowu to samo. Zamawiać nowy wentylator?
sprawdz temperatury na procesorze, dysku jakie osiagaja, postaw na nowo system, wcaale to nie musi byc wina wiatraka, tam karta dedykowana? moze to byc wina rownie dobrze plyty glownej.
 
Nie wiem, aż tak nie ogarniam, ja bym ewentualnie windę na nowo postawił albo obok jakiegoś linuxa żeby sprawdzić czy w systemie coś nie jest namieszane.
Windows z aktualizacjami na bieżąco czy jakiś lewy i aktualizacje wyłączone?
Winda 10 oryginał. Z tego co pamiętam kuzyn przesiadał się właśnie z fabrycznie zainstalowanej ósemki. Tylko na lapku nie ma klucza do windy, to nie wiem czy będę mógł go jeszcze wykorzystać.
sprawdz temperatury na procesorze, dysku jakie osiagaja, postaw na nowo system, wcaale to nie musi byc wina wiatraka, tam karta dedykowana? moze to byc wina rownie dobrze plyty glownej.
Jak/czym sprawdzić temperatury podczas pracy systemu? W moim lapku fabrycznie jest od tego MSI Dragon Center, a tak to nigdy nie musiałem tego sprawdzać.
Poza zintegrowaną jest jeszcze AMD Radeon R9 M375 i gry odpalają się przy użyciu tej drugiej.
No nic, postawię na nowo system, poinstaluję sterowniki na świeżo i zobaczymy co dalej. Pewnie dzisiaj już nie zdążę tego zrobić, ale dzięki za rady :)
 
Klucz zdaje się jest po migracji z 8 na 10 przypisany cyfrowo do konta w windowsie, więc teoretycznie nie powinno być problemów z aktywacją. W razie co są narzędzia do wyciągnięcia klucza z systemu albo pod spodem lapka spisać z naklejki jeśli się jeszcze nie zdarła
 
Back
Top